Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

. Xsara Picasso 2.0 HDI 2003. - oscilacije u gasu

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

. Xsara Picasso 2.0 HDI 2003. - oscilacije u gasu

Počalji od Ivanraa taj Sub Apr 21, 2018 5:31 pm

Auto u sred voznje izgubi gas, nekad dobije nazad za par sekundi, a nekad moram da pustim nogu sa gasa i pritisnem ponovo da bi dobio gas. Dijagnostika nista ne pokazuje, niti pali neku lampicu na display-u. Auto se ne gasi, nego samo izgubi totalno gas, i dobije ga ponovo.

Pricao sam sa nekim serviserima za druga auta i kazu da moze biti regulator visokog pritiska, ali takodje i pedala gasa kao i jos neke stvari. Uglavnom da prvljavo gorivo najcesce napravi takav problem.

Najgore mi je sto dijagnostika nista ne pokazuje i sad ne znam sta da radim, a ne daju mi se pare za regulator visokog pritiska ako nije to, jer kosta preko 100e.

Vise detalja sam napisao u prethodnom postu. Ali vidim da je ljudima tesko da citaju toliki tekst, pa sam napisao ovde vrlo kratku verziju. Ako imate bilo kakva pitanja, molim vas procitajte prethodni moj post, jer sam tamo napisao vecinu detalja kojih sam se setio.

Da li neko ima savet sta i kako dalje da radim?

Na leto planiram da idem na more ovim autom, pa ne bih da me ostavi negde na pola puta.

Svaki savet je dobrodosao.

Hvala :)
Ivanraa

Broj poruka : 34
Datum upisa : 19.04.2018
Godina : 37
Vozilo: : Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2003.

Nazad na vrh Ići dole

Re: . Xsara Picasso 2.0 HDI 2003. - oscilacije u gasu

Počalji od Petrucci taj Sub Apr 21, 2018 7:42 pm

Pojaviće se Žile i ovi iskusni 'naftaši', verujem da će prepoznati neki od simptoma i imati neku ideju. Strpljivo.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Apr 21, 2018 8:00 pm

Sve ovo što su majstori rekli može da bude. Kako je rađena dijagnostika, samo gledanje ima li grešaka ili merio i žive parametre?
Evo pročitao sam i drugi post. Ako ti je boš sistem ubrizgavanja imam ja regulator pa da probamo a imam i dijagnostiku.

Poslednji izmenio Жиле dana Sub Apr 21, 2018 9:15 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11374
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vlado@82 taj Sub Apr 21, 2018 8:50 pm

Moguci uzroci senzor pedale gasa,senzor temperature goriva ,regulator goriva zacepljeno sito u rezervaru
Vlado@82

Broj poruka : 197
Datum upisa : 04.08.2016
Godina : 36
Vozilo: : Citroen c5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivanraa taj Sub Apr 21, 2018 10:24 pm

@petrucci, hvala, evo bio si u pravu :)

@Zile boshove su dizne cini mi se, tako da verujem da je i ostalo. Merio je komsija elektricar u voznji i sve sto je mogao da ocita jesta da postoji pad pritiska u tim trenucima kada gubi gas. Ali nema greske.

@Vlado@82 da li bi trebalo to da vidi dijagnostika, tj. da li postoji mogucnost da je bilo sta od toga polu ispravno, pa ga dijagnostika ne prijavi, nego tek kad potpuno ne radi, a ovako sve prijavljuje da nema greske. i to, ako je zacepljeno sito u rezervoaru, ako to dijagnostika ne moze da pokaze, postoji mogucnost da je i tako nesto.

Zile, posalji mi neki broj telefona pa mozemo da se cujemo za to. Ne znam gde radis, jel imas ili radis u nekom servisu u Zemunu ili negde drugde, ja sam na periferiji grada (Grocka), ali relativno cesto svratim do zemuna (zena mi je zemunka :) )

Hvala na odgovorima.
Ivanraa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Apr 21, 2018 10:36 pm

Ja nema servis i nisam majstor. Po nešto znam da uradim.
Tvojim autom se nisu nešto preterano bavili majstori?
Na čemu registruje pada pritiska?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivanraa taj Sub Apr 21, 2018 11:08 pm

Pa dobro, ako imas deo koji mogu da isprobam i za proveru, i to mi moze znaciti, da za taj bar budem siguran.

Nisu ni stigli mnogo da se bave jer je tek od nedavno auto u mom vlasnistvu a i nemam u blizini majstore za francuze. Najblizi majstor kod kojeg sam i radio veliki i mali servis je na 20km od mene (u kaludjerici blizu semafora). Kod njega nisam jos bio za ovaj problem. Jer prosto nisam ni stigao. Tek nema nekoliko dana kako se to desava, a svakako sam imao u medjuvremenu zakazan servis klime u komsiluku, pa sam kod tog servisera proverio sta kaze dijagnostika.

U jednom trenutku je bilo prijave neceg u vezi sa protokomerom vazduha, ali je to reseno.

A ne mogu da se setim na cemu je izmerio pad pritiska u toku voznje.

Verujem da u nekom servisu specijalizovanom za citroene imaju vec iskustva sa ovakvim simptomima pa samim tim i sta je uzrok. Sto Vlado kaze, moze biti i nesto od tih stvari koje je on nabrojao.
Ivanraa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vlado@82 taj Ned Apr 22, 2018 8:49 am

063-1533714 je moj br.ako ti sta znaci
Vlado@82

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivanraa taj Ned Apr 22, 2018 10:29 am

Vlado@82 ::063-1533714 je moj br.ako ti sta znaci

Hvala, znaci mi da imam koga da pozovem ko se razume ako mi zatreba drugo misljenje i savet. I Zika mi je ostavio br. Cucemo se ako zatreba.

Mislio sam da mozda sam ocistim sito i mozda pogledam par stvari koje mogu sam, ne bih nikome da oduzimam privatno vreme za sve sto mogu sam da pogledam i proverim. Nemam problem sa otvaranjem, rastavljanjem i sastavljanjem. Sto se toga tice sam vrlo spretan i snalazljiv i zainteresovan da naucim nesto novo uvek. Samo sto inace to radim sa kompjuterima a ne sa kolima Very Happy Tako da mi treba samo dobro uputstvo i nema problema.

Danas gletujem sebi neku sobu, ako to zavrsim ranije, videcu da pogledam auto koliko mogu neke stvari ovako solo i amaterski. Makar samo da ocistim konektore na nekim senzorima, ako bude potrebe.
Ivanraa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivanraa taj Sub Maj 12, 2018 7:05 pm

Ovako, nakon sto sam odvezao auto u drugi servis, (ovde sam nasao Nikolu sa Karaburme u preporukama - pa sam kod njega odvezao auto), problem je 90% resen. Objasnicu zasto kazem 90%.

Generalno su izgleda dizne bile u losem stanju, to je izneto kao uzrok onoga sto mi se desava na autu. Dizne su reparirane, 3 a jedna je zamenjena.

Takodje mi je zamenjena remenica radilice i kajs koji je imao fizicko ostecenje usled puknute remenice.

90% je reseno zato sto, u voznji, ima vidno poboljsanje, ali i dalje postoji povremeno prigusenje gasa. To sam osetio u probnoj voznji i predocio majstoru.

Predlozeno mi je resenje: da ga vozim zustrije. Da izbaci verovatno prljavstinu od loseg goriva. Ako sam dobro razumeo. Odnosno da produva i prodise. Kaze HDI treba malo zustrije da se voze. Ja inace u poslednjih godina imam laksu nogu na gasu, pa mi to nije obicaj.

Ako nekog interesuje trosak:

3x reparirana dizna, 1x zamenjena: 200e

zamenjena Remenica radilice + nov kajs = 100e
(remenicu i kajs sam dobio nazad i 1 diznu)

Otkacen leptir sa EGR ventila.

za ruke: 9000din

To je ono sto je odradjeno.

Imam jos jedan problem. Curenje servo ulja niz letvu volana. Pa moram za to da odem negde na reparaciju letve volana.

Komsija elektricar kaze da je drugar imao isti problem kao ja, sto se gubitka gasa tice, i da mu je problem bio zacepljen neki usisni ventil. To je sredjeno i auto ide normalno posle toga. Mozda je to i kod mene problem takodje, pored tih dizni. Ocigledno ima jos zakrcenja u sistemima koji dovode gorivo do motora. Da li imate neki savet kako i sta od toga mogu sam da proverim i ocistim?

Pisem dalja iskustva kad budem imao nove informacije.

Pozdrav svima!
Ivanraa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivanraa taj Sub Maj 12, 2018 7:10 pm

Evo napokon i auto da pokazem :)

Poslednji izmenio Ivanraa dana Sub Maj 12, 2018 7:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Ivanraa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivanraa taj Sub Maj 12, 2018 7:12 pm

Evo i letva odozdo, sa leve strane se vidi na dva mesta gde povremeno kapne servo ulje. Slika je nightmare...

Ivanraa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vlado@82 taj Sub Maj 12, 2018 9:17 pm

Vlado@82

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vlado@82 taj Sub Maj 12, 2018 9:35 pm

kako remenica na radilici moye ostetiti p.k kais s vanjske strane ?
kako je to auto islo i kako je radilo ako nisu diyne valjale?
zasto je dizne dirao bez potrebe kad je tu eger pravio problem?zasto si patio remenicu i p.k kais 100 evra? kad je to sve maximum 60 evra !moj zakljucak je sledeci da je te olavrio po dzepu i mozgu jer dizne nije pipnuo,remenicu i pk ti naplatio duplo,blokirao eger sprzio ga malo u obrtaje i on dobar 200 evra na diznama koje nije pipnuo i uvalio ti neko diznu iz kante za smece naplatio ti plus ruke i on dobar 300 evrica fakticki sto ti blindirao crevo vakuma na egr ventilu i malo spicio po gasu negdje mozda nekih 20 min.a ti opet isti problem imas jer ti eger ne radi i posrce i dalje nita uradio nisi a pare si dao sad rokaj
Vlado@82

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Sub Maj 12, 2018 10:06 pm

3x reparirana dizna = 3x80e=240e, 1x zamenjena 100
Ukupno 340e!

Dao si skoro 400e, a auto nije ispravan!
PUG207

Broj poruka : 657
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vlado@82 taj Sub Maj 12, 2018 10:16 pm

nemogu da vjerujem sta sve ljudi placaju
Vlado@82

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Sub Maj 12, 2018 10:19 pm

Pošto si sa komšijom radio uživo dijagnostiku i ustanovili ste da postoji pad pritiska goriva, samo gde? Na autu su ti bošove dizne pa je verovatno da imaš bošovo ubrizgavanje i pupmu za gorivo u rezervoaru. Treba ustanoviti gre je pad pritiska goriva, da li u delu niskog(pumpa u rezervoaru) ili visokog pritiska?

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1451
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivanraa taj Sub Maj 12, 2018 10:36 pm

vojkan ::Pošto si sa komšijom radio uživo dijagnostiku i ustanovili ste da postoji pad pritiska goriva, samo gde? Na autu su ti bošove dizne pa je verovatno da imaš bošovo ubrizgavanje i pupmu za gorivo u rezervoaru. Treba ustanoviti gre je pad pritiska goriva, da li u delu niskog(pumpa u rezervoaru) ili visokog pritiska?

Secam se samo da je rekao pad pritiska u sistemu. Moracu ponovo da sednem za volan sa dijagnostikom i da vidim sta ce reci.
Ivanraa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivanraa taj Sub Maj 12, 2018 10:47 pm

Vlado@82 :: kako remenica na radilici moye ostetiti p.k kais s vanjske strane ?
kako je to auto islo i kako je radilo ako nisu diyne valjale?
zasto je dizne dirao bez potrebe kad je tu eger pravio problem?zasto si patio remenicu i p.k kais 100 evra? kad je to sve maximum 60 evra !moj zakljucak je sledeci da je te olavrio po dzepu i  mozgu jer dizne nije pipnuo,remenicu i pk ti naplatio duplo,blokirao eger sprzio ga malo u obrtaje i on dobar 200 evra na diznama koje nije pipnuo i uvalio ti neko diznu iz kante za smece naplatio ti plus ruke i on dobar 300 evrica fakticki sto ti blindirao crevo vakuma na egr ventilu i malo spicio po gasu negdje mozda nekih 20 min.a ti opet isti problem imas jer ti eger ne radi i posrce i dalje  nita uradio nisi a pare si dao sad rokaj  

Vlado, sve je to moguce sto si naveo. Ali ja to ne mogu da znam nista za sigurno.

Najbolje sto mogu je da ponovo pitam komsu da nakaci dijagnostiku i da vidim sta ce dizne reci, pod uslovom da se on seca koji su parametri bili ranije, da li ima ikakvog vidnog poboljsanja. Kako bih se uverio da li je uopste radio dizne. Za sada zelim da verujem da jeste, jer u suprotnom sam stvarno ispao ovca.

Ivanraa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivanraa taj Sub Maj 12, 2018 10:55 pm

PUG207 ::3x reparirana dizna = 3x80e=240e, 1x zamenjena 100
Ukupno 340e!

Dao si skoro 400e, a auto nije ispravan!

Tacno tako.

Ispade da treba da dam ceo auto u novcanom iznosu da bi mi auto bio ispravan. Jer, evo, neka je sve to tako, dizne bilo krs, trebalo je da se srede i recimo sredjene su. Moj problem i dalje nije apsolutno resen. Ili kako su mi rekli - produvan. Da li mi produvavanje resava ostatak problema?
Ja ne znam, moracu izgleda da ga nagazim malo po auto putu i vidim sta ce da se desi.

Ivanraa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivanraa taj Sub Maj 12, 2018 11:05 pm

Evo i par slika od remenice koja je pukla tu gde je pukla... Ovo je uslikano pre nego sto sam otisao u servis i istu sam dobio skinutu i vracenu, tako da jeste to tacno, pukla je tu... Ali da li je to ostecenje na remenici moglo da napravi ovo na kajsu, to ne znam. Sad kad pogledam slike, sumnjam, jer ostecenje nije na ivici kajsa nego ka sredini.

Ivanraa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivanraa taj Sub Maj 12, 2018 11:12 pm

Jedno pitanje, ako su dizne reparirane, da li postoji neki parametar po kome to moze da se proveri, tj. utvrdi da je to odradjeno i odradjeno kako treba?

Da budem sto posto siguran. Zelim da to proverim.

Napomena: Nije servis radio reparaciju, nego su oni izvadili dizne i odneli kod bosiste koji ih je sredio. 3 komada, a tu jednu su zamenili koja nije valjala.
Ivanraa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Maj 12, 2018 11:19 pm

Da kažem rečnikom koji svi razumeju, napravili su od tebe ... da ne kažem šta. Sada ganjaj autputom da "produvaš" mašinu, džep si produvo.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vlado@82 taj Sub Maj 12, 2018 11:25 pm

Sad pjevaj para nemam j..... Se znam
Vlado@82

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivanraa taj Sub Maj 12, 2018 11:33 pm

Жиле ::Da kažem rečnikom koji svi razumeju, napravili su od tebe ... da ne kažem šta. Sada ganjaj autputom da "produvaš" mašinu, džep si produvo.

Jbg, Жиле, sad promaja duva kroz moje dzepove.

Najvise sam otisao u servis zbog letve volana (koju nisu i ne mogu oni da mi srede), za gubitak gasa mi je bilo ostalo da proverim onaj senzor za gas (sto smo pricali) i regulator visokog pritiska... Ali sam se uspanicio kad sam video na sta lici letva i ona rupa na kajsu... (kad sam kod komse skidao rezervoar da proverim sito u pumpi). Nisam hteo da rizikujem da nagrabusim ili napravim jos vecu stetu dok sAm ispitujem auto zbog jednog problema, tj. da mi pukne kajs nacisto zbog drugog problema i izazove svasta nesto...

Necu na ovome ostaviti... Prvo da proverim da li su dizne zaisa radjene. Nece mi biti ni malo krivo ako su sredjene, ali ako se ispostavi da nisu radjene, u tom slucaju ce stvari ici drugim tokom.
Ivanraa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu