Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Pezo307 66kw siemens... hladan start...gasi se posle jednu dve sekunde..

Ići dole

Pezo307 66kw siemens... hladan start...gasi se posle jednu dve sekunde..

Počalji od Bane016 taj Sub Dec 23, 2017 2:48 pm

Evo danas sam imao problem...znaci nije bilo hladno danas 3 stepeni...auto je upalio na pola zubca i radio citavih sekundu ili dve nakon toga se ugasio...onda nije hteo da upali verglao sam ko lud i onda je upalio i sve ok dalje...greske nemam osim p1351 i p402...te greske vec duze vreme na dijagnostici javlja...palio je na -6 bez problema...ne dimi ne trosi ulje...ne trese kad ga upalim hladan...ovo danas me bas iznerviralo...sta moze da bude problem? Ici cu kod majstora ali necu da me voza ovo ono sta bi mogao biti problem?u ovim hladnim vremenima primetio sam da malo teze vergla onako tromo verovatno je akumulator pred riknjavanje....ostalo sve ok auto lepo ide lepo vuce...
Bane016

Broj poruka : 218
Datum upisa : 04.07.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 2.0 66kw HDi

Nazad na vrh Ići dole

Re: Pezo307 66kw siemens... hladan start...gasi se posle jednu dve sekunde..

Počalji od Bane016 taj Sub Dec 23, 2017 3:06 pm

https://ibb.co/ddsPx6 mala pomoc

Evo kuci sam doso i posle pola sata nafta istekla na beton...skinuo sam onu platiku sa motora i one kadice pored dizni su pune nafte

Bane016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Dec 23, 2017 3:09 pm

Egr ventil neradi imaš preveliki protok P0402 i neki grejač ili više njih nerade. Pregledaj povratna creva sa dizni. Ajd slikaj do da vidim. Video sam sliku , pogledaj prelivna creva kao i sve četiri cevi one šarafe da nije koji popustio, zbog ovoga imaš problem s paljenjem.
Vidim da imaš pumpicu i nju proveri da tu nepušta gorivo.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11299
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bane016 taj Sub Dec 23, 2017 3:59 pm

Жиле ::Egr ventil neradi imaš preveliki protok P0402 i neki grejač ili više njih nerade. Pregledaj povratna creva sa dizni. Ajd slikaj do da vidim. Video sam sliku , pogledaj prelivna creva kao i sve četiri cevi one šarafe da nije koji popustio, zbog ovoga imaš problem s paljenjem.

Zile imas pice brate !!!! Svaka cast!! Na drugoj dizni sa desne strane ona bela plastika sto ulazi dole u diznu ispala i tu pusta naftu...kad sam upalio auto tu je piskilo...to sam lagano vratio nazad ugurao sam je u diznu..nisam video da se srafi jednostavno sam je vratio nazad i sad je ok... nema vise curenja...hvala zile jos jednom!!!
E sad pitanje zasto je ispala dali zbog vibracija ili da ddizna previse preliva mozda ne valja? I pitanje u vezi egr ventila...p402 kazes preveliki pritisak da tako pise i na dijag...majstor je skidao egr i cistio ga...sta moze drugo da bude?stara tema gde sam pisao da dimi u leru toga nema vise ne dimi kad sam bio letos u grckoj dimio je preterano ali u povratku taj dim je nestao ne dimi vise ni malo radi po deset minuta u leru nema ni malo dima...
Bane016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Sub Dec 23, 2017 4:07 pm

Ja mislim da bi trebao da bude osigurac koji drzi plastiku da ne ispadne ,mrakmi je vec pane vidim kakoje kod mene.A mozes da vidis kako je na ostalim diznama
Evo sad gledam neke slike i imas osigurac zicani pa proveri da li je kodtebe na mestu
fap 1

Broj poruka : 749
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 39
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Dec 23, 2017 4:28 pm

Bane016 ::
Жиле ::Egr ventil neradi imaš preveliki protok P0402 i neki grejač ili više njih nerade. Pregledaj povratna creva sa dizni. Ajd slikaj do da vidim. Video sam sliku , pogledaj prelivna creva kao i sve četiri cevi one šarafe da nije koji popustio, zbog ovoga imaš problem s paljenjem.

Zile imas pice brate !!!! Svaka cast!! Na drugoj dizni sa desne strane ona bela plastika sto ulazi dole u diznu ispala i tu pusta naftu...kad sam upalio auto tu je piskilo...to sam lagano vratio nazad ugurao sam je u diznu..nisam video da se srafi jednostavno sam je vratio nazad i sad je ok... nema vise curenja...hvala zile jos jednom!!!
E sad pitanje zasto je ispala dali zbog vibracija ili da ddizna previse preliva mozda ne valja? I pitanje u vezi egr ventila...p402 kazes preveliki pritisak da tako pise i na dijag...majstor je skidao egr i cistio ga...sta moze drugo da bude?stara tema gde sam pisao da dimi u leru toga nema vise ne dimi kad sam bio letos u grckoj dimio je preterano ali u povratku taj dim je nestao ne dimi vise ni malo radi po deset minuta u leru nema ni malo dima...
Na svakojn dizni treba da bude žičani osigurač za prelivna creva (pogledaj na druge tri kako stoji). Ova greška u vezi egr-a , pa imaš grešku P0402 što znači da imaš preveliki protok a ne pritisak to znači da je egr zablokirao u zatvorenom položaju ili je el. ventil crko. Proveri grejače.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Dec 23, 2017 5:51 pm

Zile brate ti stvarno treba da otvoris servis

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1481
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Dec 23, 2017 6:02 pm

Gde da otvorim kada sebi nisam znao popraviti auto?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Dec 23, 2017 8:26 pm

Pa tvoj problem nije znalo da resi ni 90% majstora

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1481
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bane016 taj Sub Dec 23, 2017 9:32 pm

Жиле ::
Bane016 ::

Na svakojn dizni treba da bude žičani osigurač za prelivna creva (pogledaj na druge tri kako stoji). Ova greška u vezi egr-a , pa imaš grešku P0402 što znači da imaš preveliki protok a ne pritisak to znači da je egr zablokirao u zatvorenom položaju ili je el. ventil crko. Proveri grejače.

Nisam video da ima na nijednom prelivu ove osigurace ili su nekad to zaboravili da vrate sutra cu to malo bolje pogledati...kod mene su dizne drugacije ovi prelivi idu ispod dole...kad se uguraju kao da klikne nesto ima vrv neka gumica unutar dizni a prelivna ona plastika sto ulazi ima one izbocine...videcu sutra po danu pa cu javiti...

A ovo za egr kako da proverim jel egr zablokirao ili el ventil?jel moze da se utvrdi diagom? Osim sto greska stoji i nemoze da se obrise nisam primetio nijedan drugi problem neznam...kad se to sjebe jel ima neki simptom?jel steti motoru nesto?
Bane016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Dec 23, 2017 10:03 pm

Egr ako je tako zablokirao nešteti motoru već ako bi u otvorenom položaju ili se otvorio kada netreba nebi vukao, dimio bi. Ovo za prelive kod tebe ne znam kako je rešeno , videćeš sam kako je to urađeno , majstori znaju a rešićeš ti to i sam. Za egr možeš sve da vidiš na dijagnostici.

Poslednji izmenio Жиле dana Ned Dec 24, 2017 10:02 am, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bane016 taj Sub Dec 23, 2017 10:14 pm

Жиле ::Egr ako je tako zablokirao neštei motoru već ako bi u otvorenom položaju ili se otvorio kada netreba nebi vukao, dimio bi. Ovo za prelive kod tebe ne znam kako je rešeno , videćeš sam kako je to urađeno , majstori znaju a rešićeš ti to i sam. Za egr možeš sve da vidiš na dijagnostici.

Ona metalna rebrasta cev sto ide u egr je dosta nagaravena...moracu do sa majstorom da resavam jer bas je zajebancija zajebana skinuti egr i sve to sto treba...ima dosta posla tako su ga napravili iza nabudzen izmedju kabine i motora...bezveze...ok hvala u svakom slucaju zile
Bane016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Sub Dec 23, 2017 11:13 pm

Ne bi trebao da se gasi i da neće da pali zbog EGR.
Koja dijagnostika je korišćena?

Bane016 ::stara tema gde sam pisao da dimi u leru toga nema vise ne dimi kad sam bio letos u grckoj dimio je preterano ali u povratku taj dim je nestao ne dimi vise ni malo radi po deset minuta u leru nema ni malo dima...

Ovo bi mogao biti EGR
kurjak

Broj poruka : 336
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu