Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

. Xsara Picasso 2.0 HDI 2003. - oscilacije u gasu

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Re: . Xsara Picasso 2.0 HDI 2003. - oscilacije u gasu

Počalji od Ivanraa taj Sub Maj 12, 2018 11:33 pm

Жиле ::Da kažem rečnikom koji svi razumeju, napravili su od tebe ... da ne kažem šta. Sada ganjaj autputom da "produvaš" mašinu, džep si produvo.

Jbg, Жиле, sad promaja duva kroz moje dzepove.

Najvise sam otisao u servis zbog letve volana (koju nisu i ne mogu oni da mi srede), za gubitak gasa mi je bilo ostalo da proverim onaj senzor za gas (sto smo pricali) i regulator visokog pritiska... Ali sam se uspanicio kad sam video na sta lici letva i ona rupa na kajsu... (kad sam kod komse skidao rezervoar da proverim sito u pumpi). Nisam hteo da rizikujem da nagrabusim ili napravim jos vecu stetu dok sAm ispitujem auto zbog jednog problema, tj. da mi pukne kajs nacisto zbog drugog problema i izazove svasta nesto...

Necu na ovome ostaviti... Prvo da proverim da li su dizne zaisa radjene. Nece mi biti ni malo krivo ako su sredjene, ali ako se ispostavi da nisu radjene, u tom slucaju ce stvari ici drugim tokom.

Ivanraa

Broj poruka : 34
Datum upisa : 19.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Maj 12, 2018 11:43 pm

Mene su "ebali " te bitange samo tako. Na šta su oni spremni to ni najbolesniji um ne bi smislio.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11299
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Ned Maj 13, 2018 12:20 pm

Dizne moze videti neka dijagnostika kao sto ima Zile, moze videti parametre rada dizne , da li dizna odstupa ili ne ,a da li je bila na stolu kod bosiste mozes videti jedino da je skines! Jer dizne koje nisu dugo skidane su pune skrame, ako je bila na stolu kod bosiste onda je cista.
Inace da skines diznu ako je skidana skoro i da je proveris nije problem i lako bi se skinula ako je vec skoro skidana! Ako je zapekla i tesko se skida onda nije dirana!
PUG207

Broj poruka : 613
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Maj 13, 2018 1:35 pm

lepo receno brate....pratim sve ovo i hocu/necu da se ukljucim i probam da dam kakav savet ako se moze...STA bih sve ja dao da imam vas nekoliko ovamo kod mene...slicno sam prosao i ja sa tim diznama kad sam naleteo na lopuzu u Cacku prilikom kupovine i radjenog velikog servisa...neka sto me je odrao oko delova i samog servisa, nego smo ustanovili da se cuje (i to glasno!,pogotovu dok je hladan motor)sistanje kao da se aktivira ``kijavac``koji izbacuje visak vazduha na kompresoru...naravno,znao je motor da se izjoguni ujutro i ne upali odmah ili se posle nekoliko sekundi ugasi...u pitanju su bile tzv.PODLOSKE na injektorima i dasa je to naplatio po 1000 din po komadu...stim,sto mi je skakao i kombusao po motoru ne bi li izvadio iste...i zato kao sto prika kaze....siguran znak da nije dirana je da se ne moze lako izvaditi...ali majstori koji drze do sebe imaju alat za takvo sto a ne kao ovaj surdupov iz Cacka koji je izmisljao vrucu vodu,pa mi je diznu do zupcastog totalno razmontirao i od neke stare ugradjivao nesto navarivano sa uskom i nekim improvizovanim alatima cupao(skidao mi i haubu covece!)i na kraju mi utne neku njegovu,naplati je 65e i nije radila...da ne gnjavim...morao sam moju da repariram i vratim mu njegovu i doplatim jos 35e(sve u njegovoj reziji!)ZATO pamet u glavu i nije nista urgentno! bolje je biti pesak neki dan nego da svako jede ``govedinu``po autu i produvava dzepove...nadji lepo pravog majstora ,neka je skuplji al bar neka zna posao...i jos nesto...po meni....majstor koji te otera da gledas zavese i poljoprivredne alatke po izlozima dok ti radi oko auta, je spreman na sve...imam svog majstora i NEMAM takvih problema...a lopurde iz Cacka u sirokom luku,
uz izvinjenje za piskaranje,da napomenem da je neko pre ovde negde nazvrljao da je remenicu radilice i linijski platio oko 6000 din....e, ovaj Cacanin je meni samo remenicu naplatio preko 7000 din... nadam se da ce se problem resiti... samo strpljivo i auto u prave ruke....

Poslednji izmenio SOF dana Ned Maj 13, 2018 1:46 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
SOF

Broj poruka : 388
Datum upisa : 09.04.2017
Godina : 52
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Maj 13, 2018 1:43 pm

Жиле :: Na šta su oni spremni to ni najbolesniji um ne bi smislio.

ode pre neki dan da se nadovezem za majstore govnare
bio ja do majstora i dolazi covek sa mecom S neki noviji, kudi majstora sto se nije javio na telefon i pocne da prica sta mu se desilo
ugasi mu se auto na autoputu i nece da upali, upozoravao ga da nema AD BLUE on kao sipace i nestane mu, nema paljenja auta, zove ovog mog majstora on mu se nejavlja, zove nekog poznatog u Bg za mercedesa, rece on kako je prezime al sam zaboravio, kaze on njemu da mu nestao AD BLUE i da ne moze da upali, ovaj mu kaze stavi auto na slep i doteraj ga pa cu pogledati kad stignem, kaze covek jel mozes da dodjes ovde ili da posaljes nekog ne pitam sta kosta platicu ceka me kamion za istovar, ovaj majstor nece, kaze doteraj ga na slep

on u nebranom grozdju zove nekog turcina u Austriji (inace i on zivi tamo) isto radi mercedese, kaze turcin sipaj AD BLUE  daj kontakt i sacekaj malo, ponistice se greska i teraj, tako i bi
mogu da zamislim sta bi mu ovaj nas nakarikao

idi ti do Zileta
mishja

Broj poruka : 3799
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Maj 13, 2018 1:50 pm

pa to i ja kazem druze...jesam li u pravu kada kazem ono o majstorima koji te posalju na ``izlet`` do Tjentista dok ti rade auto?
kazem...da mi je nekoliko vas ovamo kod mene  koji ste pravi za pomoc procvetao bih...ovako ovom prijatelju koji ima taj problem na koji se dovezujem stvarno zelim da nadje covu koji ne dere nego pomaze....

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Maj 13, 2018 2:01 pm

nevezano za ovu temu...uglavnom taj ``veliki`` servis odmah posle kupovine auta koji sam odradio,ne znajuci za ovaj sajt(trazio bih ja savet i preporuku od ljudi sa ovog sajta)sa sve tom diznom(ukakenom mojom,uguranom njegovom i na kraju repariranom mojom(sto pre toga nije moralo,jer je radila kao sat!),uz tu remenicu radilice oko 61000 i malo jace,nisam racunao tu putne troskove,dva puta CELODNEVNI boravak u Cacku i neki textar spray(200 din.)koji je URACUNAO da bi ``oprao`` motor...koji je bio ``prljav`` od nafte koja je curila ispod podloski?a motor suv ko barut...trebalo je za tih 4000 da promeni i gumice al je samo namazao neki majonez na stare( i natego mi jednu od onih sisica i naprsla je...) i kasnije je to i dalje MIRISALO po kabini dok nisam kod lokalnog bosiste nabacio nove gumice i sisicu.... DALEKO mu lepa kuca,mislim da sam mu bar 30-ak mojih ljudi iz Zvecana odvratio...i jos cu,jer je  obican drpator....

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Ned Maj 13, 2018 2:19 pm

Meni na Stilu kad je crkla dizna, odem kod majstora on kaze svom radniku zakaci na dijagnostiku, on zakaci vidi se jedna dizna ne radi, mali zavapi da kaze za diznu ali ga on prekide u fazonu to je neka greska u softveru ne moze dizna toliko da odstupa!
Kaze ovo ti je sigurno otisao zamajac, a verovatno posto ovako klapce i radilica. Ja se tu isfoliram koliko bi kostao kvar sta kako, ispade minimum 700e sa setom kvacila i zamajcem i kao on ce za rad samo 40e posto je prijatelj sa mojim tastom. Mi se zgledamo, zahvalimo na trudu i paljba kod drugog majstora, ovaj drugi strucnjak odgovorno tvrdi da je crkao menjac a uz njega mora i zamajac novi i trte mrte, cifra otprilike 750e!!!
Na zalost ovaj nas prijatelj bosista je bio na odmoru pa ne mozemo kod njega, a nismo ludi i vidimo da jedna dizna ne radi kako treba, jer auto radi ko traktor, jedino na vecem gasu ona radi, skidanjem dzekova utvrimo da se radi o trecoj dizni, po broju okrenem lika u Indjiju kaze ima za taj broj sasije dizne, koliko kosta dizna , kaze covek 1000 dinara
Odemo da kupimo diznu, ja dam 4000 i uzmem 4 komada u fazonu mozda se desi da jedna ne valja ali 4 tesko!!! Skinemo trecu diznu, bilo je malo mucenje povuci potegni dok ne krene da izlazi, izvucemo stavimo drugu, upalimo, auto ko nov!!!
Eto drugari , kvar koji kosta malo love, umalo da dam pare od polovine letovanja u Grckoj pa vi vidite!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Maj 13, 2018 2:27 pm

he he he...o tome pricamo....stvarno treba naci dobrog i licnog majstora ....dole drpatori!kad bih samo mogao da nacrtam ili nadjem negde neku sliku od tog ``ALATA``kojim je cupao dizne...POBOGU! pa to nema ni u Mad MAX-u?!!! a ljudi od kulture to lepo radapcigerom predvidjenim za te stvari ,par puta zavije kljucem i cao djaci!

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Ned Maj 13, 2018 3:54 pm

Što se vađenja dizni tiče, postoji alat, ali nije moguće prići njim svakom motoru. I ne vadi se radapcigerom, nego ima alat koji uhvati diznu pa onda se cima kontra teg.
Kod nas u selu je zvanični Mercedesov servis, ćale i ja kod kuće na njegovom Vaneu skidali dve dizne dva dana. Pitali ove iz servisa jer je tata dobar sa njima, ne može se prići nikako tim alatom diznama na a klasi i vaneu, i to je značilo dva dana špricanja wd-a i cimanja. A meni na staroj 307-ici sve pristupačno, izvadili ih rukom kada sam glavu radio. Tako da ne zavisi od alata stručnost majstora. Ovaj te jeste ošišao, to na stranu, ali verujem da bi se svaki majstor toliko namučio da izvadi kada se uhvati garež.

A znam i majstora koji je naplatio liku zamenu plivajućeg na kolima koja ni nemaju plivajući Very Happy

Sa druge strane, znam mnogo više dobrih majstora nego tih kvarnih, tako da ne brinem za svoja kola.
deda_bojan

Broj poruka : 170
Datum upisa : 25.10.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 SW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Maj 13, 2018 4:19 pm

PUG207 ::Meni na Stilu kad je crkla dizna, odem kod majstora on kaze svom radniku zakaci na dijagnostiku, on zakaci vidi se jedna dizna ne radi, mali zavapi da kaze za diznu ali ga on prekide u fazonu to je neka greska u softveru ne moze dizna toliko da odstupa!
Kaze ovo ti je sigurno otisao zamajac, a verovatno posto ovako klapce i radilica. Ja se tu isfoliram koliko bi kostao kvar sta kako, ispade minimum 700e sa setom kvacila i zamajcem i kao on ce za rad samo 40e posto je prijatelj sa mojim tastom. Mi se zgledamo, zahvalimo na trudu i paljba kod drugog majstora, ovaj drugi strucnjak odgovorno tvrdi da je crkao menjac a uz njega mora i zamajac novi i trte mrte, cifra otprilike 750e!!!
Na zalost ovaj nas prijatelj bosista je bio na odmoru pa ne mozemo kod njega, a nismo ludi i vidimo da jedna dizna ne radi kako treba, jer auto radi ko traktor, jedino na vecem gasu ona radi, skidanjem dzekova utvrimo da se radi o trecoj dizni, po broju okrenem lika u Indjiju kaze ima za taj broj sasije dizne, koliko kosta dizna , kaze covek 1000 dinara
Odemo da kupimo diznu, ja dam 4000 i uzmem 4 komada u fazonu mozda se desi da jedna ne valja ali 4 tesko!!! Skinemo trecu diznu, bilo je malo mucenje povuci potegni dok ne krene da izlazi, izvucemo stavimo drugu, upalimo, auto ko nov!!!
Eto drugari , kvar koji kosta malo love, umalo da dam pare od polovine letovanja u Grckoj pa vi vidite!
Ja svedok za dizne, radio je kod mene dijagnostiku ,i ta dizna radi ko nova. Motor prede ko mačak.

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11299
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Maj 13, 2018 7:54 pm

Taj iz Indjije snabdeva delovima za Fiat sve od Bg-a do Sida, svi ga hvale za delove
Deda taj Merc servis je među boljima u zemlji kako sam čuo...
mladenmi16

Broj poruka : 6539
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Ned Maj 13, 2018 8:24 pm

Ma covek ima Fiatovi fabriku u Indjiji!
Ima rasturenih jedno bar 300 Stila i Alfi i cega sve jos!
Sve kataloski zavedeno do najmanje sitnice i sto je najvaznije sve je ispravno!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Maj 13, 2018 9:05 pm

deda_bojan ::Što se vađenja dizni tiče, postoji alat, ali nije moguće prići njim svakom motoru. I ne vadi se radapcigerom, nego ima alat koji uhvati diznu pa onda se cima kontra teg.
Kod nas u selu je zvanični Mercedesov servis, ćale i ja kod kuće na njegovom Vaneu skidali dve dizne dva dana. Pitali ove iz servisa jer je tata dobar sa njima, ne može se prići nikako tim alatom diznama na a klasi i vaneu, i to je značilo dva dana špricanja wd-a i cimanja. A meni na staroj 307-ici sve pristupačno, izvadili ih rukom kada sam glavu radio. Tako da ne zavisi od alata stručnost majstora. Ovaj te jeste ošišao, to na stranu, ali verujem da bi se svaki majstor toliko namučio da izvadi kada se uhvati garež.

A znam i majstora koji je naplatio liku zamenu plivajućeg na kolima koja ni nemaju plivajući Very Happy

Sa druge strane, znam mnogo više dobrih majstora nego tih kvarnih, tako da ne brinem za svoja kola.
razumem ja to...osetio sam na svojoj kozi kolko je to tesko...al sam propratio na netu da postoji ``alat``na principu zavijanja i odvijanja(zato sam LUPIO-radapciger)al...kad se busas u grudi i kad zvaces po internetu da si ``najbolji`` treba odvojiti od ``gladnih`` usta i obogatiti svoj servis takvim alatom a ne razmontirati diznu na licu mesta i prouzrokovati bespotreban trosak od preko100 eura i uz to jos da se kiselo smeje i nudi mi kafu iz njegovog zamascenog automata...lepo je rekao cenu...da je rekao i duplo...kako sam bio laik,dao bih...e...kad ga zakuvao,daj budali neku iz podruma...oplajvazi ga po dzepu,jer ne moze da se vrati na tri klipa za Zvecan...a cuvam ja i njegov racun za usluge-slikacu i videce se kakvih vampira ima......naravno nije fiskalni,vec kao da je kupio nesto negde na pijaci-paragon blok...sad bih ga slatko oplajvazio u inspekciji rada ...al da rezimiramo...daaaaleko je to iza mene kao sto je i on duboko ispod mene...nije vredan pomena...bitno je da moj C4 radi lepo i zanimacija mi je cackanje oko mjuze u njemu...sve sto zasvrbi,javljam se ovde i ima jos vas a i nas postenih da se pomazemo...zivi mi i zdravi bili i sajt je prava stvar!...pozdravljam...

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Ned Maj 13, 2018 9:46 pm

mladenmi16 ::
Deda taj Merc servis je među boljima u zemlji kako sam čuo...

Jeste, nije što su tu moji u selu, ali su jedno vreme bili i jedini zvanični u Vojvodini i stvarno su dobri. Mercedesi iz cele Srbije dolaze ovde na popravku iako imaju i bližih servisa. Tako da kvalifikovanih majstora u selu imamo dosta na moju sreću. Ali eto, za taj konkretan motor je zajebano i njihov savet je cimanje nekim šrafcigerom i wd jer bukvalno nema mesta za onaj poseban alat za dizne. Taj motor od A klase je izdržljiv, ali tako je zajeban i nepristupačan kada nešto ode, da ti dođe da plačeš.

@SOF
Ja sam samo rekoa za postupak vađenja dizni da ume biti paklen i da nekada ni ne pomaže alat. U ostalo ne ulazim.
deda_bojan

Broj poruka : 170
Datum upisa : 25.10.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 SW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Maj 14, 2018 2:21 pm

Remenice idu od 3000 dinara za DAYCO, do oko 6000 za INA. I to bi se smatralo vrlo povoljnom cenom. Možda postoje i neke skuplje, ne znam. Ne znam za kanalni kaiš skuplji od 20€, nikad nisam čuo, ali svakao bi se pre upuštanja u raspravu sa majstorom valjalo raspitati i pogledati šta je ugradio. Što neko reče za dizne, dijagnostika i vizuelni pregled.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Pon Maj 14, 2018 4:02 pm

imam negde racun od tog mesara...jeste proslo godinu dana al,bi vredelo da pogledam sta je utrpao...al sigurno znam da je ta remenica mene kostala nesto jace od 7000 din...he he he...mozda je utrpao ``najbolju``?!!!

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivanraa taj Pon Maj 14, 2018 4:45 pm

Hvala svima na dobrim savetima i recima podrske.

Sad ovih dana treba da resim problem sa curenjem servo ulja niz letvu volana. Jos se dvoumim da li da je dam na remont, ta me opcija kosta oko 150e, ili da kupim polovnu, to mi je jeftinija opcija za 50e. Na otpadu garantuju da je u dobrom stanju. Ako radim remont, dobijam god dana garancije. Sutra kod 3. majstora na proveru letve, da se vidi sta je tacno problem.

Kad to sredim, onda da vidim za dizne, da li su radjene. Pa onda da se javim majstoru Nidzi, posto mi je i rekao da mu se javim nakon 5,6 dana, kad istestiram auto. Da ga pitam za remenicu (da nema neki zlatan deo Very Happy) i sve ostalo sto budem imao.
Ivanraa

Godina : 37
Vozilo: : Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2003.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivanraa taj Pon Maj 14, 2018 9:40 pm

PUG207 ::Dizne moze videti neka dijagnostika kao sto ima Zile, moze videti parametre rada dizne , da li dizna odstupa ili ne ,a da li je bila na stolu kod bosiste mozes videti jedino da je skines! Jer dizne koje nisu dugo skidane su pune skrame, ako je bila na stolu kod bosiste onda je cista.
Inace da skines diznu ako je skidana skoro i da je proveris nije problem i lako bi se skinula ako je vec skoro skidana! Ako je zapekla i tesko se skida onda nije dirana!

Videcu kod komsije ako zna i moze da skinemo zajedno dizne i da vidim kako izgledaju. Ne mogu da docekam.

Imam druga koji radi u opelovom servisu negde u gradu. Ponudio se da zajedno ocistimo EGR, iznenadio se kad sam mu rekao da je majstor otkacio leptir sa EGR-a i ostavio na tome. Ima da se kupi neki sprej, EGR cleaner valjda. Ja sam vec citao ovde negde da dosta njih otkace to, ali ne znam koliko je to dobro. Takodje ako se neko razume, da li isti sprej mogu da upotrebim za ciscenje jos nekih stvari? Kad vec budem uzeo da se zamajavam sa ovime, da onda uradim sta mogu i za neke druge stvari.
Ivanraa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivanraa taj Pon Maj 14, 2018 9:43 pm

Petrucci ::Remenice idu od 3000 dinara za DAYCO, do oko 6000 za INA. I to bi se smatralo vrlo povoljnom cenom. Možda postoje i neke skuplje, ne znam. Ne znam za kanalni kaiš skuplji od 20€, nikad nisam čuo, ali svakao bi se pre upuštanja u raspravu sa majstorom valjalo raspitati i pogledati šta je ugradio. Što neko reče za dizne, dijagnostika i vizuelni pregled.  

Hvala za info. Ja nisam neko ko ce da napada bilo koga i ulazi u raspravu bez razloga ili dokaza. Zelim prvo da prikupim sve cinjenice crno na belo pa da onda mogu lepo da odem i probam da isteram pravdu, ako je doslo do nepravde.
Ivanraa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pon Maj 14, 2018 10:29 pm

Zaobidi sprejeve!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivanraa taj Pon Maj 14, 2018 11:29 pm

Jel mogu da naprave stetu ili samo nemaju efekta?
Ivanraa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pon Maj 14, 2018 11:44 pm

Po mojim saznanjima oboje!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivanraa taj Ned Maj 20, 2018 11:53 pm

Ovako, od obaveza koje imam posle posla, jos uvek nisam stigao da odem bilo gde i proverim da li su dizne uradjene, da bi se u medjuvremenu pojavilo jos problema, odnosno, poceo je auto dosta teze da pali kad je hladan, treba po 3,4 puta da zavergla pre nego sto upali, i jednom prilikom je i izbacio beo dim, sto se ranije nije desavalo. A danas sam primetio i ovo - jedna dizna je bila skroz mokra od goriva i cak se napravila i barica ispod, evo slike:

Dakle sve se to desava od kad su mi "sredili" dizne u pomenutom servisu. Ima da odem nazad i ne izlazim odande dok ne rese sve sto ne valja a "odlicno" su naplatili.

Pritom nikakav racun nisam za to dobio. To mi je tek kasno proslo kroz glavu. Navikao sam na trgovinu sa vocem, jer sam iz vocarskog kraja, i tu niko ne radi sa racunima "normalno". Ali ovo je drugo, nigde racun od bosiste za dizne, nigde za koji rad mi je uzeo 9000 din za ruke. Samo za remenicu dobio neki papir od nove remenice i to bez racuna.

Jooj, nisam ljut na njega, nego na sebe sto sam ovca i sto i dan danas imam poverenje u ljude kad su mi sto puta dokazali da ne bi trebalo...
Ivanraa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pon Maj 21, 2018 12:10 am

Polako samo hladne glave, ne izlazi dok ne rese i nemoj vise nista da im placas!
Pripreti inspekcijom zbog racuna, ako te budu zavlacili!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Pon Maj 21, 2018 10:34 pm

[quote="Ivanraa"

[tr style=][td]Dakle sve se to desava od kad su mi "sredili" dizne u pomenutom servisu. Ima da odem nazad i ne izlazim odande dok ne rese sve sto ne valja a "odlicno" su naplatili.

Jooj, nisam ljut na njega, nego na sebe sto sam ovca i sto i dan danas imam poverenje u ljude kad su mi sto puta dokazali da ne bi trebalo...
[/quote]

pozdrav...e tako je i drpator iz Cacka mene izdriblao...pisao sam o tome...mozda sam laik...ali tu je trebalo nove podloske staviti,sto ocigledno nije uradjeno i tu ti kljuka gorivo vani,kao i na prelivnim sisicama(gumice-kad se jednom skine sisica nije to vise TO) a ujedno tu i vuce vazduh i teze ga je upaliti...sledeci korak ti je da prilikom paljenja kad ga startujes pocece da ``sikce`` tj.sisti,kao kompresor na nekom starom kamionu ili busu...a sa tolikom naftom okolo dizni,kad ukljucis grejanje ili pak hladjenje kabine,sirice ti se vrrrlo prijatan miris nafte u kabini...a za te racune,oplajvazi lopuze i dovedi inspekciju(ja sam kao i ti platio ceh)lepo ti predlaze PUG...beskrupulozno odbrani i sebe i svoj auto!

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole