Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

AUX na radiu rd4 n1

Ići dole

AUX na radiu rd4 n1

Počalji od SOF taj Sub Mar 10, 2018 10:05 pm

pozdrav...interesuje me kako aktivirati aux opciju na pomenutom cd radiu fabricka ugradnja u C4 2005. god. Pitam jer zelim ubaciti mp3 player(pokusao naci Yatour ili kupiti domacu verziju koju tip prodaje na kup/prod.,ali kako rece nema za C4)pa sam nasao malo prostiju ugradnu verziju,jer unazad dugi niz godina zgadili mi oni kornisoni na upaljac...pun paket ih imam sto iz`andjalih,pokvarenih,polomljenih i sta ja znam kakvih...pa ako neko ima iskustva...pomoc i savet -dobrodosli...

Poslednji izmenio SOF dana Pon Mar 12, 2018 10:35 am, izmenjeno ukupno 1 puta
SOF

Broj poruka : 116
Datum upisa : 09.04.2017
Godina : 51
Vozilo: : CITROEN C4
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Re: AUX na radiu rd4 n1

Počalji od SOF taj Pon Mar 12, 2018 7:34 am

[You must be registered and logged in to see this link.]
evo na ovakvom radiu....
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pon Mar 12, 2018 10:42 am

Pozovi i pitaj ih jel njihov emulator pase na tvoj radio!

Ja imam ovakav audiolink vidi cene, nisu viso od 50e zavisno od opreme:

Modeli za citra , vidi jel se tvoj radio nalazi u opisanim:

PUG207

Broj poruka : 455
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Pon Mar 12, 2018 11:24 am

pozzz PUG207...vidjao i pre ove klipove kako instalirati....al problem je sto cova koji to prodaje na kup/prodajem nema za cd radio tipa mog...rd4(kao sto sam prikazao na slici)...a kolko vidim putem dijagnostike se mora aktivirati opcija AUX na samom cd aparatu...pa tek posle kaciti te uredjaje...pitam se da li ukopcavanjem takvog uredjaja u cd radio isti ga sam prepoznaje i aktivira tu opciju?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pon Mar 12, 2018 12:27 pm

Koliko vidim tvoj radio je isti kao na mom PUGU207, mislim da ona dijagnostika nije potrebna jer on vidi emulator kao cd charger a ne kao klasicni USB mp3 uredjaj!
Kad biras muziku kod mene on ti prikazuje cd1 do 100 pesama, pa cd2 i tako redom do 6 komada!
Aux na tvom radiju vec postoji i nema potrebe da se programira bilo sta!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Pon Mar 12, 2018 2:09 pm

pa druze...po tvome,ako se na aux-u pozadi prikaci neki od mp3 uredjaja koji  ima ``zicane`` izlaze(ono levi,desni i gnd) bi trebalo da ga prepozna i odreze mjuzu kroz sebe?jesam muzicar i sa dobrim kablovima u stanju sam da izvucem toncinu cak i iz elektricnog sporeta,al ovo mi nesto ne ide...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pon Mar 12, 2018 2:14 pm

Kao sto vidis na ovom videu sve je vec pripremljeno nema nikakvih zica, kad kupis emultaor on dolazi sa dzekom koji samo utaknes!

PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Pon Mar 12, 2018 2:33 pm

gledao ja taj snimak...al kao sto sam u predhodnim piskaranjima naveo...taj emulator ne mogu naci...jer tip koga sam kontaktirao na kup/prod, rece da nema,,,prateci tvoje upute poslah por, i microlinku al nema odgovora...ustvari posle videh da je to isti tip...ovamo je microlink,onamo Dragan,na trecem oglasu je nesto trece...ali uglavnom jedna osoba...ako ima neko da to ima makar i polovno,pozeljno je da se javne ili ako znas gde sigurno ima...jbg...da sam u BG-u nasao bih ja to...ipak sam iz unutrasnjosti i ne slecem do mravinjaka cesto,,,a i to je na brzinu i expresno...

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pon Mar 12, 2018 2:40 pm

Potrazicu ti ja!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Pon Mar 12, 2018 2:44 pm

vredelo bi....kazem moze i polovnjak...a za nov,samo da je u cenovnom rangu kao sto reklamiraju...pa o tom potom bicemo u kontaktu...unapred sam zahvalan...

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pon Mar 12, 2018 2:44 pm

Zovni ovoga;

PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Pon Mar 12, 2018 2:57 pm

to je isti kome sam slao poruku a i pre jedno 20-ak dana zvao...auto Dragan...al,zvacu ga opet...po nekoj logici...ako je isti radio tvoj i moj....trebalo bi da pasuje,jedino da ne zezaju komande na volanu nesto?
zvao ga...kao i pre dvadesetak dana....veoma sturi i povrsan razgovor...nema za moj auto i svaka dalja komunikacija,kao cupanje klestima....ni savet ni bilo sta...ne mislim da bih ga kome preporucio,iskreno...interesantno...

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cat taj Pon Mar 12, 2018 3:59 pm

Evo kako sam ja uradio na mom 308. Radio aparat je RD4

cat ::U 308 je ugradjen Siemens VDO CD radio, koji kod Peugeota ima oznaku RD4, ali bez mogućnosti čitanja mp3 muzike.
Posle nekog vremena mi je dosadilo da uz slušanje radija, preturam po muzičkim diskovima, pa sam odlučio da nabavim CD Changer emulator, koji muziku čita sa USB ili SD kartice.
Na tržištu postoje Xcarlink, Yatour i domaći Microlink. Microlink ne pravi za RD4, pa sam se odlučio za Xcarlink, jer sam na raznim forumima pročitao da je manje bagovit od Yatour-a.

Emulator se priključuje u radio na mesto changera, "Part C"
Konektor je ovakav:

Emulator sam stavio u kasetu ispred suvozača
Potrebno je preko dijagnostike aktivirati CD Changer port i
aktivirati displej funkcije CD Changer-a, da bi se video broj pesme i CD-a.
Prvo sam uradio, ali drugo nisam, pa za sad "gadjam" pesme na slepo.
CD Changer prepoznaje 6 CD-a, i 99 pesama na svakom.
Na USB-u napraviti 6 foldera sa imenima: CD01, CD02,...,CD06 i u njih kopirati do 99 numera.
Kvalitet (Bit Rate) mp3 treba da bude bar 224, a najbolje 320kbps, da nivo signala bude u nivou sa radio stanicama.
cat

Broj poruka : 55
Datum upisa : 22.10.2014
Godina : 53
Vozilo: : Peugeot 308 1.6 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Pon Mar 12, 2018 4:13 pm

ok...iskreno,celo vreme trucam o tome da mora preko dijagnostike...koji god mp3 ili emulator da se upakuje odpozadi(potpuno je isti zadnji deo a i citav radio pretpostavljam...sve zavisi da li odredjeni uredjaj podrzava kontrole za volan ali dijagnostika mora da odradi svoje...a taj xcarlink gde to ima da se nabavi?jer iskreno kao muzicar sve oko konekcije znami svakakve pedale i uredjaje kacim i pravim ton i ne zvao se ja kako se zovem,al PROPEVACE on meni pa makar ja stavio naocare i glavom u zid...

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cat taj Pon Mar 12, 2018 4:28 pm

Ja sam na [You must be registered and logged in to see this link.] našao Xcarlink, pre 3-4 godine.
Ako ne nadješ odgovarajući emulator, možeš na RD4 da prokačiš AUX kabl, pa njega u neki MP3 čitač. Ali onda nemaš kontrole preko volana, nego pesme muzikom komanduješ preko tog plejera.
Ja sam AUX kabl napravio od stereo slušalica.

Part B je ono što nas interesuje
Iako nisu svi pinovi prisutni, računajte da ih je 12.

Na šemi su označeni pinovi za AUX1 i na njih ćemo kačiti ATA konektor

Poslednji izmenio cat dana Pon Mar 12, 2018 4:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
cat

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Pon Mar 12, 2018 4:37 pm

cat ::Ja sam na [You must be registered and logged in to see this link.] našao Xcarlink, pre 3-4 godine.
naci cu ja....do tada...kao sto spajam komponente i pedalice za gitaru...spojicu ja i mp3,naravno da NISTA ne diram od fabrike...a za to vreme ako nesto naleti,dragi prijatelji javnite se...srdacno iz Zvecana

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od obrad74 taj Uto Mar 20, 2018 5:09 pm

U mom Citroen Evasionu je bas ovakav radio cd, koji cita samo obicne ( audio ) diskove. Slucajno sam nasao na Youtube-u ovaj snimak, odgledao par puta, i zalemio zice kako je covek objasnio. Radi kao blesav. Bez ikakvih problema. Mozda ce ti koristiti ovaj snimak

obrad74

Broj poruka : 7
Datum upisa : 01.08.2016
Vozilo: : citroen evasion 20 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sre Mar 21, 2018 6:42 pm

pozdrav...zahvaljujem na svim slikama i predlozima...sve je to odradjeno kao na slikama...na zalost nije prepoznao aux input dok nisam otisao kod cika doktora i putem dijagnostike je aktivirao tu opciju(tacnije pre 15-ak min.pre nego napisah ovo)sad je vec kasno i sutra postavljanje i slikanje kad i ako zavrsim... hvala PUG207, CAT-u ,Obrad74 i svima koji pomogose da ne nabrajam...

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Mar 25, 2018 3:51 pm

samo da pozdravim i saopstim da sam na osnovu CAT-ovog sistema sa ATA kablom odradio posao i mogu reci da roka mjuza preko ugradnog mp3 uredjajcica koji nije skup i dolazi sa daljincem,podrzava usb,microSD aux a ima i radioFM opciju,koja nije potrebna jer vec to imamo na fabrickom radiu...jedino je potrebno promeniti daljincem numeru i to je to...hteo ja yatour al nisam nasao a cova koji prodaje te stvari samo je povrsno i sturo komunicirao sa mnom...probacemo upakovati slikice i mozda video snimak(mada nije sa kvalitetnog telefona i ne cuje se dobro) ali kao muzicar znam da je veoma kvalitetan -bez brumova i sumova,jedino ako numera nije snimljena kako treba,pa ako mozda neko zeli da ``utne`` ovaj tip mp3 uredjaja,moze to uraditi na isti nacin kao ja...uredjaj nije skup-600 din. i koristim priliku da izreklamiram covu koji to prodaje na kup/prodajem...Goran B.-Pancevo i evo linka
[You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.]
a evo i video,mada snimak nije Bog zna sta...

Poslednji izmenio SOF dana Ned Mar 25, 2018 4:46 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cat taj Ned Mar 25, 2018 4:00 pm

cat

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Mar 25, 2018 4:02 pm

hvala druze za sugestije...odradih...al` bez lexie,nista...nece na svaku dijadnostiku...

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od koNa taj Ned Apr 08, 2018 4:59 pm

Koliko ti je 'cika doktor' naplatio to omogucavanje aux-a putem dijagnostike?
koNa

Broj poruka : 49
Datum upisa : 03.12.2017
Godina : 26
Vozilo: : Citroen C4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Uto Apr 10, 2018 6:22 pm

pozdrav koNa...pokusao sa jednim prijateljem na neku ``univrzalnu``dijagnostiku da kacim,naravno ucitavao je te mogucnosti....ali nije bilo uspeha...pa sam posredstvom tog prijatelja otisao kod ``cika doktora`` kog sam povrsno znao i ocas posla je sa pravom dijagnostikom to odradio...naravno ponudio sam mu da to cestito platim,ali kako je to bila ``sitnica`` za njega ni za zivu glavu nije hteo nista,pa je ostalo na tome da ga negde po gradu kidnapujem i odvedem na picence,tako da nemam predstave kolko bi to zadovoljstvo kostalo da sam naleteo na nekog koga prvi put vidim,ili ne daj Boze na one lopurde od servisa u Cacku koji su me ojadili prilikom kupovine auta i obavljanja prvog velikog servisa(na zalost kod njih)...i eto prilike da kazem...cuvajte injektore(dizne) od njih...ocas posla razbucaju to(u sitne delove da bi promenili gumicu jer je vlazila) i uvale neku otrcanu iz neke supe za 65-70e,a posle toboze tvoju ``raskokanu``koja je igrom slucaja bila u EXTRA stanju posalju na reparaciju i traze 100e za to....samo lopatom po grbini to....
P.S.
nikako nisam napomenuo da ovaj modulcic ima i daljinac...flesh,mogucnost punjenja mobilnog,line in,micro sd kao i svoj tuner...s` obzirom koliko yatour kosta ovaj je10x jevtiniji i zavrsava posao jednako...[You must be registered and logged in to see this link.]

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole