Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Pomoc oko citroena c5 2.0hdi 2008

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Re: Pomoc oko citroena c5 2.0hdi 2008

Počalji od mishja taj Uto Maj 01, 2018 7:08 pm

uvek kad kupim auto uradim veliki servis, nikad mi nije palo napamet da radim procenu, to mi je jeftinije nego da posle placam pogresnu procenu

mishja

Broj poruka : 3799
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Uto Maj 01, 2018 7:44 pm

deda_bojan ::
Evo mene konkretno zanima kako utvrditi u kakvom stanju je ta vodena pumpa bez skidanja?

Zupčanik vodene pumpe kada zavrtiš, ako je nov (relativno nov) ima karakterističan šum.
Kada krene da čangrlja zavisno od kvaliteta neki traje još dugo dugo (to čangrljanje se pojačava naravno), a neki mnogo kraće.
Propeler možeš da proceniš prema količini vode koja se vraća u posudu (ako se sad neko bude pravio pametan i kaže da nije voda nego rashladna tečnost, samo da zna da sam verovatno jedina osoba koja je jela punjenu papriku za prvi maj i da nisam baš raspoložen). Pratiš malo na leru, pa neko doda gas do 2000 obrtaja i ako se malo, ili ni malo poveća protok, vodena je za zamenu. Ali ako je to slučaj velika je verovatnoća da ćeš imati i problema sa grejanjem
Pratiš povrat iz motora naravno  Very Happy
Kod iole kvalitetnijih pumpi teško će crći propeler, ako je antifriz dobar.
kurjak

Broj poruka : 339
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Maj 01, 2018 8:14 pm

mishja ::uvek kad kupim auto uradim veliki servis, nikad mi nije palo napamet da radim procenu, to mi je jeftinije nego da posle placam pogresnu procenu

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11300
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Maj 01, 2018 10:03 pm

milasinovic ::E forumasi da vam ispricam sta mi se danas desilo dok sam isao pazarivati c5 za koji sam pitao :)
..........I mozda 2km nego da stanem sa autom i pazarim auto upali lampicu od motora izgubi gas ja stanem na prosirenje i auto se samo ugasi..
Vise nije upalilo  morali smo zvati slep sluzbu,a suto je zavrsilo u ovlastenom  servisu..
Auto vergla al kao da nema dovoda goriva ,a pumpa koja je u rezervaru uopste se ne cuje kad okrenes kontakt.
Pre par mjeseci mu se to isto desilo i mjenjali su regulator pumpe visokog pritiska.
Al mislim da je sad crkla pumpa u rezervaru.
Odoh malo u off ali da ti prenesem šta se meni desilo kad sam kupovao Zafiru.
Odem da vidim auto, on stvarno dobar. Čovek porodičan, nije preprodavac, vlasnik 5-6 godina (ima polise na svoje svoje ime za te godine). Dopalo mi se što mi je čim sam došao odmah rekao šta ne valja na kolima (neke sitnice kao jedan podizač, crkla pozicija...) Veliki i mali servis urađeni, servis plina je rađen nikad (bar iskreno kaže) .... Ma sve kako mi je i telefonom rekao. Dogovorimo se oko cene i kupim ja taj auto. E sad kreće sličnost sa tvojom pričom.
Do kuće imam oko 80 km. Na 73. km auto crče, ni do kuće nisam stigao  
Zovnem lika, njemu prosto neprijatno, ne zna šta može biti i da mu obavezno javim kad sredim kola. Auto ni da bekne....
Ja već naježen da sam opet pojeo go*no po pitanju auta odvezem ga na šlepu kod majstora pa šta bude. Uglavnom da skratim crkla pumpa, odnosno uložak. Popravka 3000 dinara i neka račva isto par iljadarki. Kad sam prodavcu javio šta je bio problem on kaže da mu pošaljem taj uložak jer je on to skoro menjao, da mi zameni ili čak da plati taj nov. Naravno nisam hteo....
Od tad pa evo 2 godine i skoro 50k vozim taj auto sa velikim uživanjem i vrlo malo kvarova. Imao sam zamenu MAF-a i dihtunga glave od vanrednih poseta majstoru. Sa prodavcem kola sam postao čak i dobar prijatelj i kad me god put navede u njegov kraj popijemo kafu obavezno, kao i kad on prolazi kroz pazovu.

Hoću reći da to što je stao ne mora značiti da je loš, jednostavno se možda tako zadesilo.
Ovo je neko moje lično iskustvo. Želim ti sreću u kupovini jer se kupovina polovnjaka na kraju najviše svodi baš na sreću....
mladenmi16

Broj poruka : 6539
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Uto Maj 01, 2018 11:39 pm

kurjak ::
deda_bojan ::
Evo mene konkretno zanima kako utvrditi u kakvom stanju je ta vodena pumpa bez skidanja?

Zupčanik vodene pumpe kada zavrtiš, ako je nov (relativno nov) ima karakterističan šum.
Kada krene da čangrlja zavisno od kvaliteta neki traje još dugo dugo (to čangrljanje se pojačava naravno), a neki mnogo kraće.
Propeler možeš da proceniš prema količini vode koja se vraća u posudu (ako se sad neko bude pravio pametan i kaže da nije voda nego rashladna tečnost, samo da zna da sam verovatno jedina osoba koja je jela punjenu papriku za prvi maj i da nisam baš raspoložen). Pratiš malo na leru, pa neko doda gas do 2000 obrtaja i ako se malo, ili ni malo poveća protok, vodena je za zamenu. Ali ako je to slučaj velika je verovatnoća da ćeš imati i problema sa grejanjem
Pratiš povrat iz motora naravno  Very Happy
Kod iole kvalitetnijih pumpi teško će crći propeler, ako je antifriz dobar.

Potpuno se slazem, lepo opisano ukratko.

pego307

Broj poruka : 325
Datum upisa : 13.04.2018
Godina : 52
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milasinovic taj Sre Maj 09, 2018 5:46 pm

Samo da javim koga zanima...
Pazario sam Peugeot 307sw 2005
2.0hdi 100kw motorom i predjenih 280 hiljda sa potvđenom s. knjigom.
Auto je solidno ocuvan i uvezen iz Svicarske sa dosta opreme.
Ima nekih sitnica koje moram sredit ,al kao na svakom polovnom autu.
Dali vi sipate aditiv u predvidjeni rezervar za fap filter(dpf)
Ako sipate koliko placate po litri i gdje mogu kupiti?
milasinovic

Broj poruka : 15
Datum upisa : 24.04.2018
Godina : 23
Vozilo: : Peugeot 307sw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Maj 09, 2018 6:05 pm

Možeš da kupiš od ovih što rasturaju aute.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11300
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Maj 09, 2018 11:13 pm

U Pežoa ide Elois aditiv, i traži ze za FAP, DPF je kod Renoa

[You must be registered and logged in to see this link.]

Jel računar ispisuje obaveštenje da nema aditiva?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milasinovic taj Čet Maj 10, 2018 4:30 pm

Ima samo gresku motora (zuta lampica )
Na dispeyu pise antipollution fault.Auto radi normalno toplo ili hladno,dobro vuce ,ne dimi jedino tokom rada motora izbacuje gasove koji bas smrde.Neznam dali je to do fap filtera ili do motora.
milasinovic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Maj 10, 2018 7:27 pm

Ne, to nije FAP. Očitaj nekom dijagnostikom koja je greška u pitanju, pa ima ovde dosta vlasnika dizelaša, možda će neko imati ideju o čemu se radi.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Maj 10, 2018 7:46 pm

Radi regeniraciju, provwri stanje aditiva da ne ostanes bez njega
mishja

Broj poruka : 3799
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Maj 10, 2018 8:14 pm

Ispisao bi bord da nema, mada nije zgoreg da proveri nivo aditiva, u pravu si

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Čet Maj 10, 2018 8:40 pm

Prvo, može da se desi da se kod tebe menjaju kese sa aditivom a nema mogućnost dolivanja. Svejedno, treba dijagnostika i za dolivanje i za zamenu kese sa aditivom.
Drugo ne diraj ništa dok ti računar ne izbaci da je na minimumu, možeš samo vizualno proveriti rezervoar koji je ispred zadnjeg levog točka. Ja bih ti preporučio dijagnostiku gde će ti reći kad i kako radi regeneraciju i koliko još ima aditiva. Antipolution folt je poruka koja može značiti više stvari a za zapušen FAP je obično unblock diesel filter u kombinaciji sa antipolution, lampicom i blokadom broja obrtaja na 3000. Pokušaj da izvedeš auto na autoput i digneš obrtaje na iznad 3000 jedno pola sata.
Najčešća greška zbog koje auto ne radi regeneraciju je senzor čepa rezervoara, čiji signal aktivira dolivanje aditiva u gorivo. DA bi se pokrenula reg. auto mora biti ful ispravan.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1425
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Maj 10, 2018 9:30 pm

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milasinovic taj Čet Maj 10, 2018 11:01 pm

Hvala na savjetima....Trenutno sam otisao na posao auto je ostalo u bosni ,a kad dodjem kuci pocinjem sa otklanjanjem svih gresaka na autu.
Javicu koje sam greske pronasao i koje sam uspio resiti. :)
milasinovic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh