Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Нешто "одскаче" у задњем дијелу Ц3

Ići dole

Нешто "одскаче" у задњем дијелу Ц3

Počalji od Tanja taj Čet Nov 30, 2017 2:03 pm

Ћао свима, треба ми помоћ
Имам цитроена, ц3, 1.4, годиште 2012. :citroen
У задњем дијелу аута (не могу да одгонетнем тачно гдје) нешто скаче/одскаче :) Ок, немој да ми неко сад даје коментаре "женско за воланом" и слично, јер треба ми помоћ и савјет, а не коментари :)
Већ сам га возила на сервис, гледали су, као "ма није му ништа, ауто је нов, привиђа ти се". Након 15 дана, опет га возила на сервис, па кад су укапирали да сам у праву (да не сједим на ушима хехехех) били су у фазону "јаооо, види стварно нешто лупка". Шта је? Амортизери, задњи. Ок, промјеним амортизере.
Међутим... нису амортизери, јер проблем је и даље ту. Да, бјесна сам на сервисере.

Како звучи то лупање? Ево замислите... имате у ауту неку кутију, комад дрвета, ма небитно, и то нешто није анкерисано. Сваки пут кад се возите, и прелазите преко којекаквих испупчења и набора (а тога на нашим цестама имате колико год желите), то нешто (кутија, дрво...) одскочи и врати се назад :) и наравно да при томе лупи
Као да нешто није добро затегнуто, притегнуто. А ја не могу да одгонетнем шта, нити "дивни" нам мајстори који изгледа поправљају системом елиминације

Опис је смјешан, знам, али како другачије описати?!

Поздрав
Тања
Tanja

Broj poruka : 5
Datum upisa : 28.11.2017
Godina : 18
Vozilo: : Citroen C3 2012

Nazad na vrh Ići dole

Re: Нешто "одскаче" у задњем дијелу Ц3

Počalji od Жиле taj Čet Nov 30, 2017 2:10 pm

Jedino što mi pada na pamet da je nešto u zadnjem trapu , možda su silen blokovi. Koji je to motor da probam da nađem zadnji trap da vidimo šta tu može da bude?
Pregledati ovaj silen blok [You must be registered and logged in to see this link.]
amortizeri su zamenuti [You must be registered and logged in to see this link.] pregledati graničnik vešanja [You must be registered and logged in to see this link.]

pogledati opruge da nije tu nešto.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11035
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tanja taj Čet Nov 30, 2017 2:28 pm

Мотор је 50 KW, 1398, дизел

Хвала на труду Жиле
Tanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Nov 30, 2017 2:32 pm

Koliko ste Vi sigurni da u gepeku nešto neudari, rezervni točak i sl. ?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11035
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tanja taj Čet Nov 30, 2017 3:45 pm

Nisam sigurna Žile, pregledala sam sve (koliko sam ja mogla), zato i jesam išla u servis - o autiću se brinem čini mi se više nego o sebi. I zato se jesam iznervirala zbog odgovora "nije mu ništa", a drugi put zbog uzaludnog mjenjanja amortizera.
Moguće je sve, i da je u pitanju tako neka bezazlena glupost, da skače rezervni točak. Testiraću to sad tokom vikenda. Izvadiću točak, i provozati auto, daj Bože da bude samo to :)
Tanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Čet Nov 30, 2017 5:34 pm

Treba prekontrolisati i zadnji lonac, da li ima sve gumene
držače. U nekom auspuh servisu.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1346
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Čet Nov 30, 2017 5:56 pm

Povadi sve da budeš sigurna, i rezervni točak i dizalicu.....
mladenmi16

Broj poruka : 6454
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Nov 30, 2017 8:06 pm

Kao što rekoše svi pre mene, samo da se pridružim tim idejama, a na osnovu svog iskustva. Prvo proveriti da li lupka auspuh, a to ne možeš sama, a istovremeno i povaditi sve iz gepeka i proveriti da li se zvuk i dalje čuje.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15376
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Pet Dec 01, 2017 2:45 pm

Жиле ::Koliko ste Vi sigurni da u gepeku nešto neudari, rezervni točak i sl. ?
pozzzz dr(agi)Žile...izvinjavam se ako nije mesto predvidjeno za to...ali vidim da baratas slikicama i potrebno bi mi bilo da nekako snimim slikicu zadnjeg trapa C4...da i ja rascackam ta sitna lupkanja kod mene,jer su kao i kod Tanje,na osnovu toga promenjeni i amortizeri i silen blokovi....pa ``okaci`` ako je moguce....zahvaljujem....
SOF

Broj poruka : 116
Datum upisa : 09.04.2017
Vozilo: : CITROEN C4
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Dec 10, 2017 11:47 am

SOF ::
Жиле ::Koliko ste Vi sigurni da u gepeku nešto neudari, rezervni točak i sl. ?
pozzzz dr(agi)Žile...izvinjavam se ako nije mesto predvidjeno za to...ali vidim da baratas slikicama i potrebno bi mi bilo da nekako snimim slikicu zadnjeg trapa C4...da i ja rascackam ta sitna lupkanja kod mene,jer su kao i kod Tanje,na osnovu toga promenjeni i amortizeri i silen blokovi....pa ``okaci`` ako je moguce....zahvaljujem....
pozdrav...kao sto napisah pre...imao slicne probleme kao i Tanja i kroz komentare pokusavao da dokucim o cemu se radi...novi amortizeri,silen blokovi ali to nesnosno lupanje pogotovu na (cak i najmanjim )rupama i krpezima od asfalta...meni nekako napred i nije bilo toliko strasno,dok me nisu seli u ``gostinsku sobu`` i osudili na par sati voznje u backstage..bilo je neizdrzljivo i enormno razdrazujuce...i...od majstora do majstora...jedan, ne valjaju amortizeri,uvalili ti,drugi pukle opruge,treci ovo,ono i da je citroen u sustini takav...e, lagano sa (kolko nam slobodno vreme dozvoljava) kolegom koga sam u nekim piskaranjima ranije opisivao,korak po korak i nasli smo ``kvar``
prilikom kupovine/zamene amortizera nije se vodilo racuna da se u paru kupe i zastitne,gume,navlake,caure,brisajuce... kako li se vec zovu koje idu na osovinu klipa amortizera i koje dolaze knap...postavljene su vec postojece koje su verovatno zbog starosti ili razlike u proizvodjacu bile malkice sire,dovoljno da to ``landara`` gore dole i verujte to je tuklo tako kao da je potpuno prazan amortizer...i to na obe strane,mada malkice vise na levoj...nekako je zaglavljeno (privremeno resenje)uz dogovor da se kupe nove i zamene..pa eto cisto da iznesem jedno iskustvo i ako je moguce pomognem ljudima koji imaju slican problem uz savet da prilikom kupovine amortizera,obavezno kupe i te gumene navlake/brisace...i to po mogucstvu istog proizvodjaca kao i amortizeri sto su...zahvaljujem na strpljenju
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Luki taj Sub Mar 10, 2018 10:34 pm

Od ne-sasijskih delova mogu da 'skacu' vrata gepeka i rezervni tocak. Slabi amortizeri vrata ili bravica koja se razglavila mogu da proizvedu vibracije koje se cuju jako glasno. Tocak, naravno, ako nije pricvrscen.

Sto se tice komponenti ogibljenja, sve gorenavedeno takodje biti problem.

Luki

Broj poruka : 3
Datum upisa : 05.03.2018
Godina : 34
Vozilo: : Citroen C4 VTS

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od stamikolos taj Sub Maj 05, 2018 9:26 pm

SOF hvala što si podelio ovo korisno iskustvo.
stamikolos

Broj poruka : 13
Datum upisa : 17.04.2018
Godina : 31
Vozilo: : Citroen C3 II 1.4 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Maj 06, 2018 2:58 am

pozzzz....naravno da treba opisati svaki ``kvar`` koji se desi i koji se na srecu svih nas OTKRIJE i sazna sta je u pitanju...mogao sam ja da reklamiram amortizere...menjam solje...opet promenim silen blokove po drugi put,iako nije trebalo ni prvi...ipak...to je sve individualno....od auta do auta...uglavnom...sta znam i o cemu ``pokupim`` iskustva...bezrezervno delim...zato ne izlecem i samo ono sta znam i siguran...piskaram...
I DA....SVIMA KOJI SLAVE DJURDJOVDAN CESTITAM!!!!

[You must be registered and logged in to see this image.]
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole