Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Xsara picasso 2.0 hdi gasi se!

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Xsara picasso 2.0 hdi gasi se!

Počalji od vladaob taj Čet Feb 22, 2018 2:27 pm

Dobar dan prijatelji:)Imam jedan veeelikii problem sa mojom xsarom picasso(2002 god).mucim se sa njom vec pola godine.Problem je u njoj sto mi se gasi u toku voznje.Samo iznenada pocne dva tri puta da trokira i ugasi se.Upali mi se check lampica i ja da poludim.Sacekam malo,upalim je i na leru mi se posle minut opet ugasi uz trokiranje.Kad mi se to desi,kad dam kontakt cujem pumpu u rezervoaru kako brunda.Dijagnostika pokazuje na regulator pritiska.Majstor je zamenio i njega i pumpu visokog pritiska,neki senzor(zaboravio sam koji),ocistio dizne i na kraju sam menjao i comp grrr.Ali evo juce mi se posle predjeni 600 km opet desilo isto!zaboravio sam da kazem da je gledao i pumpu u rezervoaru i konektore na njoj.kaze da pumpa nije original nego kineska ali je merio pritisak i da je ok.Molim vas pomagajteee,poludecu vise!Hvala unapred!
vladaob

Broj poruka : 10
Datum upisa : 25.01.2018
Godina : 42
Vozilo: : Citroen xsara picasso

Nazad na vrh Ići dole

Re: Xsara picasso 2.0 hdi gasi se!

Počalji od Жиле taj Čet Feb 22, 2018 2:47 pm

Pa što je sve ovo menjano ako je problem ostao? Majstor ne zna šta je? Ajd proveri kontakte na senzoru radilice.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11336
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Čet Feb 22, 2018 2:47 pm

Prvo zameniti majstora , vraca pogadjaca!
PUG207

Broj poruka : 595
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Feb 22, 2018 3:09 pm

Jel imas opiljke u gorivu? Verovatno je opet napunio regulator opiljcima
mishja

Broj poruka : 3805
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladaob taj Čet Feb 22, 2018 3:41 pm

Жиле ::Pa što je sve ovo menjano ako je problem ostao? Majstor ne zna šta je? Ajd proveri kontakte na senzoru radilice.
Majstor Zile sad sam mu dao kljuceve da odslepa do radionice i rekao sam da proveri kontakte!Nazvacu ga oko 18 da vidim sta je uradio.Odlepicu vise od ovih kola,ne smem da promilim van Obrenovca vise!

mishja ::Jel imas opiljke u gorivu? Verovatno je opet napunio regulator opiljcima
Mishja,kad je zadnji put gledao nije bilo opiljaka,al je bilo u pumpi pritiska.Kazacu mu da opet pogleda.Inace sipam samo na molovoj pumpi.
vladaob

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Čet Feb 22, 2018 5:36 pm

Zašto ste čistili dizne, menjali regulator i sve što ste izmenjali. To što si naveo da se dešava nema veze sa diznama. Senzor i regulator je lako proveriti da li ne valjaju, pre zamene. Jel ti znaš pošto su senzor i regulator i čišćenje dizni. Na slepo se menja samo filter goriva, svećice i slične gluposti i to samo kada je majstor zatrpan poslom, a takav ni to ne menja bez osnova.
Sve te delove koje ste zamenili je lako ispitati da li su stvarno defektni.

Ako ima opiljaka u pumi, onda je u redu što ste je zamenili.

Kako misliš ''pumpa brunda'' Misliš čuje se kada daš kontakt, ili se drugačije čuje od kako su počeli problemi.

kurjak

Broj poruka : 319
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladaob taj Čet Feb 22, 2018 6:39 pm

Na dijagnostifi mu je pokazalo da je problem oko regulatora,pa je skinuo i video da je pumpa otisla.Nabavio je komplet pumpu i regulator sa polovne xsare,kaze ispravne,i probao na njegovim kolima jer ima isti motor kao moja xsara.Zato sam promenio i jedno i drugo.A dizne smo ocistili na kraju kad nismo znali sta dalje lele!Znam da nema to veze sa mojim kvarom,citao sam na forumu al sta da radim.Jedna nije bila ok al nista strasno.Pumpa mi brunda,tjs.ima cudan zvuk kao da se muci i to mi se desava uvek posle gasenja u voznji.Znaci ne palim je nego samo dam kontakt.I naravno posle tog cudnog zvuka upali ali radi minut dva i ugasi se.
vladaob

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Čet Feb 22, 2018 7:26 pm

Ne mislim da je greška što ste promenili pumpu. I nadam se da ste proverili prvo instalaciju, džekove bla bla. Na ovom forumu imaš sve o tome.

Pratite u parametrima šta se dešava sa pritiskom i ako tu ima nepravilnosti, šta regulator tada radi, da li pokušava to da pegla.

U zavisnosti koji uredjaj koristite i kodovi mogu da se razlikuju ko nebo i zemlja. Ako se oslanjate isključivo da vam dijagnostika kaže šta da zamenite nema od tog posla ništa.

Ali meni tvoj problem jako miriše na problem sa regualcijom, ili informacijom o pritisku.

Negde sam napisao duži post kako da se to sve proveri. Možda sam nešto pogrešno napisao, ali majstor bi trebao da vidi sistemski pristup traženju kvara u tvom slučaju.
Ako uspeš da nadješ pokaži mu, ne može da vam škodi.

I dalje te ništa ne razumem za pmpu u rezervoaru. Ja nju uglavnom proveravam amper kleštima  na osciloskopu (može i bilo koji unimer).
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Čet Feb 22, 2018 10:45 pm

vladaob ::Znaci ne palim je nego samo dam kontakt.I naravno posle tog cudnog zvuka upali ali radi minut dva i ugasi se.

Sad mislim da sam te razumeo (odspavo sam malo Very Happy ). Pumpa u rezervoaru čudno radi na kontaktu. Kada upališ auto, radi minut dva i ugasi se... Ovo već ozbiljno navodi na pumpu.
Ako imate amper klešta (do 60A naj bolje), uhvatite žicu sa table sa osiguračima ka pumpi i pratite struju. Ako ne znate kako objasniću ti. Ako nemate klešta ima drugi način i objasiću ti i to. Unimer verujem da imate, bez njega ništa.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Feb 23, 2018 2:27 pm

Mnogo dugo radi ta pumpa na kontaktu. Mislim da kod mene ne radi ni 30sek. E sad ako je sumnjiva pa ne može uvek da nabije potreban pritisak onda možda zbog toga radi duže. A da li se čuje uvak na kontaktu po gašenju auta? Ukoliko sumnjate na el. instalaciju možete da joj dovedete i nezavisno napajanje.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1411
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pet Feb 23, 2018 6:57 pm

Instalacija i pumpa se proveravaju unimerom, nema potrebe direktno je uključivati. Možda je neko naviko tako da radi pa mu to nije problem. Kleštima se naj jednostavnije vidi da li uopšte treba gledati u pravcu pumpe, pa ako se tako vidi da nešto nije u redu onda se dalje preko napona ispituje da li je pumpa, ili instalacija. Nekada se proverom struje vidi sve zavisi od sl do sl. Osciloskop je za to majka. Nema ni dizanja sedišta ni skidanja rezervoara.

ECU ne zna koliki pritisak pravi pumpa. On uključi pumpu, posle par sekundi je isključi i to je to. pumpa uvek radi isto. Mislim možda je nešto drugačije na novijim autima, za ovo godište to je to.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladaob taj Pet Feb 23, 2018 10:58 pm

kurjak ::Instalacija i pumpa se proveravaju unimerom, nema potrebe direktno je uključivati. Možda je neko naviko tako da radi pa mu to nije problem. Kleštima se naj jednostavnije vidi da li uopšte treba gledati u pravcu pumpe, pa ako se tako vidi da nešto nije u redu onda se dalje preko napona ispituje da li je pumpa, ili instalacija. Nekada se proverom struje vidi sve zavisi od sl do sl. Osciloskop je za to majka. Nema ni dizanja sedišta ni skidanja rezervoara.

ECU ne zna koliki pritisak pravi pumpa. On uključi pumpu, posle par sekundi je isključi i to je to. pumpa uvek radi isto. Mislim možda je nešto drugačije na novijim autima, za ovo godište to je to.
Hvala ti prijatelju na ovolikom trudu i pomoci.Izgleda mi da je pumpa u pitanju,napokon je uhvatio na delu kad ne radi,pocela je stalno da trokira.Zakacio je manometar i kaze da ne moze da nabije ni 1 bar,tako da se nadam da je to to.Kasno sam video tvoj odgovor pa da izmerim sa unimerom(neam osciloskop).Inace ja sam po struci neki automaticar al se nisam bavio automobilima nikad,moracu da pocnem posle svega ovoga:),a i nemam scheme za moju xsaru.A valjda je to to,javljam kad zameni pumpu i kad predjem neki kilometar.Najgore je to sto ja sa njom predjem i 500-600km bez problema i odjednom se desi...
Hvala puno svima na pomoci!
vladaob

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Feb 23, 2018 11:06 pm

Pa onda je pumpa. Ako sam ja razumeo da si ti kupio polovnu a majstor probao na svom autu? Beži od polovnog u pm.!

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladaob taj Pet Feb 23, 2018 11:16 pm

Жиле ::Pa onda je pumpa. Ako sam ja razumeo da si ti kupio polovnu a majstor probao na svom autu? Beži od polovnog u pm.!
Ne Zile,pumpu visokog pritiska i regulator je probao na svom autu a pumpu u rezervoaru nije dirao.Samo je pregledao i tada(pre oko dve nedelje)izmerio pritisak na njoj koji je bio ok.Samo mi je rekao da je kineske proizvodnje i da je pritegao kontakte na njoj.A sada je narucio novu koja nije kinez.
vladaob

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pet Feb 23, 2018 11:19 pm

Opet će te da menjate pumpu bez provere. Ja ti svo vreme govorim da proverite deo pre zamene. Nova pumpa nije ispod 100 evra samo deo + ruke.
PROVERITE PRVO INSTALACIJU. Verovatno nemate amper klešta. Nema veze. S obzirom da ti se to što ti se dešava, dešava povremeno i bez pravila, dobro proverite instalciju. Ako majstor nije siguran kako, reci mi, opisaću ti detaljno šta da uradite.
Pumpa uglavnom kada pravi ovakve probleme, ne bi mogao kilometar da predješ bez trzanja, gašenja itd. Ipak može i ona ovako da se ponaša, ali uglavnom bude instalacija.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladaob taj Pet Feb 23, 2018 11:30 pm

kurjak ::Opet će te da menjate pumpu bez provere. Ja ti svo vreme govorim da proverite deo pre zamene. Nova pumpa nije ispod 100 evra samo deo + ruke.
PROVERITE PRVO INSTALACIJU. Verovatno nemate amper klešta. Nema veze. S obzirom da ti se to što ti se dešava, dešava povremeno i bez pravila, dobro proverite instalciju. Ako majstor nije siguran kako, reci mi, opisaću ti detaljno šta da uradite.
Pumpa uglavnom kada pravi ovakve probleme, ne bi mogao kilometar da predješ bez trzanja, gašenja itd. Ipak može i ona ovako da se ponaša, ali uglavnom bude instalacija.
Ok prijatelju aj ako te ne mrzi napisi mi kad budes mogao kako to da uradim,jer cu to morati sam!
vladaob

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Sub Feb 24, 2018 12:02 am

Evo ovako: Svodi se na proveru napona i mase na samoj pumpi. Znači, na kontaktu i naponska žica i masa  (dve deblje žice, jer ih na konektoru pumpe imaš verovatno 4) mora da ima oko 12 volti.
Dalje: Upali auto, naponska sada mora da ima oko 12, a masa oko 0 volti (Generalno do 150 milivolti je OK). Ako to nije slučaj, odlično. Onda ideš od pumpe ka osiguračima i tražiš gde počinje napon da pada, ali to posle. Za sada samo izmeri nepon na kontaktu i na leru.
Ako je do sada sve u redu, ostavi sve tako kako je i kreni da mrdaš instalciju gde god stigneš. Prati promene na unimeru i slušaj pumpu. Loša strana ovog drmanja žica je da ako neka žica dodiruje masu negde, drmanjem ćeš je verovatno odvojiti od mase i posle ćeš jako teško naći gde je kontaktirala. Tak da bi pre drmanja (a pošto nemaš šemu) valjalo proverom kontinuiteta da nadješ te dve žice i da pogledaš kuda prolaze, traži očigledna mesta gde je moglo doći do trenja i topljenja izolacije.
Kada auto počne da trokira, ugasi ga. Sada proveravaš svaku žicu pojedinačno... To ću ti objasniti  sutra kada proveriš ovo što sam ti do sada napisao.

Pre merenja unimerom dobro proveri da li si našao dobru masu.

Gde god da zapneš, slobodno pitaj.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladaob taj Sub Feb 24, 2018 12:13 am

kurjak ::Evo ovako: Svodi se na proveru napona i mase na samoj pumpi. Znači, na kontaktu i naponska žica i masa  (dve deblje žice, jer ih na konektoru pumpe imaš verovatno 4) mora da ima oko 12 volti.
Dalje: Upali auto, naponska sada mora da ima oko 12, a masa oko 0 volti (Generalno do 150 milivolti je OK). Ako to nije slučaj, odlično. Onda ideš od pumpe ka osiguračima i tražiš gde počinje napon da pada, ali to posle. Za sada samo izmeri nepon na kontaktu i na leru.
Ako je do sada sve u redu, ostavi sve tako kako je i kreni da mrdaš instalciju gde god stigneš. Prati promene na unimeru i slušaj pumpu. Loša strana ovog drmanja žica je da ako neka žica dodiruje masu negde, drmanjem ćeš je verovatno odvojiti od mase i posle ćeš jako teško naći gde je kontaktirala. Tak da bi pre drmanja (a pošto nemaš šemu) valjalo proverom kontinuiteta da nadješ te dve žice i da pogledaš kuda prolaze, traži očigledna mesta gde je moglo doći do trenja i topljenja izolacije.
Kada auto počne da trokira, ugasi ga. Sada proveravaš svaku žicu pojedinačno... To ću ti objasniti  sutra kada proveriš ovo što sam ti do sada napisao.

Pre merenja unimerom dobro proveri da li si našao dobru masu.

Gde god da zapneš, slobodno pitaj.
Ok hvala puno,sutra proveravam!
vladaob

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Sub Feb 24, 2018 12:22 am

Zaboravio sam, a bitno je. Nemoj da guraš igle od unimera s prednje strane konektora raširićeš ga. Samo ih prisloni. Naj bolje je prikačiti ih sa zadnje strane, ali ako to nisi radio bolje nemoj sada, ima da se zajebavamo duplo bez potrebe.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Sub Feb 24, 2018 7:28 am

Koliki je potrosac pumpa da bi mu trebala amper klesta. Ako nema amper klesta moze se vezati i unimer redno. Gore ste napisali 150 milivolti, to je vrlo mali napon za pokretanje pumpe, ako je miliampera onda u redu.
Elektricar sam pa me zato bune ti podaci.
dejca

Broj poruka : 213
Datum upisa : 07.01.2018
Godina : 48
Vozilo: : Peugeot 307 HDI 2,0 karavan
Raspolozenje : Mrzim leto.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladaob taj Sub Feb 24, 2018 7:45 am

dejca ::Koliki je potrosac pumpa da bi mu trebala amper klesta. Ako nema amper klesta moze se vezati i unimer redno. Gore ste napisali 150 milivolti, to je vrlo mali napon za pokretanje pumpe, ako je miliampera onda u redu.
Mislio je na variranje napona od 0.15v,razumeo sam to.Mislim i do 0.5v ne bi trebalo da utice na njen rad.A ne znam koliki je potrosac pumpa,verovatno povuce malo vise,moram videti koliki je osigurac stavljen za nju.
vladaob

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Sub Feb 24, 2018 8:52 am

dejca ::Koliki je potrosac pumpa da bi mu trebala amper klesta. Ako nema amper klesta moze se vezati i unimer redno. Gore ste napisali 150 milivolti, to je vrlo mali napon za pokretanje pumpe, ako je miliampera onda u redu.

Jako loše si me razumeo. Napisao sam da napon do pumpe (kada radi) mora imati sistemski napon,  Ako je sistemski na primer 12.5 a kod pumpe 12 znači da je pad negde u instalaciji tih 0.5. I u tom slučaju meri unazad ka osiguračima dok ne nadje tih 12.5  
150mV se odnosi na napon od pumpe ka masi kada pumpa radi i sve preko toga je problem.

A što se tič merenja struje, pumpa je DC motor i vuče do 10A kada radi. Ali kada se tek pokrene može da povuče i mnogo više i da s.ebe unimer.

Vlado 0.5 itekako može da utiče na rad pumpe.
Sad čitam ima sitnih grešaka, ali to neće ništa promeniti. Samo uradi kao sam napisao i javi rezulate, pa će mo dalje.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Feb 24, 2018 10:37 am

vladaob ::
Жиле ::Pa onda je pumpa. Ako sam ja razumeo da si ti kupio polovnu a majstor probao na svom autu? Beži od polovnog u pm.!
Ne Zile,pumpu visokog pritiska i regulator je probao na svom autu a pumpu u rezervoaru nije dirao.Samo je pregledao i tada(pre oko dve nedelje)izmerio pritisak na njoj koji je bio ok.Samo mi je rekao da je kineske proizvodnje i da je pritegao kontakte na njoj.A sada je narucio novu koja nije kinez.
Ja sma razumeo da je menjana pvp s regulatorom , pa dalje čitajući vidim piše se o pumpi u rezervoaru Ako je kineska velika je verovatnoća da je ona u k....cu
Videćemo kada proveriš instalaciju i napon na pumpi , što reče majstor Kurjak.
Ako se ona čula da škogrlja , nije njoj dobro onda  Što se tiče napona može unimer da pravi problem oko variranja ovog što je nvedeno 0,5, viđao sam to a i kd mene je znao da zeza bio sam na ivici živaca da ga bacim pod autobus

Poslednji izmenio Жиле dana Sub Feb 24, 2018 11:59 am, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Sub Feb 24, 2018 10:47 am

Analogni unimer tu može da zavara, malo ga staviš ukoso i eto je greška od 0,5. Za ovo je potreban digitalni i to malo bolji. Ako pumpa uzima 10 ampera ona je veliki potrošač.
Kurjak, hvala na pojašnjenju.
dejca

Broj poruka : 213
Datum upisa : 07.01.2018
Godina : 48
Vozilo: : Peugeot 307 HDI 2,0 karavan
Raspolozenje : Mrzim leto.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Feb 24, 2018 12:01 pm

Kod mene je digitalni pravoio grešeku pri merenju.

Poslednji izmenio Жиле dana Sub Feb 24, 2018 7:21 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći