Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Grejanje problemi

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Re: Grejanje problemi

Počalji od Ninno taj Sre Dec 27, 2017 1:58 pm

Da, autosupra je narandzasta kao sto sam kazao. Nivo koliko mogu da vidim je ok, on naraste do MAX kad se auto full zagreje. Stanje je skroz ok, radjen veliki servis i menjana je vodena pumpa uz sve ostalo tako da je sve to dobro. E sad jel sredjivan hladnjak to ne znamo (iznutra ispiran, spolja ciscen od naslaga i pran)? Kao sto sinoc rekosmo 99% je sve ok al' isprati ponasanje temperature bez nekog opterecenja.

Ova prljavstina koju si slikao moze biti zbog jednog ili vise razloga. Nije bas detaljno uslikano da moze da se proceni, trebalo bi poklopac motora da skines pa pogledaj kakvo je stanje oko dizni i ulaza usisne. Zna i da pusta uljna isparenja na ovom uvodnom delu koji ce da vodi ka turbini (tu ili nokti slabo drze ili je o-ring gumica ostecena). Takodje moze razlog curenja da bude pohabana guma na poklopcu bregaste/ventila. Ili prizapusena usisna gde su popustile gumice usisa. Ma svasta moze da bude. Nego da ne nagadjamo pregledaj ceo taj deo oko usisne, dizni, poklopca ventila. Imas u mojoj temi kako to sve izgleda i na sta treba obratiti paznju (strana 20).

Mozda ne bi bilo lose da u svojoj temi pises sve sto se desava sa autom, mnogo je preglednije a i lakse prvenstveno tebi i ostalima...jer ovako teme se preplicu - evo sad npr. tema je grejanje a mi pisemo o curenju ulja itd. Opali sve sto te muci u svojoj temi, sve sta se desava sa autom ili se radi na njemu...mnogo je bolje tako. A za neku posebnu problematiku mozes da se nadovezes u vec otvorene teme kojih ima bezbroj i skoro sve je vec pokriveno.

Poslednji izmenio Ninno dana Sre Dec 27, 2017 2:11 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Ninno

Broj poruka : 1196
Datum upisa : 27.07.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Sre Dec 27, 2017 2:07 pm

Ok , hvala na savetu.
PUG207

Broj poruka : 549
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Sre Dec 27, 2017 2:07 pm

Da ne bude da udaramkontru ali dve stvari.
Prvo tecnost se doliva i meri kad je autohladan ,tako da ako je dolijete do maksimuma naravno da kad se ugreje prelazi preko maksimuma i to je normalno.
Drugo termostat od 83 pocinje da otvara na 83 stepena ili 89 pocinje da otvara na 89 .tako da ako je ispravan on ne bi trebalo da otvori pre 83 stepena.
Ne zelim da ulazim u dalju raspravu ovo sto sam napisao kazu firme koje te delove ili automobile proizvode.
fap 1

Broj poruka : 756
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 39
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Sre Dec 27, 2017 4:23 pm

Sta znam ovaj majstor je tako dolio i nije da sam bas smeo da mu se mesam u posao, e sad mije da ce da mu smeta a meni je bitno da je nivo uvek isti, sto se tice temperature rashladne tecnosti prethodni vlasnik je bio neodgovoran sto se vidi (motor prljav i garav) ja cu uciniti sve da ga dovedem u neko prihvatljivo(estetski i funkcionalno) stanje.
Za sad nemam nikakvih problema osim mikro pojacane temp. ulja sto moze biti posledica neredovnog menjanja ulja kod prethodnog vlasnika.
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sre Dec 27, 2017 5:06 pm

Da javim sta sam ustanovio, odradio sam ovako kako mi je Ninno rekao, znaci upalio hladan motor i provozao kratko po kraju i parkirao se, posle par minuta stanje temperature izgleda ovako :

otvorim haubu, pipnem gornje crevo ono toplo, sacekam jos par minuta, ono sve toplije i koliko sam shvatio tako ne bi trebalo biti. Zatim cekam jedno pola sata ko lud na leru al temp nikako da dodje do 90 i ovo mi je maksimum koji je dostigla :

krenem u voznju i izadjem na pravac par km i evo gde dodje kazaljka :

onda se vratim u grad i malo se provozam al preko 90 ne prelazi... scratch
po ovome zakljucujem da mi je izgleda termostat riknuo i ostao otvoren

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1315
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Sre Dec 27, 2017 5:30 pm

Treba da pipnes i hladnjak jer da je termostat otvoren on bi otpocetka gurao toplu vodu u hladnjak.Bilo bi ti toplo i gornje i donje crevo
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Sre Dec 27, 2017 5:55 pm

Evo moje iskustvo sa pokvareni tj. neispravnim termostatu ali na Fiat Stilu 1,9 jtd, leto 40 c napolju radnu nabije tek po gradu u velikoj guzvi, ali cim izadjem na autoput temp. se sroza skoro do kraja kao da sam ga tek upalio.
To je znaci bez pipanja creva siguran znak da je termostat sigurno zaglavio u otvorenom polozaju, tebi kao sto vidim on drzi temp. iako nije na radnoj od 90c ipak prihvatljivo zato sam te i pitao da nije slucajno budzen od nekog drugog auta.
Nema sanse da je skroz otvoren da bi ti drzao tu temperaturu od nekih koliko vidim 75c, a dizela ces tesko da ugrejes na leru mora da se vozi!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Dec 27, 2017 6:41 pm

I ja bi rekao da je kod tebe specificna situacija al da bi odagnao sumnje upali grejanje na 3 i prati skalu ako pada ispod 70 onda je kaput
mishja

Broj poruka : 3753
Datum upisa : 17.11.2013
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Sre Dec 27, 2017 6:50 pm

Treba da kupiš gorivo.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" Very Happy
vojkan

Broj poruka : 1396
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sre Dec 27, 2017 7:23 pm

@Nemanja, odlicno si istestirao auto. Rezultati su i ocekivani i neocekivani. Termostat definitivno radi e sad da li je pomalo oslabeo ili se mozda zaptivka pohabala to je nesto drugo. Kolege PUG207 je sve lepo kazao a ono sto dalje treba da se odradi je upravo ovo sto kolega Mishja rece, nakon toga bi vec trebalo da se radi spoljno merenje i dijagnosticki pa da se uporedi.

@PUG207, u pitanju je benzinac.
Ninno

Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sre Dec 27, 2017 9:58 pm

vojkan ::Treba da kupiš gorivo.

definitivno moram  
Sutra plata+bonus pa cemo ga pocastiti

@PUG207  Ne znam dal je budzen od drugog auta, ja sam ovde prvi vlasnik, kod mene nije...

@mishja  Probacu to s grejanjem...

@Ninno   Na samom kraju gornjeg creva, odmah do termostata, tu gde je selna, prstom sam malocas nasao svez crveni trag od antifriza, moram ja to sutra rastaviti da vidim sta se desava. Hoce li puno iscuriti kad skinem to crevo gde je termostat ? (kod mene je stara varijanta, termostat bez kucista) Nasao sam na Youtube kako da testiram termostat kad skinem...

Hvala svima...

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1315
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Sre Dec 27, 2017 10:13 pm

U vodu i na ringlu
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sre Dec 27, 2017 10:18 pm

Ako, proveri to curenje a ujedno je najbolje da tako proveris i termostat...to je uvek najbolja opcija ali ovako ranije smo pokusavali da utvrdimo stanje bez ikakvog rasturanja. Posto ces sutra da majstorises oko creva skini to lepo i istestiraj ga propisno. Najbolje je da ispustis antifriz (ali ga uhvati dole u neku cistu posudu) jer teoretski/prakticno sve sto je iznad nivoa termostata/spoja creva gde ces otkaciti ce isteci. Najbolje ispustis antifriz, otkacis gornje crevo i tu proveri zasto se javlja curenje, onda izvadi termostat i vodi racuna o diht gumici po obodu (proveri da nije ostecena), a onda ispitaj termostat da li je na hladno zatvoren skroz a onda vec kako si vid'o na klipu ispitaj kako se ponasa na zagrevanje do tacke kuvanja vode (postepeno i naglo, znaci dve probe). Onda ces 100% da budes siguran. Na telu termostata pise temperatura otvaranja, treba da je 89. Ako je sve u redu sklopi to sve lepo, nasipaj antifriz i odrzaci sistem i gotov posao. Vazna napomena: pre nego pocnes sa radom odvrni sajlu za paljenje grejanja na maksimum i tek kad sve bude gotovo i sistem odzracen onda nastavljas po potrebi.
Ninno

Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brainzor taj Pon Jan 01, 2018 4:40 pm

E sada ovako vezano za moj problem sa slabijem grejanjem bio sam na dijagnostici kod druga čisto da vidim kakvih gresaka imam i pojavila mi se greska p0110(signal temperature ulaznog zraka CAN vrednost nije verovatna), da li to ima veze sa grejanjem???
Brainzor

Broj poruka : 13
Datum upisa : 23.12.2017
Godina : 24
Vozilo: : Peugeot 307 sw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pon Jan 01, 2018 5:18 pm

Nema
Kakva ti je radna temeratura?
mishja

Broj poruka : 3753
Datum upisa : 17.11.2013
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brainzor taj Pon Jan 01, 2018 5:21 pm

Zavisi kako kada kada je hladno napolju ispod 0 teško diže temperaturu ujutru do posla 60-stepeni a imam 16 km. Inače ne ide preko 80 nikada
Brainzor

Broj poruka : 13
Datum upisa : 23.12.2017
Godina : 24
Vozilo: : Peugeot 307 sw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh