Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

visoka temperatura 206 sw

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Re: visoka temperatura 206 sw

Počalji od vojkan taj Pon Dec 11, 2017 8:35 pm

http://www.francuskiautomobili.com/t2384-307-low-oil-pressure                                                                     Pročitaj ovu temu na našem forumu.
Ne vozi tako auto, pogotovo na visokim obrtajima i moraš rešiti to curenje, možda je na filteru za ulje. Filter za ulje može napraviti taj problem i loše ulje. To koje imaš u autu nije baš za preporuku. Neka ti izmere pritisak ulja kad je vruć.
Najbanalnija stvar bi bila gumica na filteru za ulje.

vojkan

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 28.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od senad206 taj Pon Dec 11, 2017 9:25 pm

vojkan hvala ti puno
senad206

Broj poruka : 14
Datum upisa : 07.12.2017
Godina : 33
Vozilo: : peugeout 206 sw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Pon Dec 11, 2017 11:19 pm

Znaci ipak nije do nivoa ulja (mada ako si merio na meracu i ono je pri MIN), ovo zadnje sto si kazao je za pritisak ulja. U tom slucaju treba ozbiljno da se proveri sve jer i najbanalnija stvar ovde moze da dovede do loseg podmazivanja a onda bude propast po motor i dzep. Kolega Vojkan je lepu temu predlozio u kojoj smo pisali detaljnije, iscitaj sve lepo, sipaj dovoljno ulje i pravac kod majstora (ako opet upali upozorenje odmah staj, ako pocne neko lupkanje ili neki zvukovi gasi auto odmah). Mozda je i da te neko odslepa pametno resenje. Kako god bilo opustanja nema i auto u tom stanju nije opravan za voznju.
Ninno

Broj poruka : 1190
Datum upisa : 27.07.2016
Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od senad206 taj Uto Dec 12, 2017 12:31 pm

Ne vozim auto. Sve dok je hladan motor nema nikakvi lupetanja, cudni zvukovi, sve je normalno. Samo kad se zagreje tada na kratko sveti uljna lampa i opet nastane. Kako sam stavio novi termostator to cesce se pojavi, valjda deka motor se na hladi kako pre sa ostranut termostator.

Sutra dodze majstor i rekao da meri uljni pritisak i jos nesto drugo ..
senad206

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od senad206 taj Uto Dec 12, 2017 12:39 pm

dali mozda neko zna koliko kosta uljna puma peugeout 206 sw 1.4 benzin 65 kw KFU motor ... samo informativno pitam nije ustanoveno da je ona problem ...
senad206

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Uto Dec 12, 2017 1:56 pm

Cene su razlicite a zavise od proizvodjaca i kvaliteta...raspon je od 50-100e. U pitanju je zupcasta uljna pumpa tako da ako ce da se radi zamena treba da se uzme i nov lanac preko koje pumpa dobija pogon. Mada problem do uljne pumpe je redak...iskustvo kaze da ni 1% ovakvih problema su do pumpe jer to je prakticno sklop od dva unakrsna zupcanika koji su non-stop uronjeni u ulje i njihovo ostecenje je prakticno nemoguce (cak i luftovi ako se jave to se savlada preko zaptivnosti). Veca je verovatnoca da je sito uljne pumpe prizapuseno pa da je tu potencijalni problem. Dobro je sto ce majstor da kontrolise pritisak meracem...u ovakvim situacijama ne treba verovati ni senzorima ni elektronici auta jer moze da bude lazni prikaz. Treba proveriti pritisak ulja kad je auto hladan na leru i sa datim gasom, kad je auto vruc na leru i sa datim gasom. Ovim merenjem se dobija pravi pokazatelj sta se desava. Onda treba da se proveri filter ulja i kuciste filtera (postoje dva modela pa ako je sa umetkom moze centralna rupa da se olabavila i tu pusta pritisak, takodje moze sam umetak filtera da bude nakrivljen pa ona malena zaptivna gumica na centriracu ne legne kako treba i tu nastane problem)...zato je bitno da li se pritisak guni samo na leru i do nekih 2000 obr/min a na jacem gasu se stvar normalizuje. Zaptivanje nosaca filtera ulja prema bloku takodje treba proveriti. To slicno vazi i za uljnu pumpu ako je u dnu kartera neka propast od taloga pa se zapusilo sito pumpe. Ima razne varijante podmazivanja na ovim modelima tako da problem moze da bude i u hladnjaku ulja. Ostali neki moguci problemi su vrsta ulja (to smo rekli da se trebaz drzati Total-a), zapusenost uljnih kanala odozdo navise, lose zaptivanje u gornjoj regiji, pohabanost lezajeva radilice itd...ali da ne nagadjamo dalje bez potrebe. Elektricne probleme nisam nabrajao jer prvo treba da se izmere realni pritisci...a senzori, instalacije, komunikacija senzor-komp-ins. tabla to u ovom slucaju treba resavati na kraju ako se ispostavi da je sa mehanikom podmazivanja sve u redu. Sacekaj do sutra, sigurno ce majstor resiti problem, bice to sve u redu.

Na mojoj stranici mozes pogledati, oko uljne pumpe sam slikao/pisao kad sam radio otvaranje motora. http://www.francuskiautomobili.com/t1991p500-white-lion-peugeot-307-by-ninno
Ninno

Broj poruka : 1190
Datum upisa : 27.07.2016
Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od senad206 taj Uto Dec 12, 2017 2:30 pm

Ninno hvala ti puno, za neuke kao ja ovo je materijal za studije i vrlo poucne. Pisem stom ima nesto konkretno
senad206

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Uto Dec 12, 2017 5:22 pm

Mali off :
Kolega Senade jesi ti siguran da si iz Beograda, da nisi mozda iz Makedonije ?
Vidim da ti srpski teze ide, a nisi se predstavio, ne znamo o tebi jos nista...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1268
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od senad206 taj Uto Dec 12, 2017 7:45 pm

da ja sam iz Makedonije, pravnik sam, imam ovaj pezo skoro 4 meseca a sa godine vozim audi A6 ...
senad206

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Uto Dec 12, 2017 8:15 pm

A živiš u najvećem selu na Balkanu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" Very Happy
vojkan

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Uto Dec 12, 2017 8:38 pm

Zavrsavam off, nastavite temu,

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1268
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh