Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Peugeot 307SW neko čudno lupanje

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Re: Peugeot 307SW neko čudno lupanje

Počalji od Stole Vršac taj Sre Dec 27, 2017 11:10 am

Da...kada je Mishja već pomenuo ulje...zaboravio sam da napišem sledeće: pre nego što mi se desio kvar, nekih mesec dva ranije odrađeni su i veliki i mali servis, a ulje je bilo skoro na maximumu. Te večeri, kada je otišao u iberturu i izbacio Check Oil Level, dolio sam litru ulja kako bih se dovezao do kuće i sada sa tim dolivenim stanje na meraču je negde na polovini. Po nekoj proceni ispada da je progutao jedno dve litre (ne računam dodato ulje)...

Stole Vršac

Broj poruka : 49
Datum upisa : 30.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Sre Dec 27, 2017 11:16 am

Posto si radioi veliki servis mozda se desi da je prezubio za jedan zub ili dva i daje onda klip stigao ventil i odatle to lupkanje.U svakom slucaju prepustio si semajstoru pa javi staje bilo.Madai dalje ja ne bi slao turbinu na proveru jer ne vidim kakve veze ima sa njom
fap 1

Broj poruka : 749
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 39
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Dec 27, 2017 1:29 pm

Iberturu izaziva  zapaljeno ulje u usisu, to ulje moze biti iz turba(ako pusta ulje tu) ili zapusen iberlauf pa visak ulja koji se stvori na vecem gasu nema gde i ode u usis.
Dakle turbo ima veze sa tim itekako a pokrivljeni ventili nikako, zbog njih ne bi otisao u iberturu al mogu biti posledica toga od naprezanja, pa se desi da prezubi ako nije spaner namesten kako treba
Mozete da proverite i zubljenje za svaki slucaj
mishja

Broj poruka : 3799
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od andrej taj Sre Dec 27, 2017 1:35 pm

Moguće da ti to lupkanje uzrokuje polomljeni hidropodizač.
Meni se to desilo na mojoj 307-ci. To se desilo par dana nakon velikog servisa, a majstor je naravno rekao da to nije posledica lošeg velikog servisa....

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xsara break 1.6 16V 2008-2015
307sw 2.0hdi 110 ks 2015-2017
Saxo 1.5d 2017-2018
P 306XT 1.6 2018-
andrej

Broj poruka : 732
Datum upisa : 23.02.2012
Godina : 43
Vozilo: : P 306 XT 1.6
Raspolozenje : Comme ci - comme ca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sre Dec 27, 2017 4:21 pm

Jesi ti gledao na sipci nivo ulja pre dolivanja ili ne displeju ? Kod mene to na displeju javlja nekad minimum nekad pun i u to se ne treba pouzdati. Nesto kontam ako ti je displej prijavio minimum a u stvari bilo sve ok, pa ti onda dolio, dal visak ulja moze napraviti tu iberturu ? scratch

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1483
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stole Vršac taj Pet Dec 29, 2017 11:00 am

Pazi Nemanja....
proverio sam nivo ulja na šipci pre nego što sam dolio i bilo je skoro na minimumu. Onda sam dolio jednu litru samo da stignem do kuće.

Evo...stigla je turbina sa remonta. Kažu momci iz Užica da je unutra skoro bila sva izgorela. Razlog - ostala bez ulja i sumnjaju na sito u karteru. Uglavnom, dali su mi na papirima kompletna uputstva šta sve majstor mora da pregleda pre i posle ugradnje turbine itd. Na njihovom stolu je propustila ulje, ali je kod mene sagorela jer iz nekog razloga ulje nije stizalo do nje. Reparacija je koštala 250e i sada nosim turbinu u servis pa ću videti na kraju šta i koliko će još da košta.

Naravno, već sam napomenuo da se pregledaju leteći, a nije na odmet da se pregleda i to zubljenje, kako reče Mishja.
Stole Vršac

Godina : 44
Vozilo: : Peugeot 307sw, 110ks, 1.6hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pet Dec 29, 2017 11:11 am

E sad smo dosli do vec mozda skoro razumnog objasnjenja sta se dogodilo, ali ono sto mene interesuje je, ako se turbina nije podmazivala i zbog toga je strada jer kako sumnjaju nije imala ulja, kako je onda moguce da je krivac za ubacivanje ulja u kompresioni prostor, drugo kako proveriti da li se turbina pravilno podmazuje, da li cisto merenjem pritiska ulja vozac moze biti siguran da mu sito u karteru nije zapusilo???
PUG207

Broj poruka : 621
Datum upisa : 16.10.2017
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pet Dec 29, 2017 12:22 pm

Stole imas kod Ninna u temi, mislim da je skidao karter i cistio to sito i creva do turbine, imaju i slike, pronadji pa vidi, imate isti motor i auto, a on sve to odrzava tip top i jos slika sve pa mozes svasta videti u njegovoj temi...
[You must be registered and logged in to see this link.]

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Pet Dec 29, 2017 2:45 pm

Ako je zaptivni semering izgoreo unutar turbine onda ulje koje prakticno samo treba da prodje kroz turbinu da bi je ohladilo ulazi u kompresioni vrtlog turbine i pomesan sa vazduhom krece dalje i zavrsava u usisnu granu. Na samoj turbini postoje dva voda: dovodni i odvodni. Kako to sve izgleda imate u mojoj temi. Merenje podmazivanja turbine se meri na samoj turbini (na ulaznom holenderu)...postoji tacno zadat pritisak koji pokazuje da je podmazivanje normalno (samim tim sito na donjem delu koje polazi iz bloka da je u ok stanju). Sa donje strane je odvodno crevo turbine koje ulje vraca u cirkulaciju. Pravilno hladnjenje i cirkulisanje ulja kroz turbinu odredjuje se merenjem koja kolicina ulja prodje kroz njega u jedinici vremena. Obe probe se naravno rade na upaljen auto. Inace, na HDI motorima postoje 3 sita - jedno je sito za uljnu pumpu u karteru, drugo je sitance u srafu koje ide iz bloka za holender podmazivanja turbine i trece sito je u vakum pumpi.
Ninno

Broj poruka : 1213
Datum upisa : 27.07.2016
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pet Dec 29, 2017 2:48 pm

Hvala na objasnjenu evo upravo citam u tvojoj temi sta i kako, sad mi je malo jasnije.
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Pet Dec 29, 2017 2:54 pm

Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Dec 29, 2017 3:13 pm

Ninno ::Ako je zaptivni semering izgoreo unutar turbine onda ulje koje prakticno samo treba da prodje kroz turbinu da bi je ohladilo ulazi u kompresioni vrtlog turbine i pomesan sa vazduhom krece dalje i zavrsava u usisnu granu. Na samoj turbini postoje dva voda: dovodni i odvodni. Kako to sve izgleda imate u mojoj temi. Merenje podmazivanja turbine se meri na samoj turbini (na ulaznom holenderu)...postoji tacno zadat pritisak koji pokazuje da je podmazivanje normalno (samim tim sito na donjem delu koje polazi iz bloka da je u ok stanju). Sa donje strane je odvodno crevo turbine koje ulje vraca u cirkulaciju. Pravilno hladnjenje i cirkulisanje ulja kroz turbinu odredjuje se merenjem koja kolicina ulja prodje kroz njega u jedinici vremena. Obe probe se naravno rade na upaljen auto. Inace, na HDI motorima postoje 3 sita - jedno je sito za uljnu pumpu u karteru, drugo je sitance u srafu koje ide iz bloka za holender podmazivanja turbine i trece sito je u vakum pumpi.

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11307
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pet Dec 29, 2017 5:29 pm

Jedna ispravka turbina nema semeringe
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stole Vršac taj Sub Dec 30, 2017 2:02 am

Spomenuo sam semeringe na diznama...što je odrađeno kada i veliki servis. Ne semeringe na turbini (ako je to bila ispravka na moj post)
Stole Vršac

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Sub Dec 30, 2017 9:50 am

Ne na tvoj nego se spominje zaptivni semering na turbini
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sub Dec 30, 2017 10:19 am

sta se desava dalje, jel ste gledali jos nesto?
mishja

Broj poruka : 3799
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stole Vršac taj Sre Jan 10, 2018 3:42 pm

Pozdrav ljudi...evo mene posle nekog vremena.

Kao prvo da Vam svima poželim srećnu i uspešnu Novu 2018 godinu, kao i Božićne praznike i poželim što manje intervencija na kolima :)

Bio sam odsutan  nekoliko dana, te nikako da se javim i kažem šta se sve na kraju izdešavalo sa mojim kolima.
Naime, otišla je samo turbina, koja je remontovana u Užicu po ceni od 30.000 dinara.
Uz turbinu, dobio sam uputstva šta sve treba majstori da provere na motoru pre montaže i to je sve odrađeno. NA SVU SREĆU, ništa nije stradalo...ni leteći, ni radilica i šta ja znam šta sve ide uz to :)
Skinut je karter (naravno), sito nije bilo tako jako zapušeno koliko smo sumnjali, očišćeno, oprano, opran motor, oprano sito na bloku motora i sve tako dalje bla bla bla...po redu i ENO GA, radi Pežo kao doksa.
Za sada jedini problem (a to verujem da je do majstora pa ću ovih dana da opet odem do njega) jeste što ujutru kada ga upalim, malo trese. On kaže da su dizne, da ih treba očistiti i srediti...ali pre tri meseca kada je rađen veliki servis proverene su i one (zamenjene kapice i semerinzi) i radile su perfektno, čak je drugi majstor kod koga je sve to rađeno rekao da su kao nove!
To traje nekih 5 minuta, čim se malo zagreje sve je ok, motor radi lepo i mirno.

Uglavnom...sve na kraju koštalo me je 43.500 din. (demontaža, servis turbine, montaža, filteri i ulje, ostale sitnice + ruke). Šta da se radi...idemo dalje!

Hvala svima na savetima i predlozima.
Sada da rešim to što ujutru malo lošije radi i trese (ne jako ali se oseti i po zvuku rada motora i po vibracijama unutar kabine).
Stole Vršac

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Sre Jan 10, 2018 4:33 pm

Vidi sa majstorom da ti proveri grejace jer oni ne sluze samo za lakse paljenje nego imaju ulogu i dok motor radi.Znaci kad je temperatura 6 ili 7 stepeni on prilikom startovanja ne pali grejace ali kad ga upalis grejaci krecu da rade narednih minut ili dva i to obezbedjuje mirniji rad motora.Ovo nisam ja izmislio nego oni koji su te motore i konstruisali.[You must be registered and logged in to see this link.]
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Jan 12, 2018 2:37 pm

Odlično si prošao

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stole Vršac taj Ned Jun 10, 2018 9:40 pm

Pozdrav ljudi,

Pitanje....ide li između usisne grane i turbine neki dihtung?
Majstor kaže da ne ide, serviseri turbine iz Užica kažu da ide....mislim ko je ovde lud?
Pitam zato što je turbina remontovana, ali pri većim obrtajima čuje se zviždanje. Iz Užica poručuju da proverim usisna creva (i ne znam šta još) pošto po njima negde uvlači vazduh pa se zbog toga čuje zviždanje.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo i slike, a na tom spoju hoće ponekad kada je ujutru hladnije da se pojavi masnoća (kondenzat), tačno se i sada malo vidi ispod broja 22
Stole Vršac

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Ned Jun 10, 2018 9:48 pm

Tu ne sme da se pojavljuje nista!
Ne znam za dihtung, ni kod mene se ne vidi spolja, a nisam otvarao turbinu unutra!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Jun 10, 2018 11:17 pm

Na spoju izmedju turbine i prigusnice ne postoji klasican dihtung, ima samo o-ring gumica (zelena).

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Ned Jun 10, 2018 11:24 pm

Mozda mu ona pusta!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stole Vršac taj Pon Jun 11, 2018 12:34 am

eeee...to moramo sutra da proverimo
Stole Vršac

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stole Vršac taj Sre Sep 05, 2018 3:10 pm

Drugari...ajmo ovako:
pošto me majstori koji su montirali turbinu i sve ostalo (kažem u množini jer su u pitanju dva brata) već nekoliko puta odbijaju jer imaju posla preko glave, a turbina i dalje zviždi pošto je neko crevo ili napuklo ili ima malu rupu gde vuče falš vazduh...da mi vi kažete KOJA creva treba pregledati i eventualno zameniti?

Naravno, ako imate i slike tih creva, pomoglo bi mi da ih lakše nabavim i odem kod nekog drugog majstora koji će sve to lepo da zameni.

Problem je što garancija za turbinu važi do Decembra, a šta ako opet zvizne posle isteka iste? Ne daje mi se opet 370e na sve te remonte, demontaže, montaže itd. Taman sam ga lepo doterao, sredio, troši kao upaljač, ali me to zviždukanje jako nervira.

Pa, ako može neko od Vas majstora (ali baš mislim na majstora-automehaničara, mada ne umanjujem mišljenje i ostalih članova foruma) koji se u to razume, da mi lepo napiše, postavi koju sličicu....može i cena za te delove, creva, šta je sve potrebno nabaviti...bio bih zahvalan!
Stole Vršac

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sre Sep 05, 2018 3:37 pm

Pa kako moze da te odbije ako ti nije dobro uradio ? Znaci parkiras mu na kapiju ujutru pre nego otvori servis i ne sklanjas se dok ne pogleda, jedino da preskacu tvoj auto....
Cuj molim te nece da te primi, zamisli taj bezobrazluk. I ti brate tako lako prelazis preko toga i jos kazes istece ti garancija...svaka tebi cast na zivcima...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh