Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

podizac stakla c5

Ići dole

podizac stakla c5

Počalji od Bstevan taj Pet Mar 09, 2018 8:38 pm

postovanje ja sam stevan imam problem sa podizacem stakla na citroenu c5 . prilikom podizanja stakla nesto je puklo i staklo je palo motoric radi ali staklo se ne pomera ako moze pomoc . u pitanju je prednje levo staklo
Bstevan

Broj poruka : 4
Datum upisa : 07.03.2018
Godina : 47
Vozilo: : Citroen c5

Nazad na vrh Ići dole

Re: podizac stakla c5

Počalji od Жиле taj Pet Mar 09, 2018 8:42 pm

Moraćeš da skidaš tapacirung .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11238
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Pet Mar 09, 2018 8:43 pm

Otvori vrata pa vidi šta je puklo unutra, sigurno će se videti šta je u pitanju.
deda_bojan

Broj poruka : 170
Datum upisa : 25.10.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 SW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Mar 09, 2018 8:50 pm

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bstevan taj Pet Mar 09, 2018 9:45 pm

Hvala za video rastavljam sutra pa se javljam . Da zaboravio sam da napomenem da mi nerade ni zadnlja stakla samo njih kad rucno dignem pritisnem zatvaranje motoric odradi svoje i zabravi prozor nadam se da sam uspeo da prezentujem svoj problem jos jednom hvala
Bstevan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Mar 09, 2018 11:11 pm

Moraće i zadnje da se skida

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bstevan taj Sub Mar 10, 2018 6:37 pm

Skinuo prednji tapacirung popucale neke plastike mora da se menja ceo podizac .mislio sam da porucim polovan pa me interesuje vase misljenje hvala za video mnogo mi je pomogao
Bstevan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sub Mar 10, 2018 7:27 pm

Sta ceo podizac? Koje plastike, to se menja jedino ako nije vrisnuo poklopac na motoru a u sklopu njega i zupcanik kao na fijatu
mishja

Broj poruka : 3742
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Mar 10, 2018 7:47 pm

Bstevan ::Skinuo prednji tapacirung popucale neke plastike mora da se menja ceo podizac .mislio sam da porucim polovan pa me interesuje vase misljenje hvala za video mnogo mi je pomogao
Nisam nikada to skidao , pitam koje plastike , mogu da se zavare ? [You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sub Mar 10, 2018 7:55 pm

Nema tu varenja, nego pukne plastika preko koje ide sajla ili nosac prozora pa onda svi kad se to desi pritiskaju podizac i dizu prozor i onda se sajla upetlja i zezne kanale na pogonskom zupcaniku pa to bude dodatni trosak. Po slici bih rekao da se sve menja, ima na kupujem prodajem covek prodaje te setove za zamenu na podizacima
mishja

Broj poruka : 3742
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bstevan taj Ned Mar 11, 2018 1:36 am

Pravo da ti kazem meni to izgleda komplikovano ima nekoliko izlomljenih delova plastike kad budem skinuo nosace onda cu tacno znati sta je puklo .moram razbusiti zakovice da bi skinuo nosac kad to obavim javljam se.
Bstevan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BladeBG taj Pon Apr 02, 2018 8:48 pm

Problem je vozačev podizač na Citroenu C5 2003. godište. Klapnu za grejanje još nisam rešio, smišljam kako ću, ali neki način ću već naći.

Kada se pritisne taster podizača, cakne, slično kao kada se odleme četkice na anlaseru, pa sam mislio da je i ovde to problem, ali nije. Učinilo mi se da je jedna od četkica ispala iz ležišta ili sam je ja izbacio prilikom otvaranja. Vratio sam je na mesto i probao, ali i dalje isto. Potom sam izvadio elektroniku podizača i zakačio je na multimetar, da vidim da li će se pojaviti nekakav napon kada stisnem taster, međutim nije. Došao sam do zaključka da je taj modul (drajver) stradao.

Ne znam da li ima posebno da se kupi nov neki Topran ili tako nešto. Na otpadima verujem da prodaju posebno podizač i motor, pa čak i tu elektroniku. Probaću da vidim da li Panter ili neka druga specijalizovana prodavnica koja drži delove za francuske automobile ima novu eletroniku.

Kod Citroena još postoje delovi koji se ne prave u kineskim kopijama, pa nisu ni jeftini, dok recimo za VW ima sve u toj varijanti i osetno je jeftinije od neke krštene marke. Zato se i dalje za Citroena kaže da je skup za održavanje. A bilo koji auto je jeftin ili skup za održavanje u zavisnosti od toga kako i sa kojim delovima se održava.

Evo klipa da bude jasnije o kom delu se radi:
BladeBG

Broj poruka : 19
Datum upisa : 04.04.2016
Vozilo: : Citroen C5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: