Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Peugeot 407 2.0 benzin, depolution sistem faulty

Ići dole

Peugeot 407 2.0 benzin, depolution sistem faulty

Počalji od Neverwhere taj Pet Dec 08, 2017 3:42 pm

Postovani, prvi put sam na forumu, pa me ispravite oko postovanja ukoliko pravim gresku negde.
Problem je sledeci, auto vozim na plin, posle par meseci voznje mi se pojavila greska koju sam upisao u naslovu post-a.
Svaki put kad mi se ta greska pojavljivala, auto je isao smanjenom snagom. Sledece sto se desilo je da je poceo da dize temperaturu, ali ne stvarno, kazaljke su divljale dok su hladnjak i motor bili hladni, kad dostigne tu imaginarnu maximalnu temperaturu( ode u crveno) , smanji mi brzinu na mac 30 na sat.
Ujutru po hladnom danu odmah posle davanja kontakta temperature su kao radne, na pola. Posle 10 minuta voznje odu u crveno. Naglasio bih da je motor tada mlak kao i hladnjak.
Sledece sto se pojavilo je upozorenje na manjak ulja u motoru. Proverio sam ulje i vodu i sve ostalo, sve je kako treba.
Poslednje sto mi se desilo je da je auto jednostavno smanjio snagu toliko da ne mogu da ga pokrenem iz mesta. Desi se da odjednom pogasi sve te greske i ponasa se potpuno normalno, ali na samo par sekundi. Cim se pojave sve te greske, on ponovo zabode i ugasi se na kraju. Sada sam u situaciji da sam zbog nemara sopstvenog jer nisam otisao kod majstora posle prve greske, zavrsio sa autom parkiranim na sred novog beograda, bez mogucnosti da ga odvezem na dijagnostiku. Jedino sto mi ostaje je da ga slepujem. Drugi problem je sto da bi dijagnostika radila, auto mora da bude u leru ili sl. A moj nece vise ni da se upali na duze od 10 sekundi. I to samo 10 sekundi dok mu se ne pojave greske, tad se ugasi i vise do sledeceg jutra ne mogu da ga upalim. Ima li neko predstavu sta se desilo sa mojim kolima, znacice mi makar da me majstor ne odere kad vec platim slep sluzbu i sl i pojavim se kod majstora.
Neverwhere

Broj poruka : 2
Datum upisa : 08.12.2017
Godina : 34
Vozilo: : Peugeot 407 2.0 benzin

Nazad na vrh Ići dole

Re: Peugeot 407 2.0 benzin, depolution sistem faulty

Počalji od Жиле taj Pet Dec 08, 2017 3:54 pm

Dijagnostika se može raditi bez da pališ auto. Da l je problem i na benzinu?
Ovo kako si ti opisao moglo bi da bude senzor temperature , ako znaš gde je skini konektor sa njega i probaj da upališ.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11328
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Neverwhere taj Pet Dec 08, 2017 4:35 pm

Iskren da budem, pre par meseci mi je crkla pumpa za benzin, jer nisam imao dovoljno goriva u rezervoaru. U prevodu, nisam sipao gorivo na vreme, pa ga palim na plin. Dodatni problem je sto je sad kad je zahladnelo poceo da se mrzne deo instalacije za plin , pa se cesto desi da ako ne upalim iz prve, moram kuci po vrucu vodu i da polivam taj deo koji je smrznut. Posle pola sata od vruce vode, on upali. Onda krenu greske i potpuni haos. Ici cu veceras da probam da ga upalim sa iksljucenim senzorom za temperaturu
Neverwhere

Broj poruka : 2
Datum upisa : 08.12.2017
Godina : 34
Vozilo: : Peugeot 407 2.0 benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: