Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Promena tablica pri prodaji

Ići dole

Promena tablica pri prodaji

Počalji od deda_bojan taj Ned Mar 04, 2018 10:22 pm

Pošto mi je ovo prvi put da treba da prodam svoja kola, iščitao sam šta će mi sve trebati od dokumentacije kada za to dođe. E sad, imam nekog potencijalnog kupca iz Beograda, tako da će se morati menjati tablice zbog promene opštine. Zanima me ako neko zna kako se to organizuje.
Da li potpišemo ugovor i overimo pa lik kada odveze kola u BG mi pošalje tablice da ih vratim u SUP?
Ili tipa da odradimo samo tehnički dok je na mojim tablama i ja mu odvezem kola, skinem table pa on neka montira nove kada dobije?
Ovo prvo mi deluje logično, ali se bojim ako on u međuvremenu napravi neke prekršaje taj dan i snime ga kamere, da neće meni doći kazna zbog mojih tablica, bez obzira na potpisan ugovor tog dana.
deda_bojan

Broj poruka : 140
Datum upisa : 25.10.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 SW

Nazad na vrh Ići dole

Re: Promena tablica pri prodaji

Počalji od mladenmi16 taj Ned Mar 04, 2018 10:42 pm

Prvo idete kod notara, onda u poresku upravu. Tablice ne vraćate dok ne dobiješ rešenje koliko će biti porez. Platite porez pa onda vraćaš table. Možeš table vratiti i odmah ali onda auto ne može da se vozi dok se porez ne plati i dobiju nove table a to može da potraje i do 3 nedelje. Toliko sam ja čekao.
Može auto da se prevede (overi se ugovor kod notara i plati se porez) i da table ostanu do isteka registracije. U ovo poslednje sam 99% siguran, trebao bi proveriti.
mladenmi16

Broj poruka : 6299
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Ned Mar 04, 2018 10:47 pm

E hvala puno za informacije. Proveriću sutra onda u nekoj od agencija da li može to drugo što si napisao. Meni je bitno samo da se ja pravno obezbedim da ne najebem za njegove eventualne kazne dok su kola kod njega sa mojim tablicama, ipak u BG-u te kamera lako nahvata negde.
deda_bojan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Mar 04, 2018 10:55 pm

Overen ugovor ti je pravno obezbeđenje. A u te kamere sumnjam da rade. Ja sam prošle godine prošao u jednom danu kroz barem 5 raskrsnica sa kamerama i preko Brankovog mosta žutom trakom,sve u punom gasu i nikad mi ništa stiglo nije.
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Ned Mar 04, 2018 11:06 pm

Ja kad god idem kroz BG vozim skroz stegnut baš zbog njih, a u inostranstvu tek da ne pričam. Samo mi nabijaju nervozu iako ništa ne pravim od prekršaja. Znam da u BG-u radi ta za žutu traku jer su drugovom tati zato oduzeli dozvolu na mesec, dva. A i ima koja je za šta, ne snima svaka sve prekršaje.
deda_bojan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nemanja M taj Sub Mar 17, 2018 8:02 am

Tablice se vracaju u mestu prodavca kao i porez koji se uvek placa u mestu prodavca. On moze da ti posalje tablice i postom mada je najlakse oboma da to za vas obavi neka agencija za registraciju vozila kod koje mozete uraditi ugovore o kupoprodaji ,vecina ih i to radi.
Nemanja M

Broj poruka : 13
Datum upisa : 17.02.2018
Godina : 39
Vozilo: : Xsara karavan 1,6v 109ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sub Mar 17, 2018 10:14 am

Nemanja M ::Tablice se vracaju u mestu prodavca kao i porez koji se uvek placa u mestu prodavca. On moze da ti posalje tablice i postom mada je najlakse oboma da to za vas obavi neka agencija za registraciju vozila kod koje mozete uraditi ugovore o kupoprodaji ,vecina ih i to radi.
pozdrav...pri kupoprodaji vozila...da bi to bilo aktuelno potrbno je odraditi kupoprodajni ugovor,naravno overen od strane notara ili suda...koji iziskuje situaciju da u roku od 15 dana se mora prevesti vozilo na novog vlasnika,kupca potpisnika na kupoprodajnom ugovoru...da ne razvlacim...prevod i dazbine istog se obavljaju u mestu predhodnog vlasnika,naravno uz prisustvo kupca koji placa dazbine na osnovu kataloske vrednosti vozila...dobija ``diplomu`` o tome...vozilo je tada tehnicki kupcevo i on ga ili parkira i gaji ose i miseve u njemu ili ga registruje na sebe,i vraca table ...gubi preostalo neisteklo trajanje polise i registraciju i krece od tog dana kada registruje...ja licno uvek insistiram i da prevedem na sebe a i onaj ko kupi da ga cestito usvoji i baci na svoje ime...cist racun duga ljubav
SOF

Broj poruka : 90
Datum upisa : 09.04.2017
Godina : 51
Vozilo: : CITROEN C4
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Sub Mar 17, 2018 8:23 pm

Hvala za za savete i pojašnjenja. Nisam ga još uspeo prodati, ali u svakom slučaju pravac agencija pa onda ja samo da odradim ono što moram. :)
deda_bojan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Ned Mar 18, 2018 10:04 pm

Ja sl. Nedelje trebam prodati auto. Tastu dadoh ovlascenje da moze da ga proda. Odradice se kupoprodajni ugovor i preneti auto na ime novog vladnika, a tablice ce vratiti kad istekne registracija.
Giza

Broj poruka : 1712
Datum upisa : 21.08.2015
Vozilo: : citroen c5 excluziv 2.0 100/136
Raspolozenje : Uvek raspoložen...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Uto Mar 20, 2018 10:07 pm

pozdrav...
da...ako se da ovlascenje...jasi do isteka registracije...al kao sto napisah(poucen licnim
iskustvom) ako se ``aktivira`` kupoprodajni ugovor,tj. verifikuje kod notara ili u nekom od sudova, za 15 dana se mora prevesti vozilo na novog vlasnika i registrovati na istog...preostali deo registracije propada i nova zapocinje danom registrovanja na novog vlasnika a table se ne menjaju ako je opstina, tj mesto, grad isti...toliko i uspesna prodaja
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Sre Mar 21, 2018 10:08 pm

Evo ja danas potpisao i overio ugovor, za dva dana idem da predam za porez i vratim tablice. Tako da su mi ovi saveti bili dobrodošli i koristili su :)
deda_bojan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Čet Mar 22, 2018 9:04 am

E moram da se ukljucim .Kakvo propadanje registracije.Sto pisete bez veze.Znaci ako kupite auto koji je registrovan jos pet ili sest meseci ne propada bvam registracija i da ga prenesete odmah na svoje ime.Placate novu saobracajnu nalepnicu i eventualno tablice ako je auto iz drugog mesta.REGISTRACIJA NE PROPADA VEC OSTAJE DOKLE JE BILA I PRE PREBACIVANJE NA VASE IME.To mozete da proverite u svakoj normalnoj agenciji.
fap 1

Broj poruka : 752
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 39
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Čet Mar 22, 2018 9:07 am

Tacno . [You must be registered and logged in to see this link.]
shix

Broj poruka : 2799
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Čet Mar 22, 2018 2:34 pm

Propada ako ga prodaješ u inostranstvo
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Pet Mar 23, 2018 12:19 pm

shix ::Tacno .  http://www.registracija-vozila.rs/105-uncategorised/116-kupoprodajni-ugovor
pozzz...nije pisanje``bez veze``...samo sam iznosio licno iskustvo prilikom prodaje svog fiat Tipa....gde mi je u sudu prilikom overe punomocja sugerisano da ne aktiviramo ugovor,bas zbog ``pisanja bez veze``i naravno uz ovlascenje kupac nek vozi do isteka registracije da ista ne propada(sto je i odradjeno)
I nek nisam u pravu i nek jesam...ovo je za mene AD ACTA....jedino po demantiju...sam sebi postavljam pitanje sta je u nastavku sa polisom?novi vlasnik - a ovamo ime starog vlasnika na polisi? nekako to ne ide bas olako u osiguravajucim kucama? - opet(napominjem da je to bilo kod nas ovamo na Kosovu)licno iskustvo...pre pustanja registracije 2005.vozio sam ga kao stranca i tadasnja policija(unmik braca) zahtevala je obavezno osiguranje i placeno je oko 120e,medjutim u medjuvremenu,bilo je registracije na nase-KM table i preko nekih ljudi,uspeo sam da povratim odredjenu sumu od navedenog osiguranja,proporcionalno sa neisteklim vremenom istog...napominjem da je osnovni uslov bio da neistekli period osiguranja nikako nije mogao biti manji od 6 meseci....toliko u ovoj temi...
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pet Mar 23, 2018 12:36 pm

E pa nisi u pravu
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Pet Mar 23, 2018 9:41 pm

Ček, i jel na kraju meni kada prevedem nova kola ostaje stara polisa sa starim tablicama ispisanim na njoj?
deda_bojan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pet Mar 23, 2018 9:46 pm

Idi u osiguranje i pitaj. Nisam se nikad oko toga zanimao. Trebali bi je uz ugovor i rešenje o plaćenom porezu zameniti sa drugom na tvoje ime. Ja sam uvek vozio sa "tuđom" polisom kad sam prevodio kola, nisam o tome razmisljao...
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Pet Mar 23, 2018 9:51 pm

Baš ću otići da pitam kada budem to rešavao od nedelje, jer moram i zeleni karton prevesti ako ga on ima. Bojim se za osiguranje jer idem i u inostranstvo kolima pa da me ne zajebavaju ako nešto bude.
deda_bojan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pet Mar 23, 2018 10:42 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
shix

Broj poruka : 2799
Datum upisa : 03.08.2012