Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Broj obrtaja

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Broj obrtaja

Počalji od Nemanja M taj Sre Feb 28, 2018 11:38 pm

Nakon sto sam primetio da mi na otvorenom kad dam gas do daske odjednom, brzo , auto izgubi snagu i skoro se ukopa koliko naglo uspori odneo sam ga u servis.(inace je pri normalnom dodavanju gasa sve bilo ok). Ispostavilo se da je bio u pitanju neki senzor zbog kojeg ako sam dobro shvatio jedan ventil nije dobijao ispravnu struju . Nije to kostalo mnogo uglasbnom trazio sam da mi se skine blokada sa 130km/h koja mi je palila lampicu motora cim dostignem tu brzinu i nije se gasila dok ne ugasim auto a nakon starta se nije palila sve dok opet ne preteram 130km/h. Skine meni to majstor ,preuzmem auto i stvarno osetno je bolje vukao i pri gradskoj voznji i uopste ,nekako je imao vise snage . E sad dolazimo do pitanja.Cini mi se da su mi se nesto povecali obrtaji motora u odnosu na ranije.Do sada mi je drugom brzinom na 40km/h drzao na 2000obtraja dok sad na istoj brzini imam oko 2400-500 obrtaja a tek u trecoj na 40km/h imam 2000 obrtaja. Ono sto mene zanima je sledece: koji je broj obrtaja normalan pri 40km/h kad se vozi drugom brzinom? i pitanje br dva, dali mi je to povecalo potrosnju (malo sam ga vozio pa ne mogu sam da prosudim) tj dali je to normalna posledica sto sad svi ventili rade dobro pa sledstveno vecoj snazi ima i vise obrtaja?Ne smeta mi sto je ovako kako jeste ali ako ce da se odrazi na potrosnju.....dali je uopste moguce stelovati broj obrtaja motora za svaku brzinu ponaosob ili za sve odjednom?
Nemanja M

Broj poruka : 13
Datum upisa : 17.02.2018
Godina : 39
Vozilo: : Xsara karavan 1,6v 109ks

Nazad na vrh Ići dole

Re: Broj obrtaja

Počalji od saulicv taj Čet Mar 01, 2018 1:42 pm

Broj obrataja motora i broj obrtaja točkova na automobilu su u direktnoj vezi zubčanicima preko menjača. Tako da tu ne moze nista da se menja osim onoga sto ti možes da uradiš ručicom menjača. A pošto brojeve obrtaja ocitava elektronika, možda postoji mogućnost da tu nešto brljavi i u principu pogrešno pokazuje tebi na obrtomeru. Al u to se slabo razumem.
saulicv

Broj poruka : 70
Datum upisa : 11.08.2017
Godina : 32
Vozilo: : Peugeot 307 2.0 HDI 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Mar 01, 2018 7:37 pm

Meni nije jasno nesto oko te blokade motora i lampice motora. Cuo sam da se brzina limitira na 250km/h al ovo 130 mi nije jasno,jel si ti ozbiljan?
mishja

Broj poruka : 3804
Datum upisa : 17.11.2013
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nemanja M taj Pet Mar 02, 2018 3:43 pm

mishja ::Meni nije jasno nesto oko te blokade motora i lampice motora. Cuo sam da se brzina limitira na 250km/h al ovo 130 mi nije jasno,jel si ti ozbiljan?

Pogresno sam napisao blokada a mislio sam na fabricko upozorenje na prekoracenje odredjene brzine.Ne znam koji je limit za blokadu moj auto svakako ne moze preko 196 ako i to izvlaci ,nisam probao.  [You must be registered and logged in to see this link.]  
Koliko sam ja guglao i trazio fabricka  tehnicka uputstva za xsaru  saznao sam  sledeci podatak: pod oznakom N3 je zapravo fabricki podeseno prekoracenje brzine na 130km/h sto ne znaci da auto nece brze nego da se na brzini iznad 130km/h pali lampica motora kao upozorenje. To nije bio slucaj pre nego sto sam radio veliki servis pa sam pomislio da imam kvar a verovatno je nakon tog vel servisa prilikom podesavanja cipa to bilo vraceno na fabricko podesavanje sto mi je majstor na moj zahtev skinuo jer me je nerviralo. [You must be registered and logged in to see this link.]

Poslednji izmenio Nemanja M dana Pet Mar 02, 2018 11:05 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nemanja M

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pet Mar 02, 2018 4:36 pm

Da ali to nije blokada, vec upozorenje za prekoracenje brzine koje se moze setovati.
I obrtaji ti sada dobro pokazuju. Tako je i kod mene , doduse na focusu ali takodje 1.6 benzincu.
Ne znam kako mislis da se steluje broj obrtaja ?
shix

Broj poruka : 2947
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Mar 02, 2018 6:02 pm

Kakav to čip podešavaju na velikom servisu?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1411
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nemanja M taj Pet Mar 02, 2018 10:58 pm

shix ::Da ali to nije blokada, vec upozorenje za prekoracenje brzine koje se moze setovati.
I obrtaji ti sada dobro pokazuju. Tako je i kod mene , doduse na focusu ali takodje 1.6 benzincu.
Ne znam kako mislis da se steluje broj obrtaja ?

Moja greska nisam se dobro izrazio   nisam mislio na blokadu vec na upozorenje za tu brzinu koju sam naveo. Pitao sam dali moze tj dali je moguce  da se steluje broj obrtaja jer mi se cinilo da je pre poslednjeg odlaska  u servis imao nesto manji broj obrtaja na istim brzinama koje sam naveo, cisto sam trazio  jos necije misljenje da bih znao jesam li umislio ili sam u pravu. Nisam do sad imao duze vremena auto a ranije sam vozio samo jugica pa sam mislio da se tu nesto moze putem BSi-ja uticati na  obrtaje.To je samo bilo hipoteticko pitanje.

shix ::Kakav to čip podešavaju na velikom servisu?

mislio sam na cip  tj BSI, kompijuter kako god da ga nazovem. Kad ti se uradi bilo sta na autu da bi  BSI registrovao tu radnju to se mora "ukucati" u njega. Primera radi , na mom autu, ima jedan mali vilasti kljuc nacrtan na tabli pored  kilometraze koji nestane nakon par sekundi a kad se priblizis na 2000km do velikog servisa pocne da trepce, kad dodjes na nulu vise ne silazi s ekrana. E sad, on se ukloni tako sto se  putem dijagnostike pristupi BSI pa se "skine". Hocu reci dzabe ti neko uradi veliki servis ili bilo sta drugo ako to ne "objasni" BSI cipu putem nekog od dijagnostickih alata , taj kljuc bi i dalje bio tu na tabli ali to isto znaci da  ako je neko pokvaren on moze da ti taj kljuc skine a da nije zapravo uradio nista sem toga.Valjda smo se razumeli.
Nemanja M

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Mar 02, 2018 11:52 pm

Ako misliš na ovaj ključ, kod mene se to ovako radi, bez ikakve dijagnostike posebne. To se koliko se sećam odnosi na mali servis.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1411
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nemanja M taj Sub Mar 03, 2018 2:03 pm

Da na taj kljuc sam mislio samo sto on meni pokazuje koliko imam do narednog velikog servisa ,odbrojava mi 20.000 km (fabricki je tako)pa ne vidim razlog da ga resetujem na ovaj nacin cak i da to moze i kod mene jer zelim da na vreme radim servisiranje.Nisam znao da se i ovako moze ukloniti.
Nemanja M

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sub Mar 03, 2018 2:39 pm

To je za mali servis. Ne radi se veliki na 20000.
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Mar 03, 2018 2:49 pm

Ja radim na 24000!

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11328
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Mar 03, 2018 3:03 pm

shix ::To je za mali servis. Ne radi se veliki na 20000.
Tako je. Možeš to podesiti na kolio hoćeš (može i na 10000, uvek ga možeš pništiti sam).

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11328
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Sub Mar 03, 2018 5:19 pm

A ja prelazim 3000 km. godišnje tako da mali servis trebam raditi na 3 godine. Ali naravno koliko god da malo predjem kilometara svake godine biće zamenjeno ulje i filter.
Drugo, tema je o broju obrtaja. Sad kad sam palio auto na onim niskim temperaturama broj obrtaja nekih 30 sekundi bio je malo veći, oko 1100 a posle se vrati na 800. Kako je kod vas bilo, dali je to normalno ili ne.
dejca

Broj poruka : 213
Datum upisa : 07.01.2018
Godina : 48
Vozilo: : Peugeot 307 HDI 2,0 karavan
Raspolozenje : Mrzim leto.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sub Mar 03, 2018 6:37 pm

Normalno je. Very Happy

Lightsoft

Broj poruka : 582
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nemanja M taj Sub Mar 03, 2018 7:43 pm

Ne znam, necu da se pravim pametan jer sam svestan koliki sam duduk za automobile 9zato sam i ovde da naucim stogod) ali meni je  majstor u servisnoj upisao mali servis na 10.000 a veliki na 20.000 a za veliki servis je ista cifra i u originalnom prirucniku,samo me sad mrzi da trazim stranicu na kojoj sam to procitao pa da opet ovde stavljam sliku.

evo sta sam nasao jos pre kupovine auta na nekom forumu pa sam sacuvao da imam kao referencu: "Veliki servis pre 50 000 nemas potrebe da radis,mislim da je na
nekim automobilima 80 000km tako da ako hoces da radis ranije veliki servis pre 50 000 nemas potrebe,a mali servis ti zavisi od ulja ko
je koristis ako je proizvodjas predvideo zamenu ulja na 10 000 km ti radi na 7-8 000km i neces imati problema.Veliki servis sa originalnim delovima
se radi na 100 - 120 hiljada km
ili na 7 godina mislim da je kod Citroena. (Kod novijih je10). Sa zamenskim delovima smes da vozis
70 hiljada km ili 5 godina bez razmisljanja. Mali servis radi na 15 hiljada najkasnije ili jednom godisnje." - nema mi ni malo logike sto ovde pise za original delove na 100.000!???
Nemanja M

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Sub Mar 03, 2018 8:23 pm

dejca ::A ja prelazim 3000 km. godišnje.

Ti kada budeš to prodavao možeš slobodno da napišeš vozila baba nedeljom do pijace

dejca ::Sad kad sam palio auto na onim niskim temperaturama broj obrtaja nekih 30 sekundi bio je malo veći, oko 1100 a posle se vrati na 800. Kako je kod vas bilo, dali je to normalno ili ne.

Naj normalnije!
kurjak

Broj poruka : 318
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Sub Mar 03, 2018 8:54 pm

Nemanja M :: nema mi ni malo logike  sto ovde pise  za original delove na 100.000!???

A da li ti ima logike ako je deo kvalitetniji da će duže da traje.

Predpostavljam da je xsara 15ak godina stara, tako da o originalnim delovima ne vredi pričati.
Imaš izbor u jačim prodavnicama sa cenama od do. Ja kada radim v servis sa mojim delovima, garantujem 60000, ili 5 godina uglavnom. Ako se nešto desi ja ću to rešiti sa dobavljačem. Ne pristajem da mušterija donese delove jer ih kupi za smešne pare. Ili može, ali da kupi gde i šta mu ja kažem da se ja slučajno ne ovajdim od rabata. Ne kažem da je taj naj jeftiniji deo loš, ali ako se nešto desi ja ću biti lopovčina i prevarant, neće sigurno da priča okolo da je on teška stipsa. A iz debelog iskustva, takvi šta god da im se pokvari na autu narednih 6 meseci mene će da krive.[/quote]
kurjak

Broj poruka : 318
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nemanja M taj Ned Mar 04, 2018 12:05 am

kurjak ::

A da li ti ima logike ako je deo kvalitetniji da će duže da traje.

Naravno da ima ali 100.000!? .....da auto je 2003 godiste. Nego sad sam totalno zbunjen  evo nasao sam u prirucniku za auto  kad se radi servisiranje  i tu pise na 20.000 kako sad to?Gde gresim dali sam lose sebi preveo ili?  [You must be registered and logged in to see this image.] i jos jedno pitanje , obzirom da si majstor, gde preporucujes kupovinu delova u kojih? Skrenuli smo s teme ali ...
Nemanja M

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Ned Mar 04, 2018 12:44 am

Nemanja M ::

Ne znam, necu da se pravim pametan jer sam svestan koliki sam duduk za automobile 9zato sam i ovde da naucim stogod) ali meni je  majstor u servisnoj upisao mali servis na 10.000 a veliki na 20.000 a za veliki servis je ista cifra i u originalnom prirucniku,samo me sad mrzi da trazim stranicu na kojoj sam to procitao pa da opet ovde stavljam sliku.

evo sta sam nasao jos pre kupovine auta na nekom forumu pa sam sacuvao da imam kao referencu: "Veliki servis pre 50 000 nemas potrebe da radis,mislim da je na
nekim automobilima 80 000km tako da ako hoces da radis ranije veliki servis pre 50 000 nemas potrebe,a mali servis ti zavisi od ulja ko
je koristis ako je proizvodjas predvideo zamenu ulja na 10 000 km ti radi na 7-8 000km i neces imati problema.Veliki servis sa originalnim delovima
se radi na 100 - 120 hiljada km
ili na 7 godina mislim da je kod Citroena. (Kod novijih je10). Sa zamenskim delovima smes da vozis
70 hiljada km ili 5 godina bez razmisljanja. Mali servis radi na 15 hiljada najkasnije ili jednom godisnje." - nema mi ni malo logike  sto ovde pise  za original delove na 100.000!???
Pogledaj ti taj prirucnikbolje. Veliki servis se ne radi na 20000.
Mali moze i ovo sto pise vojkan na tabeli pise 20000 ili godinu dana, pa zavisi sta se pre od ta 2 desi. A kako su stara vozila svi rade na 10000 ili na god dana. Ja radim mali na otp 7000, jer tolko predjem za godinu dana.
Kakav veliki s. na 20000.... moj ortak sto drzi auto delove bi bio milioner u tom slucaju...
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nemanja M taj Pon Mar 05, 2018 1:10 pm

Hvala ,jasnije mi je, u tabeli je napisano za mali servis na novom automobilu. Za veliki mi jos jednom recite i moze da se zatvori tema,cisto da budem nacisto sam sa sobom.Donja-gornja granica.
Nemanja M

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pon Mar 05, 2018 3:05 pm

Veliki servis minimum 60000 pa gore ovisno od kvaliteta ugradjenih delova
mishja

Broj poruka : 3804
Datum upisa : 17.11.2013
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pon Mar 05, 2018 3:10 pm

50000 po meni, ako je kombinovana voznja grad - autoput!
PUG207

Broj poruka : 593
Datum upisa : 16.10.2017
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vladablok9a taj Ned Mar 25, 2018 12:03 pm

Ako nije problem, interesuje me koliko je kostala popravka/zamena tih senzora. To moram i ja da odradim pa cisto da imam orjentir da me neko ne odvali sa cenom :)
Hvala.
Vladablok9a

Broj poruka : 3
Datum upisa : 16.08.2017
Godina : 42
Vozilo: : peugeot 206 2.0hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Ned Mar 25, 2018 12:12 pm

Kojih senzora ? Da nisi nesto pomesao ?
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vladablok9a taj Ned Mar 25, 2018 12:18 pm

Ispostavilo se da je bio u pitanju neki senzor zbog kojeg ako sam dobro shvatio jedan ventil nije dobijao ispravnu struju .

Ja imam isti problem pa me interesuje cena servisa
Vladablok9a

Broj poruka : 3
Datum upisa : 16.08.2017
Godina : 42
Vozilo: : peugeot 206 2.0hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći