Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

PEZO TRZA I IZLUDJUJE

Strana 1 od 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

PEZO TRZA I IZLUDJUJE

Počalji od dragi taj Sre Mar 21, 2018 6:42 pm

Postovani forumasi prvo da se izvinem ako sam ovu temu postavio na pogresnom mestu ili u suprot nekim pravilima ,ali nije mi bila takva namera vec ne snalazenje na forumu a i od svog problema izludjujem.Problem je sledeci > imam pezoa 307 2.0 66 hdi,kupio sam ga krajem prosle godime naravno na placu iz holandije,ima predjenih 185000 naravno na satu i naravno kazu da je stvarna kilometraza cega sam i ja svesan da nije tacno.
Naime auto je OK. utegnut ocuvan ali problem je TRZANJE koje me vec sada uzludjuje. Kada sam ga poterao sa placa trzao je malo na niskim obrtajima u cetvrtoj brzini >od 1200-1400 obrtaja ispod i iznad toga ide odlicno,mirno radi na leru ne dimi .pomislinm sitnica,dodem kod majstora u moj grad,njima dijagnostika nista ne pokazuje sve ok a auto u tim obrtajima trza motor radi strojevi korak kad polako ubrzavas kad jace dodas gas to preskoci i ide ko lud. Majstor kaze senzori bregaste radilice ,stavimo druge polovne ista stvar,papucica gasa stavimo drugu isti,kaze dizne,skinemo dizne i pumpu remont kod bosiste vratimo ista stvar,ocistimo egr ventil ista stvar,onda se sete da mozda baca zamajac promenimo sve i korpu i lamelu i zamajac opet isto,filter goriva naravno,veliki servis opet isto,skinemo bregastu ona ko nova klackalice hidropodizaci takodje,opet trza. Pomagajte braco sta dalje poludeh. Radi se o simens ubriygavanju. I na to danas izgasimo ga normalno posle pola sata nece da upali vergla a ne pali dijagnostika kaze senzor radilice cekamo sutra polovan jer majstor kaze bole polovan nego nov jer su novi losi kod nas. Molim vas dajte savet kome igde da teram ja sam u Uzicu
dragi

Broj poruka : 55
Datum upisa : 29.12.2017
Godina : 46
Vozilo: : pezo 307

Nazad na vrh Ići dole

Re: PEZO TRZA I IZLUDJUJE

Počalji od dragi taj Sre Mar 21, 2018 6:53 pm

Nije mi problem ni da ga teram nekom pouzdanom ni u Bg samo recire kome i naravno ako mozete dajte savet kako da resim ovde problem ako je moguce
dragi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Mar 21, 2018 7:27 pm

Neko od naših 'naftaša' je imao sličan problem, da sačekamo da se javi

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sre Mar 21, 2018 8:18 pm

Prva greška koju si napravio je ta što nisi auto odmah okrenuo i pravac plac pre nego si pola auta zamenio.
Kao što kolega reče, imamo mi ovde iskusnih "naftaša" javiće se neko sa nekom pametnom.
Jel neko kontrolisao vakum creva, EGR... Imaju tu i neki ventili za te vakume koji ne znam šta rade ali hoće da zezaju....

mladenmi16

Broj poruka : 6539
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Sre Mar 21, 2018 8:28 pm

Ne razumem tu majstorsku logiku sa polovnim senzorima.
Senzor je obično poluprovodnik  koji je odradio milion puta do sada. Na astri sam menjao senzor radilice, puko 50e za bošov pre 5g i dan danas radi.
Mislim da tebi treba neki dobar auto elektroničar a ne mehaničari. Nije mi jasno kakve veze je imao zamajac sa tim simptomima. Simens ubrizgavanje je vrlo mušičavo za popravku.
Šta reći kad jedino MAF niste menjali.Kakva je situacija u mestu kad se turira?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1426
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragi taj Sre Mar 21, 2018 8:37 pm

e kod nas u autodelovima senzor kosta 15 e zato majstor i sumnja u njega kaze imao je lose iskustvo sa njima,a zamajac je menjan jer su posumnjali da on ima neki debalans pa baca ali nije. E sad elektronicar je ovde misaona imenica cak i mehanicari su takvi kakvi jesu. a u kom pravcu bi trebalo da ide ispitivanje od strane elektronicara,zaboravio sam napomenuti da smo cak probali i ceo kompjuter na vozilu da promenimo ali je sve ostalo isto pa smo vratili moj stari Da i maf je menjan ali je sve ostalo isto. Umestu kad se turira tacno na tim obrtajima se oseca blago kao trokiranje brundanje blago ali primetno kad se obrati paznja

Poslednji put izmenio dragi dana Sre Mar 21, 2018 8:55 pm, izmenio ukupno 2 puta
dragi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Mar 21, 2018 8:39 pm

Pozdrav...
Velika je razlika koja je dinagnostika upotrebljenja. Nista osim Lexie ko zna da radi sa njom nece da pokaze greske ili LOSE parametre koje osciliraju. To znaci da univerzalna dijagnostka to ne vidi...Pazi, lexia mora to da pokaze...osim...
Osim ako nije u pitanju...Sta? Elektrika....Nocna mora...
Verovatno je neka zica trula, npr. Na dzeku za pumpu goriva, na nekom od senzora i zeki komp...te greske samo profi mogu da provale...a trebalo bi da je to ako si radio sa lexiom i nista...ako nisi...eto...lexia pa na forum...
Goga_EG

Broj poruka : 1660
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragi taj Sre Mar 21, 2018 8:48 pm

bila je neka univerzalna dijagnostika,ovde tu neznam da ima ko. imate li neki savet neki poudan servis koji ce to ljudski da odradi daljina mi je nebitna. ima li svrhe ici u cacak u ovlasceni servis...
dragi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Mar 21, 2018 9:15 pm

Počni od instalacije na diznam pa sve redom , ako je sve ovo zamenjeno i ispitano. Moram da kažem da ovo sve što je rađeno samo veliki kreteni od majstora rade! Ma treba to početi mlatiti pajserom , zlo mi je od njih!

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11313
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Sre Mar 21, 2018 9:24 pm

Moraju se pratiti originalnom dijagnostikom(lexia) uživo paramatri pošto i u mestu trokira. Prvo ga upalite , valjda će se neko naći u tvojoj okolini da predloži nekog boljeg majstora. Neznam za Čačak ali u Nišu su ovlašćeni jadni.
Ako ti daljina nije bitna nek ti kolege predlože nekog po BG.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragi taj Sre Mar 21, 2018 9:30 pm

u mestu se to skoro i ne primecuje skoro tek kada se dobro obrati paznja oseti se a mereno je uzivo ali na nekoj ko zna kojoj dijagnostici.
\\\\\\ZILE moze li neko blize objasnjenje kako da propratim tu instalaciju od dizni ima li neki fazon ili i to mora na neku dijagnostiku. mogu li ja nekako proveriti tu instalaciju...
dragi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Mar 21, 2018 9:31 pm

Slične simptome je imao Neven na svom Pežou 307 sw . On kaže da to samo po toplom vremenu se dešava počne da cima kao da će se ugasiti nakačimo ga na lexiju i uspemo da uhvatimo da varira napon na regulatoru , pada o je do 300mv što je više nego duplo. Greške nije nikakve palio. Čujem se povremeno sa njim kaže da po ovom hladnom vremenu nema tih problema. Sve drugo je savršeno radilo.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Sre Mar 21, 2018 9:35 pm

Kakvi su ti obrtaji na leru kad je hladan i zagrejan, mislim da li su veći od 800. DA li je sve u redu sa temperaturom motora?

vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Mar 21, 2018 9:39 pm

dragi ::u mestu se to skoro i ne primecuje skoro tek kada se dobro obrati paznja oseti se a mereno je uzivo ali na nekoj ko zna kojoj dijagnostici.
\\\\\\ZILE moze li neko blize objasnjenje kako da propratim tu instalaciju od dizni ima li neki fazon ili i to mora na neku dijagnostiku. mogu li ja nekako proveriti tu instalaciju...
Svaku žicu u konektoru proveriti da nije labav kontakt (da se ne greje neka ), sve žice gde je mogao auto da se fizički ošteti, mase sve pregledati i dotegnuti. Nije tu ni lexija sve moguća.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragi taj Sre Mar 21, 2018 9:53 pm

vojkan ::Kakvi su ti obrtaji na leru kad je hladan i zagrejan, mislim da li su veći od 800. DA li je sve u redu sa temperaturom motora?
ne obrtaji na leru su isti i kada je motor hladan i topao,stabilni su nikad ni malo ne variraju skala je kao ukopana negde malo ispod 800. a temperatura motora je za sada normalna negde za debljinu skale ispod 90 i ne varira
dragi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragi taj Sre Mar 21, 2018 9:58 pm

Жиле ::
dragi ::u mestu se to skoro i ne primecuje skoro tek kada se dobro obrati paznja oseti se a mereno je uzivo ali na nekoj ko zna kojoj dijagnostici.
Svaku žicu u konektoru proveriti da nije labav kontakt (da se ne greje neka ), sve žice gde je mogao auto da se fizički ošteti, mase sve pregledati i dotegnuti. Nije tu ni lexija sve moguća.
probacu i to koliko mognem izvesti cini mi se da se ne greju kontakti,a gde sve imaju otprilike te mase posto koliko se prisecam ja sam video samo onu jednu masu na sasiji onde pored filtera vazduha gde ih ima jos. neki dan sam skidao sa svih senzora djekove i prskao kontakt sprejom,,,
dragi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vlado@82 taj Sre Mar 21, 2018 10:08 pm

Javi se na viber ±387-66947-401
Vlado@82

Broj poruka : 197
Datum upisa : 04.08.2016
Vozilo: : Citroen c5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Sre Mar 21, 2018 10:16 pm

Samo polako.
Kažeš trza u četvrtoj brzini na 1200 do 1400 obrtaja???
Kažeš da ne trza ispod 1200. Da li si i dalje u četvrtoj ili ne???

Lexia nije uslov da se nadje kvar u tvom slučaju. Postoje dobre uni dijagnostike. Fabrička dijagnostika je dobra za neke stvari karakteristične za konkretnog proizvodjača. Medjutim ti imaš problem sa motornom grupom koju radi svaka univerzalna dijagnostika. Neka bolje neka lošije.

Ne vidim nigde da ste pratili parametre. Grešaka nema jer ECU dobija vrednosti koje ne izlaze van granica. Dakle prema ECU sve je u redu, on ne zna da li auto trza!
Praćenje parametara je ovde jako bitno. Tu bi videli gde da tražimo problem.

Ako ne rešiš problem javi mi se krajem marta. Ja sam u Beogradu i trenutno ne mogu da gledam auto.
I moram odmah da te obavestim da ne znam da li mogu da ga rešim isit dan.  
U medjuvremenu možeš da proveriš ovo što je Žile napisao. To možeš sam. Ima još tih prostih stvari za proveru koje su verovao, ili ne, više od 50% svih kvarova. Imaš o tome sve na forumu.

Ako postaviš parametre na leru, na 2000 RPM i naročito kada se dešava problem, verovatno ti mogu i preko foruma pomoći.

Mnogo ste delova napamet izmenjali. Sem filtera, svećica i sličnih gluposti ništa drugo se ne menja napamet. KO TO PLAĆA? To mi govori da kolege koji ti popravljaju auto verovatno ne zanju da poprave auto noviji od golfa trojke. Možda grešim, jer nisam uživo u priči i ne mogu ništa da tvrdim.

Poslednji izmenio kurjak dana Sre Mar 21, 2018 10:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
kurjak

Broj poruka : 348
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Sre Mar 21, 2018 10:25 pm

Mladene izvini i ti si pomenuo vakum creva (nisam odmah video. Naviko sam da na to žile stalno ukazuje). I to može sam.
Kao što rekoh ima na forumu sve o tome jako lepo napisano.
kurjak

Broj poruka : 348
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sre Mar 21, 2018 10:31 pm

@dragi Dok se ne snadjes iscitaj :

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]
shix

Broj poruka : 2967
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragi taj Sre Mar 21, 2018 10:34 pm

Vlado@82 ::Javi se na viber ±387-66947-401
kada najvise odgovara da te pozovem sutra u koje vreme najvise odgovara
dragi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vlado@82 taj Sre Mar 21, 2018 10:36 pm

Moze kad hoces
Vlado@82

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vlado@82 taj Sre Mar 21, 2018 10:37 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Jedan od mogucih problema

Javi mi se ujutro moze i na 063-1533714

Poslednji izmenio Vlado@82 dana Sre Mar 21, 2018 10:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Vlado@82

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Mar 21, 2018 10:46 pm

Neko je spomenuo da ako komp dobije dobrar info nema gresaka... meni na autu su citali 3x sa delfi dijagnostikom...i nije bilo ni jecne greske. Sa lexiom isto ali u gledanju parametara koji je bio nizak videle su se oscilacije.ubrzo je sve bilo reseno.....
Goga_EG

Broj poruka : 1660
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragi taj Sre Mar 21, 2018 10:52 pm

kurjak ::Samo polako.
Kažeš trza u četvrtoj brzini na 1200 do 1400 obrtaja???
Kažeš da ne trza ispod 1200. Da li si i dalje u četvrtoj ili ne???

Lexia nije uslov da se nadje kvar u tvom slučaju. Postoje dobre uni dijagnostike. Fabrička dijagnostika je dobra za neke stvari karakteristične za konkretnog proizvodjača. Medjutim ti imaš problem sa motornom grupom koju radi svaka univerzalna dijagnostika. Neka bolje neka lošije.

Ne vidim nigde da ste pratili parametre. Grešaka nema jer ECU dobija vrednosti koje ne izlaze van granica. Dakle prema ECU sve je u redu, on ne zna da li auto trza!
Praćenje parametara je ovde jako bitno. Tu bi videli gde da tražimo problem.

Ako ne rešiš problem javi mi se krajem marta. Ja sam u Beogradu i trenutno ne mogu da gledam auto.
I moram odmah da te obavestim da ne znam da li mogu da ga rešim isit dan.  
U medjuvremenu možeš da proveriš ovo što je Žile napisao. To možeš sam. Ima još tih prostih stvari za proveru koje su verovao, ili ne, više od 50% svih kvarova. Imaš o tome sve na forumu.

Ako postaviš parametre na leru, na 2000 RPM i naročito kada se dešava problem, verovatno ti mogu i preko foruma pomoći.

Mnogo ste delova napamet izmenjali. Sem filtera, svećica i sličnih gluposti ništa drugo se ne menja napamet. KO TO PLAĆA? To mi govori da kolege koji ti popravljaju auto verovatno ne zanju da poprave auto noviji od golfa trojke. Možda grešim, jer nisam uživo u priči i ne mogu ništa da tvrdim.
sve sam potpuno shvatio i potpuno razumem,parametre nemogu da ja pratim jer nemam dijagnostiku to su radili majstori i kazu da nema nikakvih odstupanja,napon na diznama ok zadati i stvarni pritisak se poklapaju, dve dizne su bile losije pa sve cetiri sam nosio na remont.ako ne resim problem javicu ti se krajem marta pa da dodjem i bio bih ti puno zahvalan ako mi pomognes ovo me izludjuje,a za vreme nije problem koliko god vremena da trebadne nije problem. i da,sto se tice obrtaja znaci od 1200 do jedno 1400 trza kada se blago ubrzava u cetvrtoj mada se cesto oseti i u trecoj,a kada ga spustim i ispod 1000 obrtaja i polako ubrzavam nema ni trzaja i lepo ubrzava,znam da je to malo za cetvrtu ali to radim cisto radi probe i znaci od 900 krenem ubrzava normalno do 1200 onda trza do 1400 i opet prestaje a ako se jace doda gas on to preskoci i ne trza. citam forum sve cu probati sto mogu a ako ne cujemo se za dogovor . I hvala puno
dragi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh