Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Brave na C5

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Brave na C5

Počalji od Milan82 taj Pet Dec 01, 2017 12:07 pm

Cime podmazujete brave na C5?
Milan82

Broj poruka : 1
Datum upisa : 01.12.2017
Godina : 36
Vozilo: : Citroen C5

Nazad na vrh Ići dole

Re: Brave na C5

Počalji od mishja taj Pet Dec 01, 2017 1:11 pm

Ja ne podmazujem uopste
mishja

Broj poruka : 3448
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Dec 01, 2017 2:05 pm

Nije to golf 2 da podmazuješ brave.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10402
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Pet Dec 01, 2017 2:24 pm

pozdrav...tacno je da nije golf 2....ali ipak coveku iz nekog razloga treba to ``podmazivanje``verovatno da je neka kolicina prasine ili cega vec,u nekim uslovima dospela do brava...ili ako nije auto od pocetka kod njega,imao nekog vlasnika pre...i ko zna sta je taj ``neko`` pre njega trpao u brave...napomenimo da ima ljudi koji misle da nema nikakve razlike u uljima ili mastima i koji smatraju da je bolje surduknuti bilo kakvo ulje nego nikakvo...verujte znam ljude koji su u stanju da u nedostatku motornog ulja sipaju sve i svasta...samo da nije ``suvo`` i da pritom ne znaju kakve efekte stvara recimo kociono ulje(dot2)...kod mene je cova ``dolio u motor UK2...ej!?...pa u vezi svega toga,pazi prijatelju i ne trpaj svasta po bravama...ako vec moras...nikako pomenuto ulje...nije pozeljno ni motorno...eventualno,igla,spric,i u malim kolicinama ATF....jer je i po viskoznosti i po svim ostalim karakteristikama nekako naj pogodnije za to...nikako ja ne bih nesto drugo...ako gresim,prihvatam kritiku a ti se ipak konsultuj sa nekim ko vise poznaje materiju od mene...
SOF

Broj poruka : 51
Datum upisa : 09.04.2017
Vozilo: : CITROEN C4
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pet Dec 01, 2017 3:32 pm

Brava mora da bude potpuno cista i odmascena bas zbog toga da ne bi imao potrebe posle da je podmazuje a samim tim kasnije pogorsava stvari nakupljajuci prasinu u nju. Bolje uzmi nesto za odmascivanje i ocisti bravu, cistac kocnica ili neki drugi sprej za ciscenje, nikako wd
mishja

Broj poruka : 3448
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Dec 05, 2017 9:42 am

Ne podmazuj bravu, upropastićeš je. Ako ubaciš neki podmazivač, on će učiniti da brava jedno vreme radi 'kao po loju', a onda će se nakupiti sva prljavština i ode 'mast u propast'. Ako, pak, ubaciš neki odmašćivač on će je potpuno odmastiti pa i ono što je proizvođač predvideo kao održavanje i onda je gotova. Imaju bravari neke špecije pa bi možda bilo najbolje da se obratiš nekom od njih. ALI, ako ti nabasaš na nekog bravara koji ti kaže 'ma pusti, to ide uljem', beži odatle koliko te noge nose.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14864
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content