Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Prevelika potrošnja

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Re: Prevelika potrošnja

Počalji od vojkan taj Pet Feb 16, 2018 7:48 pm

Ima još jedna caka. Da li auto više troši kad ga izbacite iz lera ili kad kočite motorom, recimo na nizbrdici? Ima li neko iskustva sa tim?
Ja držim bord na pokazivanju trenutnr potrošnje i dešava se da nekad izbaci pri kočenju motorom crtice(ne beleži) dok se na leru smanjuje polako do nule.
Potrošnja zavisi i koliko osoba ima u autu, ja sam uglavnom sam ali u autu uvek imam 50 do 100kg tereta. Takođe više troše auti koji uvek imaju pun rezervoar. Moj je karavan i teži je od običnog ali mu je motor jači, pa je verovatno isto uravnotežen kao i hečbek. Bez fap a se takođe smanjuje potrošnja jer ima manje otpora a i nema regeneracije, čak i od 0,5 do 1l na otvorenom.
Ovaj drugi auto što vozim p407sw nisam mnogo testirao, nemam tačne podatke, samo utisak da na bordu pokazuje manje od stvarne potrošnje. I mislim da manje troši od p307sw, ipak je mlađi za 7g i motor je 1.6 110hp fap.

Poslednji izmenio vojkan dana Pet Feb 16, 2018 7:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

vojkan

Broj poruka : 1452
Datum upisa : 28.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pet Feb 16, 2018 7:55 pm

nece na leru da padne do nule nikada
a kad se ide brze na nekoj nizbrdici cak podigne potrosnju jer racunar dobija informacije o brzini i onda pocinje da naliva gorivo
mishja

Broj poruka : 3830
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pet Feb 16, 2018 8:09 pm

Kad bi poceo da naliva gorivo na nizbrdici on nikad ne bi uspeo da koci motorom,toliko o poznavanju.
fap 1

Broj poruka : 749
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 39
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Feb 16, 2018 8:11 pm

mishja ::nece na leru da padne do nule nikada
a kad se ide brze na nekoj nizbrdici cak podigne potrosnju jer racunar dobija informacije o brzini i onda pocinje da naliva gorivo
Ide ka 0 , kod mene 0,5l ili 0, 2 l danas sam nešto blejao u to.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11375
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 52
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pet Feb 16, 2018 8:39 pm

Vise trosi na leru, ma sta vam bord pokazivao!
PUG207

Broj poruka : 659
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Feb 16, 2018 8:39 pm

Kod auta sa elektronskim ubrizgavanjem na nizbrdici i pri motornom kočenju računar gasi signal diznama za gorivo i naravno pri određenom(softverski) broju obrtaja.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pet Feb 16, 2018 8:48 pm

fap 1 ::Kad bi poceo da naliva gorivo na nizbrdici on nikad ne bi uspeo da koci motorom,toliko o poznavanju.
sta si ti sad napisao da li je i tebi jasno?

ler na nizbrdici i motorno kocenje dva razlicita pojma
ler je kad nije u brzini

kad nisi u brzini tj. na leru i pustis auto da ide silom inercije on ce poceti da naliva gorivo u cilindre jer racunar ocitava kretanje i brzinu dok se na motornom kocenju desava ono sto Vojkan kaze, softverski je reseno da se prekida dovod goriva
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pet Feb 16, 2018 8:59 pm

Pazi na svakoj nizbrdici ni jedan auto na leru pogotovo ne naliva gorivo,kako oni stariji tipa golf 2 tako ni ovi novi pa prosto prati kazaljku obrtomera.
Znaci ni na leru a ni u brzinu ne naliva gorivo ako ti ne das gas
Znaci da krenemo mojim kolima ili nekim novijim na nizbrdici na leru ima da drzi konstantan broj obrtaja koji je inace na leru .
Dal ti znas sta pises ako mislis da se na nizbrdici na leru povecava ler gas tj potrosnja
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pet Feb 16, 2018 9:05 pm

ne naliva ko u nerotkinju al pogledaj bord kad ga pustis na ler na nekoj vecoj brzini, digne potrosnju kao da je pod saugom zimi kad upali
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pet Feb 16, 2018 9:22 pm

Pusti ti bord ,prvo masa dizela nema leptir gas znaci ler i  jaci gas mu iskljucivo regulise doziranje dizel goriva.
Ja tebi tvrdim da na leru na nizbrdici trosi isto kao na leru u mestu kad stoji.U prevodu spustao se 5 min na leru potrosice isto kao da je radio u mestu na leru 5 min.
Da on gura vise goriva povecao bi mu i broj obrtaja na leru kad je izbacen iz brzine
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pet Feb 16, 2018 9:27 pm

Fape u pravu si ,ler je ler kretao se ili stajao!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pet Feb 16, 2018 9:38 pm

Onda je moj auto neispravan
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Pet Feb 16, 2018 9:40 pm

Meni bord laže, piše preko 7,5 konstantno cele godine. A kada merim od čepa do čepa troši nešto malo ispod 6 litara u proseku, možda malo više zimi. Tako da ne bih ja nikako verovao bordu. Isti motor kao i u temi, samo je kod mene mahom vožnja po regionalnim putevima, nešto malo auto puta i možda 10-20% grada.
A s obzirom da ti voziš samo grad, mora biti preko 7.
deda_bojan

Broj poruka : 170
Datum upisa : 25.10.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 SW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pet Feb 16, 2018 9:48 pm

E bas isti slucaj je i kod mene.Znaci kad mi na bordu stoji 7,5 znam da mu je stvarna oko 6,5.Tako mi je pokazalo punjenje do cep.
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pet Feb 16, 2018 10:08 pm

Jedno zapazanje, kad sam imao Fiat Stila za razliku od ovog sad Peugeota 207 kad kocim na motorno nizbrdo ili pustim gas na autoputu potrosnja nije padala na nulu dok kod Peugeotu pada na nulu i ja sam mislio da ima tu nekakva razlika, medjutim kad sam seo u drugovog Stila koji je sa istim motorom kao sto je bio moj 1,9 JTD njemu je bord pri pustanju gasa pokazivao nulu, onda mi je objasnio da je kod mene sto je 100% u pravu zaglavio termostat na otvoreno (pre nego su mi ga slupali nameravao sam da zamenim cak sam ga i kupio) pa mi je uvek na leru drzao pojacanu potrosnju!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saulicv taj Sub Feb 17, 2018 9:56 am

Kod mene potrošnja na nizbrdici ili usporavajući na autoputu kada pustim papučicu po bordu ide u 0. Ali ne baš istog momenta nego se spušta do 0. Kod mene je uvek pun rezervoar, ne znam koliko bi to moglo uticati na potrošnju. Nema fap fabrički, katalizator mu je izvadjen i egr blokiran, zimske gume, dobro naduvane. Potrošnju testiram uvek do čepa, na velikim uzorcima.
Zimska potrošnja po autoputu 130km/h izadje tačno 7 a bord pokazuje 7,5.
Zimska kombinovana autoput i grad izadje oko 8,
Zimska po gradu.... katastrofa ne znam tačno ali oko 12 pokazuje bord.
Letnja (sa letnjim gumama + klima + natovaren za more) po autoputu izadje 5,5 a bord pokazuje 6,2,
Po regionalnim putevima kad se vozi 80, ne znam tačno jer ga ne vozim puno ali mislim da bi bila oko 5.
Letnju gradsku nisam merio...

saulicv

Broj poruka : 70
Datum upisa : 11.08.2017
Godina : 32
Vozilo: : Peugeot 307 2.0 HDI 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saulicv taj Sub Feb 17, 2018 10:10 am

Reklo bi se na otvorenom troši sasvim prihvatljivo ali po gradu naročito zimi jako puno. Naravno tome doprinosi sporo postizanje radne temperature, o tome smo pisali u drugoj temi. Ali moguće je da u mom slučaju doprinosi još nešto, a to bih možda neko moga i da mi potvrdi. Naime, na dijagnostici po parametima protokomer vazduha mi pokazuje 480 "nečega" kada radi na leru, tj na malim obrtajima, a trebalo bi oko 230 ako se dobro sećam. A u vožnji, na većim obrtajima praćeno dijagnostikom postiže normalne vrednosti. Pretpostavljam da zbog ovoga može trošiti više. A da li to ima veze sa izvadjenim katalizatorom i blokiranim egr-om. Majstor mi reče da ima, jer zapravo računar misli da je otvorio egr i da tuda ide odredjena količina vazduha, pa samim time od usisa preko protokomera očekuje manje (230 recimo), a ustvari preko egr-a ne dolazi ništa jer je fizički blokiran i zato sve vuče preko usisa. Ne znam da li sam dobro objasnio. :)
saulicv

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Feb 17, 2018 10:34 am

Čim se egr blokira pali se greška P0402 (najčešće), što označava prevelik protok, a to je baš ovao kako si ti napisao.
Tamo gde je softverski isključen samo na dijagnostici se može videti , a protok je ovakav kako si napisao, pa i veće, preko 500mg

Poslednji izmenio Жиле dana Sub Feb 17, 2018 12:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Sub Feb 17, 2018 10:35 am

Sasvim moguce, mada kao sto sam pisao u prethodnom postu, moj uzrok povecane potrosnje samo pri motornom kocenju na Stilu je bio termostat ili kako neki majstori zovu pothladjen motor!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saulicv taj Sub Feb 17, 2018 11:14 am

Hmm. Zanci bio je majsto upravu. Mada sam i ja verovao u tu pricu. Medjutim meni ne prijavljuje nikakve greske. E sad da li imate neke savete kako da ipak malo smanjim tu gradsku potrosnju. Mastor mi je rekao da bi mozda moglo da pomogne menjanje mape. Tj da se uradi druga mapa za njega. U kojoj bi se iskljucile funkcije katalizatora i egr. Tj da ih ne uzima u obzir kada ih vec nema. Da li je to u teoriji i praksi moguce i koliko bi to trebalo da kosta po vasim procenama.
saulicv

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Feb 17, 2018 12:11 pm

saulicv ::Kod mene potrošnja na nizbrdici ili usporavajući na autoputu kada pustim papučicu po bordu ide u 0. Ali ne baš istog momenta nego se spušta do 0. Kod mene je uvek pun rezervoar, ne znam koliko bi to moglo uticati na potrošnju. Nema fap fabrički, katalizator mu je izvadjen i egr blokiran, zimske gume, dobro naduvane. Potrošnju testiram uvek do čepa, na velikim uzorcima.
Zimska potrošnja po autoputu 130km/h izadje tačno 7 a bord pokazuje 7,5.
Zimska kombinovana autoput i grad izadje oko 8,
Zimska po gradu.... katastrofa ne znam tačno ali oko 12 pokazuje bord.
Letnja (sa letnjim gumama + klima + natovaren za more) po autoputu izadje 5,5 a bord pokazuje 6,2,
Po regionalnim putevima kad se vozi 80, ne znam tačno jer ga ne vozim puno ali mislim da bi bila oko 5.
Letnju gradsku nisam merio...

Ako je sve ovako kako si napisao nema šanse da troši 12 l , ti si možda pogledao trenutnu potrošnju a ona se menj stalno ,mislim u gradi. Meni ide i do 30l al ja to teram ljeti 12-14 , a zimi ladno potroši 16l motor uvek hladan , vozim dva to četiri kilometra ,a nekada na toj relaciji nekoliko puta stanem i ugasim ili ne gasim radi motor da se grejem.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saulicv taj Sub Feb 17, 2018 12:30 pm

To 12 mi je pisalo kao prosecna potrosnja pre neki dan kada sam resetovao komp i vozio ga samo po gradu nekih 20 km recimo. I sve kratke relacije. Nikad ne vozim puno samo po gradu odjednom da bih mogao skupiti recimo 100 ili 200 km cisto gradske voznje pa testirati do cepa.
saulicv

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saulicv taj Sub Feb 17, 2018 12:31 pm

Sta mislite o toj mapi? Ima li to smisla raditi po vašem mišljenju?
saulicv

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Feb 17, 2018 12:36 pm

Ako ćeš mene poslušati , ne bacaj pare i ne idi "majstorima".

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Sub Feb 17, 2018 4:38 pm

Stavi bord na trenutnu potrošnju i pokušaj malo da ga voziš do 2000ob pa prati.
U maf senzoru osim merača mase vazduha ima i deo koji meri temperaturu vazduha koji je vrlo bitan za potrošnju.
Proveri da ga neko nije menjao pre tebe pa ugradio kineski.
Masa vazduha je mnogo bitnija na 2000ob nego na leru.
Kad je problem u maf u sa merenjem mase vazduha obično se javlja utisak turbo rupe i to uvek na istim obrtajima dok kad je problem sa merenjem temperature obično se javlja veća potrošnja.
Možeš i da ga otkaćiš pa da peariš potrošnju.
Postorji mogućnost promene mape, meni su to nudili i garantovali litar manje. Ta usluga je bila besplatna u sklopu skidanja FAP a. Sve iznad tridesetak evra bi bilo previše.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sub Feb 17, 2018 5:46 pm

Жиле ::Ako ćeš mene poslušati , ne bacaj pare i ne idi "majstorima".
Ako bih mozda i mene poslusao, poslusaj Zileta !
shix

Broj poruka : 3007
Datum upisa : 03.08.2012
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh