Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Pomoć oko izbora motora pri kupovini

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Re: Pomoć oko izbora motora pri kupovini

Počalji od nemanja80 taj Sub Feb 03, 2018 10:31 pm

deda_bojan :: spisak modela koji mi se sviđaju se ozbiljno suzio na 207, 307 i Astru H Very Happy

Astru H gledaj samo 1.9cdti dizela i to 100 i 120ks (nemoj 150ks), a benzinca 1.6 al od 115ks (Z16XER oznaka)...

nemanja80

Broj poruka : 1660
Datum upisa : 17.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Sub Feb 03, 2018 11:15 pm

Hvala za predloge, videh na opel forumu da svi izbegavaju te od 150 KS zbog beše valjda usisne grane ako se dobro sećam. Kažu i da su 1.7 motori ok (isuzu), tako da gledam bilo 1.7 ili 1.9. Bojim se te nemačke neudobnosti. Ćaletov vaneo sa komplet urađenim trapom mi je užas naspram moje 307 na kojoj nisam ništa dirao na trapu 3 godine osim stabilizatora.
deda_bojan

Broj poruka : 170
Datum upisa : 25.10.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 SW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Feb 03, 2018 11:26 pm

I ja sam tamo odavno pa sam se svasta nacitao, 1.7 ima osetljive dizne, dpf problematican, jako skup plivajuci koji kratko traje i u odnosu na 1.9 je losiji, a ovaj je u stvari Fiatov motor jtd.
Ma nije ni 307 daleko odmako od nemaca po udobnosti, naspram drugih francuza je neudoban...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Ned Feb 04, 2018 9:51 am

Slazem se sto se udobnosti za 307 tice 406 je mnogo udobniji auto
fap 1

Broj poruka : 749
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 39
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Ned Feb 04, 2018 9:56 am

Verujem, vozio sam Xsaru karavan jednom 15-ak minuta, ono je bilo plivanje, neverovatan osećaj. Ali opet ima razlike u odnosu na nemce, makar na ove u kojima sam se ja vozio.
Što se motora tiče, vidim da su uz HDI jedino fiatovi JTD dizeli iole dobri, makar za ovaj cenovni rang do 4k evra.
deda_bojan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Ned Feb 04, 2018 12:24 pm

Jtd su vrhunski motori, pogotovu oni jaci , 1,9 - 120 KS ili od 150 KS! Manje su osteljivi na lose gorivo od HDI motora , sa retardiranim vozacem idu preko 500000km!
PUG207

Broj poruka : 706
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 44
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi
Raspolozenje : osecam se vrlo eventualno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Ned Feb 04, 2018 1:03 pm

Jedino mi u Astri dolaze u obzir, jer mi Grande Punto i Bravo izgledaju kao igračke, a Alfa mi skupa zbog trapa. Gde još ima JTD motora van Fiatovih vozila?
deda_bojan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Uto Feb 06, 2018 8:10 am

Pa nema. U svakoj opciji za razliku od karoserije ok. Alfa GT JTD onako sportski, ugladjeno, konforno, mada mene jedino zadnja stop svetla nerviraju.
Goga_EG

Broj poruka : 1663
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 42
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Uto Feb 06, 2018 8:19 am

deda_bojan ::Jedino mi u Astri dolaze u obzir, jer mi Grande Punto i Bravo izgledaju kao igračke, a Alfa mi skupa zbog trapa. Gde još ima JTD motora van Fiatovih vozila?

Saab...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Uto Feb 06, 2018 9:44 am

Saab i nije loš, mada ne verujem da ću ga naći negde u NS-u u okviru mog budžeta :/
Danas idem videti 2, 3 Astre, juče gledao francuze. Osim ako ne bude neka prilično dobra Astra, odluka će pasti između ova 3. Jedino manu imam za 307 jer se vidi da je šlepan, polupana plastika gde se šrafi kuka napred.

307 - [You must be registered and logged in to see this link.]

407 - [You must be registered and logged in to see this link.]

C4 - [You must be registered and logged in to see this link.]

Inače, zanimljivo kako od ova 3 modela na moja garaža sajtu 407 ima najvišu ocenu, a inače ga najviše ljudi kritikuju Very Happy
deda_bojan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Uto Feb 06, 2018 10:16 am

Mislim da ce te od ova 3 sa prvim najmanje boleti glava, a i ima vise prostora od c4. U svakom slucaju 307 ili c4 po mom misljenju. Srecno !

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Uto Feb 06, 2018 10:20 am

limuzina je limuzina ako pare nisu problem uvak sam za 407 i lepsi spolja a i iz nutra
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Uto Feb 06, 2018 10:30 am

@deda_bojan Kritikuju kazes? Hoces reci ili bolje reci, pljuju? A zasto? Mozda sto tim "kriticarima" ne odgovara kako izgleda. Mozda sto su dobri dizel motori. Uhvate se za dugmeta i ovakav ili onakav materijal unutrasnjosti. Pa sve ima svoju cenu.

Ko zna koliko puta sam uhvatio poglede iz kojekakvih audija, bmw-a ... kako pilje, pa i koliko god se neki trudili da je neprimetno, vidi se.

Vidim bilo reci o preglednosti, velicini i td. Meni i sinu, nikakav problem. Retko, ali zaista retko se okrenem unazad. I to u velikoj vecini slucajeva da sebi u bradu iznapsujem nekog idiota ili budalu iza. Kada se isparkiravam pa konjina bi da prodje iako vidi da nema mesta. I stoji kao da mogu kroz njega da idem. Cesto i kojekakva stoka od pesaka.

To su slucajevi kada se okrenem. Jer u onim foteljama, ako cemo vec o udobnosti, je to veoma tesko uciniti. Zalegnes u njima.

Ostaju retrovizori. Za bilo koje parkiranje unazad, izlazak u rikverc ili sta god, sem navedenih stvari, koristim iskljucivo retrovizore. I ... nemam problema. Jos su i zadnji senzori tu za ispomoc.
Spreda jes' malo zeznuto jer se ne vidi vrh haube. Ali covek se navikne.
Zeznuto je sto je nizak. Ali i to se da resiti prilikom silazenja ili uspinjanja na trotoar.

Ja sa svojih 182-183cm, jos nisam udario glavom u zadnje staklo. Probavao sam sta pricaju. Mozda neki vislji bi udario. Ok, ne bezim od toga. Samo znam da je sinovljev drugar, koji ima A4, rekao da je ovaj udobniji pozadi od njegovog auta.

Sve u svemu nije gradski auto. Ali nije da se ne moze voziti po gradu. Sta sa onim vecim autima? Sta sa kombijima? Oni imaju preglednost? U njima je covek kao na bicikli da je pa moze da se okrece na koju hoce stranu ?

Previse se zamarate oko nekih stvari.

Motor? Kupovati manji i slabiji za ovoliku karoseriju, sve u nadi da ce smanijti potrosnju na taj nacin. Pa tesko da ce manjim motorom moci. Jer se mora uloziti ista snaga kao i sa vecim. A manji zahteva onda nesto veci gas da bi dobio na snazi. Sto on postigne na npr. 2500o/min veci ce na 1700-2000o/min. I to sa manjim gasom. Jer on na toj brzini obrtaja daje tu snagu. Tako da se svede na istu potrosnju.

Jedino registracija. Razlika 4-5000din. Ako ne gresim. Da li manja cena anulira sve ono za sta se misli da je bolje sto je manja ako se uzme manji motor?

Da ne razvlacim pisaniju ...

Lightsoft

Broj poruka : 610
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Uto Feb 06, 2018 10:36 am

E o tome pricam svima sto kazes jaci slabiji motor.Sa 3500 eur ne bi uopste gledao ni 307 ni C4.
A sto kazes da je losiji pa od 307 sigurno nije losiji.
A to sa kojim ce da te boli glava pa ako tako gledas nemoj ni da kupujes auto
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Uto Feb 06, 2018 11:05 am

Mene u principu sa 307 nije bolela glava, i znam da verovatno ne bi i sa ovim iz oglasa. Da hoću da me ne boli glava uzeo bih neki Punto za koji delove kupujem na trafici i kraj. Ali opet gledam da kada menjam kola menjam na bolje. Da imam za 308 uzeo bih njega, ali ovako sam ograničen okvirno na ovaj izbor. Retko koji od ostalih automobila mi je lep. Jer džabe pouzdanost ako se meni enterijer u kom ću provoditi silne sate ne sviđa i odbojan mi je. Tu Pežo nema premca.

A što kaže Lightsoft, nema osobe koja se nije okrenula za 407-icom na ulici, šta god ovako pričali za nju. Jesu možda malo velika kola za mene, ali ako sam mogao voziti bmw 5 iz '91 kada sam položio tek, mogu i ovo sa svojih skoro 15 godina voznog iskustva sada. Grad baš izbegavam, uglavnom je to autoput i vožnja SM-NS, neke relazije duže od 100km svega par puta godišnje. Tako da mi tu i 307 završava posao, ali nije to ta udobnost koliko vidim. Na kraju krajeva, i 307 je nezgodniji za grad ako ga poredim sa Lupom koji sam imao, tako da je sve stvar navike.

I ako se već kupuje limuzina mora se održavati kako treba. Mogu mi na 307 otići i dizne i turbina, a na 407 za to vreme ništa, to je sad već stvar sreće sa polovnim kolima i njihovim stanjem, ne zavisi konkretno od modela, makar koliko vidim po svojim utiscima. Ja sam na Lupu benzincu imao kvar svakih par meseci i tako godinama. A kao VW, benzinac, taj se ne kvari. Tako da to su sve prazne priče sa kvarovima, nikada ne znaš.
Lightsoft, hvala puno za ovako detaljan komentar, mnogo mi znači kada čujem ovako pozitivne utiske, a ne svi da me plaše.

I da.... Što se preglednosti tiče, svakom pickup-u je preglednost užasna, posebno kada su natovareni pozadi pa nemaš ni zadnje staklo. A njih ljudi masovno voze po gradovima. Da ne pričamo o kombijima, SUV vozilima i slično. Na kraju krajeva, ovaj sa oglasa ima parking senzore ako baš zagusti.
deda_bojan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Uto Feb 06, 2018 11:30 am

Ma opusteno uzmi bre sta hoces...
Ali, ti si deda covece kako ces s malom penzijom odrzavati skup auto ?

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Uto Feb 06, 2018 11:33 am

Ako bude neki veći kvar, sakupljaću milostinju ovde na forumu Very Happy Mada osim zamajca i nema ništa više skupljih stavki nego 307. FAP uglavnom ima i 307 sa 1.6 motorom.

Inače, kada bih našao 307 u tip top stanju kakvo želim, uzeo bih ga bez razmišljanja. Nažalost jedini takav na oglasima je u Valjevu, a to mi nije baš blizu da potežem. A 407-ica ima u super stanju i u NS-u i okolini.
deda_bojan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Uto Feb 06, 2018 11:45 am

Ja ti zelim srecnu potragu, a mozda se i sretnemo danas, idem i ja sa surakom u NS da trazimo na placevima neki dobar Scenic dci (.ebo ga dci )

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Uto Feb 06, 2018 12:04 pm

@deda
Pazi drugar ima radnju autodelova. Ako izuzmemo motor, sve za 407 je dosta skuplje nego za 307. Pricao mi je to. Kugla npr 6000 din lezaj tocka 5000..
E sad ti znas svoje potrebe i prohteve..
To nisu automobili iste klase i malo je glupo porediti ih.
shix

Broj poruka : 3059
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Feb 06, 2018 12:11 pm

Ako si pri parama pretresi dobro tog 407 , po meni to je makina.

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11431
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 52
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Uto Feb 06, 2018 4:25 pm

Naravno, mora biti malo skuplje sve, nego sam na sam motor mislio.
Ne moze mi ni majstor nesto puno pomoci osim da vidi pritisak dizni i da pregleda trap. Mozda mu ode turbina za pola godine, mozda i dizne, nista se to nazalost ne moze znati. Posebno sto em moraju kola na slepericu, pa kod majstora pa nazad, a ni nemam svog majstora od poverenja u NS-u. Tako da moram da kupujem samo na ovo malo znanja sto imam o proveri kola, bolje da gledam 207, tu se manje mogu zajebati u proceni Very Happy

@nemanja80
Nisam znao da neko bas ima toliku zelju za dci motorima, nekako ga svi uzmu silom prilika Very Happy

EDIT: Bio da pogledam crnu 307, ako neko bude gledao da kupi, da zna da je udarana. Em je menjano suvozačevo staklo, em se vidi isto neki mali udarac na tim vratima, moguće da je to nevezano i da su dva čukanja. Ali čim je menjano staklo morao je biti neki malo veći udarac od tog.
deda_bojan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Uto Feb 06, 2018 6:42 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Druze za te pare uvek nesto mora da fali!
Vecina je lupana i cukana tako da se to ne moze izbeci, samo treba prepoznati da nije bio neki veci udar, inace ovaj nema ni fap filter ni plivajuci tako da uzmi ga u obzir!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Uto Feb 06, 2018 6:58 pm

Ovaj ima plivajući jer je od 110 konja, onaj od 90 ga nema. I čak i ovi od 90 konja često imaju fap u 1.6 varijanti. Ovaj konkretno mi je nešto mnogo jeftin za to godište, ali sve više razmišljam da uzmem 207 od 90ks i ne razmišljam. 407 jeste lađa i klasa za sebe, ali što više razmišljam, pitam se imam li para za kvalitetno održavanje. 307 je taman između, ali kada nema ništa vredno tih para koje traže.

Svestan sam da mora biti izgreban malo i zakačen, ali ako je staklo menjano onda je bio veći udar i ko zna da li je uticalo na trap. Moj sadašnji 307 bio udaren i rađen, otišla zbog toga pocinkovana zaštita i krenuo da rđa, što se inače ne dešava na njima. Tako da se bojim iz iskustva :)
deda_bojan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Uto Feb 06, 2018 7:07 pm

Pogresan sam postovao , ne mogu sad da nadjem od 90 KS, takav je i moj!
Ima da se probere bar sto se 207 - ica tice, e sad cena jbg brdo kilometara, tesko da je koji obrnuo ispod 250000!
Mada ovaj crni je sa cenom jako nisko tako da ulozis i 1000e u njega, bar znas sta si mu radio i dolazis na neku korektnu cenu od 4000e+!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Uto Feb 06, 2018 7:12 pm

A šta ako nađeš auto, bilo koje marke, extra očuvan a skinut FAP i plivajući, sedneš, probaš, sve ok?
Bilo je ovde primera na forumu gde su ljudi kupili auto a da to nisu znali, nećeš ni ti moći to da znaš bez extra dijagnostike. Plivajući isto nećeš moći da oceniš da li postoji.
Ponekad i prodavci na placu to neznaju.

Poslednji izmenio vojkan dana Uto Feb 06, 2018 7:15 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1473
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Uto Feb 06, 2018 7:15 pm

I mi danas sve pregledali i nista da valja, samo ovaj je ok al nije hteo da spusti cenu...
[You must be registered and logged in to see this link.]

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh