Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Problem sa paljenjem..

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Re: Problem sa paljenjem..

Počalji od nemanja80 taj Ned Dec 24, 2017 8:33 pm

ANLASER...

nemanja80

Broj poruka : 1395
Datum upisa : 17.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Ned Dec 24, 2017 11:01 pm

Možda i tom grmu leži zec.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1411
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Silja019 taj Ned Dec 31, 2017 6:49 pm

Pozdrav svima.Evo i mene upravo dosao od majstora(najboljeg u kraju)... Menjao senzor bregaste i radilice. Ocistio opet sve filtere....itd itd i auto palio dok da krenem kada da krenem opet isto ...vergla ali kao da malo ali skoro neprimetno gubi snagu dok vergla....i slabije kao da vergla ..... i vratim kljuc opet krenem MEGAN upali kao mina....Opet smo sve gledali da ne vuce negde struju masu itd i sve je extra....Dijagnostika nista ne pokazuje.....Ostalo mi je jedino anlaser....on sidje covek u kanal pogleda i kaze mi da ja imam manji anlaser...jedino to da promenim ....stavicu boshov veci ako i tada zeza ide na prugu pa pod voz.
Zelim vam sve najbolje u novogodisnjoj noci a tako i cele godine.Sve najbolje.
Silja019

Broj poruka : 44
Datum upisa : 07.03.2017
Godina : 32
Vozilo: : Reno Megan 1.9 dci

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Dec 31, 2017 7:27 pm

Interesantno od početka je problem sa anlaserom. Zašto je menjan senzor bregase i radilice?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11336
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stojanac taj Ned Dec 31, 2017 7:54 pm

Siptomatično je to da kad ga ti prvi put pokreneš ne pali,kratko vratiš kluč i ponovo pokreneš on upali.
Prilikom prvog starta struja inicijalnog starta "ruš"dostiže 400 a možda i više ampera pri tako velikoj struji može doći do blokade sekvence paljenja,kad ti brzo ponovo "zaverglaš" radilica je još u pokretu od prvog starta tako da je"ruš" struja daleko manja pa je i pad napona daleko manji,računar pokreće sekvencu paljenja.
Šta raditi:očisti kleme,stubiće na belo (tu se može izgubiti i 30%snage),otkači kabal mase od akumulatora do šasije očisti na belo,kabal mase od šasije do menjača takođe,proveri i očisti stopicu kabla od akumulatora do alnasera.
Kablove detaljno proveri ako su se jako grejali zbog prevelikih struja na mestu veze kabla i stopice dolazi do povećanog prelaznog otpora
Testiraj akumulator,skoro svaka prodavnica akumulatora ima tester,akumulator može imati normalan napon ali unutrašnji otpor prevelik što dovodi do prevelikog pada napona i blokade računara.izmeri napon punjenja mora biti iznad 14V
Kvalitetnim digitalnim unimerom (ne može običan) izmeriti "ruš" napon nebi terbao biti manji od 8v.
Testiranje akumulatora naj bolje izvesti tako da akumulator skineš sa vozila i sutradan bez ikakvog dopunjavanja ga odneseš na test.Profesionalni testeri imaju mogučnost i testiranja električnog sitema punjenja i test alnasovanja.
Srećna i tebi nova i da rešiš problem.
Stojanac

Broj poruka : 68
Datum upisa : 14.12.2017
Godina : 57
Vozilo: : Peugeot 207 1,6HDI 66Kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Silja019 taj Pon Jan 01, 2018 10:54 am

Zile dijagnostika je pokazala senzor radilice.
Stojanac vecinu stvari koje si nabrojao smo uradeli.Napon je iznad 14v a za ovo rush to mislim da nisam proveravao.Odmoricu se par dana pa opet krecem u akciju :)
Silja019

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jan 01, 2018 11:10 am

Silja019 ::Zile dijagnostika je pokazala senzor radilice.
A senzor bregaste preventivno ili majstor nije bio siguran koji je od njih dva?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Silja019 taj Pon Jan 01, 2018 1:50 pm

Zile ja mislim da je ovo drugo.....
Imam Valeo anlaser na 1.9 dci motor da li se isplati da stavim boshov ili ne?
Na Boshov je primetno veci rotor i  stator....u opciji imam i neki japanski anlaser koji je takodje veci od Valeo...Molim za savet ako je u opste i bitno koji anlaser imam.
I jos jedno pitanje koja je od prilike cena Anlasera boshovih .
Sve najbolje.
Silja019

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pon Jan 01, 2018 2:26 pm

Nije bitan proizvođač alnasera , koliko njegova snaga.
Mora se utvrditi koliko je kw motor pa prema njemu snaga anlasera. Za recimo p307 66kw je snaga alnasera  je 1,4kw. Napod pri verglanju(dužem) nesme da padne ispod 9do 10v. Pun akumulator nakon punjenja mora da drži napon od 12,7v i to 10dana da stoji. Prazan akumulator je ako ima ispod 12,2v.
Dugotrajno držanje akumulatora ispod ovih granica vodi u njegovo trajno oštećenje.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Silja019 taj Pon Jan 01, 2018 3:23 pm

Motor je 75kw
Silja019

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stojanac taj Pon Jan 01, 2018 8:33 pm

[url=http://www.svetbaterija.rs/proizvod/dhc-bt501-tester-akumulatora-i-alternatora/12749]
Testiraj električni sistem ovim i sve će ti biti jasno,ima ga svaki servis akumulatora i rade test besplatno
Stojanac

Broj poruka : 68
Datum upisa : 14.12.2017
Godina : 57
Vozilo: : Peugeot 207 1,6HDI 66Kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Silja019 taj Uto Jan 02, 2018 1:52 pm

Sada sam prvi put zapazio da kada duze vergla (ne uvek) upali npr posle 7-10 sekunde .... kao zakaslje se i upali....Pre nije palio posle duze verglanje...Sada od 4 puta 2 puta je upalio posle duzeg verglanja...Ali kao da se zakaslje pa jos 1-2 verglanja pa onda upali.... P.S jos nesto sam zapazio npr kljuc kojim palim auto nece da zakljuca brave na vratima( do sada sam uvek dugmetom zakljucao vrata) izgleda da je menjana bravica kod predhodnog vlasnika...
Silja019

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Silja019 taj Sre Jan 03, 2018 4:56 pm

Ociscen i regulator pritiska i opet zeza...Koliko se secam sve sam mu zivo izmenjao sto smo pricali.Proverio ocistio i opet isto...Evo jos jednog klipa od danas kako vergla pa iz drugog puta odmah upali.Ostalo je jedino da ne povuce negde vazduh ili da me zeza brava ja ne znam sta bi jos moglo da me ovako jebeva.I ovo ne radi non stop...nego od par paljenja jednom i najvisa verovatnoca je kada stoji malo duze u mestu...mada i tada pali kao mina ...od prilike u 70-80% upali lepo u 20% zeza....Uradjena opet dijagnostika i danas po 100 put sve je ok. Evo jos jednog klipa od danas.  
Silja019

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Jan 03, 2018 8:23 pm

Da li si primetio neke stvari. Na prethodnom klipu, brze vergla.

Na ovom, sve vreme dok verglas, stoji upaljena lampica za akumulator. Onog momenta kada kresne, ona se gasi a pali ona za serv.

Na prethodnom, zbog odsjaja se ne vidi da li je i onda svetlela za akumulator.

Ne znam kako je kod njega ali lako moze da se desi jedna stvar. Ako stoji upaljena za akumulator, da komp ne dozvoljava paljenje. Jos ako nema punjenje od alternatora pa i neki od releja ne reaguju prilikom prvog verglanja ili vec, da tako kazem, se razmrdaju a na drugom odreaguju.

Mozda i neki kontakt u alternatoru zeza. Ili dioda.

Ne bi bilo lose da ga ostavis neko vreme da stoji. A onda na kablove s drugog auta probas. Obratis paznju, ili jos bolje i napravis klip tog paljenja. Pa da se vidi ima li razlike u odnosu na ovaj klip.

Lightsoft

Broj poruka : 582
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Jan 03, 2018 8:41 pm

Ja bi reko da ovo vergla slabo, ti rece da je akumulator dobar i sve oko njega, skini i ocisti anlaser ako nisi do sad
mishja

Broj poruka : 3805
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Silja019 taj Sre Jan 03, 2018 9:19 pm

Anlaser je odradjen sve u kompletu cetkice itd..... AKumulator nov Topla Top 78ah
Jedino da majstor nije dobro odradeo posao i tada prvi put kada sam dosao pokazao mi je kuciste statora koji se unutra raspao..... ali za drugi put sam licno bio tu pored njega dok je celo vreme namestao anlaser.Posle za senzore bregaste i radilice auto je stojao je kod majstora 2 dana i upalio kao mina...palio neko vreme pa opet tako zezne 1-2 pa opet pali kao mina pa onda opet zezne 1-2-3 puta i tako u krug.Punjenje anlasera je preko 14 koliko se secam...Sada bas i ja gledam ovo sto je rekao Lighsoft....ne gasi lampicu za akumulator... ovo sam upravo nasao na netu i bas mi je poznato ...
Silja019

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Sre Jan 03, 2018 9:28 pm

Ta lampica za aku svetli dok ne upali(kod pezoa) auto.
Ako se upali u toku vožnje označava slabo ili nedovoljno punjenje alternatora. Trebalo bi i kod tebe da je tako.

vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Jan 03, 2018 9:55 pm

Sad' si me naterao da pregledam one moje klipove. Kod mene to ne pali. Niti na jednom klipu.
Doduse mozda i ne stigne. Jer izgleda to pali na onom malom displeju. Ako uopste pali. Koliko mi se cini 407 gore nema tu ikonicu.

Lightsoft

Broj poruka : 582
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Silja019 taj Sre Jan 03, 2018 10:16 pm

Sada sam mu dusu izvadio sa verglanjem i da ne kacim vise klipove malo postaje dosadno Very Happy  .... Prvo verglanje  je zezao ondah sam poceo da radim kao onaj lik na klipu tada ni jednom nije zeznuo....posle toga nisam vracao kljuc posle kontakta nego normalno zaverglao pa jedno 2-3 puta je verglao onako poprilicno duze ali je upalio....a kao sto rekoh kada radim kao momak na klipu vratim kljuc unazad pa posle upalim nisam imao ni jednom problem....
Silja019

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jan 03, 2018 10:18 pm

Postoji mogućnost da ne odradi pumpa, regulator pritiska ili pitaj Boga šta sve ne. Nešto ne dobije napon od vitlnih delova.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Silja019 taj Sre Jan 03, 2018 10:23 pm

Pa kako to da vidim sta ne dobija napon? I da se vec jednom resim ovog problema?
Silja019

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jan 03, 2018 10:30 pm

Samo naglas razmišljam. Trebalo bi dijagnostikom videti pri anlasovanju šta se dešava sa pritiskom goriva, regulatorom pritiska, sinhronizacijom bregaste i radilice, ovo se sve može videti.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Silja019 taj Sre Jan 03, 2018 10:34 pm

To sam danas radeo verglali smo a dijagnostika je bila prikljucena pa jedno 30 puta i svih 30 puta je lepo palio ko za maler....tada nista lose nije pokazala dijagnostika. Da li moze da me zeza kod kljuc?Mada imam jos jedan kljuc i sa njim je ista stvar....ali mehanicki ne mogu da otkljucam bravu na vratima i gepeku....izgleda da je predhodni vlasnik vec menjao ulozak brave....ili celu bravu kako se vec kaze.
Samo da resim problem pustam rostilj Very Happy
Silja019

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Sre Jan 03, 2018 10:47 pm

Ono što može da zeza oko ključa je onaj crni čip u kućištu ključa tzv. imobilajzer. On je u kućištu ključa i kad gurneš ključ u bravu on deaktivira blokadu motora. U bravi se nalazi blokada. Kad se menja kućište ključa on mora da se izvadi iz starog i prebaci u novo kućište. Jedino ako je neko budžio nešto.

vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Silja019 taj Sre Jan 03, 2018 10:57 pm

Videcu ovih dana i to kod nekog dobrog elektricara mada sada kada me vide oni overe hehehe.
Silja019

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Silja019 taj Čet Jan 04, 2018 7:16 pm

Desava se  i to da kada nece da upali nego samo vergla desetak sekunde samo pustim kljuc i uopste ga ne pomeram, kontakt ostane upaljen...onda okrenem da kazem "pola" kljuca i auto upali kao mina...znaci ne gasim ni taj prvi kontakt kada auto nije hteo da upali...Na klipovima koje sam vam poslao skroz ugasim kontakt onda ga "zaverglam" od nule i takodje upali odmah... .P.S kada verglam i kad auto nece da upali ...kao da sporije vergla od onog puta kada auto upali...ili sam ja toliko prso pored auta da mi se takve stvari pricinjavaju....
Silja019

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh