Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

PEZO TRZA I IZLUDJUJE

Strana 9 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Re: PEZO TRZA I IZLUDJUJE

Počalji od vojkan taj Pet Apr 06, 2018 10:21 pm

Neznam, nekako mi posle plavuše svaka crnka dobra.

vojkan

Broj poruka : 1452
Datum upisa : 28.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saulicv taj Pet Apr 06, 2018 10:24 pm

Što se tiče onih svetla. Kod mene isto ima ta opcija za automatska svetla, ako se dobro sećam treba kontakt bravu okrenuti u prvi položaj, a ne dati kontakt skroz, i onda drzati taj taster nekoliko sekundi za ukljucivanje automatskih svetla. Kada je to ukljuceno auto će sam upaliti kratka svetla čim upališ auto i ako je položaj prekidača na nuli, ako je u pitanju noć. Ako je dan neće uraditi ništa. E sad, ja sam mog izvarao tako što sam prekrio senzor za svetlost, koji se nalazi na instrument tabli, napred, na sresini skroz kod šoferke pa on stalno misli da je mrak! To mi je korisno iz razloga što više ne moram da mislim o tome da li sam upalio svetla, danju. Medjutim kada je ova opcija aktivna na ovaj način svetla ostaju da svetle 45 sekundi nakon gašenja auta i noću i danju. Ali ako izvadiš ključ i zaključaš auto, odmah se gase.
saulicv

Broj poruka : 70
Datum upisa : 11.08.2017
Godina : 32
Vozilo: : Peugeot 307 2.0 HDI 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Apr 06, 2018 10:39 pm

Može neko i dijagnostikom da ti aktivira dnevna svetla.
Sa tom opcijom se po startovanju motora pali pozicija i kratka, sa dugima možeš samo da blickaš i ne svetli instrument tabla, prekidač na nuli.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saulicv taj Pet Apr 06, 2018 10:49 pm

Kod mene svetli instument tabla. Sve radi kako treba. I duga svetla mogu da upalim. Taj senzor sam prekrio plastičnom crnom kapicom sa ventila za gumu. I evo vec godinu dana ne razmišljam o svetlima. Do duše više je sve ovo zbog supruge... ali nekako je i meni prijala promena. Možda ima razlike sa ovim opcijama u zavisnosti do modela. Moj je P307 2.0 hdi 66kw 2002.god
saulicv

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Apr 06, 2018 11:08 pm

Mislim da svi imaju opciju aktivacije dnevnih bez obzira da li imaju automatska.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragi taj Sub Apr 07, 2018 11:33 am

E ovako proverio svetla,definitivno nesto nevalja. Kad aktiviram automatska svetla ona se upale i rade,kada izvadim kljuc posle jedno minut ona se ugase,sve to ako je prekidac svetla na nulu. Medjutim ako upalim svetla na prekidacu ona rade i kada nije dat kontakt odnosno i ako je izvadjen kljuc. Isto tako ako vozim sa upaljenim svetlima na prekidacu nakon sto ugasim vozilo ako prekidac ostane upaljen i kad izvadim kljuc i zakljcam voziilo ako je prekidac ostao upaljen svetla ostaju beskonacno upaljena znaci nece se sama ugasiti bilo da je dan bilo noc. Moze li mi neko pomoci sta da uradim da mi se svetla ugase kada iskljucim kontakt. Mislim da bi tako trebalo
dragi

Broj poruka : 55
Datum upisa : 29.12.2017
Godina : 46
Vozilo: : pezo 307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Apr 07, 2018 11:39 am

Meni je tako bilo na svakim kolima, uvek sam išao kod električara da mi kratka svetla vezuje na kontakt. Sad imam onu pištalicu koja probija uši kad izvadim ključ a ostanu mi svetla upaljena.
mladenmi16

Broj poruka : 6570
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragi taj Sub Apr 07, 2018 11:45 am

Znam ali racunam da bi trebo da ugasi svetla kad izvadis kljuc,bar tako mi je bilo na dosadasnjim kolima. E sad mozda kod pezoa ostaju upaljena kad se ostavi prekidac upaljen i kad se izvadi kljuc. Moze li mi neko bar reci jeli treba da se ugase,to mi deluje glupo ako se ne gase

I dali moze to nekako da se spoji da se svetla. Gase kad se izgasi kontakt
dragi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Apr 07, 2018 12:41 pm

to može svaki auto električar da odradi za 5 minuta
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sub Apr 07, 2018 3:52 pm

dragi ::E ovako proverio svetla,definitivno nesto nevalja. Kad aktiviram automatska svetla ona se upale i rade,kada izvadim kljuc posle jedno minut ona se ugase,sve to ako je prekidac svetla na nulu. Medjutim ako upalim svetla na prekidacu ona rade i kada nije dat kontakt odnosno i ako je izvadjen kljuc. Isto tako ako vozim sa upaljenim svetlima na prekidacu nakon sto ugasim vozilo ako prekidac ostane upaljen i kad izvadim kljuc i zakljcam voziilo ako je prekidac ostao upaljen svetla ostaju beskonacno upaljena znaci nece se sama ugasiti bilo da je dan bilo noc. Moze li mi neko pomoci sta da uradim da mi se svetla ugase kada iskljucim kontakt. Mislim da bi tako trebalo

Definitivno je sve u redu sa svetlima. Tako treba da rade.
Kada su na automatici, sam ih startuje nakon starta motora. Sto znaci, ne moze se desiti da zaboravis upaliti ih.
Kada stane motor sa radom, izvadis kljuc, aktivna je follow me funkcija. U meniju mozes podesiti na krace vreme.

Ako nije na AUTO, to jest na onoj nuli, ti znaci komandujes. Manuelno. Sto znaci, ako si ih ukljucio rucno, manuelno, izvoli i iskljuci ih. Nista nelogicno.

Meni je sve vreme na auto. I ne razmisljam da ih ukljucim ili iskljucim. Automatika to radi umesto mene.

Jedino nemoj jos da te cudi, ako imas maglenke, i hoces da ih ukljucis po danu. Neces moci ako je na AUTO. Bar je kod mene tako.

Jos me nateraj klip da snimim i da vidis kako rade svetla.

Lightsoft

Broj poruka : 610
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragi taj Sub Apr 07, 2018 4:18 pm

Ok,vwrujem ali mislio sam da nije u redu jer na predhodnim autima se gasilo na lontakt. Mada mislim da je ovo glupo jer kad izvadis kljuc bilo vi logicno da se ugase jer iskljucenje kontakta znaci gasenje svih potrosaca.. mislim da su to francuzi glupo odradili
dragi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Apr 07, 2018 4:24 pm

Nikad vađenje kljuca nije gasenje svih potrosaca. 4 migavca, osvetljenje kabine, pozicije, stop svetla... sve to radi i bez kljuca.
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saulicv taj Sub Apr 07, 2018 4:30 pm

Stavi na AUTO, prekrij senzor na instrument tabli i ne razmišljaj više o svetlima. Ja sam ga prekrio malom crnom plastičnom kapicom sa ventila gume, i stavio kapljicu OHO lepka da ne spadne u krivini. Nikom ne smeta a odlično odradjuje posao.
saulicv

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sub Apr 07, 2018 5:02 pm

Zasto bi prekrivao senzor?

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Apr 07, 2018 5:05 pm

Da ima i dnevna svetla a da ne plaća dijagnostiku i aktiviranje .

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11376
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 52
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sub Apr 07, 2018 5:08 pm

Zile, koliko sam shvatio, nema dnevna svetla. Vec se farovi ukljucuju na auto.
Jedino ako sam nesto propustio u njegovoj pisaniji i promaklo mi.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saulicv taj Sub Apr 07, 2018 5:13 pm

Senzor se mora prekriti da ne registruje svetlost, kako bi upalio svetla i po danu. Žile tvoja konstatacija je ispravna. Medjutim kada sam to uradio nisam još ni znao da to može da se uradi dijagnostikom.
saulicv

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sub Apr 07, 2018 5:21 pm

Ako nema dnevna, on ce paliti farove i po danu. Jedino ako je nesto vec cackano dijagnostikom pa iskljuceno.

Kazem sve to, jer se vodim njegovim da ce nepostovati zakon ako nisu ukljuceni farovi. Medjutim iznad je napisao da se farovi ukljucuju na auto. Tako da ispada i navedeno cackanje pada u vodu.

Zato i pitam zasto prekrivati senzor ako se vec farovi ukljucuju.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Sub Apr 07, 2018 8:21 pm

dragi ::Ok,vwrujem ali mislio sam da nije u redu jer na predhodnim autima se gasilo na lontakt. Mada mislim da je ovo glupo jer kad izvadis kljuc bilo vi logicno da se ugase jer iskljucenje kontakta znaci gasenje svih potrosaca.. mislim da su to francuzi glupo odradili

Nisu francuzi to glupo odradili nego je na svim kolima tako koje sam ja vozio. Gasi se radio nakon par minuta od vađenja ključa kod pežoa, ali nigde se neće gasiti i svetla. Tata se na mercedesu više puta tako zajebao pa ispraznio akumulator Very Happy Tako da su tebi na prethodnim kolima prethodni vlasnici prepravljali svetla i vezivali za kontakt.
deda_bojan

Broj poruka : 170
Datum upisa : 25.10.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 SW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Apr 07, 2018 8:32 pm

Popratna svetla se mogu uključivati samo ako nema uključena dnevna , dijagnostikom. Postavio sma negde uputstvo. Može s eposestio najduže do 2 minuta.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andragon taj Pon Maj 21, 2018 12:54 am

Drugari imam identičan problem sa Peugeot-om, kao i Dragi.

Pri promeni iz prve u drugu i iz više u višu auto kao da na sekundu izgubi snagu, trzne i onda povuče ko lud. Na većim obrtajima se ovaj problem ne pojavljuje...

Pre nekih 1000 km sam odradio mali servis. Pri servisu sam menjao i filter nafte, koji inače menjam na svakih 10 000 ( Simensov je sistem pa su mi preporučili da češće menjam ).
Nakon što je majstor (moj drugar) zamenio filter, auto nije hteo da upali.
Verglao sam duze vreme, on je pumpicom pokusavao da doda naftu ali se ništa nije dešavalo.
Onda je rekao da autu treba neko vreme da povuce, ali kad se to nije desilo, skinuo je crevo posle protokomera i u njega ubrizgao start sprej.

Tada smo uspeli da upalimo auto, radio je u pocetku kao traktor ali kasnije je sve bilo ok. Medjutim, od tog starta, počelo je trzanje.
Kacio sam dijagnostiku, svi parametri su isti kao i pre, nema nikakve greške ili promene u odnosu na pre par meseci.

Kada dam gas pri preticanju, vidim dim iza, majstor je probao auto i rekao je da oseca trzanje, da sumlja na EGR ventil. Ja sam opet ubeđen da nešto nije uredu sa dovodom goriva, sumljam i na filter nafte, jer kako auto pre njegove zamene nije trzao?

Pročitao sam temu od početka i kad vidim šta je sve čovek uradio (bukvalno generalnu) a opet nije otkrio kvar
Andragon

Broj poruka : 89
Datum upisa : 27.03.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 307, 2.0 HDi, 90ks
Raspolozenje : kako kad...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andragon taj Pon Maj 21, 2018 9:10 am

Drugari još jedno pitanjce, da li sme da bude vazduha u crevu koje dolazi na filter nafte?
Vidim da po nekad prolaze mehurići iako imam više od pola rezervoara???
Andragon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Maj 21, 2018 9:49 am

Ne bi trebalo da bude mehurića.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saulicv taj Pon Maj 21, 2018 1:35 pm

I kod mene na crevima se ponekad pojavi po neki mehuric. A kao sto rekoh i to trzanje se ponekad desava. Moguce je da ima veze.
saulicv

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andragon taj Pon Maj 21, 2018 2:16 pm

Procitah negde da moze biti neko sito u rezervoaru.
Pun rezervoar a cev ima vazduha... Ne znam kako je to moguce. Poceo sam da sumljam i na filter, mozda gorivo ne moze da prolazi kako treba
Andragon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Pon Maj 21, 2018 10:06 pm

Ne sme da ima 1 jedini mehuric vazduha tokom rada. Pojava vazduha uvek znaci da sistem goriva nije dobro zaptiven, bilo samo crevo ili cev u problemu ili neki njihov sastav.

Poslednji izmenio pego307 dana Pon Maj 21, 2018 11:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
pego307

Broj poruka : 364
Datum upisa : 13.04.2018
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh