Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

prednja leva brava C4

Ići dole

prednja leva brava C4

Počalji od SOF taj Ned Nov 26, 2017 11:25 am

pozdrav prijatelji...pre nekoliko dana u gradu  prilikom otkljucavanja,naravno daljinskim putem desi se da otvaranjem vrata ne vrati se kvaka u prvobitni polozaj i vrata se ne otvorise...kvaka nije imala nikakvu funkciju i bez opruge poce  da``landara`` napred nazad...pokusah da udjem sa desne strane ali...vrata zkljucana ponovo...pritiskom na taster otkljuca i odmah zakljuca...nekoliko puta i nekako ga prevarih pa ``uleteh`` na zadnja vrata...probah da otvorim vozacka - ne reaguje...kasnije nekako se i ta otvorise iz vise pokusaja...naravno,kuci skinuo tapacirung i video u cemu je stvar...ispao je jezicak brave i onemogucio otvaranje...kako nisam bas bez iole iskustva oko me`anike,skinem i detaljno pregledam...ustanovim da nema NIKAKVOG fizickog ostecenja ili loma,nista pohabano,izlizano,izvitopereno...vratim,umetnem kvaku,par puta zaskljoca i ispadne...[You must be registered and logged in to see this link.]
nisam vican ubacivanju slika al,eto probao sam...
trazio sam drugu i posle nekoliko neuspesnih pokusaja,bacio se na posao i osposobio svoju...imam cak i video snimak kako je to odradjeno...i evo,vec 20-ak dana sve funkcionise kao pre...dokle ce...to samo Bog zna ali do tad...
v idim uspelo mi je sa ubacivanjem slika pa da editujem...evo slike gde ``ispada`` iz lezista...[You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.]
a evo sta ``dodao``
[You must be registered and logged in to see this link.]

Poslednji put izmenio SOF dana Ned Nov 26, 2017 11:40 am, izmenio ukupno 3 puta
SOF

Broj poruka : 90
Datum upisa : 09.04.2017
Godina : 51
Vozilo: : CITROEN C4
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Re: prednja leva brava C4

Počalji od Жиле taj Ned Nov 26, 2017 11:32 am

Bitno je da radi.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10826
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Nov 26, 2017 11:42 am

jos jedna slikica i pokusacu video snimak...sigurno ce biti od koristi nekom sapatniku...
evo sta se ``dodaje`` da ne ispada jezicak - komad plastike...
evo gde se sarafi...
jos ako uspem i video snimak...
da probam nekako...

i naravno...malkice tovatne masti,podmazati i za sada sljaka...kolko vidim nema neko preterano naprezanje i ``napad`` na umetnuti plasticni deo koji samo sprecava bezanje iz lezista...namerno je plastika da ne bi metal nesto strugao i habao...sljaka pa do kada videcemo...pozdrav iz maglovitog Zvečana
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Nov 26, 2017 2:35 pm

Ninno

Broj poruka : 1137
Datum upisa : 27.07.2016
Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Nov 26, 2017 2:48 pm

Ninno ::
hvala druze...jednom prilikom mi je kolega iz firme(vozac kao i ja)koji je pritom i dobar automehanicar,kada sam mu pricao o ovome,naglasio da verovatno kroz jezicak prolazi opruga koja  ``nateze`` osovinice od jezicka i sprecava da isti izleti iz lezista prilikom povlacenja kvake...moguce je da je oslabila ili pukla pa ne vrsi pritisak i dozvoljava ispadanje...al`,bitno je da je ovo ipak ispalo kao resenje i ako neko zna nesto bolje neka okaci i za cas posla menjamo sistem popravke...
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh