Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

airbag lampica na C4

Ići dole

airbag lampica na C4

Počalji od SOF taj Sre Okt 25, 2017 11:18 pm

najpre pozdrav...trazio sam po forumu ne bih li nasao nekog sa problemom slicnim mom...pa ako postoji negde da je neko pisao o tome,voleo bih da me neko uputi gde da trazim...u svakom slucaju potrebna je pomoc i savet...od skora,nevezano za startovanje,ili bilo sta drugo u vezi voznje,desava se da mi se upali oranž lampica za airbag i na displeju uz onaj zvucni beep pise airbg`s belt faulty...zna to da odstoji dugo a Boga mi i da se odmah ugasi a desava se i da naizmenice u razmaku od nekoliko sekundi pali i gasi,tj. prijavljuje tu gresku.mozda je slucajnost ali cini mi se da se nekoliko puta desavalo pritiskom na taster za sirenu,ali za to zaista nisam siguran...zato ako neko nesto zna o ovakvim stvarima ili je imao kakvog iskustva nek` nesto napise,jer svaki savet je dobrodosao...zahvaljujem
SOF

Broj poruka : 651
Datum upisa : 09.04.2017
Godina : 52
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Re: airbag lampica na C4

Počalji od Petrucci taj Sre Okt 25, 2017 11:21 pm

Verovatno je kontakt ispod tvog ili suvozačevog sedišta, pomeri ih pa proveri da li je signal prestao da se uključuje

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sre Okt 25, 2017 11:30 pm

Petrucci ::Verovatno je kontakt ispod tvog ili suvozačevog sedišta, pomeri ih pa proveri da li je signal prestao da se uključuje
hvala na savetu prijatelju...nisam do duse pomerao sedista al sam zato zavlacio nos i prste ispod(iskreno-samo vozackog) i ispipavao kontakte na onom delu plastike ispod sedista...i bez rezultata...samo, napominjem da bar se meni cini da kad dohvatim staticni deo volana,onaj sa airbagom i komandama i kao,ono,malo pokusam da ga pomerim,kao da tu ima ``malo`` rezultata i ponekad se ugasi...ali ne mogu tvrditi da je 100% to tako...na displeju ima dve te lampice i pali se ona blize vozacu,sa neprecrtanim airbagom...
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Okt 26, 2017 9:19 am

Vidi, može biti i da je kontakt ili špulna jastuka u volanu, ko će to znati, ali razlog najčešće budu ti kontakti ispod sedišta.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Čet Okt 26, 2017 12:53 pm

ok,prijatelju...rascackacemo...voleo bih da je to sto kazes...ne bih da cacam oko i po volanu...u svakom slucaju,javljam sta je po sredi...pozdravljam
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Okt 26, 2017 1:40 pm

Ne, volan ne čačkaj dok ne proveriš konektore ispod oba sedišta. U svakom slučaju špulnu jastuka u volanu i ne možeš da proveriš vizuelno već samo odgovarajućom dijagnostikom.
O tim kontaktima ispod siceva po YouTube-tu ima sijaset snimaka i iskustava, vezano sa više modela automobila. Konektor, kao i kontakt koji treba da detektuje da li neko sedi na suvozačkom mestu ili ne, odnosno - ako nema nikoga, onda ne ispaljuje taj jastuk.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Čet Okt 26, 2017 2:03 pm

Prvo proveri sto ti je rekao petrucci ispod sedista. Otkaci kontakte i naspricaj kontakt sprej. Ako se usudis da skidas air bag sa volana ko sto sam ja radio na bivsem fokusu, skini obavezno kleme sa akumulatora. Air bag ume da razvali glavu. Ako nista od toga ne pomogne , moze da bude kvar u modulu za air bag. A moze i sam air bag da otkaze, prosto prodje mu rok i predvidjeno ja da se menja, sto u Srbiji niko ne radi... msm na vozace.
shix

Broj poruka : 3085
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: