Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Tamna stakla

Ići dole

Tamna stakla

Počalji od vuksah taj Sub Jan 20, 2018 5:39 pm

Ko ih ima? Ko je uradio Atest za iste?
Od 21.12.2017 je opsta hajka na vozila sa zatamnjenim staklima. Zakon je i vise nego jasan, napred do 30% zatamnjenja i do 15% refleksije, nazad moze skroz mrak da bude, refleksija ispod 15%. Ja sam svoja sam zatamnio po propisima ali me dusa boli da dam 100e za atest koliko traze, skinuo i bacio u djubre Very Happy Ko nema Atest ili ga nije poneo salje se na VTP i dobija sankcije od cike u plavom 6-20 vajferta, 30 dana zabrane upravljanja i ne znam koliko poena...Ne postoji vremenski rok koliko ce trajati da kazem akcija posto je ustvari zakon samo poceo da se primenjuje.Ako postoji vec negde ovakva tema neka je moderator spoji-obrise
vuksah

Broj poruka : 50
Datum upisa : 11.09.2016
Vozilo: : 307 SW 2.0 HDI 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Re: Tamna stakla

Počalji od mishja taj Sub Jan 20, 2018 8:11 pm

Citam da ih mnogi skidaju i to za atest mi nije jasno, gde moze da se uradi?
mishja

Broj poruka : 3659
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Sub Jan 20, 2018 9:30 pm

Pa verovatno gde radis i atest za TNG i homologaciju vozila priljkom uvoza
fap 1

Broj poruka : 756
Datum upisa : 01.08.2017
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Jan 20, 2018 10:29 pm

Folije off...
Zakon je donet i usvojen pre par godina, a tek sad pocinje da se primenjuje, jbga...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1121
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vuksah taj Ned Jan 21, 2018 7:58 am

negde sam procitao da se tehnicki kad imas folije radi valjda u Borci ako ste iz BG, pored stakla gledaju apsolutno sve ostalo,gume,svetla,izduv...ja sam u poslednjih 4dana sa stakla poskidao 300e xD
vuksah

Broj poruka : 50
Datum upisa : 11.09.2016
Vozilo: : 307 SW 2.0 HDI 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Jan 21, 2018 9:43 am

I ja sam procitao da to ne radi agencija vec niko ne zna gde se radi
mishja

Broj poruka : 3659
Datum upisa : 17.11.2013
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Ned Jan 21, 2018 10:24 am

trebaju pare sto se bunite,samo je pitanje dana kad ce da kazu e sad krecemo u kontrolu izduvnih gasova.
Pa ne mislite valjda da nam stvarno ide dobro
Trebaju pare za sve te obilazke i obecanja
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od XSARA PICASSO taj Sub Feb 03, 2018 11:35 pm

Ja sam takođe pre mesec odlepio folije pozadi.Šta ću pare nemam za njihov atest a ponajmanje za policiju,
XSARA PICASSO

Broj poruka : 324
Datum upisa : 11.03.2013
Godina : 41
Vozilo: : CITROEN XSARA PICASSO 2.0HDI EXCLUSIVE

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Ned Feb 04, 2018 9:53 am

Cekaj za zadnja stakla je bilo da mozes koliko god hoces da ih potamnis.Jer i samo za zadnja stakla isto trebaju atest??
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shime taj Ned Feb 04, 2018 9:43 pm

Nema nista od atesta jer izgleda opet nemaju direktora za potpisivanje papira i dok ne imenuju novog ili opet izglasaju starog sve stoji, ljudi cekaju itd. Inace za svaku izmenu na automobilu je potreban atest.
Ponovo se javio isti problem, koji se ponavljao više puta tokom prethodnih godina, a poslednji put u novembru 2017. godine. Vozači i auto placevi, koji su uvezli polovne automobile i pored plaćenih dažbina ne mogu da ih registruju zato što iz Agencije za bezbednost saobraćaja ne mogu da dobiju Uverenje o ispitivanju. Pored njih, u problemu su i vlasnici automobila koji žele da atestiraju/reatestiraju uređaj za plin, zatamnjena stakla, ugrađenu kuku i bilo koju drugu modifikaciju. U čemu je problem? Problem je u tome što Agencija za bezbednost saobraćaja trenutno nema direktora, a jedino je on ovlašćen da potpisuje ovakve i druge dokumente. Jasmina Milošević, koja je do sada bila vršilac dužnosti (v.d.) direktora ABS, više nije na toj funkciji, tj. istekao joj je mandat. Agencija za bezbednost saobraćaja ne može da učini ništa po pitanju ovog problema Jednostavno – Agencija nema direktora, što znači da ne postoji osoba koja umesto njega može da potpiše neophodna dokumenta, pa ne mogu da se izdaju dokumenta neophodna za bilo koje od gore navedenih ispitivanja (atestiranja). Zvanje Agencije za bezbednost saobraćaja nema svrhe, pošto o postavljanju direktora odlučuje Vlada Srbije. Kada će situacija biti rešena? Ovaj problem će biti rešen kada Vlada Srbije odluči o postavljanju novog direktora ili produženju statusa Jasmine Milošević. Trenutno nemamo informacije kada bi situacija mogla da se reši. Šta da rade ljudi koji su kupili i uvezli kola, čekaju atest/reatest plina, zatamnjenih stakala i slično, a ne mogu da dobiju papire iz Agencije za bezbednost saobraćaja? Mogu samo da čekaju. Nikakvo urgiranje kod Agencije za bezbednost saobraćaja nema svrhe. Kao što smo već rekli – tek kada se postavi novi direktor ili v.d. direktora, krenuće potpisivanje dokumenata i izdavanje Uverenja. I sami zaposleni u Agenciji za bezbednost saobraćaja se zbog ove situacije nalaze u problemu, pošto ne mogu da dobiju potpis za razna interna dokumenta, uključujući plate, putne naloge i slično. Dragan Romčević ::

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
shime

Broj poruka : 1014
Datum upisa : 25.04.2014
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 405GL
Raspolozenje : Uvek moze bolje...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ivan... taj Pon Feb 05, 2018 8:05 pm

Situacija u Pomoravlju.
Za tamna stakla bez atesta skidaju tablice na licu mesta, salju na vanredni tehnicki pregled i jos na sve to pisu kaznu sto bi se reklo khm khm samo tako.
Sto se tice onih koji zele da voze sa zatamnjenim staklima mogu ali pod uslovom da imaju ugradjene folije koje su prosle atest kod mene su to Lumar folije ( ne reklamiram samo naglasavam koje za sad mogu da se atestiraju)
Stakla vozacevo i suvozacevo mogu do 30 % a od stuba prema gepeku mogu po zelji.
Bilo koje od stakala da je zatamnjeno pa makar i bila samo zadnja sofersajna mora se imati atest i za nju jer ce u protivnom sankcija biti ista :)
Sto se mene tice ja sam moje folije skinuo teska srca jer nemam para da dajem za zatamnjenje folijama 100 eura i za atest jos 150 eura.
Jer mi registracija uskoro istice pa mi je bolje da uradim veliki servis i registrujem auto nego da lopovima dajem na raznorazne ateste i otimacine. Dovoljno mi je sto malo malo platim neki radar jer se stekaju kao jazavci po sokacima i zbunovima.....
Pozdrav lavovi i izvinite ako sam malo bio grub u pisanju.

ivan...

Broj poruka : 60
Datum upisa : 06.01.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 1.4 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pon Feb 05, 2018 8:31 pm

Za atest folija na staklima potrebno :
- 310 din administrativna taksa
- 3000 din obrada tehnicke dokumentacije
- 2400 din AMSS ispitivanje auto usluge
- 2000 din potvrda auto kuce (neki Peugeot servis)
- cena tehnickog pregleda
Izvor je kolega koji je radio prosle nedelje, znaci to su svi troskovi, nista vise, oko 7700 din + cena tehnickog pregleda...

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1121
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od andrej taj Pon Feb 05, 2018 9:37 pm

Pred novu godinu sam pročitao za akciju koju će sprovoditi policija.

Pošto znamo da će nas ganjati zbog tamnih stakala na ovim našim škrbama, a ne one sa q7, x5 itd, ovako sam se ja zanimao 3. januara...

Ovako je bilo sa folijama:

A ovako nakon skidanja

Bojao sam se da ću pokidati niti grejača zadnjeg stakla, ali je ipak strah od gubitka tuceta crvenih i dobitka tuceta bodova bio jači. Na su sreću, ne radi samo jedna nit koja nije radila ni pre skidanja.

Xsara break 1.6 16V 2008-2015
307sw 2.0hdi 110 ks 2015-2017
Saxo 1.5d 2017-2018
P 306XT 1.6 2018-
andrej

Broj poruka : 678
Datum upisa : 23.02.2012
Vozilo: : P 306 XT 1.6
Raspolozenje : Comme ci - comme ca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Uto Feb 06, 2018 8:50 am

shix

Broj poruka : 2830
Datum upisa : 03.08.2012
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od andrej taj Sre Feb 07, 2018 8:43 am

Hvala generacijo!

Xsara break 1.6 16V 2008-2015
307sw 2.0hdi 110 ks 2015-2017
Saxo 1.5d 2017-2018
P 306XT 1.6 2018-
andrej

Broj poruka : 678
Datum upisa : 23.02.2012
Vozilo: : P 306 XT 1.6
Raspolozenje : Comme ci - comme ca

Nazad na vrh Ići dole