Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Peugeot 307 hdi EGR ventil

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Peugeot 307 hdi EGR ventil

Počalji od parabolis taj Ned Maj 06, 2018 5:11 pm

evo, nakon resenog kvara , dolazi novi, posle zamene automata alnasera i zamene akumulatora, javlja se greska da egr ne daje rpavilne postavke, sta god mu to znacilo.majstor je ugasio tj. ponistio gresku, rekao da kada se ponovo upali lampica dodjem, pa cemo tacno utvrditi sta je, ali egr verovatno mora da se menja/cisti, sta li vec....
interesuju me vasa iskustva sa ovim kvarom?
parabolis

Broj poruka : 53
Datum upisa : 27.11.2015
Vozilo: : Peugeot 307 1.6hdi. 2005god

Nazad na vrh Ići dole

Re: Peugeot 307 hdi EGR ventil

Počalji od pego307 taj Ned Maj 06, 2018 7:33 pm

Koji je kvar, sta je tacno utvrdjeno?
EGR je pasivan element, izvrsni.
pego307

Broj poruka : 326
Datum upisa : 13.04.2018
Godina : 52
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Ned Maj 06, 2018 9:10 pm

Nisi napisao osnovne stvari:
Pod kojim uslovima se upalila lampica,
Koja dijagnostika,
Kod greške?

Ako se ne bude više palila lampica, verovatno nije ništa. Možda je samo pobudalio kada ste menjali akumulator.
kurjak

Broj poruka : 339
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parabolis taj Ned Maj 06, 2018 9:34 pm

kurjak ::Nisi napisao osnovne stvari:
Pod kojim uslovima se upalila lampica,
Koja dijagnostika,
Kod greške?

Ako se ne bude više palila lampica, verovatno nije ništa. Možda je samo pobudalio kada ste menjali akumulator.

Prilikom startovanja si pojavi obavestenje na displaju "depolution fault", tako nesto....uglavnom radio sam dijagnostiku kvara, majjstor je serviser za pezo vozila, originalna dijaagnostika, covek radi znaci sao pezoe i citroene, odlican je stvarno.
parabolis

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Ned Maj 06, 2018 9:58 pm

parabolis ::majjstor je serviser za pezo vozila, originalna dijaagnostika, covek radi znaci sao pezoe i citroene, odlican je stvarno.

Onda ne znam zašto brineš. Na ovom forumu nema majstora specijalizovanog za Pežoe.

Izbacivanje EGRa za dizela to godište nije loša ideja (po meni taj ventil samo štetu pravi).
U principu može da se testira da li radi kako treba i ako ne radi, da se proba sa čišćenjem (nije mu teško prići u ovom slučaju), ali u Srbiji to se u 99% slučajeva izbacuje kod putničkih automobila.
Ja bih ga testirao ako imam vremena iz nekih mojih razloga, ali i ako je ispravan (i s obzirom na godište) preporučio bih gašenje.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parabolis taj Ned Maj 06, 2018 10:04 pm

Nisam zabrinut, pitam posto volim da znam , a nisam imao ja licno iskustva sa ovakvim kvarom.
Forum zato i sluzi, zar ne?

Znaci preporuka je gasenje tj izbacivanje egr ventila.
A recimo zamena za novi, koliko kosta, to me interesuje, i da li je komplikovana zamena?
parabolis

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Ned Maj 06, 2018 10:25 pm

parabolis ::
Forum zato i sluzi, zar ne?
Da, izmedju ostalog.

Mislio sam da vas zeza auto, a volim probleme sa motorom pa sam se zato uključio, ali kažeš da je u dobrim rukama, a i ja ti oko teorije samo neophodno...
Evo možda ti neko napiše kompletnu teoriju recirkulacije izduvnih gasova u izvršnom i pasivnom obliku.

Sad ozbiljno. Ne sećam se kada smo ga zadnji put menjali na kolima. Za tranzit peto šesto godište (valjda) je bio oko 300 evra poršle godine. Za Reno Master mislim da je nešto manje. Govorim o originalnim EGR.
Na 1.6 se lako pridje EGRu.
Ne znam šta je problem sa kolima i da li ga ima, ali ponavljam ja bih ga zatvorio.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Maj 06, 2018 10:44 pm

parabolis ::Znaci preporuka je gasenje tj izbacivanje egr ventila.
A recimo zamena za novi, koliko kosta, to me interesuje, i da li je komplikovana zamena?
Ako je 1.6 110 ks onda je ovo za tebe rešenje .
skini, očisti i ako je elektronika ispravna radiće ko nov.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11300
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Pon Maj 07, 2018 9:04 am

kurjak ::
pego307 ::
EGR je pasivan element, izvrsni.

Ima li ovo neku poentu?

Naravno, odnosi se na ovo

javlja se greska da egr ne daje rpavilne postavke,
pego307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parabolis taj Pon Maj 07, 2018 9:20 am

Жиле ::
parabolis ::Znaci preporuka je gasenje tj izbacivanje egr ventila.
Ako je 1.6 110 ks onda je ovo za tebe rešenje .
skini, očisti i ako je elektronika ispravna radiće ko nov.

Motor je 1.6 hdi, 90ks.
Cuo sam se sa njegovim velicanstvom Majstorom, kaze da ako auto ide korektno, ne treba jos nista menjati, posto planiram mali servis za neke 2 -3 nedelje, pa cemo onda skinuti egr ventil i videti u kakvom je stanju.
U slucaju da moram da kupim nov, moze neka preporuka, koja zamenska marka, posto predpostavljam da su tzv originalni koji se ugradjuju skupi.
parabolis

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pon Maj 07, 2018 10:17 am

Skupi su i zamenski!
PUG207

Broj poruka : 618
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Maj 07, 2018 10:20 am

Evo ga za Pežo od 90 ks (skoro isti i na istom mestu). Imaš br. za egr.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pon Maj 07, 2018 8:54 pm

Žile, na istom su mestu, ali mislim da je na 307 2.0 mnogo za.baniji da mu se pridje.
Slažem se da treba da proba čišćenje, ali nije garancija da će nakon čišćenja raditi dobro, a i može da radi dobro, ali ne dugo. Uglavnom pošto je rešio da ga ne gasi nego da ga menja finansijski je bolje da prvo proba čišćenje.

Parabolis. Naj tačnije je ovo što ti je majstor rekao da ako auto radi kako treba, ne diraj ništa.
Ja sam preporučio gašenje jer je 1.6 jedan od motora gde se garež ne normalno nagomilava u usisnoj.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pon Maj 07, 2018 10:15 pm

PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parabolis taj Uto Maj 08, 2018 1:07 pm

Odlucio sam uz saglasnost majstora , da prvo probam ciscenje egr ventila, laksu varijantu i to da kupim aditiv za gorivo, sipam u rezervoar, vozim na jacim obrtajima da spalim garez, pa onda ide sprej za ciscenje egr ventila koji se ubrizgava.Posle tih radova treba ustanoviti da li ima boljitka, ako ne, onda ide rastavljanje i fizicko ciscenja da tako kazem.
parabolis

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Maj 08, 2018 1:25 pm

To treba da se skinei pregleda u kakvom je stanju ventil i onda lepo očisti. Sve drugo je bacanje para u gorivo i aditive i ganjanje auta.
Ovo je drugarski savet, ti radi kako je majstor rekao.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parabolis taj Uto Maj 08, 2018 2:44 pm

To sam mu i ja rekao, ali kako on kaze ovo je laksi put, mozda posle ove intervencije sve bude okej, sta da tadim, probacu kako on kaze...javljam rezultat.

..hvala forumasima na odlicnim savetima....
parabolis

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Uto Maj 08, 2018 4:32 pm

Aditivi i sprejevi se koriste više preventivno. Nema aditiva koji će da odvali naslage gareži i ne daj bože da to mogu, pa ti komadići lepo da zapuše negde nešto.

Ja kada sam prao EGR, skinem ga, držim potopljenog pa čistim četkicom za zube, pa opet potapanje i tako više puta.

Počeo sam da gledam ovo što je Pug postavio, ali sam zaspao. Dobar je taj lik na Jutjubu. Ako on ima neki lakši način, vredi probati.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Uto Maj 08, 2018 7:20 pm

parabolis :: aditiv za gorivo, sipam u rezervoar, vozim na jacim obrtajima da spalim garez, .

Ovo ce se dogoditi nikad. Da bi se spalila garez mora da postoji protok vrelih izduvnih gasova kroz EGR klapnu i kanale a to znaci da mora da bude otvoren, a kada je EGR otvoren nema sanse da se dostigne 650C koliko je potrebno da se spale naslage koksa.

Aditiv moze da pomogne kada se sipa direktno u EGR koji je zatvoren i pusti duze vremena da hemijski odradi posao. Vise kao preventiva na samom zacetku problema.

To samociscenje EGR usled ostre voznje ponekad uspeva kod benzinaca, kod dizela ne znam da to uspeva.

Moja preporuka je da se EGR mehanicki skine, mehanicki cisti uz hemiju i dodatno uz butan plamenik (ako ventil nema gumenu membranu) spali.

U praksi koliko je meni poznato EGR koji je druze vremena zapecen je jedino za zamenu, previse posla uz previse vremena i pomocnih sredstava najcesce bude tek privremeno resenje za stari.

Moje misljenje je da je gubljenje vremena citirani predlozeni metod ciscenja EGR.
pego307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parabolis taj Pet Maj 11, 2018 11:29 am

Evo red je da se javim, sipao sam u utorak ,znaci pre 3 dana, aditiv za gorivo, i nema boljitka, lampica se i dalje pali / gasi kao i pre, sledeca akcija je pokusaj ciscenja sa sprejom, mada cu gledati da majstor skine EGR i ocisti ga kao bog zapoveda, inace bocica od 50ml aditiva je 210 dinara, tako da i nije neka skupoca od investicije....
parabolis

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pet Maj 11, 2018 1:12 pm

Jedino skidanje, ni sprej ti nece nista napraviti
mishja

Broj poruka : 3799
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pet Maj 11, 2018 2:54 pm

parabolis ::Evo red je da se javim, sipao sam u utorak ,znaci pre 3 dana, aditiv za gorivo, i nema boljitka, lampica se i dalje pali / gasi kao i pre, sledeca akcija je pokusaj ciscenja sa sprejom, mada cu gledati da majstor skine EGR i ocisti ga kao bog zapoveda, inace bocica od 50ml aditiva je 210 dinara, tako da i nije neka skupoca od investicije....
Nije al moze da usere, nek majstor skine i ocisti, nikakvi sprejevi trte mrte!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Maj 14, 2018 2:35 pm

Možda ti aditivi imaju funkciju u smislu prevencije, dok je čisto pa da se ne zaprlja, ali kad zagaravi

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Uto Maj 15, 2018 9:42 pm

Ovo sa čišćenjem EGRa aditivima me podsetilo na jednog dobrog majstora koji je ne potrebno izvukao mušteriji 2000 dinara. Auto je došao na šlepu. Probilo je ulje na hladnjaku, u rashladni sistem. I kada je sve sredjeno ajde da se ispere sistem. Umesto da se ispere crevom čoveku je rečeno da kupi 2 bočice sredstva za ispiranje. Sredstvo je uradilo 90% posla, ali moglo je i jeftinije. Opet ponavljam majstor ima ogromno iskustvo, dobar je, servis je ugledan i šta je sad trebao vlasnik auta da kaže. Da se buni, rizikuje da majstor popi.di jer je možda nervozan iz milion razloga (a ima ih u ovom poslu). Jel treba da menja majstora zbog 2000 dinara pa da mu neko drugi kaže da mora da diže glavu (i ko zna šta mu još usput s.jebe). Nije baš sve tako idealno. A to sredstvo mu je prodao da bi ga prodao, nema tu neke velike mudrosti.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Uto Maj 15, 2018 9:58 pm

Ne znam za limuntus. Ja stavljam 4,5 kašičica sode bikarbone.
U ovom slučaju kada udje ulje u vodu, napravi se sam mulj i prvo se ispere crevom i čistom vodom da izadje koliko god može pa se onda eventualno sipa neko sredstvo.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći