Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Peugeot 307SW neko čudno lupanje

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Re: Peugeot 307SW neko čudno lupanje

Počalji od mishja taj Pon Dec 25, 2017 6:22 pm

Treba da proveris i odusak uljnih para na poklopcu ventila da nije zapusio

mishja

Broj poruka : 3799
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pon Dec 25, 2017 8:53 pm

Ne znam sto si slao turbinu a kosu ti rekli da je ok ,mislim ovi ce svakako da nadju da joj nesto fali.
fap 1

Broj poruka : 749
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 39
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pon Dec 25, 2017 10:04 pm

Koliko sam ja shvatio iberturaza i ne mora da dodje samo od turbine vec moze biti uzrokovana i neispravnim regulatorom pritiska , evo kako WIkipedija to objasnjava kod dizela:

Прекомјерно снабдевање горивом

Као што је горе речено, цилиндри у дизел мотору се убацују у ињектор јединице, који се, пак, напаја помоћу пумпе за убризгавање радилице радилице или пуњача. Максимални број обртаја пумпе (и самим тим и притисак горива који се испоручује за ињекторе) регулише центрифугални регулатор . Оператор регулише пречник млазнице ињектора, а регулатор тако подешава притисак горива како би задржао стабилан број обртаја. Неуспјех било којег дијелова механизма, нарочито regulatora, може довести до неконтролисане количине горива која улази у млазнице стварајући позитивну повратну петљу .
Mnogi majstori iberturazu vezuju i za glavljenje leptira gasa , to je njihova terminologija za iberturazu, a kad prodre ulje u usis oni to zovu spontano sagorevanje motora.

Снабдевање уља у усису
У многим возилима, цевчица за одвод ваздуха у ваздух доводи се у улазни ваздух како би се отворио картер без пуштања сирових угљоводоничних пара у атмосферу. У изузетно истрошеној машини, врући гасови, укључујући неограничено гориво, могу да ударе клипове прстена и у картерни омотач. Ово ствара вишак уљане маглине, која се потом извлачи из картера у улазни ваздух преко дима. Дизел мотор ће лако запалити ову уљну маглу као гориво, јер моторно уље има сличан енергетски садржај и својства сагоревања као дизел гориво. Додатно гориво доводи до повећања обртања мотора, што доводи до даљег избацивања уљне маглине из кућишта мотора и мотора, а креира се позитивна повратна петља . Мотор брзо достигне тачку у којој генерише толико горива из сопственог уља у картеру, да може да одржи рад, чак и када се нормално затвори гориво, и то ће радити брже и брже док се не уништи.
PUG207

Broj poruka : 618
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od andrej taj Pon Dec 25, 2017 10:10 pm

JA sam cuo da se filter (sito) u karteru hoće zapušiti kod tih 1.6hdi motora i da od toga ode turbina jer se dovoljno ne podmazuje. Kazu da je to boljka kod tih motora...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xsara break 1.6 16V 2008-2015
307sw 2.0hdi 110 ks 2015-2017
Saxo 1.5d 2017-2018
P 306XT 1.6 2018-
andrej

Broj poruka : 731
Datum upisa : 23.02.2012
Vozilo: : P 306 XT 1.6
Raspolozenje : Comme ci - comme ca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Dec 25, 2017 10:15 pm

Veselo u tri pm!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11300
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pon Dec 25, 2017 10:25 pm

Koliko ja shvatam ovaj problem, tebi je sve suvo na usisu i turbina bez vidljivih oštećenja, što znači da ona nije uzrok nabijanja ulja u usis, odnosno ulje ne potiče iz usisa. Tebi je lupalo nešto u motoru pri većim obrtajima, tako da će verovatno majstori(a oni će to najbolje proceniti) morati da rasturaju deo motora.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1425
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pon Dec 25, 2017 10:31 pm

andrej ::JA sam cuo da se filter (sito) u karteru hoće zapušiti kod tih 1.6hdi motora i da od toga ode turbina jer se dovoljno ne podmazuje. Kazu da je to boljka kod tih motora...

U pravu si i mislim da je to Ninno lepo objasnio al ne mogu se setiti u kojoj temi, mozda u njegovoj...

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1481
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stole Vršac taj Uto Dec 26, 2017 12:41 am

fap 1 ::Ne znam sto si slao turbinu a kosu ti rekli da je ok ,mislim ovi ce svakako da nadju da joj nesto fali.

Nadam se da neće reći da nešto fali ako je ispravna, ostaje da me oni sutra nazovu i kažu da li je uopšte nešto potrebno raditi ili ne. Osim toga....šta ako je unutar turbine riknuo neki deo koji se ne vidi golim okom?
Stole Vršac

Broj poruka : 49
Datum upisa : 30.09.2017
Godina : 44
Vozilo: : Peugeot 307sw, 110ks, 1.6hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stole Vršac taj Uto Dec 26, 2017 12:44 am

vojkan ::Koliko ja shvatam ovaj problem, tebi je sve suvo na usisu i turbina bez vidljivih oštećenja, što znači da ona nije uzrok nabijanja ulja u usis, odnosno ulje ne potiče iz usisa. Tebi je lupalo nešto u motoru pri većim obrtajima, tako da će verovatno majstori(a oni će to najbolje proceniti) morati da rasturaju deo motora.

Samo mi još to fali...ako bih sada morao da biram od dva zla izabrao bih ono sito u karteru :) mislim da se to lakše popravlja nego ležajevi, radilica i šta još svašta drugo :)
Stole Vršac

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Uto Dec 26, 2017 8:39 am

U svakom slucaju i da je okrenuo lezaj, onda bi se rasturao motor ali mislim da zamena letecih i lezecih i obrada radilice nije preskupa, a ti bi dobio lepo osvezenje motora, mislim izaslo bi te nesto skuplje od remonta pumpe ali bi bar bio siguran u taj motor bar jedno 300000!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stole Vršac taj Uto Dec 26, 2017 9:53 am

Prošle godine u isto ovo vreme otišao mi dihtung glave motora na Citroenu C5....kompletan servis sa obradom glave, sve u fullu, na kraju me izašlo 475e.

Zato kažem, samo mi još to fali sada na Pežou....
Stole Vršac

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od andrej taj Uto Dec 26, 2017 10:43 am

To ti je sve rizik kupovine i posedovanja ulickanih krševa koji se ovde dovoze i preprodaju....

Xsara break 1.6 16V 2008-2015
307sw 2.0hdi 110 ks 2015-2017
Saxo 1.5d 2017-2018
P 306XT 1.6 2018-
andrej

Broj poruka : 731
Datum upisa : 23.02.2012
Vozilo: : P 306 XT 1.6
Raspolozenje : Comme ci - comme ca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stole Vršac taj Uto Dec 26, 2017 10:35 pm

Drugari,
Pratim zadnjih par sati šta se ovde piše i ne mogu da ostanem ravnodušan prema nekim komentarima i to bez ikakvog vređanja ili omalovažavanja.

Dakle, imam svojih 43 godine života, nisam vrhunski poznavalac mašinstva, problematike oko motora sa unutrašnjim sagorevanjem (bilo dizeli ili benzinci), znam ono malo što mi se u zadnjih 15 godina izdešavalo na kolima i to sam sve sačuvao za sebe da ne bih svojim prenaglim izjavama ili lupetanjima napravio od sebe budalu!

Slažem se ja komentarima kao što su: "Šta će ti dizelaši" , "Evo ti cene vozila u inostranstvu, pa vidi koliko košta taj nalickani kod nas sa pdv-om i carinom" itd itd!!!

Prvo, da razuverim sve one koji su imali neki problem sa dizelašima - Ove godine, juna meseca, prodao sam Citroena C5 koga sam vozio 5 godina. Karavan, 1.8, 120ks, benzin+fabrički plin! Da li vi znate šta sam ja sve doživeo sa njim za tih 5 godina?
Platio sam ga 2000e od mog venčanog kuma koji je bio prvi vlasnik, znači od čoveka koji ga je kupio, vozio i negovao.... Ali kada je došao red na mene da ga negujem to je zvučalo ovako: bombina, akumulator, svećice, pumpa za benzin, veliki servis, mali servis (4 puta), OBRADA GLAVE MOTORA sa svim ventilima i delovima koji idu uz to, reatesti za plin, set kvačila, komplet pločica i obrada diskova, stabilizatori balans-štangle, nosač motora, klima, creva za hidrauliku, step motor, mosfet tranzistor (regulator ventilatora klime), davač pritiska ulja....i šta ti ja znam koliko qraca palaca već (izvinjavam se na izrazu)! Da ne spominjem činjenicu da sam svaki put kada bih sipao plin morao da točim i benzin!

Naravno, nikada nisam imao ljubimca dizelaša i verujte mi...nikada nisam ni voleo dizelaše!!! Jednostavno, puklo je nešto u meni i rešio sam da uzmem, iole, malo novije od C5 koji je bio 2002g, pa sam igrom slučaja posle 4 meseca traženja naleteo na ovog Pežoa i to po preporuci!

Auto, kao auto, jeste nalickan, farba perfektna, unutrašnjost besprekorna, kao da sam ja prvi koji je ušao u njega. Cena 3000e!!! Da, mog C5 sam prodao za 2350...dodao sam ostatak i uzeo po prvi put dizelaša! Moja misao išla je putem - ako već sipam neko gorivo, onda neka to bude samo dizel ili benzin...a ne i plin usput! Znači,rekao sam, plinari neće u moje dvorište da uđu više nikada, iako je u C5 bio fabrički holandez AG sistem! Zato je posle 4 meseca traženja i raspitivanja, ovaj Pežo došao u moje ruke. Prvi sam vlasnik, uvežen je iz Belgije, ali mislim da ostatak privatne priče nije potrebno iznositi u detalje!

Imao sam mogućnost da u Ćupriji kupim isto ovakav Pežo 307SW, benzinca, ali je problem bio sledeći - auto odjavljen, vlasnik je insistirao da se registruje u Ćupriji pa posle da ga opet registrujem u Vršcu (što je po meni ludilo jer je to nekih 450e), tako da sam odustao. Vreme prolazi, ja auto nemam, jurim benzince bezuspešno i onda je naletela ova ponuda koju nisam hteo da odbijem, svestan da ću uleteti u razne servise, dodatne troškove itd!

I, da...nisam se ovde registrovao čim se pojavio prvi problem. Kako sam naveo, imao sam tog famoznog C5 i bio sam(još uvek sam) registrovan na forumu citroensrbija.rs gde sam sarađivao sa kolegama i rešavao skoro svaki problem koji mi se pojavio, a tome se nadam i na ovom sajtu.
Kako sam, malo pre naveo, nisam majstor niti se preterano razumem u kvarove na motoru bilo kog vozila, i zbog toga sam se ovde registrovao  kako bih sa ostatkom članstva razmenjivao iskustva u vezi problema koji se javljaju kod polovnjaka. Ako se osetim suviše pametnim, naravno, ostaviću i ja neki odgovor ili predlog za rešavanje problema nastalog kod bilo kog člana ovog foruma. Ali, dok ne budem sasvim siguran da neću izleteti i lupiti neku glupost, a samim tim ispasti budala, ne želim ništa ni da pišem ili predlažem. Nadam se da me razumete i da sada shvatate zašto imam samo 15-16 poruka ovde na forumu!.

Ok..idemo dalje...
Petrucci je lepo rekao..."Da vratimo čoveku temu"...pa bih i ja sada to predložio: Dajte da se vratimo problemima koje sam opisao, da nađemo što lakše i jeftinije rešenje, pa da posle toga pevamo i slavimo!

Nadam se da nisam nekoga uvredio ovim što sam napisao, znam da sam noob po pitanju postova i stanja na forumu, ali to mi nije bila (niti će ikada biti) namera!  Jednostavno, da ne trošimo vreme i poruke u prazno.

Molim za realna rešenja, pogotovo od ljudi koja su imali sličan problem. Poučen ovim iskustvom, kada se nađe rešenje i reši problem, svakako ću i ja pomoći nekome. Dotle, da se manemo rasprave koji je motor bolji ili ne, ili kolika je cena istih u inostranstvu. Ja da imam platu kao neki gospodin u Holandiji, ne bih sigurno kupovao polovan auto itd.

Hvala na razumevanju!!!

Poslednji izmenio Stole Vršac dana Uto Dec 26, 2017 10:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Stole Vršac

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Uto Dec 26, 2017 10:41 pm

Tako je Stole i sad cu lepo da obrisem onaj deo rasprave koji nema veze sa tvojim problemom.
shix

Broj poruka : 2966
Datum upisa : 03.08.2012
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stole Vršac taj Uto Dec 26, 2017 10:44 pm

shix ::Tako je Stole i sad cu lepo da obrisem onaj deo rasprave koji nema veze sa tvojim problemom.

Nema potrebe druže da brišeš. Možda i taj deo nekome pomogne, na bilo koji način. Samo sam želeo da se držimo teme i problematike ;)
Hvala na razumevanju!
Stole Vršac

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Uto Dec 26, 2017 10:46 pm

Stole izvinjavam se zbog teme !
Shix prebaci ovde
[You must be registered and logged in to see this link.]

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1481
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Uto Dec 26, 2017 10:50 pm

Kasno sad. Ja brzo brisem. Dakle [You must be registered and logged in to see this link.]  pa tamo moze do sutra. Jer se ovo ponavlja po stoti put u necijoj temi.

Poslednji izmenio shix dana Uto Dec 26, 2017 10:55 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
shix

Broj poruka : 2966
Datum upisa : 03.08.2012
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stole Vršac taj Uto Dec 26, 2017 10:53 pm

Auuu...pa ja sada zakuvao ovde sve i svašta.
Nemanja, bez brige, uzeo sam neke od tvojih saveta u obzir. Ali, sve mi ovde miriše na radilicu i leteće ležajeve!
Stole Vršac

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Uto Dec 26, 2017 10:53 pm

Pa pazi, evo ja sam se malo raspitao kod ovog mog prijatelja bosiste, iako covek ne radi turbine vec samo ubrizgavanje, a mi jos nismo dobili od tebe povratnu informaciju iz Uzica da li je turbina ok ili nije, on kaze da ako se ispostavi da je turbina ok tj. da je 100 posto ispravna i da nije krivac za ubacivanje ulja u usis uvek postoji mogucnost da je povratno crevo za ulje od turbine do kartera ili bloka motora je negde zapuseno!
Oni u Uzicu kad probaju tvoju turbinu kace na svom stolu i njihovu opremu tj. creva koja su savrseno cista i ispravna, a tvoja su mozda slabo prohodna ili cak i zapusena mislim na crevo koje sluzi da vrati ulje u karter koje je vec podmazalo turbinu pa je ono mozda uzrok iberturi.
E sad ja nisam strucnjak niti majstor ja sam samo preneo ako sam i to dobro uspeo njegove reci pa ako nije problem neka majstor poskida i proveri i ta creva.

E da veoma vazno, treba proveriti injektore , prosto bi bilo neverovatno da posle iberturaze ostani citavi i da rasprsuju, jer ulaskom ulja u kompresioni prostor makar i u maloj kolicini povecava temperaturu u dizni i ona jednostavno sagoreva ili sta vec kako sam shvatio!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stole Vršac taj Uto Dec 26, 2017 11:03 pm

Hvala PUG, i to je moguće. Prvenstveno tako kažem pošto je zadnjih nekoliko dana pre pojave ovog problema oko turbine, na motoru, uvek bilo par kapi ulja.
Zatim, auto je parkiran u dvorištu preko vikenda, ne palim ga, ali posle dva dana kada ga pomerim dole na betonu uvek vidim dve tri kapi, ništa više.
Ja sve ja ovo od Vaših predloga zapisujem, pa lagano kod majstora jedno po jedno da se proveri :)
Stole Vršac

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Uto Dec 26, 2017 11:08 pm

Nadam se da te necu razocarati sad ovim sto cu reci, ON odgovorno tvrdi da je nemoguce da je klip koji je najblizi usisu nije stradao!!!
Njegov savet je da se motor mora otvoriti i pregledati klipovi da nije neki izgoreo, a gori onaj najblizi kako on kaze usisu, klipnjace obavezno premeriti ne ocima (vizuelno) vec da se premeri (ma sta to znaci) kod nekoga ko je strucan za to.
Da se stublina pregleda da nije plava!
To sto kazes da je lupalo u taktu nije dobar znak (leteci - lezeci).
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stole Vršac taj Uto Dec 26, 2017 11:22 pm

Hladno mi je i padam u komu :) :)
Stole Vršac

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Sre Dec 27, 2017 9:44 am

Savet mozes da potrazis i na forumu gde su ranije bio jer se isti motori ugradjuju i u Citroen vozila.Mozda je tamo neko imao slicnih problema
fap 1

Broj poruka : 749
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 39
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Dec 27, 2017 10:21 am

Iber turu moze da nadje na svakom forumu al mu to nista ne znaci
Kad stigne turbina probajte da upalite auto, nece mu nista biti za toliko a vama ce puno da kaze da ne skidate sad sve od reda, proverite nivo ulja pre paljenja auta
Isto proverite odusak ulja ili ti iberlauf da nije zapusen, kao sto rekoh oce i od njega na visokim obrtajima da se desi to
mishja

Broj poruka : 3799
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Sre Dec 27, 2017 11:01 am

Pa ako mu stigne turbina i ispostavi se da je ispravna, ja tek onda ne bi palio, a vrv nece ni hteti da upali.
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stole Vršac taj Sre Dec 27, 2017 11:10 am

Da...kada je Mishja već pomenuo ulje...zaboravio sam da napišem sledeće: pre nego što mi se desio kvar, nekih mesec dva ranije odrađeni su i veliki i mali servis, a ulje je bilo skoro na maximumu. Te večeri, kada je otišao u iberturu i izbacio Check Oil Level, dolio sam litru ulja kako bih se dovezao do kuće i sada sa tim dolivenim stanje na meraču je negde na polovini. Po nekoj proceni ispada da je progutao jedno dve litre (ne računam dodato ulje)...
Stole Vršac

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh