Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Čudno zujanje posle gašenja motora

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Čudno zujanje posle gašenja motora

Počalji od Stole Vršac taj Sub Mar 10, 2018 12:55 am

Pozdrav,

Pitanje:

Upalim auto (1.6hdi, 110ks, 2006g, Peugeot 307sw), vozim...vozim...vozim... parkiram, ugasim i posle par sekundi čijem neko zveckanje koje traje par sekundi. Majstor kaže neka klapna koja zatvara dovod kiseonika u motor. Snimio sam telefonom...stavljam YT link

Čuje se neko žešće zavijanje, a onda na kraju i zujanje. Kada je hladno to zujanje traje 10-tak sekundi, sada kada je malkice otoplilo, traje 2-3 sekunde. Počelo pre par dana. Moj snimak sa telefona...

Stole Vršac

Broj poruka : 38
Datum upisa : 30.09.2017
Godina : 44
Vozilo: : Peugeot 307sw, 110ks, 1.6hdi

Nazad na vrh Ići dole

Re: Čudno zujanje posle gašenja motora

Počalji od Жиле taj Sub Mar 10, 2018 10:24 am

Moguće da se čuje elektronika koja zatvara klapnu/ne.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11250
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sub Mar 10, 2018 9:44 pm

pozzz....to ``zujanje`` se cuje i kod mene...isti motor je u pitanju...sto se tice onog ``krckanja`` na kraju snimka ...e toga nema...al kad Zile ne alarmira,nije opasno...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
SOF

Broj poruka : 227
Datum upisa : 09.04.2017
Godina : 52
Vozilo: : CITROEN C4
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Ned Mar 11, 2018 5:57 pm

Isto kod mene, pisti ubija!
PUG207

Broj poruka : 549
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Mar 11, 2018 6:23 pm

vozi i cuti...od kad ga imam tako je ...shvatio kao svakodnevnicu...i BG i Vojvodina i planine i more..kad Njemu ne smeta sto bi meni....3.4 otvoreno...5.2 lokal i teraj...neka zuji dok je tako ...posle...videcemo......mene muci kako da aktiviram opciju AUX na njemu da bih aktivirao MP3 al bezuspesno..postavio temu al niko...ko da sam sugav...a sigurno je neko i to ``zelje`` vario ....samo savet pozdrav...opusteno

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Ned Mar 11, 2018 6:29 pm

Moj neki frend koji nije majstor a razume se toboze , kaze turbina!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Mar 11, 2018 6:37 pm

odavno bi RIKNULA da je ona...koja turbina ``RADI`` kad se zaustavi tj. ugasi motor...?laik sam...ali...100% nije...ako gresim...prihvatam...kad motor stane....mehanika je ``mrtva`` e...sa strujom je nesto drugo...zna to da se vraca na neke vrednosti ili u prvobitni polozaj ali da turbina ``vergla`` i okrece 10-15 pa cak i vise sekundi? ne znam- sve je moguce...ogradio sam se,kao neko ko stvarno ne zna nista, ali ako neko vise zna neka nama neukima objasni....volim da znam bar malo vise nego neki marinirani sampinjon

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Ned Mar 11, 2018 6:41 pm

Kontinuiran piskav zvuk koji koji se može nastaviti i nakon gašenja motora: Proverite zatvarač hladnjaka. Možda se izlizala guma na dihtungu.
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Mar 11, 2018 6:45 pm

PUG207 ::Moj neki frend koji nije majstor a razume se toboze , kaze turbina!
pa jel ``zvizdi ili salje kakav slican zvuk u voznji.posebno kad nacepis gas,recimo da preteknes nekog ili se iscupas sa raskrsnice ili kruznog toka?ili samo 1.6HDI ``zarezi`` i ``smandrlja`` nekog ispred sebe i taj tamo ti vidi ledja?
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Mar 11, 2018 6:56 pm

PUG207 ::Kontinuiran piskav zvuk koji koji se može nastaviti i nakon gašenja motora: Proverite zatvarač hladnjaka. Možda se izlizala guma na dihtungu.
sve je moguce rodjo...al po snimku Stole Vrsac i zvuku mog motora po svemu sudeci neka struja delje i radi svoj posao...naviko i ne obracam paznju....nekako...kad se ugasi svetlo u kabini nakon izlaska iz vozila,prestane i taj(napominjem) elektronski jednomerni zvuk(koji sam cesto slusao u nekim drugim vozilima kada su svetla ili sta vec ukljuceno,naravno samo znatno tisi i umereniji) ``ton`` i odem mirno da pajkim...
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Ned Mar 11, 2018 8:16 pm

Citah po raznim forumima kazu nije nista kao normalno je, jbg ko ce ga znati!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Ned Mar 11, 2018 10:58 pm

Ne znam koliko ce pomoci. Nisam o tome pisao niti pitao. Da ne zapitkujem za svasta.

O cemu se radi.
Primetio sam da kada se auto otkljuca i otvore vrata, pocinje da nesto zujicka, cakce ... ne nesto izrazajno jako. Ima se utisak kao da se podesava, namesta ili nazovite kako vec, za predstojeci start motora.

A onda, sta nisam hteo da dosadjujem. Mozda se secate da sam nakon vadjenja DPF-a, morao zameniti i dva vakumska elektroventila. Od tada, njihove zamene, nakon gasenja motora imam taj zvuk koji pominjete. S jednim dodatkom. Na kraju napravi nesto kao prdzez, Very Happy kao naduvan balon kada naglo ispusti vazduh i onaj zvuk izlazeceg vazduha.

Kao da otvori u vakum pumpi neki ventil i pusti vazduh unutra. To je pretpostavka koju baziram na tome da je mozda namerno tako odradjeno. Iz razloga da ne bi neki tamo ventil u njoj bio pod nekim opterecenjem u razlici pritisaka. Sa jedne strane vakum, sa druge pritisak vazduha.
Ako vec mora da je tako dok je motor u radu, i trpi te razlike i opterecenja, ne mora i sate mirovanja dok je auto parkiran.

Sve mi se cini da dolazi iz predela gde je vakum pumpa. Znaci spreda stojite, ispred auta. U skroz gornjem desnom cosetu haube se cuje.

Ono iznad pomeuto zujanje, nisam obracao paznju odakle se cuje.

Ako Vam je ovo nesto od pomoci za neku smernicu sta bi moglo biti ...

Lightsoft

Broj poruka : 571
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stole Vršac taj Pon Mar 12, 2018 6:00 am

PUG207 ::Moj neki frend koji nije majstor a razume se toboze , kaze turbina!

Turbina remontovana u decembru...novi ventili postavljeni pre 10 dana, a dizne sređene cakum-pakum, kao nove. Ne pitajte koliko je koštalo.
Ovo pištanje i na kraju "krckanje" se pojavilo pre 7 dana. Majstor koji je radio dizne (inače, jedan od najboljih u Vršcu i okolini, porodično drži taj posao već 30 godina), kaže da su te klapne za dovod i prekid vazduha, te da se obratim nekom auto-električaru.
Pomislio sam da neko ima, ili je imao sličan problem, pa sam zato postavio temu...
Ako kažete da to nije ništa ozbiljno...onda teram dok se ne uozbilji :)
Stole Vršac

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Mar 12, 2018 11:40 am

Lightsoft ::Ne znam koliko ce pomoci. Nisam o tome pisao niti pitao. Da ne zapitkujem za svasta.

O cemu se radi.
Primetio sam da kada se auto otkljuca i otvore vrata, pocinje da nesto zujicka, cakce ... ne nesto izrazajno jako. Ima se utisak kao da se podesava, namesta ili nazovite kako vec, za predstojeci start motora.

A onda, sta nisam hteo da dosadjujem. Mozda se secate da sam nakon vadjenja DPF-a, morao zameniti i dva vakumska elektroventila. Od tada, njihove zamene, nakon gasenja motora imam taj zvuk koji pominjete. S jednim dodatkom. Na kraju napravi nesto kao prdzez, Very Happy  kao naduvan balon kada naglo ispusti vazduh i onaj zvuk izlazeceg vazduha.

Kao da otvori u vakum pumpi neki ventil i pusti vazduh unutra. To je pretpostavka koju baziram na tome da je mozda namerno tako odradjeno. Iz razloga da ne bi neki tamo ventil u njoj bio pod nekim opterecenjem u razlici pritisaka. Sa jedne strane vakum, sa druge pritisak vazduha.
Ako vec mora da je tako dok je motor u radu, i trpi te razlike i opterecenja, ne mora i sate mirovanja dok je auto parkiran.

Sve mi se cini da dolazi iz predela gde je vakum pumpa. Znaci spreda stojite, ispred auta. U skroz gornjem desnom cosetu haube se cuje.

Ono iznad pomeuto zujanje, nisam obracao paznju odakle se cuje.

Ako Vam je ovo nesto od pomoci za neku smernicu sta bi moglo biti ...
Mislim da se ne sme ništa čut, nikakvi zvukovi.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Pon Mar 12, 2018 5:42 pm

Hm, da Zile. Gore sto napisah mozda pumpa stvarno pusta unutra vazduh, ali nisam napisao, zasto se do tada nije culo?

U svakom slucaju svarticemo ja ili sin za neki dan kod Proke da cujemo misljenje.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od koNa taj Uto Mar 13, 2018 8:51 pm

Жиле ::
Lightsoft ::Ne znam koliko ce pomoci. Nisam o tome pisao niti pitao. Da ne zapitkujem za svasta.

O cemu se radi.
Mislim da se ne sme ništa čut, nikakvi zvukovi.

Cisto da se ubacim, i kod mene se cuje zujanje slicno ovom na snimku (C4, benzinac), samo ne kad se otvore vrata nego kad se ubaci kljuc, kad se auto ugasi ili kad stoji u mestu. Kao da se nesto 'podesava'.
koNa

Broj poruka : 63
Datum upisa : 03.12.2017
Godina : 26
Vozilo: : Citroen C4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stole Vršac taj Uto Mar 13, 2018 9:12 pm

Danas prolazim pored Pežoa 406, lik uđe u auto, pretpostavljam da je dao kontakt i čujem to zujanje pre startovanja motora. Kod mene je slučaj, kao što se vidi na snimku, drugačiji...kada ga ugasim. Rekoh: dobro je, nisam najgori :)

Pa, ne, sada ono standardno pitanje: Može li to bitnije da utiče na neki drugi kvar, ili je potrebno srediti tu elektroniku koja reguliše klapne? Koja je cena servisiranja otprilike?
Kad sam već sredio turbinu i dizne sa ventilima...onda neka ide sve u 3 pm...srediću i ovo :)
Stole Vršac

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Mar 13, 2018 10:17 pm

To što se čuje po davanju kontakta je pumpa za gorivo.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15531
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sre Mar 14, 2018 5:22 pm

@Petrucci, hoces reci da je kod 407-ice, pumpa za gorivo u sklopu pumpe PVP? Da sa te pozicije vuce gorivo?

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Sre Mar 14, 2018 6:15 pm

Pa kad ima drukalicu nema pumpu u rezervoaru.
Simesovu ubrizgavanje tako radi, bez pumpe u rezrvoaru, sve je u sklopu PVP.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1396
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Mar 14, 2018 7:08 pm

Onda se čuje PVP

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15531
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Čet Mar 15, 2018 5:03 pm

Ma sta god se culo, prestalo je od kako promenismo kuciste filtera goriva. Jos juce pricam sa sinom, da li je i on to primetio. Kaze jeste. Medjutim kasnije izasao nesto i kada se vratio kaze, urocismo ga. Prdnuo je malo. Razz

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Čet Mar 15, 2018 6:15 pm

Stole Vršac ::

Pa, ne, sada ono standardno pitanje: Može li to bitnije da utiče na neki drugi kvar, ili je potrebno srediti tu elektroniku koja reguliše klapne? Koja je cena servisiranja otprilike?
Kad sam već sredio turbinu i dizne sa ventilima...onda neka ide sve u 3 pm...srediću i ovo :)

Cekam da ti prvi zagines kod majstora pa da i ja idem posle!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Mar 15, 2018 6:20 pm

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Čet Mar 15, 2018 9:03 pm

Meni na sve to pistanje nakon gasenja, poceo da se cuje i neki cudan zvuk po nekad samo ga cujem na leru!

Veliki mali servisi uradjeni pre dva meseca!

[You must be registered and logged in to see this link.]
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći