Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Trese pri kretanju 1.6HDI

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Re: Trese pri kretanju 1.6HDI

Počalji od nemanja80 taj Pon Jan 22, 2018 5:48 pm

n-s ::https://www.kupujemprodajem.com/Plivajuci-zamajac-Peugeot-407-10459621-oglas.htm     http://setkvacila.rs/cenovnik/     Kod ovog iz Futoga je 33800din Lukov set kvacila sa plivajucim zamajcem a kod ovog u Sopotu je 35500din isto Lukov set sa plivajucim zamajcem.Deluje mi dosta povoljno.

nemanja80

Broj poruka : 1481
Datum upisa : 17.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od n-s taj Pon Jan 22, 2018 5:59 pm

Ja se neplasim toga da ce da pokida radilicu ili menjac,mislim da ce pre da otkine lamelu nego radilicu,mene plasi da ce mi smetati te vibracije sto se malo osecaju i da ce ponovo da trese pri kretanju,zbog toga bih stavio ponovo plivajuci zamajac.Ja godisnje prelazim od 10000 do 12000km tako da ce i plivajuci da mi traje dugo.
n-s

Broj poruka : 99
Datum upisa : 14.08.2016
Godina : 38
Vozilo: : peugeot 307sw 1.6hdi 80kv

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pon Jan 22, 2018 6:51 pm

Pazi ako je recimo obican 25000 a plivajuci do 35000 verovatno da bi i ja stavljao plivajuci za 10000 bas i da mu ne razmisljam.E sad ako je mnogo veca razlika to je vec druga stvar
fap 1

Broj poruka : 749
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 39
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od n-s taj Pon Jan 22, 2018 8:02 pm

Pitao sam za cenu na par mesta za fiksni zamajac sa setom kvacila traze od 30000-35000din Valeo.Pre bih stavio Lukov set sa plivajucim zamajcem,a i citao sam za Valeo zale se njih dosta,mislim da je i ovde na forumu Rasa rekao da nevalja valeo.
n-s

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pon Jan 22, 2018 8:36 pm

n-s ::Vazi,videcemo sta se desava da li je do toga.Nasao sam neke setove kvacila sa plivajucim zamajcem u kompletu za 35000din,a za setove sa fiksnim zamajcem traze 30000din,neisplati se rizikovati sa fiksnim zamajcem.
To je mnogo mala cena za ceo komplet, to može samo dvomaseni zamajac toliko da košta jedino ako u međuvremenu nije pala cena. Pre godinu dana je Lukov samo zamajac koštao toliko a SAchov oko 500e sa garancijom i logom. Zamenski set sa fiksnim košta malo manje od toga.
Ne bih ti preporučio da kupuješ tako skupe delove preko interneta.
Ja sam u Nišu preko prodavnice(oni su naručivali po broju šasije) koja je specijalizovana za francuska vozila dva puta vraćao set jer nije bio odgovarajući.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" Very Happy
vojkan

Broj poruka : 1424
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ddanijel taj Čet Mar 22, 2018 8:36 pm

PUG207 ::A cuje li se cika kao kod ovog?

https://www.youtube.com/watch?v=M4oFl5s9OzM

Jel se ista menja od zvukova po pustanju kvacila?

ovo crijevo koje se kao malo skupi kad ugasis auto s lijeve strane motora jer to normalno ja to kod sebe nisam primjetio ?
ddanijel

Broj poruka : 6
Datum upisa : 22.03.2018
Godina : 30
Vozilo: : Peugeot 307 1.6HDI 66kw 2005 god

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Čet Mar 22, 2018 8:43 pm

Danijele smanji sliku, pola posta ne vidimo
mladenmi16

Broj poruka : 6539
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ddanijel taj Čet Mar 22, 2018 9:00 pm

e jos kad bi znao bilo bi lijepo hahaha
mislio sam da mi odg na pitanje pa sam kopirao sliku gdje je isjecak s youtuba.
ddanijel

Broj poruka : 6
Datum upisa : 22.03.2018
Godina : 30
Vozilo: : Peugeot 307 1.6HDI 66kw 2005 god

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od n-s taj Ned Maj 06, 2018 7:33 pm

ddanijel ::
PUG207 ::A cuje li se cika kao kod ovog?

https://www.youtube.com/watch?v=M4oFl5s9OzM

Jel se ista menja od zvukova po pustanju kvacila?

ovo crijevo koje se kao malo skupi kad ugasis auto s lijeve strane motora jer to normalno ja to kod sebe nisam primjetio ?
Je li ovo bilo bitanje za mene?
n-s

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bane016 taj Čet Maj 10, 2018 10:03 am

Citam temu i stekao sam utisak da i ja imam problem sa setom kvacila i lamelom...mislio sam da je nesto oko trapa ali nije....

Naime ja kad krecem onako lagano sa nedovoljno gasa osecam vibraciju iz tockova vislje mi vata kvacilo i tvrdje je...kad radi u leru sa pustenim kvacilom drnda nesto ali kad stisnem kvacilo radi tiho motor ko doxa...isto tako oce da me cimne u voznji negde na promenu brzine odprilike na pola kvacila kad ga pustam...a i cuje mi se lupanje kad gasim masinu metal o metal...isto tako kad je hladan motor osecam blage vibracije u leru... pug 2.0hdi 66kw
Bane016

Broj poruka : 218
Datum upisa : 04.07.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 2.0 66kw HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od n-s taj Čet Maj 10, 2018 10:10 am

Sreca nemas plivajuci zamajac!
n-s

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sashco taj Čet Maj 10, 2018 4:33 pm

vojkan ::
n-s ::Vazi,videcemo sta se desava da li je do toga.Nasao sam neke setove kvacila sa plivajucim zamajcem u kompletu za 35000din,a za setove sa fiksnim zamajcem traze 30000din,neisplati se rizikovati sa fiksnim zamajcem.
To je mnogo mala cena za ceo komplet, to može samo dvomaseni zamajac toliko da košta jedino ako u međuvremenu nije pala cena. Pre godinu dana je Lukov samo zamajac koštao toliko a SAchov oko 500e sa garancijom i logom. Zamenski set sa fiksnim košta malo manje od toga.
Ne bih ti preporučio da kupuješ tako skupe delove preko interneta.
Ja sam u Nišu preko prodavnice(oni su naručivali po broju šasije) koja je specijalizovana za francuska vozila dva puta vraćao set jer nije bio odgovarajući.
I ja sam u startu dobio LUK set koji nije pasovao, tražen po broju šasije a ispalo posle da je za dizel.
Sreća pa je kupljen u radnji.
Reklamacija telefonskim putem je bila u subotu u 13:00 dakle pred kraj radnog vremena, a ljubazni prodavac mi je obezbedio odgovarajući set u roku od pola sata i sačekao u radnji, posle radnog vremena, dok sam se dovukao iz Prokuplja.
sashco

Broj poruka : 36
Datum upisa : 19.11.2017
Godina : 42
Vozilo: : Peugeot 307 1600 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MEDOLINO taj Čet Jul 05, 2018 7:06 pm

Zdravo ekipo

@n-s taj sta je bilo, jesi li resio problem?
Imam i ja slicni problem sa mojim autom.
MEDOLINO

Broj poruka : 9
Datum upisa : 26.06.2018
Godina : 43
Vozilo: : CITROEN C5 1.6 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od n-s taj Čet Jul 05, 2018 8:27 pm

Resio sam problem pre par dana,drugi auto sada.Zamenjena korpa,lamela i druk lezaj i jedan nosac motora.Lamela skoro dosla do nitni a lezaj urezao korpu.Sada je dosta mekse kvacilo,zamajac dobar plivajuci.
n-s

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MEDOLINO taj Ned Jul 08, 2018 10:10 pm

koji nosac motora?

Danas sam snimio ovo, pa nadam se da to je to... gornji desni nosac

https://www.youtube.com/watch?v=utMugZyTHcM&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=OR9DgG5sw0w&feature=youtu.be
MEDOLINO

Broj poruka : 9
Datum upisa : 26.06.2018
Vozilo: : CITROEN C5 1.6 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pon Jul 09, 2018 7:37 pm

Čitam temu izpočetka. Ovaj Todorovićev nije normalan. Sme slobodno auto da se vozi sa raspalim zamjcem. . I kaže lik to nije strašno kao kada se zbog kaiša pokrive ventili. Jedan nosač na nekom novijem autu košta pola ceha skidanja glave.
I da kod dizela skupi kvarovi kreću na 150 hiljada, nebuloza.

Ima dobar video o zamjcima https://www.youtube.com/watch?v=P-qghjeDS_Q, e sad to priča proizvodjač. Šta je istina, da se prate dva auta u istim uslovima, jedan sa pl, drugi sa običnim. Ovako ima mnogo potpuno suprotnih mišljenja, dokaza nigde.
Ili recimo da ljudima ugrade fiksni, a da ovi misle da je plivajući pa da ih posle nekog vremena pitaju jel ima razlike.
Gledao sam dokumentarac gde u restoranu gostima daju da probaju neku skupu vodu tipa Evijan ili šta već. Gosti kao oduševljeni, baš je dobra, vau koja razlika, gotovo je sa dijalizom, izlečen sam itd, na kraju im rekli da je obična česmovača.
To da plivajući čuva radilicu, ne verujem. Taj zamajc od 15ak kila, kada se zavergla, iz mesta cimne radilicu i ne vidim kako to može da spreči pucanje. Ali to je samo moje razmišljanje, ne pucaju radilice svaki dan.
Mnogo smo stavili fiksnih setova na mesto plivajućeg i retko ko se žalio jer su to uglavnom ljudi koji su imali poverenja u nas. Ako odeš kod majstora sa strahom da će te prevariti, šta god da šušne mislićeš da te je majstor prevario.

Ima očiglednih znakova lošeg zamajca, ali ima i onih manje očiglednih zbog čega neki majstori ne smeju da garantuju (Vojkan i još jedan kolega su već napisali svoje slučajeve da su simptomi ukazivali na zamajac, a ono loša dizna i osovina). Tu samo iskustvo pomaže. Ja zbog godina nemam dovoljno iskustva da na svakom autu mogu po zvuku i u vožnji da 100 garantujem da je plivajući. U 8 od 10 slučajeva sam u pravu, ali ona 2 pogrešna mogu skupo da me koštaju. Zato odbacim druge mogućnosti, pa tek onda skidamo menjač.
Kod kolege n-s-a su simptomi više navodili na nosače, ali njih je bar lako proveriti. Kada toliko tese i lupa, ako je do nosača onda on mora biti vidno loš.
kurjak

Broj poruka : 336
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Jul 09, 2018 7:50 pm

Istina je da se dizeli kvare na 150k, ali gledano po satu
Realno imaju uglavnom preko 500k i normalno da se polako kvare...
mladenmi16

Broj poruka : 6539
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pon Jul 09, 2018 9:19 pm

Ja sam stavio fiksni set i sve ok, već dvadesetak hilj.km.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" Very Happy
vojkan

Broj poruka : 1424
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stojanac taj Pon Jul 09, 2018 11:02 pm

Glavni zadatak plivajućeg zamajca je da ispegla krivu obrtnog momenta,odnosno da obrtni moment ravnomernije rasporedi u širem dijapazonu obrtaja. Sve ostalo je od sporednog značaja.
Stojanac

Broj poruka : 71
Datum upisa : 14.12.2017
Godina : 57
Vozilo: : Peugeot 207 1,6HDI 66Kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pon Jul 09, 2018 11:19 pm

Koliko je meni objasnjeno od strane majstora koji radi samo menjace, automobili iznad 110 - 115 konja sa obrtnim momentom od 160Nm moraju da imaju plivajuci zamajac iako ih ima recimo od 60kw sto je manje kilovata nego kod mog puga 207 koji nema plivajuci, ali ima i manji obrtni momenat.
U pitanju je sila obrtnog momenta koja mora da se amortizuje da ne bi stradao menjac ili radilica.
Ako sam ja to sve dobro razumeo.
PUG207

Broj poruka : 613
Datum upisa : 16.10.2017
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Pon Jul 09, 2018 11:57 pm

Do 300Nm i 250-300KS automobili komotno nemaju potrebu za plivajucim zamajcem uz tradicionalno kvalitetan menjac, i to je provereno kod mnogih benzinaca. Ali, to su motori koji imaju samo 1 ubrizgavanje i 1 jedno paljenje smese/varnicu.

Plivajuci zamajac je obavezan kod motora koji imaju visestepeno paljenje smese, multi jet, gde ima i do 5 ubrizgavanja /5 paljenja smese umesto ranijeg 1.
I kao posledicu toga izrazeno torziono opterecenje svega a narocito strada usled toga jmenjac tj zupcanici koji ne podnose dobro to "klacenje". (klasican manuelni tip).

Sve je to najjace izrazeno kod najgorih motora, a to 4 cili. i 3 cil. motori a koji sada preovladjuju.

Plivajuci se pojavio sredinom 90tih kod benzinaca (radi komfora) sa manuelnim menjacima-Volvo 960 6 cilindara atmo benzinac od 1995.dobija plivajuci zamajac.

A kasnjie se masovno prosrilo na dizele.

Plivajuci je jeftinija varijanta zamene za adekvatno robusan (kvalitetniji) menjac koji inace skupo kosta za iole vece mogucnsoti prenosa jaceg obrtnog momenta.

300+Nm je po pravilu plivajuci zamajac potreban.

Kod automatika sa konverterom je cela ta skalamerija nepotrebna pa su kod jacih motora i automobila prevladali danas kao resenje.
pego307

Broj poruka : 324
Datum upisa : 13.04.2018
Godina : 52
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Uto Jul 10, 2018 8:31 am

Sve je to lepo, da je on neophpdan, da mora ako je preko ovoliko onoliko ovoga onoga, ali realnost je da ljudi ugradjuju fiksne zamajce umesto plivajućeg zbog novca i da ti auti nemaju posle problema zbog toga, bar ne vidljivih. E sad ako nekome od njih motor, ili menjač crknu, pitanje je da li je do zamajca, ili bi ionako crkli, jer znam puno ljudi koji su prešli na fiksni i nežale se. PSA menjači crkavaju jer su djubre i sa plivajućim i bez. Ja kada sam rasturio mog Opela, u menjaču nije bilo ulja uopšte a ko zna koliko je bio tako bez ulja jer mu nikada nisam proveravao nivo, a bio sam vlasnik 4 godine i menjač je bio perfektan, kao i kod svih Opela.
Samo da se na duži period testiraju 2 auta u istim uslovima, jedan sa plivajućim, jedan sa fiksnim. Sve ostalo je dokolica.
kurjak

Broj poruka : 336
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Uto Jul 10, 2018 9:22 am

Sve napisano i poznato se odnosi na duzi period koriscenja. Testiranja se rade ne na 2 komada, mnogo ozbiljnije se radi utvrdjivanje cinjenica.

Realnost jeste da nece za godinu ili tri da se primeti bilo sta ili raspadne menjac, pogotovu ako se auto nezno vozi i nije pedala do poda stalni rezim koriscenja motora. I pri tome auto vise stoji na parkingu nego se vozi.

Ne treba zaboraviti da Nm (na papiru) nekog motora se dostizu samo i jedino za pedalu gasa pritisnutu do kraja, do poda, a u svim ostalim rezimima rada motor je sa znatno manjim Nm i time opterecenjem menjaca i svega.

Kao sto sam napisao, moze se napraviti klasicni manuelac da trpi vise Nm i bude robusniji ali to mnogo vise kosta u velikoserijskoj proizvodnji nego trik sa plivajucim zamajcem.
Saab 9000 aero bez vecih problema trpi 400+Nm i 350+KS, primer. Ali taj auto je sve samo ne jeftilen mas produkcija gde se danas stedi pri izradi gde god se moze, na primer PSA i slicni masovni milionski auti.

Realnost je da plivajuci zamajac ima prednost u svemu osim ceni u odnosu na improvizacije sa fiksnim zamajcima.
Nisam ja protiv stavljanja fiksnih samo treba otvoreno da se napomene koje su posledice takvog resenja pa ko hoce upozoren je i nema zalbi kasnije na dodatne troskove.

pego307

Godina : 52
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od n-s taj Uto Jul 10, 2018 11:54 am

MEDOLINO ::koji nosac motora?

Danas sam snimio ovo, pa nadam se da to je to... gornji desni nosac

https://www.youtube.com/watch?v=utMugZyTHcM&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=OR9DgG5sw0w&feature=youtu.be
Donji nosac mislim da je zamenio,kostao je nesto manje od 1000din u Gazeli.Za bocne nosace je rekao da su kao novi.Sada sam dosao na odmor,cini mi se da ima opet one vibracije na odredjenom gasu i male udarce pri oduzimanju gasa.Ne trese vise pri kretanju i kvacilo je dosta mekse!

n-s

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stojanac taj Sre Jul 11, 2018 11:37 am

Zablude su da plivajuć zamajac štiti radilicu i menjač,on u stvari povećava njihovo opterećenje zbog većeg momenta uvijana usled veće mase.Kod plivajućeg je jedino faktor udara manj koji je u normalnoj vožnji od sekundarnog značaja.Prilikom proračuna menjača i njegovih zupčastih parova faktor koji je najuticajniji je sila koju teba da transmisija prenese.Niko ne pravi menjače posebno za i bez plivajućeg.Plivajući fabrike ugrađuju i u sasvim mala vozila sa relativno slabim motorima prevashodno zato što omogućavaju ravnomerniji razvoj snage i samim tim veću udobnost vožnje naročito u gradskim uslovima.
Stojanac

Broj poruka : 71
Datum upisa : 14.12.2017
Godina : 57
Vozilo: : Peugeot 207 1,6HDI 66Kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Sre Jul 11, 2018 5:49 pm

Au prijatelju
pego307