Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

PEZO TRZA I IZLUDJUJE

Strana 6 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Re: PEZO TRZA I IZLUDJUJE

Počalji od CentroS taj Ned Mar 25 2018, 22:26

saulicv ::2.0 hdi 66kw sa bosh sistemom ima pumpuu rezervoaru ali ovaj njegov kao i moj sa simensovim sistemom nema. Ima samo rucnu pumpicu pod haubom.

I moj 1.4HDI (Siemens sistem ubrizgavanja), nema dostavnu pumpu u rezervoaru. Ima samo ruchnu pumpicu, na motoru.

Kad vec pishem o tome.... moj auto je kupljen sa problemom 'uvlachnja vazduha' u sistem!
Elem.... posle nekog vremena, iz drugih razloga sam promenio sve cevi (i pumpicu). Tada je prestao povlachiti vazduh u sistem.... palio normalno, chak i posle dva meseca stajanja.
Posle godinu dana, od te zamene.... odjednom je opet pocheo uvlachiti vazduh! Tako da opet moram, svaki put pre voznje, napumpati naftu. Inache, ako to ne uchinim, upali na sekundu-dve i ugasi se!
Ako ne napumpam naftu ruchno, mora se mnogo dugo verglati, da bi povukao gorivo.... posle toga, normalno vozi.... vuche....

Kako mi je vishe dosadilo da pumpam ruchno, a sa druge strane mi se ne daju opet pare za nove pumpice sa nepovratnim ventilom, koje ce trajati kratko vreme....
.... naruchio sam iz Kine, elektrichnu dostavnu pumpu (ne potapajucu), koja se moze montirati bilo gde na dostavnim cevima. I umesto da pumpam ruchno..... pritisnem taster par sekundi.... i 'vozi Mishko'!

CentroS

Broj poruka : 19
Datum upisa : 21.07.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od CentroS taj Ned Mar 25 2018, 22:47

saulicv ::Pa i ja mislim da mi je verovatno povecana potrosnja zbog te niske radne temperature. Ovo mi je već cetvrti termostat. I drugi senzor temperature rashladne tecnosti. Mislio sam da EGR moze pomoći da bi se motor brze zagrejao u samom startu. Grejanje u kabini radi super. Jer ima pomocni elektricni grejac u kabini kod ovog modela.

Ma, ne bacaj pare na termostate, senzore i sl..... tako pokazuju svi Pezo-i sa HDI motorima!
Za onaj atmosferski 1.9D, ne znam?!

Imam predlog za tebe?!
Poshto se zalish na povecanu potroshnju.... ja ti predlazem, da uradish chiptuning.
Jer ako taj auto, nemash od pochetka.... tj. ako mu nisi prvi vlasnik, a nisi.... ne mozesh znati, shta je sve chachkano po kompjuteru?! Shta je sve iskljucheno.... ukljucheno.... kada je blokiran EGR?
Ovako cesh promenom mape, dobiti i na snazi.... i manju potroshnju!

Mozesh chak napraviti i custom chiptuning. Tada se radi mapa, prema trenutnim karakteristikama tvog motora.... ali mislim da cesh biti zadovoljan i sa onom standardnom?!

Ja sam to radio u Beogradu.
CentroS

Vozilo: : Peugeot 206 SW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od CentroS taj Ned Mar 25 2018, 23:04

vojkan ::
Ne mogu da verujem da auto ne može da postigne radnu temperaturu, pri tome mislim na 80 do 90c. A leti kad upeče?

Ma, komshija.... sve je uredu, sa radnom temperaturom!
Izgleda da konstruktori, nisu izabrali bash najbolje mesto, za senzor temperature.... pa instrument jednostavno i ne pokazuje prave vrednosti?!
Nevazno!
Ako kod svih pokazije tako, onda to nije kvar, vec sistemska greshka?!

Ja bih se zabrinuo, ako bi pocheo pokazivati ochekivane vrednosti. Kada je kod mene pocheo pokazivati 'normalne' vrednosti.... ispostavilo se da je riknuo rele ventilatora!
CentroS

Vozilo: : Peugeot 206 SW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Ned Mar 25 2018, 23:47

Instrument na tabli može i da laže, može se i dijagnostikom proveriti pravo stanje.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1381
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Ned Apr 01 2018, 09:57

Da javim šta je bilo s ovim autom.
Vlasnik mi je dovezao  auto u četvrtak ujutro. Zajedno smo probali auto. Trzanje postoji onako kako je vlasnik opisao, medjutim čim se malo da gas trzanje prestaje i auto lepo ide. Kada vozim onako kako ja inače vozim trzanja nema i auto generalno lepo ide. Auto je ostao kod mene da pogledam da li nešto mogu da uradim.
Takodje mi je rekao i da trza u petoj brzini na oko 1500 obrtaja na otvorenom ravnom putu. I to sam probao na deonici autoputa od nekih 5, 6 kilometara medjutim auto nije trzao.
Dve stvari su mi bile sumnjive u parametrima: mali napon na diznama i variranje napona sa alternatora. Direktnim merenjem napona na akumulatoru vidim da je napon stabilan na 14.4 Pomislio sam da je problem na instalaciji izmedju akumulatora i računara. Proverim napon na osciloskopu na ulazu u računar medjutim poklapa se sa naponom izmerenim na unimeru. Jedina opcija je bio sam računar i predložio bih vlasniku da probamo sa drugim računarom, medjutim oni su već to probali u Užicu i nije bilo promena.
Proveravao sam još neke stvari, išao na još dve vožnje da pratim parametre. Vozio ga još jedan profesionalni šofer. Konsultovao se sa kolegama telefonom, bio kod jednog kolege lično i svi misle da je auto OK. Ne mogu detaljno o svemu da pišem.
Jedino što treba zameniti je remenica alternatora.
Problem je bio i zvuk hujanja koji dolazi iz predela kaiša. To sam utvrdio da je električni servo.
kurjak

Broj poruka : 292
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Ned Apr 01 2018, 12:30

Vlasnik hoce da vozi 2.0 kao 1,6 , a nece da moze!
Toliku kubikazu spustati na tako male obrtaje , zaista smesno!
PUG207

Broj poruka : 508
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragi taj Ned Apr 01 2018, 14:02

PUG207 ::Vlasnik hoce da vozi 2.0 kao 1,6 , a nece da moze!
Toliku kubikazu spustati na tako male obrtaje , zaista smesno!
Hajde nek mi se javi bar jedan vlasnik pezoa 307' 2.0 66 kw,kome auto trza na ravnom dok je u cetvrtoj brzini na 1300 obrtaja i pri jednom gasu znaci dok odrzava brzinu,i ja cu prihvatiti ovu tvoju troriju da mora da trza. Ja tvrdim da nesme da trza bukvalno nesme. Kako recimo objasnjavas cinjenicu da taj isti auto koji trza na 1300, obrtaja u istom tom rezimu samo na recimo 1100 obrtaja ni trunke ne trza kako je to moguce po ovoj tvojoj teoriji.
KURJAKU JOS JEDNOM HVALA COVEK JE PRAVI MAJSTOR DRUG I PRIJATELJ I IMA SVE MOJE PREPORUKE..
Odgovorno tvrdim da svi mi koji smo po ceo dan za volanom bar pet puta u toku dana dovedemo auto u ovaj rezim rada samo sto im auto tada ide normalno pa i ne registrujemo da smo u tom rezimu
dragi

Broj poruka : 55
Datum upisa : 29.12.2017
Godina : 46
Vozilo: : pezo 307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Ned Apr 01 2018, 14:19

Svaki Stilo 1,9 na toliko obrtaja se raspada od trzaja i tresenja, a on je 1,9!!!
Jednostavno kubikaze od 1,9 pa navise se saltaju i navlace zesce, mnogi ih ne saltaju ispod 3500 obrtaja!
Moj PUG207 od 1,6 i 60 kw se trese , davi i muci na 1200 obrtaja.
Sta mislis koliko obrtni momenat treba da bude da okrene zamajac i radilicu te tvoje kubikaze???
Ono sto tebe vara kod tog motora su kilovati, a zanemarujes veliku kubikazu!
Jednostavno koji su to momenti kad ti dospes da srozas obrtaje na 1200???
On se tako ne vozi i zato sam te pitao da li si ikada vozio dizela!
Uzmi neki drugi auto te kubikaze i zadavi ga toliko i vidi kako ce da se raspada!!!
Muce te iste boljke kao i mene nekad i ovo ti pisem iz iskustva, jer sam ja to prosao i isto mi nije bilo jasno sta se desava da auto od 150 konja se tako ponasa na malo obrtaja, jer sam navikao na golfa i ostale tranje koje isaltas 4 brzine a ides 40 na sat, e to kod ovih auta jednostavno ne moze!!
Jednostavno ti auti ne mogu da se dave i to je to.
Ako hoces prihvati savet i promeni stil voznje a ako neces teraj po svom i obilazi majstore po Srbiji, bacaj pare ali ti ni jedan nece resiti problem!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragi taj Ned Apr 01 2018, 14:38

Vise se davi kada ide na 1100 obrtaja cetvrtom ali tada ne trza. ZASTO? Ali evo i dalje stoji moja molba da se javi jedan koji trza a isto tako voleo bi da se javi i neko ko je probao sa ovim motorom ovo da znamo kako se ponasa. . Veci obrtni momenat treba da bi se pokrenuo zamajac na 1100' pa ne zatrza ide lepo do 1200 i onda skace. Svestan sam ja druze da mi nniko nece resiti problem ali ne zato sto problema nema nego sto neznaju u cemu je problem
dragi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Ned Apr 01 2018, 17:19

Cekaj covece, pa kako dolazis u situaciju da vozis auto na ispod 1500 obrtaja????
Kad upalis ti si vec 800-900!
Kad vozis ispod 1500 obrtaja on gura to u prvoj, drugoj, trecoj, cetvrtoj nizbrdo ili ultra ravnom!!!
Cim mu zafali snage on ce da trza , moras da saltas u nizu!
Ti bi da navatas malu pofrosnnju vozeci 1200 obrtaja cetvrtom , gde treba da vozis trecom 2000 do 2500 obrtaja!!!
Cim budem poslom dolazio za Uzice javljam se da se provozamo sa tom tvojom trzajucom masinom!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Ned Apr 01 2018, 17:53

Ko još pobogu vozi dizela ispod 1500 obrtaja? Ako hoćeš malu potrošnju, oko 1800 obrtaja je taman da bude štedljivo a da motoru odgovara. Jednostavno se čuje po zvuku motora da ga ne treba voziti na tako niskim obrtajima.
deda_bojan

Broj poruka : 170
Datum upisa : 25.10.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 SW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Ned Apr 01 2018, 18:03

To pokusavam da mu objasnim, pa nije to golf dvojka tranja pa da moze tako da se vozi!!
Meni 207 padne tik ispod 1500 obrataja petom na autoputu nizbrdo kad se vozim malte ne na zalet, a manja je kubikaza, njega buni sto mu ne trza na 1100, a trza na 1300, jer on manje oseca na 1100, ali zamisli dizela koji ide cetvrtom na 1100 obrtaja a kad ga upalis bez gasa ima 900, koje je to mucenje motora!
Meni u drugoj trese i trza kad ga slucajno zadavim oko 1200 - 1300 obrtaja!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Ned Apr 01 2018, 18:32

Moj je 2.0 90ks i znam da mu ne prija, kao ni na mercedesu koji je 1.7 i 90ks, mada mercedes manje oseti, ali opet se oseti gušenje. Ne volim da teram dizela u obrtaje, ali ni da ga gušim, uvek gledam tu oko 2000-2200 obrtaja da vozim, ali ispod tih 1800 ni ne idem u vožnji.
deda_bojan

Broj poruka : 170
Datum upisa : 25.10.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 SW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragi taj Ned Apr 01 2018, 19:43

deda_bojan ::Moj je 2.0 90ks i znam da mu ne prija, kao ni na mercedesu koji je 1.7 i 90ks, mada mercedes manje oseti, ali opet se oseti gušenje. Ne volim da teram dizela u obrtaje, ali ni da ga gušim, uvek gledam tu oko 2000-2200 obrtaja da vozim, ali ispod tih 1800 ni ne idem u vožnji.
Bas lepo receno,ne prija mu i gusi se ,to je potpuno normalna stvar ali trzanje nije. Znaci normalno je da se gusi ali nesme da trza. Ja uopste ne kazem da vozilo moze da ide i treba da se vozi tako samo tvrdim da nesme da trza,moze da se gusi ali ne da trza. Ja kada bi se gusio pa i izgasio bio bi prezadovoljan ali on se ne gusi nego trza, a ne trza na jos manjim obrtajima. Svatite ljudi da ja nevozim tako ali hocu da resim problem
dragi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Ned Apr 01 2018, 20:19

Svaki ce da trza!!
Ako nadjes jedan na tim obrtajima da ne trza ja placam veceru u Lovcu!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pon Apr 02 2018, 09:33

Samo vas gledam Very Happy

PUG207 ::Svaki ce da trza!!
Njegov Pežo trza na malom gasu. Ako se da malo jači gas onda ne trza, ali po zvuku je jasno da se muči u tim obrtajima.
Znači ubacim u četvrtu, obrtaji na 1200 recimo, dam jači gas i ne trza uopšte, ali se muči i sporo ubrzava, to stoji i to je normalno za taj stepen prenosa.
Drugar vozi klia dvojku 1.9td i isto vozi u niskim obrtajima. Motor brunda, trese se, ali ne trza. E sad on ga dugo vozi i verovatno zna koliko da da gas.
Iz mog iskustva ne mora svaki da trza u tim uslovima, ali svaki će da se muči kada u četvroj ili petoj ubrzava iz niskih obrtaja.
kurjak

Broj poruka : 292
Datum upisa : 20.09.2017
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pon Apr 02 2018, 12:35

Meni su oba stila od 120 i 150 konja trzali na malom gasu, tacnije oko 1200 do 1400 obrtaja i isto sam obilazio majstore i bacao pare na dijagnostike i ostala cudesa, sve dok mi kucni prijatelj bosista nije objasnio da te aute ne mozes voziti tako!!! Ja krenem autoputem od konjarnika i davim cetvrtom petom i divim se bordu kako malo trosi, a auto trza odvaljuje, jer ja hocu tako da ga vozim, umesto 2000-2500 obrtaja treca ja hocu ispod 1500, a na bordu 2.9 litar potrosnja ja hepi, pa onda kod majstora raznoraznih sto trza sto drnda sto trese!!! On jadan trza pred gasenje, isto ko kad ga pusti da sam ide bez gasa i naidje na uzbrdicu i hoce da ugasi!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragi taj Pon Apr 02 2018, 12:45

E ovaj ne trza kao pred gasenje mego ubrzava i ima snagu ali trese motor i ceo auto,znam ja sta je trzanje kad auto nema snage. A sto se tice fiata,vozio sam i ja Bravo godimama Jtd 1.9i nije trzao tako da ti je to brale problem do tvog auta a ne do obrtaja isto kao sto je i kod mene problem do auta . A ta prica da tako treba to jednostavno nije tacno
dragi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pon Apr 02 2018, 12:51

Ok, nadam se da ce javiti u cemu je kvar!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Djurica taj Pon Apr 02 2018, 22:56

Nateraste me da probam moj auto..
Ne trza... Motor 1.9td malo se zagusi ali ne trza...
Cak mi se verovatno i desava sa vremena na vreme da spustim na te obrtaje...ako ne zurim ili pred saltanje u nizu...sta znam i ne gledam u cajger puno :)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ne govori osim ako je ono što hoćeš da kažeš vrednije od ćutanja.
Djurica

Broj poruka : 1733
Datum upisa : 18.12.2011
Vozilo: : Marengo 1.9 TD

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Pon Apr 02 2018, 23:11

Djurica ::Nateraste me da probam moj auto..
Dozvolih i mene da nateraju. Razz

Ne cima, ne trza, ne davi se. Povuce lepo kada dodajem gas i ubrzava.

Lightsoft

Broj poruka : 548
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pon Apr 02 2018, 23:58

Ne trza, ide ladno od 1100ob. trećom dokle oćeš.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1381
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragi taj Uto Apr 03 2018, 06:50

Pa ljudi moji naravno da ne trza ako je ispravan,nesme da trza,. Ja iz auta bukvalno ne izlazim i znam sta moze a sta ne. To sto nije dobro spustati toliko obrtaje to je druga stvar,ali svi mi siguran sam nesvesno vozimo na tim obrtajima samo kad auto ne trza ne obracamo paznju na to. E hajde sada da nekako resimo problem meni i ovima kojima trza a ima ih dosta bogami.
dragi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Apr 03 2018, 10:47

Ja ti verujem da imaš problem a kako da rešiš to ne znam.

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11154
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Uto Apr 03 2018, 12:26

vojkan ::Ne trza, ide ladno od 1100ob. trećom dokle oćeš.
Coveku trza cetvrtom u rasponu od 1200 do 1300 obrtaja!
Nabasah na nekom forumu , covek imao isti problem, u pitanju je bio EGR ventil koji nista nije prikazivao na dijagnostici, a na njega su sumnjali pa su cak kupili nov i stavili i desavalo se isto!
Nov EGR ventil ja bio od nekog losijeg prizvodjaca, znaci malo jeftiniji (covek nije naveo proizvodjaca) kad su stavili treci od nekog pouzdanog proizvodjaca (opet nije naveo koji) problemi su nestali!
Ako imas nekog tamo da ti stavi neki pouzdan EGR nije zgoreg probati, jer si vec sve pokusao!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Apr 03 2018, 14:11

Ne znam kako je to kod njega ,a ako se može da se blokira egr (limom napravljenim za to, ne sme da trza ako je od egr-a).

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11154
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći