Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Renaut Twingo I 1.2 16v

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Renaut Twingo I 1.2 16v

Počalji od Bokyy taj Sre Nov 15, 2017 2:55 pm

Evo da predstavim i svog prvog "Rendzera" u porodici ,twingo 2003 god. motor D4F ili 1.2 16v 75ks navodno sa 125000km.

Od standardne opreme ga izdvaja platneni panorama krov,klima uredjaj, komande na volanu,ostalo mislim da imaju i twingici u slabijoj opremi,nisam siguran :) Klima radi jako lepo kada se auto se vozi na otvorenom putu,prezadovoljan sam ucinkom,mali problem je kada se udje u Beogradski spic,a napolju 40+ stepeni :) Panorama krov je jako lep detalj na twingu,pogotovo platneni,bar meni,obozavam voznju sa otvorenim krovom,daje osecaj slican kabrioletu, a i izgled auta dodatno upotpunjuje.

Naknadne dorade na autu su alu felne Intra T-Line 14" 6.5j et23 ,gume Continental SportContact 195/40 R14 ,sportske opruge Technic Design k33 -30mm napred -20mm pozadi  i Sebring sportski zadnji izduv.

Opsti moj utisak je da sam ja prezadovoljan ovim autom,cak sam prihvatio i neke njegove mane :) Prvo ima mnogo prostora u kabini,cak i dosta vise od nekih vecih automobila,naravno na ustedu velicine gepeka,sva sreca zadnja klupa moze da se pomera tako da se moze podesiti enterijer kako kome odgovara.Polozaj za volanom mi je malo neobican jer nema podesavanje volana po visini ali sam se navikao. Verujem da se dosta razlikuje u udobnosti od fabrickog, jer twingo vazi za jako udoban mali autic , moj je sve samo nije udoban. :) Vibracije se prenose u mnogo vecoj meri zbog niskog profila guma i sirine,pritom je hod amortizera jako smanjen sportskim oprugama,voznja po losim putevima,preko tramvajskih sina ili preko rupa je katastrofa,ispadaju bubrezi :) Ali sa druge strane , po dobrom asfaltu,po krivinama,pravi mali karting,uopste se ne nakrece u krivini,ubrzanje mu je odlicno,prosto i dalje ne verujem kako dobro ide ovaj malisa,bukvalno ide rame uz rame sa mnogo jacim automobilima vise klase. Mislim da mu u tome dodatno pomazu ultra lake Intra T-Line felne. Menjac radi lepo, brz je, precizan, kvacilo bi bilo idealno da je malo nize,jer odvaja malo visoko pa je bilo potrebno malo navici se . Sto se tice potrosnje mislim da se hvata negde oko 5.5l.Malo me nervira voznja auto putem,mnogo je bucan,kao da se vrti na prevelikom broju obrtaja a ne vozim brzo,do 120km/h. Verovatno toj buci doprinosi i manji obim tocka od fabrickog a i sportski izduv koji ima jako lep zvuk u voznji po gradu ili nekom krivudavom putu, zato na velikim brzinama postaje malo dosadan.

U bliskoj buducnosti planiram par kozmetickih detalja i zahvata, nista preterano daleko od fabrike, ali to ce sacekati prolece,za sada smo zadovoljni sa twingom,nadamo se da ce nas sluziti kako treba :) Evo par slika

Bokyy

Broj poruka : 10
Datum upisa : 15.11.2017
Godina : 28
Vozilo: : Renault Twingo 1 ph2

Nazad na vrh Ići dole

Re: Renaut Twingo I 1.2 16v

Počalji od Petrucci taj Sre Nov 15, 2017 3:41 pm

Mnogo lep! Svaka čast. Inače je to auto koji je me fascinirao kad sam prvi put seo u njega. Mislio sam da je neki pikavac, ali bogami je prilično komforan.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Nov 15, 2017 3:48 pm

Sviđa mi se auto.
Najviše što je sređen ko nov, vidim da vlasnik održava auto za , felne mu leže samo tako, unutrašnjost sređena tip top, kao i spoljašni deo.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10288
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bokyy taj Sre Nov 15, 2017 4:05 pm

Hvala momci , bice on jos lepsi,ima par estetckih stvari da se uradi ali posle zime. Za ovako mali auto ima dosta mesta u kabini :)
Bokyy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sre Nov 15, 2017 6:02 pm

Skroz lep auto Panorama je pun pogodak
Inače već neko vreme planiram da kupim jedan manji auto i ako se (finansijske) kockice slože ovakav će mi biti prvi izbor.
A kad se pojavio mislio sam da ništa ružnjie nije stavljeno na 4 točka, ali šta sam ja tad balavac znao mislio sam da je samo audi auto Sad mi je skroz simpatičan i rado bih ga parkirao na ćupriju Very Happy
mladenmi16

Broj poruka : 5799
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bokyy taj Sre Nov 15, 2017 6:27 pm

Hvala i ja sam slicno mislio, ali sam shvatio da taj njegov izgled ce biti sve popularniji jer se dosta razlikuje od drugih, pritom je jako praktican za grad
Bokyy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sre Nov 15, 2017 7:13 pm

Lep gradski malisa. Odradi mu ove branike nekim bumper sprejem i bice bonbonica. Msm naravno samo na crne lajsne.
shix

Broj poruka : 2421
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bokyy taj Sre Nov 15, 2017 7:20 pm

Hvala, da to je i plan ali posle zime, nemam sad vremena nikako, uglavnom bice pristojnije dosta.
Bokyy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: