Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

1.4 HDI uvlachi vazduh u cevi za gorivo

Ići dole

1.4 HDI uvlachi vazduh u cevi za gorivo

Počalji od CentroS taj Sre Nov 29, 2017 10:27 pm

Imam Peugeot 1.4 HDI.
Proshle godine sam mu zamenio, sve one cevchice za dizel, zajedno sa pumpicom za ruchno pumpanje.
Posle toga, nisam imao problem sa uvlachenjem vazduha u sistem cevi za napajenje gorivom.

Medjutim, pre neki dan je odjednom pocheo josh vishe, nego pre zamene cevchica i pumpice, da uvlachi vazduh u sistem cevi.

Ranije sam morao samo kratko da pumpam i gorovo se pojavi proterujuci vazduh. Sada mora, bash dugo da se pumpa! Kao da se svo gorivo vrati u rezervoar?!

Istovremeno, pochela je bila da curi nafta na jednom prelivnom crevu! Zamenio sam ga odmah, ali poshto sam bio na putu, nisam chachkao i preostala dva creva.
Kupio sam odmah da zamenim sva tri (koja povezuju 4 dizne), ali nisam josh uvek stigao to da uradim.

Moje pitanje bi bilo.... da li je moguce, da uvlachi vazduh, na nekom od preostala dva prelivna creva?
Naravno, znam da nepovratni ventil na pumpici, hoce da se pokvari, pa da vraca gorivo u rezervoar.... ali ima li josh mesta (cevi i sl.) gde moze da povlaxchi vazduh? Tj. koji su najcheshci kvarovi, kod tih motora?

Za ovih godinu i po, od zamene cevchica.... deshavalo da auto ne upalim i po mesec dana, ali ipak upali iz cuga i ne gasi se!
Sada se ugasi, odmah posle par sekundi. Inache kad napumpam gorivo, posle nema problema.... vishe se ne gasi.... samo kada ostane ugashen, po vishe sati. Tada mora 'tvrdo' pumpanje, da bi potekla nafta, kroz onu povratnu/providnu cevchicu!

Napominjem.... da ovaj model, nema dostavnu pumpu u rezervoaru.

Pozz.... svim forumashima i unapred hvala svima, koji pokushaju da daju doprinos u otklanjanju ove greshke!
CentroS

Broj poruka : 11
Datum upisa : 21.07.2016
Vozilo: : Peugeot 206 SW

Nazad na vrh Ići dole

Re: 1.4 HDI uvlachi vazduh u cevi za gorivo

Počalji od ivan... taj Čet Nov 30, 2017 5:37 pm

moraces svako dovodno crevo da proveris. Odvoji vreme i strpljenje i samo polako kreni redom.
pronacices gde pusta tj uvlaci vazduh u creva.
Proveri svaki spoj,selne.... mozda ti je neko crevo od vibracija osteceno jer je dodirivalo nesto drugo i ''otanjilo se '' ....
Moze biti sve i svasta ali kreni postupno i polako, tu nema zurbe jer u zurbi nista neces uraditi.
Srecno.
ivan...

Broj poruka : 59
Datum upisa : 06.01.2017
Godina : 30
Vozilo: : Peugeot 307 1.4 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od CentroS taj Čet Nov 30, 2017 7:35 pm

Ma, znaaaam ja da za tako neshto, treba puno strpljenja, da bi se pronashao uzrok.... ako je u pitanju neki spoj ili crevo?!

Nego.... svaki auto ima greshke, koje se najcheshce javljaju.... pa sam u tom smislu i postavio pitanje, nadajuci se da bi mi neko mogao pomoci, da skratim put do pronalazenja kvara.... poshto sam se poslednjih godina, poprilichno udaljio od auto-mehanike i elekrtonike.

Meni ovo najvishe 'smrdi' na nepovratni ventil, koji se nalazi na pumpi, za ruchno pumpanje.... poshto ne primecujem, da negde curi nafta.
 Kontam da je neko crevo izbusheno ili da ne valja neki spoj (shelna), curelo bi gorivo?! No, postoji mogucnost i da greshim.... zato se i raspitujem.

CentroS

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Čet Nov 30, 2017 7:59 pm

Parkiraj auto na nizbrdici ili mu podigni zadnji kraj(što je teže) pa probaj. Postoje ljudi koji su imali probleme sa parkiranjam na uzbrdici i tako shvatili da im ne valja nepovratni ventil.
vojkan

Broj poruka : 1200
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 53
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od CentroS taj Čet Nov 30, 2017 11:09 pm

Moj drug je tako godinama, nizbrdo parkirao Fiat Ducato!

Inache, ja sam i planirao, da krenem od nepovratnog ventila.... chim mi se ukaze prilika.
Tj. kada mi bude usput.... da svratim u garazu, kod rodjaka. Poshto tu gde zivim, nemam uslova da chachkam oko auta.... a i pochelo je hladno vreme!

- Lepo bi bilo, ako neko od Vas ima shemu 'naftovoda', da je okchi ovde?!
Zanima me ceo put nafte.... od rezervoara.... preko filtera, za gorivo.... do povratka vishka u rezervoar?!
- Ili ako niko nema takvu shemu.... ono barem odgovor na pitanje.... gde se tachno nalazi, pumpica sa nepovratnim ventilom? Da li je posle filtera i preliva na diznama.... ili se nalazi ispred svega (na dolaznom crevu iz rezervoara)?!

Znam da se to moze videti, na licu mesta.... ali da bi se to videlo, mora da se skine kucishte filtera za vazduh.... ja bih da ugradim novi ventil, a da to ne rasturam, ako ne moram.... zato pitam za 'put nafte'?!

Najradije bih platio, da to odrade u nekom servisu.... ali su mi razni nadri majstori sa fensi servisima, svaki put vishe pokvarili, nego popravili (ne bih da trolujem ovde i objashnjavam detaljnije, shta me je sve nateralo da zauzmem takav stav).... ali mi na pamet ne pada, da im vishe dozvoljavam, da chachkaju bilo shta oko auta!!!!
CentroS

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Dec 01, 2017 9:33 am

[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10599
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od CentroS taj Sub Dec 02, 2017 1:34 am

Tooooo.... @Zile!!!!

To mi treba.

Mozesh li samo da snimish u vecoj rezoluciji, deo izmedju pumpe visokog pritiska i filtera za gorivo (sa druge slike)?!

Taj deo mi najvishe treba.... oko ruchne pumpice, za naftu. Na ovoj slici se ne vidi bash najbolje!
CentroS

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Sub Dec 02, 2017 9:24 am

Ponekoj mojoj logici posto nemas pumpu u rezervoaru ti nemas pritisak u cevima tako da vidis curenje nafte tesko.U cevima imas vakum i ako i ima negde rupa on dok radi tu uvlaci vazduh .Dok kad ga ugasis on vraca naftu u rezervoar i tako opet pravi vakum i nemas fleke od nafte.
Ja bi tu recimo skinuo crevo kod rezervoara i kompresorom mu dao pritisak od jednog bara i tada gledao da li i gde vlazi ili stavis sapunicu na spojeve i tako proveris.
fap 1

Broj poruka : 744
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 39
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Dec 02, 2017 10:08 am

[You must be registered and logged in to see this link.] Click to see fullsize, tu klikni i dobićeš veću sliku.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10599
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od CentroS taj Sub Dec 02, 2017 1:39 pm

Жиле ::[You must be registered and logged in to see this link.] Click to see fullsize, tu klikni i dobićeš veću sliku.

Naravno.... vec sam je pogledao/skinuo u fullsize. Uvecavao je.... pokushavao da vidim detalje....
Medjutim, rezolucija cele slike (zajedno sa tekstualnim delom) je samo 800 x 494, pa ono shta mi je najpotrebnije da vidim.... ne vidim, kako idu cevchice oko pumpice?!
CentroS

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od CentroS taj Sub Dec 02, 2017 2:04 pm

fap 1 ::Po nekoj mojoj logici posto nemas pumpu u rezervoaru ti nemas pritisak u cevima tako da vidis curenje nafte tesko. U cevima imas vakum i ako i ima negde rupa on dok radi tu uvlaci vazduh. Dok kad ga ugasis on vraca naftu u rezervoar i tako opet pravi vakum i nemas fleke od nafte.
Ja bi tu recimo skinuo crevo kod rezervoara i kompresorom mu dao pritisak od jednog bara i tada gledao da li i gde vlazi ili stavis sapunicu na spojeve i tako proveris.

U pravu si....
Ja sam imao slichnu ideju.... da skinem poklopac rezervoara i 'napumpam' ga malo (kao shto radi potapajuca pumpa) i nateram ga da procuri, tamo gde uvlachi vazdih?!
Ali to je sledeci korak.

Zasad mi je najlakshe i najprostije, da dodam josh jedan nepovratni ventil. Metalni koshta, par stotina dinara.
Zato mi i treba shema cevi?! Da bih odluchio, gde je najpametnije postaviti novi ventil?!
Tamo gde vec stoji, postojeci nepovratni ventil (na pumpici), nije bash pogodno postaviti novi, a i trebalo bi preseci plastichnu cev, a onda nastaje problem, kako zadihtovati spojeve!
Zato shto je ta cev od krute plastike i nije bash pogodna, za dihtovanje shelnama.

Ako nishta od toga ne uspe.... tj. ako ne uspem da vidim, gde uvlachi vazduh i ne pomogne novi ventil.... imam ideju da kupim protochnu pumpu (10-tak evrica, na AliExpresu) i namontiram je negde na dovodnu cev..... pre startovanja motora, pritisnem taster par sekundi i tako proteram vazduh iz sistema!
CentroS

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu