Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

BSI konzola pregorila citroen c5 2006.

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Re: BSI konzola pregorila citroen c5 2006.

Počalji od KristijanGr7 taj Pet Jan 05, 2018 5:26 pm

druga strsna na to si mislio?
[You must be registered and logged in to see this link.]

KristijanGr7

Broj poruka : 13
Datum upisa : 04.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pet Jan 05, 2018 5:38 pm

Moguce da je tebi na kolima nesto oko fap filtera ili sta vec bilo prespojeno i kad ga je on nakacio na dijagnostiku vratio na fabricko podesavanje ili sta vec i da je zato doslo do ovog,mislim drugog objasnjenja nema.Svakako je on sa dijagnostikom pokrenuo proces.Ali opet ni on nije mogao da zna sta je ranije radjeno sa vozilom
fap 1

Broj poruka : 756
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 39
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Jan 05, 2018 6:44 pm

Upoređujući slike tvog izgorelog i onog što je ponuđen na prodaju na sajtu kupujem prodajem gore u tvojoj temi, vidi se da je sve počelo od zelenog konektora(zelen je konektor koji se bode na BSI) i to od gornja dva pina. Znaš li gde vodi taj zeleni konektor? Kad se on pogleda mora i na njemu vidi goretina(on je ostao na kolima).
Taj konektor obavezno traži kad kupuješ BSI, odnosno traži sve konektore zajedno sa BSI jem.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1396
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KristijanGr7 taj Pet Jan 05, 2018 7:00 pm

Da to sam vidio da ta dva fale...trazil sam u knjigama od auta koje da sam dobio s njim no unutra nije napisano nikakva znacenja za tr stvari...tak da neznam
KristijanGr7

Godina : 25
Vozilo: : citroen c5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Jan 05, 2018 7:06 pm

KristijanGr7 ::druga strsna na to si mislio?

Mislim da je trebao osigurač da pregori ovo liči na kratki spoj u instalaciji. Slično kod mene bilo na reostatu klime štampana ploča izgorela a osigurač nije pregoreo isto a skidao kleme da bi prestalo goreti . U šoku sam bio pa prvih nekoliko minuta nizam znao šta je gorelo.

Poslednji izmenio Жиле dana Pet Jan 05, 2018 7:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11251
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Jan 05, 2018 7:06 pm

Kako fale, tu ništa nije bilo ubodeno?

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KristijanGr7 taj Pet Jan 05, 2018 7:10 pm

Ne ne, bili su, ali sad ih nema, primetio sam isto kad sam gledal da fale, samo nemogu sad nigdje pronaci neka znacenja cemu sluze
KristijanGr7

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Jan 05, 2018 7:19 pm

Evo osigurača [You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.] Kakav je relej njega na tvojoj bsi ploči nema? [You must be registered and logged in to see this link.]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Jan 05, 2018 8:05 pm

Tebi su se stopili pinovi na BSI gde se taj zeleni konektor bode.Verovatno se i konektor stopio. Treba pronaći gde vode te žice i čemu služe i proveriti da li postoji neki kratak spoj. Bez toga se nesme staviti drugi BSI. Taj stopljeni konektor se takođe mora zameniti.
Jedino ako ga tvoj majstor nije isekao.

vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Jan 05, 2018 8:52 pm

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pet Jan 05, 2018 9:22 pm

[quote="KristijanGr7"]evo šaljem fotku kako izgleda sama konzola i točno se vidi di je počelo goriti najviše, pa mozda zna netko koji bi bio od uzroka, samo na temelju fotke
[url=https://servimg.com/view/19836396/2]

Kratak spoj na trafo stanicu

Za početak uporedi osigurače prema ovoj šemi.
kurjak

Broj poruka : 313
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KristijanGr7 taj Sub Jan 06, 2018 9:22 am

kurjak ::
KristijanGr7 ::evo šaljem fotku kako izgleda sama konzola i točno se vidi di je počelo goriti najviše, pa mozda zna netko koji bi bio od uzroka, samo na temelju fotke
[url=https://servimg.com/view/19836396/2]

Kratak spoj na trafo stanicu

Za početak uporedi osigurače prema ovoj šemi.

kak to mislis na trafo stanici??
osigurace sam usporedio, imam jedino na F10 za 5A manji osigurac, po shemi pise da treba biti od 20A a ja imam od 15A, to je po opisu osigurač za Podešavanje ovjesa, multifunkcionalni poretač upravljača, digitalni multifunkcionalni zaslon i audio sustav
KristijanGr7

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KristijanGr7 taj Sub Jan 06, 2018 9:27 am

Жиле ::Evo osigurača
Kakav je relej njega na tvojoj bsi ploči nema?

za koji relej me pitaš to, kakav je na mojoj ploči, nisam razumio? scratch
KristijanGr7

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Jan 06, 2018 10:11 am

Da na tvojoj ploči. Možda i nije bio?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KristijanGr7 taj Pet Jan 12, 2018 5:55 pm

eto ga da se javim s neki mrješenjima problema što sam do sada uradio po pitanju navedenog kvara,
nabavio sam novu/rabljenu bsi ploču iz peugeota 407, rekli su svi da odgovara po tim nekim brojevima koje su provjeravali,
sljedeča stvar je bila dao sam je progamirati da obriše sve podatke s nje i prenese sa mojeg BSI-a što mi je čovjek uredno naplatio 300kn
nakon toga sve to doveo autoelektričaru koji je se tek jucer primio posla i prmijenio sve konektore i konzolu itd...ujedno je i istestirao sve pinove kontakte koji su pregorili i koji nisi i nije pronašao nikakav karatki spoj da bi bio uzrok tog plamena...
sve smo prištekali i prispjili na akumulator i sa malih strahom ipak isli uključiti auto, da vidimo što će se dogoditi,
na svu sreću i hvala svemu, nije izgorila tako da ispada da je greska bila do same konzole ili tih kontakta koji su bili n BSI-u

no sad se pojavio drugi problem, kompjuter na displeju izbacuje gresku koja glasi ovako nekako: Kod ključa protiv krađe nije kompatibilan!

i auto se ne želi/ ne može upaliti...i stim da kad se okrene kljuc brisači rade cijelo vrijeme

dal netto una caco otkloniti taj kvar s tim "kod ključa..." ??
KristijanGr7

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Jan 12, 2018 6:54 pm

Da li je uključen konektor od antene na kontakt bravi? [You must be registered and logged in to see this link.]
Možeš i ovo probati [You must be registered and logged in to see this link.]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Jan 12, 2018 8:17 pm

Evo zašto ljudi kupuju ne samo BSI nego i ECU i ključeve kad im se to desi(nedaj bože). Mislim da se može razumeti. Nadam se da imate kodove od oba BSIja.  Treba ti neki dobar autoelektroničar.  Možda bi mogao i neki ključar da pomogne.                                                                                                          First we like to let you know that it is not possible to fit a second hand BSI to a peugeot. Below are a few BSI facts.

•The engine ECU and the BSI have to be matched.
•Each ECU in a correctly functioning system has a 4 digit code programmed into it.
•Once this code is entered into the ECU it will not be possible to be read, deleted or modified.
•The second hand BSI can't be matched to the existing engine ECU even if you know both codes from both ECU's.
•In order to fit a new BSI you need to know the correct security code of the existing engine ECU so you can enter this code in the new BSI.
•If you get this wrong the new BSI will become unusable. 
•If you don't know the correct code for the existing engine ECU then you need to replace the engine ECU and the BSI.
•They then will need to be configured and matched. If the code to the vehicle is not known you can make up a code in this case but make sure you enter the same code in both ECU. It could be an expensive exercise to get this one wrong. 
•Peugeot Dealers can obtain the security codes for a particular vehicle if you are the lawful owner.
•The odometer reading (distance travelled) is memorised in the BSI and the instrument panel. If you connect a second hand BSI with a reading
higher then the one on the instrument, the distance on the instrument will increase to the higher BSI reading as soon as it is connected to the car.
•So beware, a customer would not be happy if his distance suddenly jumped up several thousand kilometres. 
•There is one way you can fit a second hand BSI. Use the engine ECU from the same donor car where the BSI came from.
•It would then still be helpful if you can obtain the donor cars 4 digit security code for future programming, and also remember the issue with the distance. The distance reading won't be a problem if the donor car has lower distance then the recipient, the distance in the BSI will then simply go up to the correct distance.

Repair is an alternative for replacement of the BSI.

vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pet Jan 12, 2018 10:30 pm

Ne mora da se kupuje novi ECU.Bratu je na 607 pre par godina otisao bsi auto inace ima ful opremu.Nasao je drugi polovan ali auto je onda imao probleme sa prozorima i retrovizore nije hteo da sklapa.Tako da je ipak potrazio originalni BSI zamenio i sve je radiolo i dan danas radi.
Znaci treba pronaci pravi BSI e sad dal bas odgovarai od 407 to nisam siguran
fap 1

Broj poruka : 756
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 39
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Jan 12, 2018 10:58 pm

Pa to piše u prvoj rečenici.
A njegov slučaj je u osmoj.

vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu