Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

206 problem sa motorom

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

206 problem sa motorom

Počalji od kurjak taj Pon Jan 29, 2018 9:22 pm

Poštovane dame i gospodje, uvaženi urednici, ostali članovi i gosti ovoga foruma.

Želim da vam skrenem pažnju na to kako bi svi trebali da započinjete nove teme kada imate neki 'engine performance problem'. Jer kao što ste mogli da primetite ja uglavnom pišem samo u temama koje se odnose na ponašanje motora. Razlog za to je što je sve ostalo po mom skromnom mišljenju mnogo lakše i jeftinije i svaki dan jedno isto pa mi je samim tim i malo dosadno.
Medjutim koliko god mi dijagnostika bila zanimljiva a 'ne rešivi kvarovi' inspiracija, toliko me smori to, što ljudi koji se jave za pomoć nemaju pametnija posla nego da troše svoje i moje vreme, očekujući rešenje tipa, gledajte vašu omiljenu seriju, jedite i mršavite.

Zato ću u poslednjem očajničkom pokušaju da kroz svoj primer napišem kako bi ja voleo da se započinju teme. Inače sve dole napisano je po istinitom dogadjaju.

Pozdrav,
u pitanju je Peugeot 206 1.4i 2002 godište.
Danas kada sam se vraćao kući, posle nekih 15 minuta vože parkiram auto. Sve naj normalnije. Nakon 10 minuta upalim auto i primetim da jako trokira. Obrtaji se popnu na 1100, 1200 uz trokiranje pa naglo padnu na oko 600.
Uspem da se dogegam do kuće. Svo vreme auto ujednačeno trokira. Znači lepo reaguje na gas, ali uz prilično jake vibracije. Obrtaji variraju (kako je na početku opisano) samo na leru. Pri tom se čuje lupanje iz motora kada krećem iz mesta ili kada ubrzavam iz nižih obrtaja.
E da i svetli na onoj tabli iza volana neka narandžasta lampica. Izgleda kao multi praktik. Prvo je svetlela stalno, a onda kada sam krenuo da vozim počela je da blinka. ALI NIJE PROMENILA BOJU U ŽUTO JER MOJ KOMŠIJA FRIZER KOJI SVE ZNA O AUTIMA MI JE REKAO DA JE OPASNO KADA POŽUTI (ovo pišem velikim slovima da označim da mi takve informacije ko je šta rekao ništa ne znače. Dovoljno se gluposti naslušam i načitam i bez toga).
Molim za pomoć i trudiću se da vam što kvalitetnije i u naj kraćem roku (a ne posle mesec dana kada i zaboravite na temu pa morate da čitate sve ispočetka) odgovorim ako vam treba još podataka.
Hvala svima, a naročito kurjaku koji se jadan osušio ko gaće na vetru od pisanja.
Na dijagnostici sam bio. Prilažem slike:

... Ovako detaljno napisano, milina. Ovo mi se stvarno desilo danas.  Sumnjam na dve stvari. Ako neko hoće da diskutujemo o ovom problemu sa autom dobrodošao je, ako vam medjutim nije interesantno napisaću u petak šta je bio problem (u slučaju da ima zainteresovanih koji neće odmah videti ovo). Ali onda nećete znati kako sam došao do toga. Mislim da je zanimljivije da malo razmenimo mišljenja. A ja ću biti skroz iskren (surov gde je potrebno) u svojim odgovorima.

Molim za pomoć oko postavljanja slika!!!
kurjak

Broj poruka : 385
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Re: 206 problem sa motorom

Počalji od fap 1 taj Pon Jan 29, 2018 9:36 pm

Ja bi tu prvo posumnjao na step motor ako ga imas ili na klapnu gasa ako je elektronsaka tj nemas step motor.
Jer step motor regulise ler i imao sam iskustva na 406 takva kakva ti opisujes,dok u voznji auto ide normalno jer radi pod vecim gasom.
E ovo pisem bi proverio sebe a ne da tebi solim pamet ako sam upao gde ne treba izvinjavam se onda te nisam razumeo
fap 1

Broj poruka : 749
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 39
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Jan 29, 2018 9:39 pm

Šta znam, prvo mi na pamet pada bobina, odnosno, 'struja'. Drugo - dizna. Realno, zanima me o čemu se radi.

A šta je problem sa postavljanjem fotki?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pon Jan 29, 2018 9:43 pm

fap 1 :: ako sam upao gde ne treba izvinjavam se onda te nisam razumeo

Kao što rekoh dobrodošao

Sačekajmo da vidimo dal će još neko da dodje.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pon Jan 29, 2018 9:43 pm

Mozda ovo sto kaze petrucci mada ne vidim sto bi onda obrtaji na leru isli do 1200 pa padali.
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pon Jan 29, 2018 9:47 pm

Ooooo evo ga i Petrucci došao

Još sam zaboravio da kažem da bez Žileta ne počinjemo ništa

Stvarno mi treba pomoć oko postavljanja slika. Izaberem datoteku i kada kliknem 'pošalji' kaže da veličina premaašuje dozvoljenih '0' nečega
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Jan 29, 2018 9:53 pm

fap 1 ::Mozda ovo sto kaze petrucci mada ne vidim sto bi onda obrtaji na leru isli do 1200 pa padali.

To isključuje bobinu, ali ostaju dizne i, slažem se, step motor. Mada, meni je vrlo sličan problem pravilo raštelovano paljenje zbog problema sa pinskim sistemom, vrlo sličan.

Vukota, probaj sa nekim hosterom, poput ovog http://www.freeimagehosting.net

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pon Jan 29, 2018 9:56 pm

Ovde me sad buni ta buka koja dolazi iz motora predpostavljam da se cuje kao kad auto radi na tri cilindra
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pon Jan 29, 2018 10:13 pm

Ništa. Krećemo. Ko je tu, tu je. Žile mi se sad javio, kaže krenuo je ali malo će da kasni Very Happy

Mislim da 1.4i reguliše ler samo preko klapne, ali nisam siguran, videću sutra.
Napisao sam da sam se dogegao do kuće, 6 kilometara i da lepo prima gas, ali da trokira svo vreme, znači secka dok ubrzava. IAC (IACV regulator ler gasa) utiče samo na ler. Nema nikakvog uticaja kada je motor pod opterećenjem (u vožnji).

Zašto obojica mislite da je step?
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jan 29, 2018 10:15 pm

Za prazan hod
Majstore, da ovo nije neka zajebancija?

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11374
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pon Jan 29, 2018 10:15 pm

fap 1 ::Ovde me sad buni ta buka koja dolazi iz motora predpostavljam da se cuje kao kad auto radi na tri cilindra

Da bi lupalo kako sam ja napisao, morao bi da radi na jedan cilindar, bukvalno!

Nije žile, stvarno mi se ovo desilo danas. Bacio sam pogled na planet kada sam se dogego kući i imam slike, ali imam problem da ih postavim.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pon Jan 29, 2018 10:21 pm

Cekaj znaci i u voznji imas problema ja sam te razumeo da kad das gas onda nema problema moja greska.Ako se desava i u voznji onda bi izbacio step motor.
Sad mi vise deluje da mozda negde vuce fals vazduh tj da je pukla usisna grana
Ovo mi deluje moguce ikompjuter pokusava da izjednaci ler pa ga ugusi onda odreaguje i otuda po meni neravnomeran rad na leru
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pon Jan 29, 2018 10:27 pm

fap 1 ::
Sad mi vise deluje da mozda negde vuce fals vazduh tj da je pukla usisna grana

Grana bi morala da odpadne da bi falš vazduh pravio problem na 4000 obrtaja za tu kubikažu.
Trokira isto i u leru i u celom rasponu do 4000 RPM!
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jan 29, 2018 10:27 pm

kurjak ::
fap 1 ::Ovde me sad buni ta buka koja dolazi iz motora predpostavljam da se cuje kao kad auto radi na tri cilindra

Da bi lupalo kako sam ja napisao, morao bi da radi na jedan cilindar, bukvalno!

Nije žile, stvarno mi se ovo desilo danas. Bacio sam pogled na planet kada sam se dogego kući i imam slike, ali imam problem da ih postavim.
Pošalji ih meni na mejl , postaviću ja.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pon Jan 29, 2018 10:32 pm

fap 1 ::
Ovo mi deluje moguce ikompjuter pokusava da izjednaci ler pa ga ugusi onda odreaguje i otuda po meni neravnomeran rad na leru

Ovo si dobro primetio.

Petrucci, dizne i bobina mogu biti. Sad će mi Žile pomoći da postavim slike.

Nikoga nije zagolicalo što se problem u punom obimu javio odjednom i što je još zanimljivije kada sam upalio auto!!!
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Jan 29, 2018 10:42 pm

kurjak :: Pri tom se čuje lupanje iz motora kada krećem iz mesta ili kada ubrzavam iz nižih obrtaja.
Možeš li ovo malo bolje opisati, kakvo lupanje je u pitanju? Meni ovo izgleda kao da problem treba tražiti u "hardveru" odnosno glavi motora. Pošto sam ja poznat kao vozač a ne majstor nadam se da grešim
mladenmi16

Broj poruka : 6564
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jan 29, 2018 10:44 pm

Proveri svećice u kakvom su stanju (mokre ili suve i kakve su boje ). Ti to bolje znaš od nas kako treba da izgleda.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pon Jan 29, 2018 10:47 pm

Жиле :: Ti to bolje znaš od nas kako treba da izgleda.

Nije u tome poenta. Nego sam mislio da će biti zanimljivo ovako. Kao kviz, ili tako nešto.

Mladene ajde ovako. Čuje se oštar udarac metala o metal. Taj zvuk nije od ventila. Ne kažem da ventili nisu u igri, samo da taj zvuk nema veze snjima.
Zašto misliš da ima veze sa glavom???

Žile nije do svećica. A i izgled svećica više govori o uslovima (ne)sagorevanja!

Poslednji izmenio kurjak dana Pon Jan 29, 2018 10:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jan 29, 2018 10:54 pm

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pon Jan 29, 2018 10:57 pm

kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Jan 29, 2018 10:57 pm

Kod mene je kompjuter pokušavao da 'pegla' razlike u podešavanju paljenja, a rešenje je bilo u softverskom resetovanju memorije adaptivnih podešavanja paljenja, za šta najveći broj majstora kod kojih sam bio, pa i ovlašćenih, nisu ni čuli. Posle toga bi auto, koji se do servisa jedva dovukao (doduše bilo je i poveremenih detonacija u auspuhu) radio kao mače. Vrlo čudna, ali istinita priča.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Jan 29, 2018 11:00 pm

Nemam pojma, ovo lupanje pri davanju gasa iz nižih obrtaja me asocira na klackalice ili tako nešto....
mladenmi16

Broj poruka : 6564
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pon Jan 29, 2018 11:03 pm

Dizna!Lambda!Map senzor!
PUG207

Broj poruka : 657
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pon Jan 29, 2018 11:12 pm

Petrucci, skidanje kleme će resetovati adaptacije (long term memoriju, naučene postavke za klapne, EGR i td... zavisi od slučaja do slučaja) Ne znam za taj problem koji si imao. Resetovanje u nekim slučajevima naparavi zbrku, pa se izbegava. I ja kada sam u žurbi gledam da ne skidam klemu ako baš ne moram.

Mladene, u glavi nigde nemaš udarac metala od metal ako ima ulja i ako je dobar pritisak i ako je zagrejan motor.

Pug 207, zašto lamda. To na slici čak i nije greška za MAP. Tu se 90% majstora zajebe i zameni ga. Map u ovom slučaju samo vidi da nešto nije u redu. Svako trokiranje remeti 'disanje' motora.

Poslednji izmenio kurjak dana Pon Jan 29, 2018 11:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pon Jan 29, 2018 11:20 pm

Cekaj jel sumnjas na neki veci kvar??
fap 1