Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Peugeot 407 gasi se u voznji i gubi snagu

Ići dole

Peugeot 407 gasi se u voznji i gubi snagu

Počalji od dzejs taj Pet Jan 26, 2018 9:20 am

Pozdrav,

imam peugeot 407 2.0 hdi 2004 godiste.Auto redovno odrzavam,medjutim pre godinu dana mi se pojavila greska engine faulth.tako sam ja auto vozio kod majstora a on naravno menjao delove koje ni morao.e onda se greska nije pojavljivala par meseci i opet se pojvaljivala al i auto poceo da stuca ponekad a najvise u trecoj brzini.odvezo sam ga kod drugog majstora stavljen auto na dijagnostiku i rekli da mora da se menja egr ventil i senzor turbine.ok promenjeno,auto opet izbacuje gresku istu i jedva se pokrece aliiii jedva,trese se,ne prima gasa uopste.jos gore nego sto je bilo.hteo sam da proverim one kablovbe sto povezju dizne nisu bili lepo prikaceni, malo ih gurnem u dizne i auto radi super medjutim naidjem na truckav put oni valjda malo spadnu i opet isto.vratim se u servis njima izbacuje opet greska egr a egr stavljen nov.vrate onei meni stare delove i novac i rekli ne znamo sta je.pominjali su jedno 20 mogucih gresaka.
vracam se od majstora i auto mi se ugasi u voznji,sacekam desetak min i jedva upalim.primetio sa da se ugasio na 2000 obrataja.
i tako mi sad auto cami ispred kuce,a ja sam ko bez nogu.imam auto a nemam ga.
pomagajte molim vas inace cu da izludim
dzejs

Broj poruka : 3
Datum upisa : 26.01.2018
Godina : 32
Vozilo: : peugeot 407

Nazad na vrh Ići dole

Re: Peugeot 407 gasi se u voznji i gubi snagu

Počalji od nemanja80 taj Pet Jan 26, 2018 10:07 am

Predstavi se
http://www.francuskiautomobili.com/f4-predstavljanje-clanova
Potrazi malo po forumu, pisano je svasta o 2.0hdi...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1031
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pet Jan 26, 2018 6:04 pm

Pa čekaj, ako auto ide super nakon što si kako kažeš lepo prikačio konektore od dizni. I kažeš još da se rasklimaju od lošeg puta?!

Meni nije jasno gde dalje tražiš problem?

Ako se to rasklima od lošeg puta onda to neko nije znao da izvuče pa je čupao ko konj.
kurjak

Broj poruka : 169
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Jan 26, 2018 6:35 pm

Pa stvarno čovek da prebije nekog od tih divljaka od "majstora", jebo ih ko ih drži na slobodi. Što reče Kurjak , proveri te konektore na diznama pa javi šta si uradio. Motor je mogao da se ugasi iz više razloga.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10826
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pet Jan 26, 2018 10:26 pm

Majstori majstori
fap 1

Broj poruka : 752
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 39
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dzejs taj Sub Jan 27, 2018 9:40 am

a sve su to majstori na dobrom glasu i jos samo frncuze
rade.ma to sve treba da nekazem sta.
proveravali su kao te kablove koji su vec truli (predhdoni majstor je to krpio izolirkom ) stavili nove i opet ne radi.sto je najgore meni je auto koliko toliko iso ok pre (nije imao snage za preticanje, cim dam gas jaci izbaci onu gresku) nego sto su ga ''poravljali''.vratili mi stari egr i stari senzor jer su utvrdili da nije do toga i evo sad nit mogu negde ici.
danasnji majstori znaju samo auto da prikace na kompjuter a ne da pogledaju ispod haube.

znam da moze svasta biti.ovaj sad majstor mi reko dizne i jos nesto i kao to ti dodje oko 1500evra.a jos reko MOZDA.
dzejs

Broj poruka : 3
Datum upisa : 26.01.2018
Godina : 32
Vozilo: : peugeot 407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sub Jan 27, 2018 10:45 am

Ne znam odakle si, jer si napisao Vojvodina. Ako odes ovde, resice ti problem : http://pansweb.com/index.php?option=com_content&task=view&id=94913&Itemid=2033
shix

Broj poruka : 2799
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Sub Jan 27, 2018 1:43 pm

Kad vas cujem prosto mi drago sto ne idem vise kod majstora.Sto se 1500 eur tice za te pare lepo mozes da kupis ceo auto sa stranim tablicama i da isprebacujes sta ti treba,i jos i da prodas ostatak delova.
Druga stvar da li su ti oni vratili bas tvoje tj ispravne stare delove?????? to je sad pravo pitanje.Znaci novi majstor dijagnostika pa da vidis sta dalje.
Ja se uvek setim jednog drugara koji se namenjao delova na kraju reko majstoru svako to tvoje ali mene kosta a problem se ne resava.Tako da gledam da se ne druzim sa majstorima
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sub Jan 27, 2018 2:14 pm

Ajde sad napisi nesto konstruktivno posto ti sve popravljas sam
mishja

Broj poruka : 3597
Datum upisa : 17.11.2013
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Sub Jan 27, 2018 3:06 pm

Pa ne bi dozvolio prvo da vozim auto koji nece preko 2000 rpm nego bi vec tada tesio ili se trudio da resim problem.E sad nisam ni ja genije koji sve zna ,ono ste ne znam trazim po forumima.Nikad jos nisam dozvolio niti mi se desilo da auto stoji da ne moze da se upali.Jer kao sto reko gledam da resavam probleme na pocetku.
Drugo kako ovde da pomognemo coveku ??? da radi sam pa da mu kazes sta da gleda,ovako mogu da mu dam samo savet da je cifra od 1500 debilna.A nisam nikad vozio dizel ko njegov i da sam imao takvih problema pa da ga savetujem sta da radi.Jednostavno svoje probleme sa kolima ako ih imam resavam bez majstora i do sada mi je islo odlicno.Od skidanja glava klipova veliki mali servis verujj ili ne ali sve to radim sam i na to sam veoma ponosan
Da napomenem kaze izreka SKOLA SE UCI ZANAT SE KRADE.
dok nisam sam poceo da sredjujem kola svaki put kad bi isaokod majstora sedeo sam kod njegai gledaosta radi .Tako da me ni danas nije sramota da pitam ono sto ne znam.
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Jan 27, 2018 3:23 pm

Da oni fulaju u vezi egr-a i turbine toliko , pa to su obični debili.
Ja bih pogledao, konektore na motornom kompjuteru, senzoru radilice, regulatoru pritiska a pre svega da se proveri, da li pumpa opšte radi, dalje filter goriva, (proveriti sva vakum creva od el. ventila ). Ako nisi rešio javi se na pp da ti dam broj vibera pa da pokušam da ti pomognem onoliko koliko znam.

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10826
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sub Jan 27, 2018 5:16 pm

Fap ja verujem tebi da ti znas da popravljas auto, stvarno ti verujem al tvoji komentari koji samo dodaju so na ranu izgledaju besmisleno i pomalo ispada da se nasladjujes sto nekog majstori hoce da osisaju, zna i on sta je 1500€ nije dete, oteraces coveka sa foruma
mishja

Broj poruka : 3597
Datum upisa : 17.11.2013
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Sub Jan 27, 2018 5:52 pm

nEMA TU ni malo nasladjivanja kako ti kazes.Jednostavno zbog takvih majstora sam i naucio da sam popravljam a veruj da me zasada i opusta tj nije miproblemda nesto odradim.Ja sam opet izneo neko moje misljenje i dajeste kvar stvarno 1500 eur ,ja bi pre kupio stranca i sanjega skinuo sta mi treba nego da majstorima dajem te pare.
Jdnostavno se trudim da nekim savetom pomognem ako nekom treba jer nije bassve ni bauk koliko neki pricaju poforumu.
I opet kazem ne zelim nikom probleme niti mijedrago kad ih imaju ako si tako shvatio onda gresis.Verujem da kad bi me upoznao i video sa kakvim znanjem raspolazem a stanjemvoznog parka da bi promenio mosljenje
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Sub Jan 27, 2018 6:22 pm

Setim se juče i da su možda konektori zardjali. U tom slučaju je opravdano ''čupanje'' jer mora da se skine konektor. Ako usput pukne šta ću mu ja.
Pošto kažeš i da je instalacija trula, verovatno je ulazio antifriz i zamena kablova je ok, ali trule su i utičnice na diznama. Majstor je verovatno probao samo sa zamenom trulih kablova jer je to naj jeftinije, a svakako moraju da se menjaju.

Ja bih na tvom mestu to uradio ovako: očistio bih sve koliko je moguće i probao da stavim kontakt gel. Ako baš spadaju onda bih probao da učvrstim vezicama. Ovo i ako uspe biće kratkog veka, ali za prvu pomoć je prihvatljivo. Ako ne uspe, poslao bih dizne na remont.
Kažem ja bih to tako radio da sam na tvom mestu, ali da ti ja radim auto drugarski, ili za pare odmah bi poslao dizne, jer kada bih ti ja uradio tako kako sam napisao ti bi verovatno rekao vidi kako je traljav, kakve su ovo vezice, pa time se vezuje paradaiz pobogu, je.em ti majstore.

Teoretski, može da naprska WD pa kad odstoji, da proba malo da razmrda. Ako neće, opet da naprska, pa da mrda i tako u krug. Ovo sve može da potraje i dan dva. I ako je toliko zardjalo tu spasa nema.
Ne znam za šta su mu tražili 1500 evra. Kažeš dizne i još nešto (šta je to nešto)? Teško da u cugu može da košta toliko. Mogu da budu loše i pumpa i dizne na primer, ali jedno ne uključuje drugo. Znači nije moguće istovremeno dijagnostikovati obe komponente (bar ne bez skidanja dizni). Sredi se pumpa pa se onda gledaju dizne. Ovaj primer sam naveo jer predpostavljam da u tih 1500 evra ulaze pumpa, dizne, ko zna šta još. Zato bih voleo (ako još čitaš) da napišeš šta se radi za 1500evra???

Po meni ok je što ti je majstor rekao da ne može da garantuje. Ne kažem da je majsor ok, jer tu taktiku verovatno primenjuje na svima i neko će da pristane, ali je ok jer nisi bacio pare.

I da, greška za EGR nema veze sa diznama (osim ako negde u modulu ne dele nešto).
Na kojem uredjaju je očitana greška jer delfi može da kaže EGR, a boš nešto sasvim treće?
Ko zna dijagnostiku da radi trebao bi da nadje gde je problem. Dok ne nadješ takvog napiši ako se kojim slučajem sećaš šta je tačno pisalo za EGR ??? A i ako se ne sećaš idi opet negde neka ti bar iščitaju greške. Bilo bi fer i prema meni što pišem ovoliko i prema svakom drugom ko se trudi da pomogne.
kurjak

Broj poruka : 169
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Sub Jan 27, 2018 8:33 pm

Ovo sa vezicama je po meni sasvim uredu ,ne iz razloga da tako odkloni kvar vec da tako ustanovi sta treba da radi.Jer ako to ciscenje i vezice upale onda bar zna sta da sredjuje u narednom vremenu.Jer glupo da daje pare na dizne ako recimo nisu one.Dobar savet sad je samo pitanje da li ce da poslusa
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: