Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Nosac rezervnog tocka

Ići dole

Nosac rezervnog tocka

Počalji od dejca taj Pon Jan 15, 2018 7:52 am

Na mom pezou ova naprava ne radi, umrsila se sajla i jedan plastican deo na poklopcu polomljen a mislim da i on ima vrlo bitnu funkciju u radu.
Evo to je ovaj deo, on valjda povuce ovu manju sajlu koja oslobodi kocnicu da bi sajla se mogla motati gore-dole.

I ostecena glavna sajla.

Dali je neko remontovao ovu napravu i dali se to da odraditi ili da trazim polovnu.
Po meni ovo je ne prakticno resenje za smestaj tocka, jeste prakticno je kad je gepik pun pa nemoras vaditi stvari da bi dosao do tocka ali to se retko desava da se bas ima toliko stvari da bi ti one pravile problem.
dejca

Broj poruka : 276
Datum upisa : 07.01.2018
Godina : 49
Vozilo: : Peugeot 307 HDI 2,0 karavan
Raspolozenje : Mrzim leto.

Nazad na vrh Ići dole

Re: Nosac rezervnog tocka

Počalji od nemanja80 taj Pon Jan 15, 2018 11:56 am

Koliko se secam jedan kolega je imao taj problem, mislim da je  sajlu kupio novu (napravljena po meri) ali sad to sto ti je polomljeno mislim da neces naci posebno, sad da ti to neko lemi plastikom ne znam dal moze...

Evo nadjoh jedan oglas na brzinu, a cena je jbga nije ni losa s obzirom da deo nije trazen toliko...

https://www.kupujemprodajem.com/nosac-rezervnog-tocka-pezo-307-sw-49035541-oglas.htm

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1572
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Pon Jan 15, 2018 1:46 pm

Taj oglas je odavno na k.p. Ima ih i na p.a. cena 5500-6000 din.
Da otopli pa cu odneti coveku da napravi sajlu a za ostalo ću se nekako snaći. A ovo što je polomljeno probaću njega da zakrpim, ako ne uspe pravićemo nešto slično.
dejca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pon Jan 15, 2018 2:21 pm

Ne pamtim da mi je zatrebao rezervni točak ali gluplje rešenje nisam video, Najbolje ne pipati ako je to moguće. Kod mene su još stavili 15 coli felnu iako su sve ostale 16.
Što bi rekli, ćuti kad ima.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" Very Happy
vojkan

Broj poruka : 1452
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pon Jan 15, 2018 2:55 pm

Francuzi su vecinom imali taj rezervni tocak na taj sistem ispod kola da se stavlja ali mnogo prostije, ovo su sad zakomplikovali bez potrebe...
@dejca sve se moze napraviti, naravno, samo je pitanje koliko imas zivaca i vremena da se s tim bakces...ako budes radio remont ubaci slike zatrebace nekom verovatno...

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1572
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Pon Jan 15, 2018 3:48 pm

Taj video gore sam gledao. Ma meni i po malo rizično da se točak nosi na ovaj način, da ne ispadne slučajno i ne ugrozi nekog iza. Njega grži samo kućište dizalice, tu ima jedan žljeb gde se uvuče uvaj metalni deo koji je na kraju sajle, i ako se sajla malo olabavi postaje rizično.
Ma ono tačno i ja ne pamtim u zadnje 10 godine dali sam nabo gumu na nešto ali bolje je neka je tu. Taj rezervni točak kod mene je i fabrički, nikad montiran.
Nemanja ma vreme nemam nikad nego kad se nešto mora odraditi drugi posao će da sačeka, a i ovde sajla kad se namesti ostalo za sat dva bi trebalo biti gotovo. Naravno slike ću postaviti ako ga budem radio.
dejca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pon Jan 15, 2018 6:18 pm

Jbt al su ga osmislili da popizdi covek.. Kod mene na starm bivsem pug 309 jes bio ispod ali kroz gepek srafcina i odozdo kandze, odsrafis izvadis i gotovo. Ovo je...
shix

Broj poruka : 3007
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pon Jan 15, 2018 6:46 pm

Peugeot 406 limuzina i karavan nema 607 ,407 sve su to gospodski automobili gde se tocak vadi iz gepeka ,kao gospodin a ne da se sav isprljas dok izvadis rezervni tocak.I 307 samo karavan ima to glupo resenje ostali lepo se tocak vadi iz gepeka
fap 1

Broj poruka : 749
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 39
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Jan 15, 2018 7:11 pm

Do 406-ice je rezervni točak koji se kači odozdo bio standard, mislim na svim Pežoima. Ja sam na 405 točak držao u gepeku.
Ma po tom pitanju su naši u Zastavi bili najpametniji, točak i dizalica pod haubu i rešen problem. Ako je pod gepekom sav se usvinjiš, ako je u gepeku moli Boga da je gepek prazan kad moraš menjati gumu....
Z101, Z128, Yugo i Lada Niva su to po meni najbolje rešili
Dejco, dok to ne rešiš točak u gepek obavezno..
mladenmi16

Broj poruka : 6569
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Jan 15, 2018 9:14 pm

Na 405 bio ispod, samo jednom mi je zatrebao, ali majko moja muke dok sam ga oslobodio posle godina nekorišćenja! MEČKU sam rodio!! E, onda mi je čovek na onaj unutrašnji deo navario veću maticu, ja onom mašću dobro podmazao šraf osovinu, i mislim da taj točak više nije pravio problem.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Pon Jan 15, 2018 9:33 pm

Da zasad je u gepiku ali kad dodje leto ide napolje ili dole ako onaj mehanizam napravim. Leti mi je gepik potreban za cveće.
Ja iako osposobim mehanizam to će morati jednom godișnje da se skine i namesti da nebi zaribalo kao Petruciju.
dejca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Pon Jan 15, 2018 9:47 pm

Ala su ga napravili ... ne mogu da verujem. Koliko sam se puta iscudio i zapitao, da li su uopste ti inzenjeri normalni. Za neke najobicnije kucne aparate pa na dalje.

Ovde ne bi li mi pukao film i zvao ove sto rasturaju auta. Trazio bi taj donji lim gepeka sa kadom za gumu, od 407-ice, izbusio rupu u postojecem limu u autu. Ukrojio onu kadu za gumu iz 407-ice i zavario. Dodao dve grede sa strane kade, umesto postojece jedne. Funkcija je da drzi postojeci lim kako se ne bi krivio od tereta u gepeku.

I lepo k'o covek izvlacio tocak iz gepeka. Opet tocak ne bi smetao i zauzimao prostor u gepeku.

Lightsoft

Broj poruka : 606
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Jan 15, 2018 10:05 pm

To sam i ja planirao da radim na 405 ali tom autu je uvek nešto preče trebalo Ali sam ozbiljno o toj ideji razmišljao, kadu od neke mečke 123, P406, Senika... bilo čega što ima 15-icu gumu u rezervi, isečem rupu, zavarim, udarim zaštitu i rešen problem...
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pon Jan 15, 2018 10:06 pm

Sto 407 pa obicna 307 ima tocak u gepeku,ne vidim sto i na karavanu nisu smislili isto resenje
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Jan 15, 2018 10:09 pm

Verovatno su mislili da će se u karavanu voziti kabastiji teret koji će se na putu u slučaju gumnog defekta teško vaditi... Ma q*ac su mislili išta
A možda i zbog SW modela sa 7 sedišta...
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Pon Jan 15, 2018 10:11 pm

@fap 1, ehe, nisam znao. Moze i to. Zasto da ne.

Lightsoft

Broj poruka : 606
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pon Jan 15, 2018 10:14 pm

Karavan verzija ima vece medjuosovinsko rastojanje pa mozda zbog toga nije moglo da stane mada ako ima mesta ispod za ceo tocak ne vidim sto nisu mogli da ga smeste unutra.Sto bi rekli izmislili trgovci da uzmu narodu pare
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Pon Jan 15, 2018 11:15 pm

Ma to je veliki posao da se ubacuje kada, kad idem na dalji put bice u gepiku, kad ga vozim tu po lokalu neka ga i kuci, ako se desi gumi defekt tu je buraz pa ce mi dotera.
Petrucci :: E, onda mi je čovek na onaj unutrašnji deo navario veću maticu, ja onom mašću dobro podmazao šraf osovinu, i mislim da taj točak više nije pravio problem.
Na sta ti je zavario maticu, na felnu ili nesto drugo. Pojasni kako se tocak montira.
dejca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Jan 15, 2018 11:42 pm

Na 405 je skroz drugačiji sistem, nema sajle nego ima neki brezon sa glavom za otpuštanje na jednom kraju koja stoji u gepeku. Ovako to izgleda

Ova crna kuka drži nosač točka koji se na jednoj strani (do torzije) drži na dve šarke a kod branika na toj kuki. Kad odvrneš tu glavu u gepeku točak jednostavno tresne ispod auta. Petrucciju je verovatno ta glava zapekla za pod gepeka u ležištu pa je vario maticu da lakše odvrne.
Posebna atrakcija je vratiti točak
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Uto Jan 16, 2018 7:18 am

Komplikovano pa nema kud, francuzi i zapad to nije naviklo da lezi ispod auta, bas me cudi sto su ovakve nacine za smestaj rezervnog tocka izmislili. Da smo to mi ili rusi pa ima smisla, eto neka usteda u izradi karoserije ili sta vec. Po meni naj bolji smestaj rezervnog toska ima kocka lada 2101-2107. Nalazi se sa leve strane pozadi u gepiku, ne smeta uopste i lako se dolazi do njega.
Nesto sam se i ja razmisljao novo i jednostavnije da napravim ako ovo sa sajlom ne montiram, zato sam i pitao gore kako je to Petrucci resio, mozda mi da neku ideju ali kako pise mladenmi 16 ima tu jos nekih delova i na karoseriji koji su dodati. Videcemo.
dejca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Uto Jan 16, 2018 8:29 am

Ma ja to nebi opravljao uopste. Sto moj matori kaze : Bem te u konstruktora !
Kupis sprej za gume i teraj. Msm da u zakonu i dalje stoji da ako imas sprej nisi duzan da imas rezervni tocak. Normalno za dalji put ga stavis u gepek. Ima futrola da se kupi i teraj...

http://www.polovniautomobili.com/auto-vesti/saveti/sta-sve-spada-u-obaveznu-opremu-automobila.php
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Jan 16, 2018 8:42 am

I ja sam o tome razmišljao dok nisam prosekao gumu na onaj patrljak od ćuprije I to na mojoj ćupriji
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Uto Jan 16, 2018 8:52 am

Pa onda stavis copavca u jednu futrolicu, onim kukicama ga zakacis gde ti je najzgodnije i tolko.
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: