Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

PEZO TRZA I IZLUDJUJE

Strana 5 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Re: PEZO TRZA I IZLUDJUJE

Počalji od vojkan taj Pet Mar 23, 2018 9:25 pm

mishja ::Vojkane jel tvoj motor 16v ili 8? Ovo je moja teorija za 8V
Treba da je 8v proveriću, ali ima i MAP, interculer jer je 107hp.
Proverio sam, 16v hdi ima 100kw i 6brzina, a moj 8 i 5brzina.
Za Kurjaka, ne prijavljuje grešku i ne limitira obrtaje, samo je nekako auto brži i robusniji, manje da kažem, uglađen.

Poslednji izmenio vojkan dana Sub Mar 24, 2018 12:11 am, izmenjeno ukupno 1 puta

vojkan

Broj poruka : 1452
Datum upisa : 28.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pet Mar 23, 2018 9:44 pm

Moja teorija kaze da 8ventila motor bez MAP senzora moze da radi bez protokomera, evo i potvrde
mishja

Broj poruka : 3833
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pet Mar 23, 2018 9:51 pm

vojkan ::
Za Kurjaka, ne prijavljuje grešku i ne limitira obrtaje, samo je nekako auto brži i robusniji, manje da kažem, uglađen.

Vojkane to je bilo upućno šauliću  
A i kod tebe ne limitira obrtaje sa isključenim MAFom?
kurjak

Broj poruka : 388
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Sub Mar 24, 2018 12:08 am

2.0 hdi 110 ks ima 8 ventila
fap 1

Broj poruka : 749
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 39
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sub Mar 24, 2018 12:53 am

Na 307 ima 16. Na 406 8.
[You must be registered and logged in to see this link.]

shix

Broj poruka : 3016
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saulicv taj Sub Mar 24, 2018 1:01 am

Kurjak, iskljucivao sam MAF jer smo pokušavali odgonetnuti tu povećanu potrošnju od 12 litara po gradu, zimi. I zato što je pokazivao tako veliku vrednost od 500 necega, a trebalo bi 250 na usisu... a i zbog tog trzanja. Znači nije se moj auto baš ponašao normalno. Do duše i dalje se tako ponaša samo sam odustao već od toga. Tj mislim da je to sve zbog uklonjenog katalizatora, potom blokiranog EGRa i pritom povećanih vrednosti na MAFu, pa onda ECU daje više goriva jer meri i više svežeg ulaznog vazduha na usisu. A pritom se i jako sporo zagreva motor, cak nikad ni ne postiže radnu temperaturu, ni na dužim putevima, predpostavljam isto zbog EGRa. Pa samim tim imam "pothladjen" motor i povecanje potrošnje. A što se tiče onoga kad otkačim MAF, voziš bez problema, nema nikakve lampice, medjutim posle na dijagnostici bude zabelezena greska.
saulicv

Broj poruka : 70
Datum upisa : 11.08.2017
Godina : 32
Vozilo: : Peugeot 307 2.0 HDI 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od CentroS taj Sub Mar 24, 2018 2:11 am

PUG207 ::@Dragi, jel ti ovo prvi dizel u zivotu?

To sam i ja hteo da ga pitam.... samo bih dodao, HDI?!

HDI zato shto se ne ponasha isto, kao atmosferski dizelashi?!

HDI nema dostavnu pumpu u rezervoaru. Motor sam 'vuche' naftu iz rezervoara. Te ako se sumnja na dostavu goriva u motor.... najlakshe je proveriti, ako ga zakachish na kanister (flashu).
Ovo sam napomenuo, zato shto sam chitao na nekom (nashem) forumu, da je lik posle pranja rezervoara i produvavanja cevi, reshio slichan problem.

Ovde ne verujem da je problem (ako ga uopshte ima), sa dostavom goriva?! Kazem, ako ga uopshte ima.... jer nisam bio u situaciji da vidim, ponashanje motora, pa ne mogu ni da tvrdim da li se ponasha normalno ili ne.

Ispravite me, ako greshim?!
Ja imam 1.4HDI.... i trza na 900 obrtaja, kad prelazim preko lezeceg policajca u 2. brzini! Tako da chesto moram da ga shaltam u 1.
Ne razumem, kako neko ochekuje u 4. brzini da ne trza na 1200 obrtaja?!
Naravno, ako mu se naglo doda gas, on ukljuchuje pumpu visokog pritiska (turbo).... i naravno da povuche zeshce, samim tim i manje (ili nikako) trza.

Elem...
Kezem, ako uopshte postoji problem.... ja bih pre uzroke trazio u crevima (i ventilu) visokog pritiska, nego u elektronici (senzori i sl.).... josh manje u loshim kontaktima (mada, nikako ne moze da smeta, da se ochiste.... naprotiv). Gde je to josh bilo, da neki kontakt ne valja, samo pri odredjenom broju obrtaja?! Teshko!

Mozda greshim.... ali ja bih sa trazenjem kvara, pocheo od creva visokog pritiska. Jer i najmanja rupica, tu zna praviti veoma chudne probleme.... za svaki sluchaj, ochistio sve kontakte na svim konektorima, na motoru, ECU itd.... sve filtere proverio i ochistio (zamenio, ako je moguce pozajmiti ih sa drugog morora).... pa tek na kraju, zavrshio kod boshiste. Ti si ishao, obrnuto!  

Najbolje je ako mozesh pozajmiti, sva creva.... sa nekog drugog motora. Zamenish sve.... probash... pa ako sve radi kako treba.... vracash jedno, po jedno.... dok ne provalish, shta nije valjalo?!
CentroS

Broj poruka : 31
Datum upisa : 21.07.2016
Vozilo: : Peugeot 206 SW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od CentroS taj Sub Mar 24, 2018 2:28 am

E, da?!

Ja sam kod mog 1.4HDI, menjao mapu pre dve godine.
Tzv. normal chiptuning (poshto postoji i power i custom chiptuning).

Od tada
.... zeshce ide (povecana je snaga motora),
.... manje troshi,
.... mirnije radi na leru (tj. na manjem broju obrtaja).

Daklem, isplati se.... i ako neko ovde reche, da je to bacanje para!
CentroS

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sub Mar 24, 2018 10:20 am

Postoje hdi i sa pumpom u rezervoaru i te kako.
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Sub Mar 24, 2018 11:17 am

@CentroS
Ja sam ga pitao jer kad sam imao Stila 1,9 isto se ponasao kad ga ugnjavis , isto kad sam vozio i druge dizele sa vecom kubikazom, jednostavno mu treba obrtaja da okrenene zamajac, Stila od 150 konja sam saltao uvek iznad 3000 obrtaja jer taj motor jednostavno ne dozvoljava da se gnjavi!
Sada ova 207-ica 1,6 dopusta da ga udavim ispod 1500 obrtaja, ali se oseca da se trese.
Mislim da mi se skoro nikad ne desava da mi obrtaji padnu ispod 1500!
PUG207

Broj poruka : 666
Datum upisa : 16.10.2017
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od CentroS taj Sub Mar 24, 2018 4:49 pm

shix ::Postoje hdi i sa pumpom u rezervoaru i te kako.

Ja sam mislio na Pezo-a, sa HDI motorom?!

Nisam josh naishao na Pezo-a HDI, sa dostavnom pumpom u rezervoaru! Ti motori sami vuku naftu, iz rezervoara.... ali mozda i ima, samo kao shto rekoh, ja takve video nisam?!
CentroS

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od CentroS taj Sub Mar 24, 2018 5:06 pm

PUG207 ::@CentroS
Ja sam ga pitao jer kad sam imao Stila 1,9 isto se ponasao kad ga ugnjavis , isto kad sam vozio i druge dizele sa vecom kubikazom, jednostavno mu treba obrtaja da okrenene zamajac, Stila od 150 konja sam saltao uvek iznad 3000 obrtaja jer taj motor jednostavno ne dozvoljava da se gnjavi!
Sada ova 207-ica 1,6 dopusta da ga udavim ispod 1500 obrtaja, ali se oseca da se trese.
Mislim da mi se skoro nikad ne desava da mi obrtaji padnu ispod 1500!

Ma, razumelli smo se.... i ja sam to isto rekao, samo drugim rechima!

Nije to benzinac, da mu smeshu pali svecica i da moze da radi (na leru) na 450 obrtaja.
Dizel radi na samozapaljenje.... i ti motori, da bi uopshte mogli odrzavati motor u radu, ler im ne moze biti ispod 800 obrtaja, jer bi se ugasili!!!!

Kako onda ochekivati da taj motor ne trza, na 1200 obrtaja u 4. brzini?!

E, sad.... atmosferski dizel motori (starija generacija, motora), su drugachije koncipirani.... rade na dosta manjem pritisku.... pa su malo fleksibilniji u voznji, ali ipak je dizel, dizel.... nije kao benzinac!
CentroS

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sub Mar 24, 2018 5:12 pm

To sto nisi video ne znaci da nema. Imaju je mnogi peugeoti

shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saulicv taj Sub Mar 24, 2018 5:53 pm

2.0 hdi 66kw sa bosh sistemom ima pumpuu rezervoaru ali ovaj njegov kao i moj sa simensovim sistemom nema. Ima samo rucnu pumpicu pod haubom.
saulicv

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Sub Mar 24, 2018 6:36 pm

saulicv ::Kao što rekoh isto imam podatke sa MAFa oko 500 na leru, a u voznji tj na vecim obrtajima se stabilizuje i bude u okvirima referentnih vrednosti. Koliko znam na vecim obrtajima se EGR zatvara svakako pa onda referentna (ocekivana) vrednost na usisu bude kao i stvarna. To se bar po meni manifestuje na povećanu potrošnju  u gradskim uslovima, jer su uglavnom manji obrtaji (kreni stani). I na povecanu potrosnju zimi jer jako sporo postize radnu temperaturu, brze je postize sigurno kada preko EGRa ulazi polovina vrele smeše opet u motor.

Otvoren EGR ne podiže temperaturu motora već obrnuto.

Da li dimi u vožnji?

kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saulicv taj Sub Mar 24, 2018 6:43 pm

Verovatno si u pravu za temperaturu. To je bila samo moja pretpostavka. Ne dimi u voznji. Ni najmanje. Tj ne mogu da ga nateram da izbaci nazad dim i da hocu. Da li je to normalno ne znam i ako ima 280000 km u sebi. Kolio znam pravih. I koliko znam nije radjeno nista na motoru.
saulicv

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Sub Mar 24, 2018 6:47 pm

Znači tebi je jedini problem povećana potrošnja zimi u gradu, 12 litara i trza povremeno ?
Auto ide lepo i zimi i leti ?
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saulicv taj Sub Mar 24, 2018 6:52 pm

Tako je. Neki koji su ga provozali rekli su da je po njima malo lenj. Tj da mu fali snage. Nisam siguran u to. Lenj mozda jeste ali mislim da 66kw i nije nesto pa i ne ocekujem bog zna šta.
saulicv

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Sub Mar 24, 2018 7:02 pm

EGR je verovatno isključen softverski jer da nije prijavljivao bi grešku na MAFu (predpostavljan da je na tom motoru vakumski EGR?). E sad ti kažeš da je greška prisutna u memoriji. Da li znaš koju grešku prijavljuje za MAF (kod greške i opis)? To me zanima, da vidim da li je greška zato što si ga fizički isključio, ili u vezi protoka, a to je bitno zbog...
Javi mi prvo šta kaže dijagnostika ako se sećaš?
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Sub Mar 24, 2018 7:36 pm

saulicv ::Kurjak, iskljucivao sam MAF jer smo pokušavali odgonetnuti tu povećanu potrošnju od 12 litara po gradu, zimi. I zato što je pokazivao tako veliku vrednost od 500 necega, a trebalo bi 250 na usisu... a i zbog tog trzanja. Znači nije se moj auto baš ponašao normalno.  Do duše i dalje se tako ponaša samo sam odustao već od toga. Tj mislim da je to sve zbog uklonjenog katalizatora, potom blokiranog EGRa i pritom povećanih vrednosti na MAFu, pa onda ECU daje više goriva jer meri i više svežeg ulaznog vazduha na usisu. A pritom se i jako sporo zagreva motor, cak nikad ni ne postiže radnu temperaturu, ni na dužim putevima, predpostavljam isto zbog EGRa. Pa samim tim imam "pothladjen" motor i povecanje potrošnje. A što se tiče onoga kad otkačim MAF, voziš bez problema, nema nikakve lampice, medjutim posle na dijagnostici bude zabelezena greska.
Ne mogu da verujem da auto ne može da postigne radnu temperaturu, pri tome mislim na 80 do 90c. A leti kad upeče?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1452
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saulicv taj Sub Mar 24, 2018 7:49 pm

Ne secam se tacno sta je pisalo za MAF, tj bilo je nekad "prevelik protok", a nekad "kratak spoj". Ali bio je čačkan, čišćen, menjan... a nije svaki put isao na dijagnostiku da bih znao. A temperaturu sada drzi na 80, jedva, i ako sam stavio termostat 89 (fabricki je 83). A da bi podigao temperaturu do 80 treba mu mozda 20 minuta voznje. Mozda i vise. Leti je sa temperaturom bolja situacija.
saulicv

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saulicv taj Sub Mar 24, 2018 8:09 pm

Vakumski je EGR, ali je blokiran jednim limom.
saulicv

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Mar 25, 2018 10:29 am

Ovde sam naučio da kod dizel Pežoa ta radna temperatura uvek stoji nisko, ja to nisam video ni na jednom dizelašu koji sam vozio, a bilo ih je puno. Svakako treba verovati ljudima koji prenose svoja iskustva, sigurno 'tako treba', što bi narod rekao. Ukoliko termostat ne ostaje otvoren, onda je sve OK. Što se EGR tiče, ukoliko je vakuumski, onda je taj komadić lima dovoljan, bar su takva iskustva, ali ako je elekotronski onda od lima nema nikakve vajde.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Ned Mar 25, 2018 11:02 am

Petrucci :: kod dizel Pežoa ta radna temperatura uvek stoji nisko Ukoliko termostat ne ostaje otvoren, onda je sve OK. Što se EGR tiče, ukoliko je vakuumski, onda je taj komadić lima dovoljan, bar su takva iskustva, ali ako je elekotronski onda od lima nema nikakve vajde.

SLAŽEM SE.
Dodao bih da termostat može malo da propušta kad mu vreme nije, toliko da pipanjem creva to teško može da se utvrdi.

Moje mišljenje je da kod tebe potrošnja nema veze sa uklanjanjem EGRa.
I dalje bih problem (ako ga ima) tražio u termostatu. Ne isključujem ništa samo kažem počeo bih od termostata. Prvo sam posumnjao na ne potpuno sagorevanje, ali kažeš da ne dimi, pa to odpada, a to manje više isključuje i problem sa MAFom.
Ako kažeš da je problem samo zimi, možda je 12 litara normalno. Gradska vožnja u Subotici mislim da ne može da se poredi sa onom u Beogradu. Da je u Beogradu, 12 litara, kreni (udri po gasu da ti ovaj iza ne bi j.bo sve po spisku sviro blico maho rukama glavom nogama), stani, ne bih se mnogo obazirao na potrošnju.
U Subotici su kratke relacije pa verovatno ne stigne da se ugreje, a i što kaže Petrići kod njih je ta temperatura. Ako ti je grejanje u kabini normalno, ja bih reko da je tu sve u redu.

kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saulicv taj Ned Mar 25, 2018 11:08 am

Pa i ja mislim da mi je verovatno povecana potrosnja zbog te niske radne temperature. Ovo mi je već cetvrti termostat. I drugi senzor temperature rashladne tecnosti. Mislio sam da EGR moze pomoći da bi se motor brze zagrejao u samom startu. Grejanje u kabini radi super. Jer ima pomocni elektricni grejac u kabini kod ovog modela.
saulicv

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od CentroS taj Ned Mar 25, 2018 10:26 pm

saulicv ::2.0 hdi 66kw sa bosh sistemom ima pumpuu rezervoaru ali ovaj njegov kao i moj sa simensovim sistemom nema. Ima samo rucnu pumpicu pod haubom.

I moj 1.4HDI (Siemens sistem ubrizgavanja), nema dostavnu pumpu u rezervoaru. Ima samo ruchnu pumpicu, na motoru.

Kad vec pishem o tome.... moj auto je kupljen sa problemom 'uvlachnja vazduha' u sistem!
Elem.... posle nekog vremena, iz drugih razloga sam promenio sve cevi (i pumpicu). Tada je prestao povlachiti vazduh u sistem.... palio normalno, chak i posle dva meseca stajanja.
Posle godinu dana, od te zamene.... odjednom je opet pocheo uvlachiti vazduh! Tako da opet moram, svaki put pre voznje, napumpati naftu. Inache, ako to ne uchinim, upali na sekundu-dve i ugasi se!
Ako ne napumpam naftu ruchno, mora se mnogo dugo verglati, da bi povukao gorivo.... posle toga, normalno vozi.... vuche....

Kako mi je vishe dosadilo da pumpam ruchno, a sa druge strane mi se ne daju opet pare za nove pumpice sa nepovratnim ventilom, koje ce trajati kratko vreme....
.... naruchio sam iz Kine, elektrichnu dostavnu pumpu (ne potapajucu), koja se moze montirati bilo gde na dostavnim cevima. I umesto da pumpam ruchno..... pritisnem taster par sekundi.... i 'vozi Mishko'!

CentroS

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: