Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Peugeot 307 elektrika problem

Ići dole

Peugeot 307 elektrika problem

Počalji od parabolis taj Pet Apr 20, 2018 11:34 am

...model je 1.6 hdi, 90 ks, 2005 god, nije rejstaling, naime, pre 4 dana nije hteo ujutru da upali, ima struje, cuje se tok tok tok pri paljenju(prretpostavljam automat od alnasera da se cuje), odneo u srdu kod majstora, zamenio mi automat alnasera, juce ceo dan vozio, sve oke, jutros opet isti problem....isto se cuje top tok tok, ne vergla auto, ima struje....opet nosim na reklamaciju, ali eto ako moze mala pomoc forumasa (da ne blenem ko tele u sarena vrata kod majstora, da i ja kazem koju pametnu :-) ).
parabolis

Broj poruka : 53
Datum upisa : 27.11.2015
Vozilo: : Peugeot 307 1.6hdi. 2005god

Nazad na vrh Ići dole

Re: Peugeot 307 elektrika problem

Počalji od Жиле taj Pet Apr 20, 2018 2:35 pm

Ovde ti je sve objašnjeno. Bojim se da će te taj majstor istresti iz gaća. Obavezno proveri masu na motoru ili menjaču ne znam gde se nalazi kod tebe , dotegni je, dotegni i kleme na akumulatoru ako su labave.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11299
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Pet Apr 20, 2018 11:14 pm

Odlican video, iako je na talijanski sve se ukapira i bas su to i najcesci kvarovi. Samo nisu opisali kad propusta bendix.
dejca

Broj poruka : 239
Datum upisa : 07.01.2018
Godina : 49
Vozilo: : Peugeot 307 HDI 2,0 karavan
Raspolozenje : Mrzim leto.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parabolis taj Pon Apr 23, 2018 8:48 am

treci put kod njegovog velicanstva majstora, autoelektricar , .....prikljucuio je na moj akumulator neki njegov merac...Varta je akumulator 74ah star tacno 26 meseci, prilikom verglanja padne vrednost struje na 6, zamenuili sa drugim akumulator i evo radi auto, od petka tako vozim, danas je ponedeljak, sve ispravno.Malo mi cudno da je Varta zatajila u garantnom roku, pitanje jedno, da li je moguce da je automat anlasera (koji je inace zamenjen sa novim) napravio darmar, i drugo pitanje, da li je moguce dopuniti Vartu, zeleo bih da izbegnem kupovinu novog....toliko ..pozz
parabolis

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Apr 23, 2018 10:08 am

Akumulator odmah dopuni ! Nemoj da ide preko 14.8-15 V pri punjenju.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parabolis taj Pon Apr 23, 2018 10:11 am

koliko je sigurna tako dopunjena varta, ovaj majstor me ubedjuje da je akumulator zavrsio svoje, ne vredi dopunjavati,barem on tako kaze.
Drugo pitanje, da li se moye ispitati akumulator, da se tacno utvrdi sta je sa njim, malo mi sumnjivo da varta tako zakaze.
Inace, na zamenjenom aiutomatu anlasera, kontakti su bili sprzeni skroz, i otuda i objasnjenje majstora da je akumulator uzrocnik kvara..... mene logika vodi drugim putem, automat je bio na izmaku snage, kontakti polupotroseni, akumulator je odradio svoje ali nije mogao  da se napravi dobar kontakt jer je automat vec bio gotov,....ono sto zelim da kazem, najlakse je kupovati samo novo, po meni to mogu i ja ovako sa ovim mojim skromnim znanjem da kazem, ......kupi novi akumulator, i vozi misko.....
parabolis

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Apr 23, 2018 10:26 am

Ovako, napuni do kraja akumulator, kako sam ti rekao. Najbolje punjačem 5A , onda nađi ove što prodaju akumulatore i ptaj koji besplatno testiraju , testiranje traje par minuta. Taj majstor nije kršten što je to rekao.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parabolis taj Pon Apr 23, 2018 10:31 am

oke, hvala puno,pozz....
parabolis

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pon Apr 23, 2018 12:27 pm

Varta ti uopste nije neki kvalitet, ako to mislis, evo ti sta kaze strucnjak pa procitaj :

http://akumulatori-desulfatizatori.blogspot.rs/2014/09/ove-akumulatore-bih-ja-izabrao.html?m=1

A zasto ne odneses na reklamaciju, zar nije 36 meseci garancija ? scratch

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1481
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parabolis taj Pon Apr 23, 2018 5:57 pm

Moram da se ispravim, naveo sam u postu da je varta stara dve godine i par meseci, sto nije tacno, odneo na proveru i utvrdjeno je da varta ima 6 godina!!!!!

Odradila svoje, svaka cast!!!
Kupljen novi aku-ProAtomic, 74ah, 33 meseca garancija.
Problem resen, hvala forumu na informacija....
parabolis

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parabolis taj Uto Apr 24, 2018 7:52 am

nemanja80 ::Varta ti uopste nije neki kvalitet, ako to mislis, evo ti sta kaze strucnjak pa procitaj :

http://akumulatori-desulfatizatori.blogspot.rs/2014/09/ove-akumulatore-bih-ja-izabrao.html?m=1

A zasto ne odneses na reklamaciju, zar nije 36 meseci garancija ? scratch

...procitao sam ovaj blog od "a" do "š", puno korisnih informacija, medjutim ovde Varta nigde eksplicitno nije navedena, pominje se Bosch...no nema veze, moja Varta je odradila 6 godina torture, i mislim da je za njenu dugovecnost zasluga to sto se autom svaki danom napravi oko 100km otvorenog puta, putovanje na posao i nazad....
parabolis

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Apr 24, 2018 8:48 am

Naravno, da je bilo 'stani - kreni' sasvim sigurno ne bi toliko izgurala.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content