Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

PEZO TRZA I IZLUDJUJE

Strana 2 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Re: PEZO TRZA I IZLUDJUJE

Počalji od dragi taj Sre Mar 21, 2018 10:52 pm

kurjak ::Samo polako.
Kažeš trza u četvrtoj brzini na 1200 do 1400 obrtaja???
Kažeš da ne trza ispod 1200. Da li si i dalje u četvrtoj ili ne???

Lexia nije uslov da se nadje kvar u tvom slučaju. Postoje dobre uni dijagnostike. Fabrička dijagnostika je dobra za neke stvari karakteristične za konkretnog proizvodjača. Medjutim ti imaš problem sa motornom grupom koju radi svaka univerzalna dijagnostika. Neka bolje neka lošije.

Ne vidim nigde da ste pratili parametre. Grešaka nema jer ECU dobija vrednosti koje ne izlaze van granica. Dakle prema ECU sve je u redu, on ne zna da li auto trza!
Praćenje parametara je ovde jako bitno. Tu bi videli gde da tražimo problem.

Ako ne rešiš problem javi mi se krajem marta. Ja sam u Beogradu i trenutno ne mogu da gledam auto.
I moram odmah da te obavestim da ne znam da li mogu da ga rešim isit dan.  
U medjuvremenu možeš da proveriš ovo što je Žile napisao. To možeš sam. Ima još tih prostih stvari za proveru koje su verovao, ili ne, više od 50% svih kvarova. Imaš o tome sve na forumu.

Ako postaviš parametre na leru, na 2000 RPM i naročito kada se dešava problem, verovatno ti mogu i preko foruma pomoći.

Mnogo ste delova napamet izmenjali. Sem filtera, svećica i sličnih gluposti ništa drugo se ne menja napamet. KO TO PLAĆA? To mi govori da kolege koji ti popravljaju auto verovatno ne zanju da poprave auto noviji od golfa trojke. Možda grešim, jer nisam uživo u priči i ne mogu ništa da tvrdim.
sve sam potpuno shvatio i potpuno razumem,parametre nemogu da ja pratim jer nemam dijagnostiku to su radili majstori i kazu da nema nikakvih odstupanja,napon na diznama ok zadati i stvarni pritisak se poklapaju, dve dizne su bile losije pa sve cetiri sam nosio na remont.ako ne resim problem javicu ti se krajem marta pa da dodjem i bio bih ti puno zahvalan ako mi pomognes ovo me izludjuje,a za vreme nije problem koliko god vremena da trebadne nije problem. i da,sto se tice obrtaja znaci od 1200 do jedno 1400 trza kada se blago ubrzava u cetvrtoj mada se cesto oseti i u trecoj,a kada ga spustim i ispod 1000 obrtaja i polako ubrzavam nema ni trzaja i lepo ubrzava,znam da je to malo za cetvrtu ali to radim cisto radi probe i znaci od 900 krenem ubrzava normalno do 1200 onda trza do 1400 i opet prestaje a ako se jace doda gas on to preskoci i ne trza. citam forum sve cu probati sto mogu a ako ne cujemo se za dogovor . I hvala puno

dragi

Broj poruka : 55
Datum upisa : 29.12.2017

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragi taj Sre Mar 21, 2018 10:56 pm

Vlado@82 ::Moze kad hoces
OK zovem te ujutru posle devet. hvala puno
dragi

Godina : 46
Vozilo: : pezo 307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vlado@82 taj Sre Mar 21, 2018 10:58 pm

Ok.cujemo se
Vlado@82

Broj poruka : 177
Datum upisa : 04.08.2016
Godina : 35
Vozilo: : Citroen c5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Sre Mar 21, 2018 11:17 pm

Po meni su te brzine mnogo velike za probu na tim obrtajima pogotovo kad je auto hladan. Sve probe koje vršiš treba da uradiš na radnoj temperaturi.
Pitao sam te za zemperaturu zbog toga što kad je auto hladan ima obogađenu smešu na koji utiče senzor rashladne tešnosti, takođe i grejači rade još neko vreme.
Detaljno bih proverio i nosače motora.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1381
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Sre Mar 21, 2018 11:49 pm

vojkan ::Po meni su te brzine mnogo velike za probu na tim obrtajima pogotovo kad je auto hladan.

Apsolutno!

U četvrtoj da vuče iz 800 obrtaja i da ne se ne guši i ne trza, nema šanse. Može bez trzanja, ali na jakom gasu i opet će jako sporo da ubrzava do nekih 1500 obrtaja.

Drugi problem koji imaš da neće auto da upali. Da li vergla čisto (na suvo ako me razumeš), ili pokušava da upali. Ako je na suvo, probaj sa drugim ključem ako imaš. Ako neće, proveri da li BSI prepoznaje ključeve. Ako nemaš dijagnostiku da to proveriš, skini ključ sa kontakta, ostavi ga u bravi i otvori vrata. Ako pišti to znači da su ključevi prijavljeni u BSI. Medjutim to ne znači da 'kod' dolazi do motornog računara. To već morate da vidite na dijag.
Moja pretpostavka je da je BSI izgubio ključeve dok ste menjali delove, dešava se često i nije ništa strašno, ako imaš PIN kod.
kurjak

Broj poruka : 292
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragi taj Čet Mar 22, 2018 6:39 am

Znam da su to mali obrtaji i ne koristim to ali kada saltam iz trece u cetvrtu u tom trenutku on padne na1000 obrtaja i posletoga normalno ubrzava do 1200 a onda stuca do1400' polako ubrzava od 1000 do 1200 ali ubrza bez stucanja.nosac do menjaca promenjen a ova druga dva majstori tvrde da su dobri. Sto se tice paljenja on pokazuje na dijagnostiku da je senzor radilice a inace suvo vergla
DA LI DIJAGNOSTIKA IZBACI GRESKU AKO JE TAJ PROBLEM SA KLJUCEM?
dragi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Mar 22, 2018 11:31 am

Da ako ima problem sa kodom. Pregledaj ti konektor na senzoru radilice. Jesi ti ovo probao da šaltaš na 2000 rpm?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11154
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Čet Mar 22, 2018 12:07 pm

SAd sam nešto testirao po ovom snegu auto. SA trećom i nekako je moguće od 1000 ubrzavati ali sa četvrtom bogami nikako. Od 1200 je na jedvite jade moguće i sa 4 ali to je vožnja 30kmH. Počne da cima i hoće da se ugasi.
Doduše moj auto je malo jači ali je zato teži.
Sa drugom je najbolje do 2000 ali tad ne padne ni do 1500 sa trećom brzinom.
Na kraju ispada da neki problem ipak postoji. Kad je auto zagrejan( i kad nije) kod mene ide lagano sa trećom od 1000 d0 2000ob.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1381
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragi taj Čet Mar 22, 2018 2:19 pm

Probao sam da saltam na 2000 i ide lepo samo ako ne padne ispod 1200 ako je ispod onda trza. Jutros menjao senzor i neceda upali samo vergla dijagnostika prijavljuje samo senzor bregaste o i radilice nista drugo probao drugi kljuc isto neznam sta da radim
dragi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Mar 22, 2018 2:31 pm

Jesi pregledao konektor na senzoru? Što si mnjao senzor da probaš ili je crko?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragi taj Čet Mar 22, 2018 2:48 pm

Pa konektor deluje normalno,a menjo sam ga jer ga dijagnostika prijavila nakon sto nije mogo da upali,
dragi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Mar 22, 2018 3:46 pm

I posle zamene neće da upali?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Čet Mar 22, 2018 4:44 pm

Da li si pokušao ono što sam ti napisao?

Da li svetli MIL lampica na tabli kada daš kontakt?

Da li je menjan, ili skidan senzor bregaste?

Nemam Autodatu pri ruci. Gde ti se nalazi senzor radilice (kod menjača, ili kaiša)?

Probaj da upališ na sprej.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragi taj Čet Mar 22, 2018 5:19 pm

Upalio sam ga bio je prezubio jedan zub,komad one zastitne plastike odlomio se i pomerio kais za zub, normalno pali normalno radi ali i dalje trza u cetvrtoj na 1200. Kada sam sad stavljao novu plastiku skidao sam onaj nosac motora do kaisa i on nije nigde pukao ali za moj pojam on labavo seta levo desno gore dole a majstor nije to lose ne trza on od toga kaze 100 posto, Menjao sam i senzor temperature goriva i nikakve promene
dragi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Mar 22, 2018 5:26 pm

jel ti nas zajebavas ili stvarno vozis cetvrtom na 1200 obrtaja? meni ovo lici na zajebavanje
mishja

Broj poruka : 3725
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragi taj Čet Mar 22, 2018 5:49 pm

Kako crno zajebavanje brate meni je doslo da placem a ne da se zajebavam. Ljudi nevozim ja cetvrtom na 1200 obrtaja ali primetio sam da mi trza utim uslovima. I sad ga pratim smatram i siguran sam da netreba da se vozi u tim obrtajima ali isto tako nesme ni da trza. Ja volim da vozim potpuno ispravan auto to je moj problem ali sta cu. Jajde bilo ko od vas ko ima isti motor nek ubrza trecom na 1800 i presalta u cetvrtu spustice mu se obrtaji na 1100 i kad ubrzava nek vidi dali ce mu trzati . Meni trza i to nevalja siguran sam u to
dragi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stojanac taj Čet Mar 22, 2018 6:33 pm

na 1200 o/min sam u drugoj,na 1500 sam u tećoj,četvrtom i petom vozima na oko 1900 obrtaja u području najvećeg obrtnog momenta.Ako bih pokušao da ubrzavam sa 1200 o/min u četvrtoj počne da se rita ko damjanov zelenko
Stojanac

Broj poruka : 66
Datum upisa : 14.12.2017
Godina : 57
Vozilo: : Peugeot 207 1,6HDI 66Kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Mar 22, 2018 6:34 pm

Ja mislim da će u tom režima svaki auto da trza. Sutra vozim dizelaša pa ću baš da probam.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15412
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Čet Mar 22, 2018 6:36 pm

dragi :: smatram i siguran sam da netreba da se vozi u tim obrtajima ali isto tako nesme ni da trza. Jajde bilo ko od vas ko ima isti motor nek ubrza trecom na 1800 i presalta u cetvrtu  spustice mu se obrtaji na 1100 i kad ubrzava nek vidi dali ce mu trzati. Meni trza i to nevalja siguran sam u to

Ne trza svaki u tim uslovima. Neki trzaju, neki brundaju, neki neće uopšte da ubrzavaju par sekundi iz 1000 obrtaja u tom stepenu prenosa. Ne ponaša se svaki auto isto, plus zavisi i od auta i motora u kakvom su stanju, od goriva... Neću da te ubedjujem da preteruješ jer nismo svi isti i što nekoga izludjuje (bukvalno) nekome je normalno.
Ja skoro nikada ne menjam iz 3 u 4 na 1800, Nego na 2000 minimum, ako je uzbrdica onda 2200 i više.
Ja bih prvo provozao auto. Ako ne vidim problem, rekao bih ti da je sa autom sve u redu. Pogledo bih parametre sigurno, ali i ako tu vidim da je sve u granicama, to bi bilo to od mene.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saulicv taj Čet Mar 22, 2018 6:37 pm

Imam isti motor i cini mi se isti problem. Ali u mnogo manjoj meri, tj ne javlja se stalno. Meni se desava da trza na tim obrtajima kada polako ili lagano ubrzavam, svejedno u kojoj je brzini. To se recimo najvise oseti kada polako ubrzavas i saltas iz prve u drugu brzinu pa polako dajes gas (pritom ne mislim da ga gnjavim). Ako ga stisnem jace onda povlaci bez trzanja.
saulicv

Broj poruka : 68
Datum upisa : 11.08.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 2.0 HDI 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Čet Mar 22, 2018 6:42 pm

dragi ::Upalio sam ga bio je prezubio jedan zub

Što se tiče preskakanja kaiša, dali su ti oni rekli da je to bio problem, ili si sam utvrdio???
Napisao sam ti da probate da ga upalite na sprej da vidimo da li pali i kako radi.

kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragi taj Čet Mar 22, 2018 7:39 pm

Bio sam sa njima kada su ga podigli blokirali bregastu i videli da im se na zamajcu ne poklapa blokiranje razubili pomerili za zub i upalio na cvoku radi ok i mirno nema nikakvih problema osim tog nesretnog trzanja. I oni se slazu da nebi trebo da trza.
dragi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragi taj Čet Mar 22, 2018 7:42 pm

Pokusavam da ubacim slike parametara danas sa dijagnostike ali ne umem ovde da ih postavim
dragi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Mar 22, 2018 8:14 pm

Vidiš dole u ovom delu gde pišeš postove, ispod slova 'B', imaš četiri 'prekidača'. Prvi sa desne strane je 'Ugostiti sliku', klikni tu, pa na 'select files' i onda uputi gde se na tvom računaru nalaze te slike. Ostalo forum radi sam. Drugi način je hostovanje na internetu i kopiranje linka na forumu, a o tome imaš uputstvo

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15412
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragi taj Čet Mar 22, 2018 8:52 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

dragi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Mar 22, 2018 9:01 pm

Mislim da na zagrejanom motoru treba d abude 250 bara pritisak, regulator otvoren od 15-17 % na leru, napon na diznama 80 mv. regulatro 700 mv u leru. Ovo je trebalo da se snimi na 1200 rpm gde pravi problem.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći