Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

BSI konzola pregorila citroen c5 2006.

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

BSI konzola pregorila citroen c5 2006.

Počalji od KristijanGr7 taj Čet Jan 04, 2018 6:30 pm

Pozdrav ekipa,

Danas mi je izgorila BSI konzola na autu, citroen je 2006. godine 2.0 HDi Automatik 100kw, dal ima tko kakva iskustva s time i koji su mogući uzroci da pregori BSI konzola??
dal tko zna di mogu nabavit rabljenu i nekog tko to programira i kolika je odprilike cijena takvog popravka?

Detaljnije kako je došlo do ovog:
otišao sam kod servisera da mi poništi grešku na kopjuteru koji mi je izbacivao radi niske razine aditiva tekućine za FAP filter, pošto sam dolijao 1l i probao to poništit s odpajanjem kleme ali nije islo pa sam ga odveo serviseru,
on je to skopčao na svoje racunalo preko tableta na daljinski, no kak nije mogao ponistiti, rekao je da cu to morati to preko drugog racunala i da preparkiram auto u garazu,
Nakon toga kad sam upalio auto počelo mi se dimiti ispod volana di stoji ta BSI konzola i svi oni osigurači, ja sam okrenuo ključ i izvadio ga van, a auto je i dalje bio upaljen, odmah smo išli odpojiti kleme i tad se sam isključil...
KristijanGr7

Broj poruka : 13
Datum upisa : 04.01.2018
Godina : 25
Vozilo: : citroen c5

Nazad na vrh Ići dole

Re: BSI konzola pregorila citroen c5 2006.

Počalji od Жиле taj Čet Jan 04, 2018 7:05 pm

Bsi nije skup polovan. Kako se to teb desilo ja to nisam još čuo.
Da nije majstor nešto zabrljo sa tom igračkom što je čačkao?
Za to treba lexija (mislim za aditiv) nije mi jasno kako je kreten ošte radio nešo kada je morao da zna da se to igračkama od dijagnostike ne radi.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11435
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 52
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Čet Jan 04, 2018 7:11 pm

Jel kod majstora izbio problem majstora za gusu.Druga je stvar sto ce on svakako da ti sad proda neku pricu jer sve je bolje nego da on o svom trosku otkloni kvar.
Jbg to su majstori ko ih ne zna skupo ih placa
fap 1

Broj poruka : 749
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 39
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KristijanGr7 taj Čet Jan 04, 2018 7:24 pm

Da bilo je kod njega, ali on je odpojio onaj kompjuter za tu dijagnostuku i rekel da preparkiram auto, tak da prakticki se dogodilo to meni dok sam bio u autu ali u njegovom dvoristu,
Sad on kaze da nemoze nista biti od toga sto je on kopcal taj tablet na auto, no i meni zvuci sumnjivo kako odmah nekoliko minuta nakon dijagnostike se to dogodilo, a mozda se je samo tako poklopilo da izgori bas kod njega...
Mislis da postoji mogucnost da je on nesto istipkao preko svog racunala pa da je uslijed toga doslo do pregoravanja Bsi konzole??
KristijanGr7

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Čet Jan 04, 2018 7:35 pm

Ne ne kazem da je on to namerno ali usled ne znanja dovoljnog ,a na kraju pa sto on nije preparkiraoauto u svom dvoristu nego trazi od tebe .Obicno majstori sami pomeraju kola.Sta god stetu imas e sad vidi sta ces dalje i kod kog majstora
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Čet Jan 04, 2018 7:36 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
PUG207

Broj poruka : 712
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 44
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi
Raspolozenje : osecam se vrlo eventualno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Jan 04, 2018 7:36 pm

BSI kad kupujes mora da se poklopi svaki broj na njemu da ne radis adaptaciju
Mozda je on radio adaptaciju neku i dao poziv preko nekog releja na BSI i nije to prekinuo kako treba i posle bilo puff, suvise je ocigledno da bi bilo da se slucajno namestilo, al dokazi ti sad. Za dalje resavanje bolje idi kod nekog elektronicara da ti to zavrsi
mishja

Broj poruka : 3894
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Čet Jan 04, 2018 7:38 pm

Da li ste posle skidali BSI.
Vidi li se na njemu neka goretina?
Da liste merili po njemu ili ste vizuelno utvrdili da je izgoreo?
Drugi BSI mora se upariti sa ECU, treba kodovi i origanalna dijagnostika.
Možda je dimila ploča sa osiguračima.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1475
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Čet Jan 04, 2018 7:40 pm

U ovakvim situacijama treba biti sto ludji i da vidis kako se lako dokazuje i kako majstor resava problem .A ako cemo fino i posteno onda oni nas prave budalama i mi placamo.Sve u svemu ako nisi dovoljno jak i lud onda trazi drugi BSI
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Jan 04, 2018 7:51 pm

Fap ne vredi robijati zbog govna, a njemu ce to stici na naplatu. 
Ja sam dao 30000 za zamajac skoro a presao sam 10000km od tad i nisam siguran dal je zamenjen. Ne smem da oteram nekom da mi to proveri jer ne znam sta cu da uradim ako sam u pravu a imam malu decu, ko ce da ih hrani posle. A i taj majstor poterao ga neki maler, ima ko to gleda i verujem u to i ponasam se shodno sa tim.
Za BSI ako nadjes da se svi brojevi gadjaju kao na tvom ne treba adaptacija 95% sam siguran a 95% je verovatnoca da ga neces naci
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KristijanGr7 taj Čet Jan 04, 2018 9:06 pm

vojkan ::Da li ste posle skidali BSI.

da na njemu je skoro rupa kolko je izgorilo, nemam pofotkano, ali kad je otvorio BSI na njemu je jedan mikroprocesor totalno izgorio i odvojio se od ploče...
a plastika iz vana se vidi na istome mjesto kako se vec počela taliti od topline
KristijanGr7

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KristijanGr7 taj Čet Jan 04, 2018 9:10 pm

mishja ::Fap ne vredi robijati zbog govna, a njemu ce to stici na naplatu. 
Ja sam dao 30000 za zamajac skoro a presao sam 10000km od tad i nisam siguran dal je zamenjen. Ne smem da oteram nekom da mi to proveri jer ne znam sta cu da uradim ako sam u pravu a imam malu decu, ko ce da ih hrani posle. A i taj majstor poterao ga neki maler, ima ko to gleda i verujem u to i ponasam se shodno sa tim.
Za BSI ako nadjes da se svi brojevi gadjaju kao na tvom ne treba adaptacija 95% sam siguran a 95% je verovatnoca da ga neces naci

dakle kolko vidim ima od istih modela tih BSI-a i u peugeotovim autima tima 407 isti motori i to,
da sumiram, moze ici iz bilo kojeg fracuza koji je iste godine i istog motora, jedino ako su drugaciji brojevi tad trebam raditi i adaptaciju, a ako nadjemo istog sa istim brojevima da se poklapaju onda nije potrebna?
KristijanGr7

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Čet Jan 04, 2018 9:14 pm

Mislim da ne mogu Peugeotovi na Citroena jer BSI ti regulise i centralnu i zafrkancije sa dodatnom opremom a pitanje koliko je isto kod citroena i Peugeota.

mishja daleko bilo da nekog zivotno ugrozavamo.
Ali da li misis daje to napravio nekom tipu od sto kila istetoviranom i sa kajlom da bi se isto tako ponasao ,pa bio bi mu dovoljan jedan samar da sredi auto za pola sata .
Opet kazem ni ja nisam tip koji ce da dodje i da nekog napada ali ipk treba da se zna sta je cija odgovornost,a ne kad kod nesto zajebu e to je fora bilo pokvareno.
Pa ako verujete iz tih razloga ne teram auto jos od 2005 kod majstora osim kad sam ugradjivao sekven plin u auto.
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jan 04, 2018 9:35 pm

KristijanGr7 ::
vojkan ::Da li ste posle skidali BSI.

da na njemu je skoro rupa kolko je izgorilo, nemam pofotkano, ali kad je otvorio BSI na njemu je jedan mikroprocesor totalno izgorio i odvojio se od ploče...
a plastika iz vana se vidi na istome mjesto kako se vec počela taliti od topline
To će elektroničar da da odgovor na to pitanje da li je majstor zeznuo ili je nešto u autu bilo neispravno. Meni je izgoreo reostat od klime a osigurač nije pregoreo (mora da je neko menjao) ili je kineski a za njih kažu da obično budu jači i ne pregore nego se zapali instalacija.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Čet Jan 04, 2018 10:05 pm

Nisi napisao koliko dugo imaš taj auto i da li si imao još neke probleme sa FAP om. Da li si siguran da ga uopšte imaš na autu.
Da nije neko pre tvoje kupovine petljao oko BSI ja u vezi FAP a? U svakom slučaju mora neki dobar elektroničar da se angažuje.
Trebalo je pre tog dolivanja da dođeš na forum i posavetuješ se malo, ali sad je lako biti pametan.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KristijanGr7 taj Čet Jan 04, 2018 10:59 pm

auto je kod mene evo sad 4mj kupio sam ga u 9mj od prvog vlasnika sa stvarnih 160k km
ja sam od tada napravio nekih 15k km, kod proslog vlasika uredno sve bilo servisirano imam i papire...
do sada jedino što sam imao manji problem je bila hidraulika koja mi se je jednom spustila i pregorio je onaj veliki osigurač koji se nalazi ispod poklopca motora od 40A,
to sam zamjenio i od tada mi se auto svaki puta kad stoji na mjestu duže od nekih 5/6h sam spusti do kraja, tipa dodjem doma preko noci ga ostavim u garaži ujutro je spušten,
i čim otvorim vrata odmah se digne i dalje sve normalno,
i jedino sam prije tjedan dana promijenio desnu žarulju za kratko svjetlo i to je sve što sam radio na njemu od kako sam ga kupio
KristijanGr7

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Čet Jan 04, 2018 11:43 pm

A na displeju od borda si imao poruku DIESEL ADITIV MINIMUM LEVEL pa si dolivao aditiv?

vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pet Jan 05, 2018 1:32 am

Neću da branim kolegu, ali ne verujem da je do njega. Tačnije verujem da je on preko dijagnostike zatvorio neko kolo i da je struja samo čekala iza ćoška.
Sada je naj bitnije da se vidi gde je problem, da ne izgori i zamenski modul. Da modul izgori ne treba velika struja, ali baš da se tako sve istopi... ne znam, tanak sam u elektronici.
Hoću da kažem da ne vidim kako bi on mogao preko dijagnostike da napravi takav rusvaj.
Ovo što je Žile napisao je mnogo verovatnije. Stavljaju ljudi i svesno i ne svesno jače osigurače.
kurjak

Broj poruka : 461
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KristijanGr7 taj Pet Jan 05, 2018 8:46 am

vojkan ::A na displeju od borda si imao poruku DIESEL ADITIV MINIMUM LEVEL pa si dolivao aditiv?

pisalo je ovako na engleski: Particle filter additive level too low

pa sam ga prebacio na francuski: Niveau additif filtre a particules (FAP) trop faible
KristijanGr7

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pet Jan 05, 2018 9:32 am

To mu je to isto
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Jan 05, 2018 2:27 pm

Preko njegovog uređaja je rusvaj mogao da napravi ako se ne slažu pinovi na konektorima prilikom uključivanja dijagnostike ali bi pritom i on mogao da izgori svoj uređaj što se i možda desilo. Dovoljno da je pomešao masu i napajanje ili napajanja.
Ti si posle njegove intervencije doduše na kratko upalio auto. Za to resetovanje(meni su to radili) prilikom dolivanja se samo po softveru vrši intervencija nikakvi izvršni delovi koliko se sećam nisu u igri, tipa relejaili motorčića.

Poslednji izmenio vojkan dana Pet Jan 05, 2018 2:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Jan 05, 2018 2:37 pm

Sve piše na lexiji kada uđeš u proceduru/brojčanik  za resetovanja aditiva,  (ne možeš da pogrešiš).
Ja sam jednom skidao kabal sa moje lexije i omanem za jedan pine (dva pina su bila van funkcije , preko konektora) , prikopčam radi sve ajd da ugasim motor pa da dalje gledam parametre kad auto radi ja u šoku brže bolje zgrabim kabal i izvadim kad aauto se ugasi reko jebem ti budalu šta je ovo Pričam to Milošu on kaže nisi dobro vratio kabal a ja ma kako nisam pazio sam ma ćunu sam ja pazio dođem kući odmah rastavim kada dva pina vire preko pa kako sam to uspeo u tri pm Nisam ništa zaebo!

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KristijanGr7 taj Pet Jan 05, 2018 4:48 pm

evo šaljem fotku kako izgleda sama konzola i točno se vidi di je počelo goriti najviše, pa mozda zna netko koji bi bio od uzroka, samo na temelju fotke

i na koju foru/način sad najbolje da pokusam saznati i vidjeti razlog di je u autu došlo do greske da je zbog toga počela konzola goriti??
KristijanGr7

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pet Jan 05, 2018 5:15 pm

A sa druge strane jel ima releja?
meni ovo lici na jaci napon ili struju od predviđenog, stiglo 12V gde ne treba, kazace ti vec neko ja samo nagađam
Pogledaj konektor za dijagnostiku da nisu prespojeni neki pinovi
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KristijanGr7 taj Pet Jan 05, 2018 5:26 pm

druga strsna na to si mislio?

KristijanGr7

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu