Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Grejanje problemi

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Grejanje problemi

Počalji od Brainzor taj Sub Dec 23, 2017 8:12 pm

Pozdrav hteo sam da vas pitam vezano za moj problem sa grejanjem. Ovih dana ujutru kada bide oko -1,-2 kada idem na posao auto neće da mi digne temperaturu dugo bas do posla imam 15 kilometara i on jedva digne 60c i tako i ostane samim tim slabo i greje, čim je napolju malo toplije on malo bolje greje a ali i tada slabo temperaturu diže, da li može da bude povezano sa klimom posto nemam freona u njih a grejanje mi se pali na dugme gde se klima pali ima ac i eco. Ili je do termostata.. hvala
Brainzor

Broj poruka : 10
Datum upisa : 23.12.2017
Godina : 24
Vozilo: : Peugeot 307 sw

Nazad na vrh Ići dole

Re: Grejanje problemi

Počalji od nemanja80 taj Sub Dec 23, 2017 8:24 pm

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1125
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Dec 23, 2017 9:54 pm

Na ECO.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10936
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brainzor taj Sub Dec 23, 2017 9:55 pm

Znam ja da je eco ali da li ima veze zato sto nemam freona
Brainzor

Broj poruka : 10
Datum upisa : 23.12.2017
Godina : 24
Vozilo: : Peugeot 307 sw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Dec 23, 2017 9:58 pm

Nema to veze sa grejanjem.

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10936
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bane016 taj Pon Dec 25, 2017 10:48 pm

Meni sad u zimskim vremenima temperatura ne dolazi do 80c uvek je malo ispod ...vozim i na autoputu i nikako da dodje do 80....dok je grejanje ok...leti ne prelazi 80...bas bas kad ga ganjam preko 130 digne se do 90 i malo nekad i predje ali je spusti...grejanje je super...jel to normalno da ne dostize radnu temperaturu sad u zimskim vremenima? Na elm dijag mi pokazuje tacnu temperaturu...
Bane016

Broj poruka : 122
Datum upisa : 04.07.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 2.0 66kw HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pon Dec 25, 2017 10:51 pm

Pa jel ti se razlikuje na elm i na skali ?
shix

Broj poruka : 2832
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pon Dec 25, 2017 11:06 pm

Pa ako je ispravan termostat i leti i zimi mora da ide na oko 90 C, bar kod mene, osim ako ga vozim zimi na bas kratku relaciju pa ne stigne da nabije radnu.
E sad ljudi svasta budze da ih kosta jeftinije pa tako iz iskustva znam da recimo ljudi u Fiat Stilu koji sam imao kupe termostat od Renaulta 4 koji kosta 700 dinara i bukvalno ga ubudze u crevo i kosta ih dosta jeftinije jer original kosta 4700 dinara.
E sad opasnost od takvih budzevina je da taj Renaultov termostat ako zaglavi u zatvorenom polozaju moze da se desi da pregreje motor i da strada minimum glava motora dok kod original Fiatovog termostata tako nesto je nemoguce je kad zaglavi on uvek ostaje u otvorenom polozaju i nemoze da ugrozi motor ali azto kosta 4700 dinara.
Kod mene na PUG207 1,6 HDI 66 kw termostat otvara na nekih 82 do 86 stepeni tj. kad je kazaljka na pola i zimi brzo zagreje motor na radnu temperaturu, e sad mozda tebi kazaljka nije ispravna 100 posto pa malo laze, ali ako si merio na dijagnostici trebalo bi da ti pokaze tacniju temperaturu od kazaljke.
Znaci merilo nije kratka relacija vec ajde da kazem neka medjugradska voznja gde bi moralo da dosegne radnu temperaturu i leti i zimi, ja sam se sad vozikao po Jahorini na minus 14 i on nabije radnu i drzi je non stop ajde da kazem da varira recimo od 90 do nekih 96 stepeni po kazaljci tj. kad nabije 96 stepeni sto je malo vize od pola na pokazivacu on je posle par minuta vrati na pola i tako ciklicno dok se vozis varira.
Kod tebe je mozda ugradjen termostat koji ranije otvara i zato ti teze dolazi do radne od 90 stepeni pod uslovom kao sto rekoh da je kazaljka ispravna, ali ako ti grejanje radi ok sto ne bi moglo da je termostat neispravan ja se ne bih mnogo brinuo.
PUG207

Broj poruka : 408
Datum upisa : 16.10.2017
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bane016 taj Uto Dec 26, 2017 12:08 pm

Menni leti ne prelazi 80....bas kad je forsaz neki i kad je bas bas vrucina...islo je i preko 90 ....ali sad zimi me buni uvek je malo ispod 80 ono milimetar znaci oko 75c....grejanje u autu mi je odlicno...kad upalim auto na najhladniji dan ujutru posle dva minuta oseca se da duva toplo...a i treba mi bas puno da dostigne tu temperaturu znaci jedno 15 kilometra mi treba...isto tako sam primetio da se jako brzo hladi...znaci od radne temperature kad ugasim auto na 10ak minuta odna temperatura spadne isod 70
Bane016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Uto Dec 26, 2017 12:26 pm

Nisi meni odgovorio. Kazes na elm tacno pokazuje. Isto ko na skali ili drugacije ?
shix

Broj poruka : 2832
Datum upisa : 03.08.2012
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bane016 taj Uto Dec 26, 2017 2:16 pm

shix ::Nisi meni odgovorio. Kazes na elm tacno pokazuje. Isto ko na skali ili drugacije ?

Da isto

Evo slika posle vise od pola sata voznje medjugradska i gradska voznja na elm je pokazao 78c
https://m.imgur.com/a/Si8lQ
Bane016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Uto Dec 26, 2017 3:40 pm

Sve je tu ok, ja samo smatram da je neko pre tebe preventivno ugradio termostat koji malo ranije otvara, po tome sto si opisao automobil ti se ponasa sasvim normalno!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Uto Dec 26, 2017 4:00 pm

Pre njega termostat je ugradila fabrika, otvara na 83 stepena. Sa ponasanjem temperature sve je u redu.
Ninno

Broj poruka : 1155
Datum upisa : 27.07.2016
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Uto Dec 26, 2017 4:06 pm

Ma mene je bunilo sto kaze da zimi ne moze da dosegne 80c, pa sam onda pomislio da ranije otvara cim ne moze da odrzi 80C, mada pitanje koliko je kazaljka tacna.
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Uto Dec 26, 2017 9:58 pm

Znam, stvar je u tome da fabricki ide termostat koji otvara na 83 stepana ali on ne otvara kao prekidac otvoren/zatvoren nego postepeno. Na 83 je skroz otvoren ali pocinje ranije da se otvara...tada vec antifriz moze da cirkulise i ako se krece nekom nezahtevnom voznjom slabo ide dalje zagrevanje. Apsolutno si u pravu da kazaljka na satu laze za nekih 5 stepeni (to se tolerise). Mada na preciznost kazaljke takodje moze da utice ispravnost ostalih senzora i stanje antifriza. Ovde je kao sto rekosmo sve u redu narocito ako se uzme u obzir da je u pitanju dizel koji inace slabije zagreva i plus je hladnije vreme.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Uto Dec 26, 2017 10:19 pm

Doktore kako ustanoviti da je termostat ostao otvoren ?
Meni nesto u secanju da mi se pre temperatura brze dizala i kad bi dosla do neke granice (ne znam sad koliko,oko 90) onda se malo spusti i tu stoji. Sad nekako sporije raste i dodje do 80 i nema vise pomeranja, ni gore ni dole, osim u guzvi se malo popne...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Uto Dec 26, 2017 10:31 pm

Ovi noviji termostati (od npr. '95.) su tako napravljeni da kad otkazu uglavnom ostanu otvoreni jer je tako bezbednije zbog prokuvavanja. Za tvoj auto termostat je projektovan da otvara na 89 stepeni (benzinac) i kad dostigne tu temperaturu tada je skroz otvoren. U voznji koja je otvorena na ovako hladnim temperaturama npr 0, 5 stepeni ili po minusu teze se postize granicna temperatura. U kreni-stani voznji je to lakse. Najbolje ces da ispitas stanje - upali ga i malo provozaj zbog podmazivanja pa kad dodje do nekih 65-70 stepeni ostavi ga da radi na ler...prati na satu kako temperatura raste a svako malo proveravaj gornje crevo na hladnjaku... Na 65-70 stepeni trebalo bi da bude hladno. Vremenom kako temperatura napreduje pocece da bude pomalo mlako i sve toplije kako se termostat sve vise otvara. Kad crevo bude vrelo tad je skroz otvorio termostat i trebalo bi temperatura da bude oko 90+-5. E onda sedaj u auto i kreni u voznju ali na neki otvoreniji put. Temperatura ce naravno poceti da pada ali ne bi trebalo da ide ispod 80 kad aproksimativno je termostat skroz zatvoren. Ako ostane otvoren temperatura ce idalje da pada nanize obzirom da je hladno vreme...hladno strujanje vazduha u hladnjak. Ako ovako bude kako sam opisao sve je u redu sa termostatom. Ako nije dobra situacija a termostat bude stalno otvoren onda motor tesko zagreva a gornje crevo posle par minuta rada ili cim kazaljka pocne da raste od pocetne pozicije i ono postaje odmah mlako. U suprotnom slucaju lako se hladi iz radne temperature. Ispitaj sutra kakvo je stanje pa ce da vidimo dalje sta i kako. Ali neka u startu bude hladan...napravi jedan kraci krug kol'ko da pocne da zagreva i odmah ga ostavi da radi na ler a ti prati kazaljku i gornje crevo ka hladnjaku.

Poslednji izmenio Ninno dana Uto Dec 26, 2017 10:45 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Uto Dec 26, 2017 10:42 pm

Aj hvala ti, probacu sutra

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Uto Dec 26, 2017 10:47 pm

Bice to sve ok ali svakako javni sta si napravio. Ziveli.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Uto Dec 26, 2017 11:41 pm

Meni kazaljka dodje do izmedju 90 i 100 C mada je blize recimo otprilike 94 C, onda se vrati na 90c pa opet malo iznad i sve tako u svim rezimima voznje, jedino sto sam primetio da mi je i temp. ulja kad forsiram uzbrdo iznad polovine na kazaljci tj. bliza je prvom sledecm podeoku tj. 100 stepeni ali cim se udje u laganiju voznju kazaljka se vrati ali nikad na 90c vec malo vise rekao bih isto oko 94 ili 95C, da li je to u redu?
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sre Dec 27, 2017 12:26 am

Izvini sto kasnim sa odgovorom, trazio sam da vidim u tvojoj temi podatke o autu koje je godiste. Ista stvar, termostat je na 83 stepeni mada temperatura u mnogome zavisi od rashladne tecnosti tacnije od moci emitovanja temperature. Kod tebe je najverovatnije Glysantin G33 u sistemu a on nesto drugacije dejstvuje od npr. Totala. Da li je boja antifriza neka kao plavkasta/zelenkasta takva nekakva boja?
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Sre Dec 27, 2017 12:41 am

U pitanju je Totalov Glacelf Auto Supra, ne mogu da se setim boje da me ubijes.

PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sre Dec 27, 2017 12:57 am

Da ali koji Glacelf, ima ih 3: obican classic, glacelf plus i glacelf autosupra? Baci pogled sutra pa cemo da nastavimo. Ali u svakom slucaju nemas potrebe da brines jer kao i kod svih i kod tebe kazaljka laze do 5 stepeni i najverovatnije dodaje. Da je vista temperatura stigo bi u pomoc ventilator hladnjaka koji se aktivira na 95, 96 stepeni prva brzina. Sve je oko tih temperatura nekako podlozno varijacijama jer nema tog senzora koji ce u stepen tacno da izmeri niti kazaljka da je sa isom tom tacnoscu pokaze na tabli. Zato se za brojke koje daje fabrika ne trebamo drzati najstroze moguce nego u okvirima. Na merenje temperature utice vrsta antifriza, zatim srazmera tj. koncentracija antifriza kao i starost, stanje vodene pumpe, opste stanje motora, stanje hladnjaka i njegova cistoca spolja/prohodnost unutra itd. Ako ti bas bude smetalo odradi mu jednu kontrolu ako imas alat ako ne onda neka majstor pregleda...to se vrlo lako proverava dijagnosticki i odvojenim merenjem van svih senzora. Ali za pocetak pogledaj sutra kakva je boja antifriza pa cemo da vidimo sta dalje.

Zeznuh se, vidim da si napisao da je autosupra u pitanju. Boja je narandzasta. Predpostavljam da je 50:50 odnos, samo je pitanje kad je menjan antifriz. Ako je skoro mozes li se setiti kako je ranije temperatura isla? Ako ne onda mozda ne bi bilo lose da se ipak odradi kontrola kod majstora (cisto da se utvrdi da li se ocitavanja senzora/table na dijagnostici i spoljnim merenjem poklapaju i da se proveri cistoca hladnjaka). 99% je sve u redu ali trebamo biti sigurni 100%.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Sre Dec 27, 2017 1:35 pm

Evo slika antiftiza 100 posto je glacelf autosupra.
Jos par slika gde mi malo balavi motor a nemam pojma ni sta se tu nalazi i zasto je to tako!
Izvinjavam se pokretacu tema sto mu upadam kao bandit ali svi ovi problemi vezani za temperaturu vozila mogu nekome biti od koristi a najvise nama samima.
Antifriz i veliki i mali servis radjeni pre 2 meseca, ne trosi ulje niti vodu, niti dimi, jedino sto je balav na tom mestu gde sam uslikao.
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sre Dec 27, 2017 1:58 pm

Da, autosupra je narandzasta kao sto sam kazao. Nivo koliko mogu da vidim je ok, on naraste do MAX kad se auto full zagreje. Stanje je skroz ok, radjen veliki servis i menjana je vodena pumpa uz sve ostalo tako da je sve to dobro. E sad jel sredjivan hladnjak to ne znamo (iznutra ispiran, spolja ciscen od naslaga i pran)? Kao sto sinoc rekosmo 99% je sve ok al' isprati ponasanje temperature bez nekog opterecenja.

Ova prljavstina koju si slikao moze biti zbog jednog ili vise razloga. Nije bas detaljno uslikano da moze da se proceni, trebalo bi poklopac motora da skines pa pogledaj kakvo je stanje oko dizni i ulaza usisne. Zna i da pusta uljna isparenja na ovom uvodnom delu koji ce da vodi ka turbini (tu ili nokti slabo drze ili je o-ring gumica ostecena). Takodje moze razlog curenja da bude pohabana guma na poklopcu bregaste/ventila. Ili prizapusena usisna gde su popustile gumice usisa. Ma svasta moze da bude. Nego da ne nagadjamo pregledaj ceo taj deo oko usisne, dizni, poklopca ventila. Imas u mojoj temi kako to sve izgleda i na sta treba obratiti paznju (strana 20).

Mozda ne bi bilo lose da u svojoj temi pises sve sto se desava sa autom, mnogo je preglednije a i lakse prvenstveno tebi i ostalima...jer ovako teme se preplicu - evo sad npr. tema je grejanje a mi pisemo o curenju ulja itd. Opali sve sto te muci u svojoj temi, sve sta se desava sa autom ili se radi na njemu...mnogo je bolje tako. A za neku posebnu problematiku mozes da se nadovezes u vec otvorene teme kojih ima bezbroj i skoro sve je vec pokriveno.

Poslednji izmenio Ninno dana Sre Dec 27, 2017 2:11 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu