Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Peugeot 206 (odziv na gas)

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Peugeot 206 (odziv na gas)

Počalji od hrčak taj Pon Maj 14, 2018 1:25 pm

Pozdrav lavovi, imam nekoliko nedoumica i želeo bih ovim putem da čujem vaše savete i iskustva sa sličnim ili istim problemima. U pitanju je novi lav u floti, 206 1.1 2003 nedavno sam ga predstavio u temi predstavljanja, primetio sam sledeće hajde recimo mane na njemu, kao i većina (ne svi) želeo sam da testiram brzinu automobila na auto putu,bila je to obilaznica kod Batajnice-Surčina,maksimalna brzina sa 2 odrasle osobe ukupne težine recimo 160kg je 150kmh,na primer saxo koji sam imao pre par godina isto 1.1 benz je na istom takvom testu pokazao bolje rezultate,ali uzimam u obzir da je teži,na stranu maksimalna brzina,ovo nije auto za brzine,problem je samo ubrzanje,tokom normalne vožnje,mislim na međugradsku automobil pri stiskanju papučice gasa vrlo lepo pomera kazaljku obrtaja ali ubrzanje izostaje, šta je po vama rešenje ovog problema?

Da odmah napomenem da sam bio na dijagnostici,jedina greška je povremena greška BSI računara,izduvni sistem je u dobrom stanju,zadnji lonac je promenjen,sonde su tretirane aditivom za čišćenje katalizatora i sondi ( ne znam koliki je uticaj tog aditiva ali sam probao),s tim da ubrzanje je ovakvo i pre tretmana aditivom.

Da odmah kažem ne očekujem da ovaj automobil sa ovim agregatom bude trkalica,meni to ni ne treba samo želim da čujem i vas, ovo je prvi 206 koji vozim sa ovim motorom i sve mi nekako deluje poprilično slabašno, pogotovo u trenutcima kada treba izvršiti preticanje.

Unapred hvala!
hrčak

Broj poruka : 20
Datum upisa : 10.05.2018
Godina : 26
Vozilo: : Peugeot 206 1.1
Raspolozenje : Kao u leto '68

Nazad na vrh Ići dole

Re: Peugeot 206 (odziv na gas)

Počalji od Petrucci taj Pon Maj 14, 2018 2:50 pm

Možda će mu malo 'papričenja' dodati nešto mladalačke svežine, ali ne verujem da će to biti išta bitno. Ne baš laka karoserija na slabašan motor, a pitanje je i kad bi se stavio na dino valjke šta bi pokazao, koliko još ima duše u tom motoru. Možeš da probaš sa nekim boljim gorivom i dobiješ bližu sliku, recimo ako odeš negde preko grane pa suneš nešto kvalitetno, ovi naši čorbuljaci bi umrtvili i Testarosu

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15531
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Pon Maj 14, 2018 4:14 pm

Predlazem stopericu u ruke i izmeirit iz nekoliko proba vreme 0 do 100 na primer.
Ili neku od aplikacija za slicnu stvar.
To je vrlo slabasan motor, pogotovu za ubrzanje kada ima 30tak do 50tak KS upri tipicinim obrtajima pa ne treba ocekivati cuda. Otprilike u rangu Z101, Punta i slicno.
Nema tu neke mudrosti, potreban je znatno jaci motor da bi se osetilo subjektivno da fino povuce.
pego307

Broj poruka : 262
Datum upisa : 13.04.2018
Godina : 52
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od hrčak taj Pon Maj 14, 2018 6:29 pm

Jedan od majstora je pomenuo da je možda promenjen menjač, navodno da je u njega stavljen od peugeot-a 106 i tu se nasa saradnja završila.
Te navodne transplatacije su meni sulude, a tek ta nagadjanja, od muke ću početi da učim za mehaničara, makar da znam pored malog servisa još po nešto da zamenim i odradim, nisu u pitanju pare, kada ja rešim da uradim i kažem nije bitna cifra i opet dobijem mućak ( govorim za drugi auto, 307, na njemu su me zezali majstori i prosipali price te ovo te ono).
U suštini prema onome što sam čitao ovde pored boljeg goriva (sipam na NIS-u "100" oktanski benzin) treba da probamo valjke pa ce se utvrditi da li je to maksimum ovog motora ili pak žudi za nekim većim servisom. Hvala vam na savetima i sugestijama.

P.S. Nadam se da neće smetati ali da ne otvaram novu temu, baciću koju sliku velikog lava ovde u nastavku, ne zamerite :)
[You must be registered and logged in to see this link.]
U pitanju je 1.6hdi 109ks 2004. godište, zajedno smo srećnih 90.000km, prešli smo pola Evrope, nikada nismo stali, menjali smo dosta delova, zamajce, turbine, potrošili smo mnogo para ali ljubav prema lavu čak i kada krene put samodestrukcije ne može naterati da ga se rešim.
Toliko od mene za sada :)

Sent from Topic'it App
hrčak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Maj 14, 2018 7:01 pm

hrčak ::problem je samo ubrzanje,tokom normalne vožnje,mislim na međugradsku automobil pri stiskanju papučice gasa vrlo lepo pomera kazaljku obrtaja ali ubrzanje izostaje, šta je po vama rešenje ovog problema?

Ako je ovo što si napisao ono što ja mislim, trebao bi ga provozati uz neko brdo da vidiš u kakvom je stanju lamela.
mladenmi16

Broj poruka : 6554
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od hrčak taj Pon Maj 14, 2018 7:04 pm

mladenmi16 ::
hrčak ::problem je samo ubrzanje,tokom normalne vožnje,mislim na međugradsku automobil pri stiskanju papučice gasa vrlo lepo pomera kazaljku obrtaja ali ubrzanje izostaje, šta je po vama rešenje ovog problema?

Ako je ovo što si napisao ono što ja mislim, trebao bi ga provozati uz neko brdo da vidiš u kakvom je stanju lamela.

Probao sam uz brdo i mogu ti reći jako tužno ide, dakle lamela može biti jedan od kamenova spoticanja u ovom slučaju.

Sent from Topic'it App
hrčak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Maj 14, 2018 7:25 pm

Pa ako u brdu kad daš gas motor urla a ne ide onda je skoro 100% lamela. Po ravnici se to i ne oseti...
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od hrčak taj Pon Maj 14, 2018 7:27 pm

mladenmi16 ::Pa ako u brdu kad daš gas motor urla a ne ide onda je skoro 100% lamela. Po ravnici se to i ne oseti...

Upravo se to dešava, sada sam gledao na netu Valeo set 6200, mislim da cu ga castiti pocetkom sledeceg meseca :)
Sreca pa sem par spustova na Dunav i Fruške gore nema.mnogo uzbrdica inače bih počeo da razmišljam o biciklu :)

Sent from Topic'it App
hrčak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Maj 14, 2018 7:36 pm

mojNe Valeo, kruže loše priče za njega...
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od hrčak taj Pon Maj 14, 2018 7:54 pm

mladenmi16 ::mojNe Valeo, kruže loše priče za njega...

Šta bi bila preporuka?

Sent from Topic'it App
hrčak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Maj 14, 2018 7:56 pm

Kažu da je LUK puno bolji, ništa iz ličnog iskustva, prenosim što sam čuo i čitao.
Svakako nemoj kupovati set dok majstor ne potvrdi ova naša nagađanja
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od hrčak taj Pon Maj 14, 2018 7:58 pm

Imacu to u vidu, hvala ime moje Very Happy

Sent from Topic'it App
hrčak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pon Maj 14, 2018 10:21 pm

Moja tasta ima tu 206-icu, tri godine sam isao sa njom u CG na more i nije me nigde izdala, motoric presao 200000, malo puskara, ali i dalje zivahan i lepo vuce, ima konstantno upaljenu gresku na satu ali se ona povremeno gasi kad se sipa neko bolje gorivo, obzirom da je bio supalj auspuh pa sam ga krpio verovatno je do sonde koja meri izduvne gasove.
Auto lepo povlaci po gradu i zivahan je, ali ja ga nikad nisam natezao preko 110, mozda negde 120!
Veoma spretan i okretan autic , ovaj njen nema klimu pa se ponasa kao malo jaci jugo, ali nije za podcenjivanje jer u trecoj zna da zalaufa i da preskoci poprilicnu kolonu(po ravnom i nizbrdo) xd.
Proveri kvacilo na njemu jer cim nabija obrtaje mora i da ubrzava , a ako nece verovatno u nekom momentu ti kliza lamela!
PUG207

Broj poruka : 549
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od hrčak taj Uto Maj 15, 2018 11:46 am

PUG207 ::Moja tasta ima tu 206-icu, tri godine sam isao sa njom u CG na more i nije me nigde izdala, motoric presao 200000, malo puskara, ali i dalje zivahan i lepo vuce, ima konstantno upaljenu gresku na satu ali se ona povremeno gasi kad se sipa neko bolje gorivo, obzirom da je bio supalj auspuh pa sam ga krpio verovatno je do sonde koja meri izduvne gasove.
Auto lepo povlaci po gradu i zivahan je, ali ja ga nikad nisam natezao preko 110, mozda negde 120!
Veoma spretan i okretan autic , ovaj njen nema klimu pa se ponasa kao malo jaci jugo, ali nije za podcenjivanje jer u trecoj zna da zalaufa i da preskoci poprilicnu kolonu(po ravnom i nizbrdo) xd.
Proveri kvacilo na njemu jer cim nabija obrtaje mora i da ubrzava , a ako nece verovatno u nekom momentu ti kliza lamela!

Biće da je definitivno lamela,što dalje implicira će na zamenu početkom meseca, hvala svima na sugestijama i pomoći ;)
hrčak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od hrčak taj Uto Maj 15, 2018 3:21 pm

U razgovoru sa jednim majstorom u Banovcima dobio sam sledeću informaciju za set kvačila LUK,rečeno mi je da postoji greška u odlivu korpe i da dolazi do pucanja korpe, da je VALEO bolja opcija, da li je neko nekada dobio sličnu informaciju?
hrčak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Uto Maj 15, 2018 4:15 pm

Pa mislim da je to zavlacenje i babske price, Valeo je toliko srozao kvalitet da iako nema fantomsku gresku kao Luk trajace duplo manje!
Drugo oko delova sam se svega nagledao, cak da su ljudima prodavali Valeo u Luk pakovanjima sa izgovorom kako eto Luk nije mogao da postigne pa je angazovao Valeo da pravi za njih sto je nonsens jer su oni ljuta konkurancija.
Posmatraj Valeo kroz prizmu da hoces da nesto premostis za neko bolje finansijsko vreme pa daj sta das!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Uto Maj 15, 2018 8:45 pm

hrčak ::U razgovoru sa jednim majstorom u Banovcima dobio sam sledeću informaciju za set kvačila LUK,rečeno mi je da postoji greška u odlivu korpe i da dolazi do pucanja korpe

Baš me zanima odakle njemu ovo. Ja bih sigurno čuo da se tu nešto dešava, a evo prvi puta čitam o tome. Fascinira me kada pročitam ovako nešto. Greška u odlivku... hmm. Nisam ni strugar ni metalac ni tako to, ali neko iskustvo i logika mi govore, ako postoji bilo kakva značajna greška i ako zbog toga ''pukne korpa'' to bi moralo da se pokaže u kratkom roku nakon ugradnje i da bi se to prilično brzo pročulo u branši s obzirom da se u prosečnim servisima ugradi 5, 6 setova nedeljno. Nije mi jasno kako nekom padne ovako nešto na pamet.
Ovo, isto pakovanje drugo sranje, je već uobičajeno. Gledajte šta kupujete. Ako vas je blam da otvarate pakovanje, ili ne sme da se otvara zbog žiga onda snimajte kako otvarate pakovanje.
Uvek na moj auto stavljam sve naj jeftinije i uglvnom nemam problema. Ako nadjem neko žnj kvačilo za 40 evra, a Saks košta 100 rizikovaću. Medjutim, da plaćam ugradnju verovatno ne bih tako radio.
kurjak

Broj poruka : 313
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Uto Maj 15, 2018 9:10 pm

Naravno kad nece sam sebi naplatiti skidanje menjaca 60e
Mada, ako se auto malo vozi i u pitanju je vecinom gradska voznja, onda je upitno tj. nelogicno kupovati skuplje delove, obzirom da ce auto malo prelaziti kilometara, pa onda zasto staviti deo koji moze da zgazi 150000, a kosta 100e, kad ce za par godina taj auto biti kanta, a nece preci ni 50000!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Uto Maj 15, 2018 9:15 pm

PUG207 ::Naravno kad nece sam sebi naplatiti skidanje menjaca 60e

E verujem mi nema mi ništa gore nego sebi džabe da radim auto.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Uto Maj 15, 2018 9:56 pm

Verujem ti, pokojni cale mi bio limar, vozio uvek auto bez pragova!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Uto Maj 15, 2018 10:18 pm

Tako moja veš mašina curi na vratima već jedno dve godine, nema ko da popravi Very Happy
deda_bojan

Broj poruka : 170
Datum upisa : 25.10.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 SW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Maj 15, 2018 10:21 pm

Meni na ormanu pukla šarka, žena mozak probi zvocajući.... ma sutra ću to....
Svugde je to isto...
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Uto Maj 15, 2018 10:28 pm

Opet je tebi lakse, ti ces zeni naplatiti kako tako, a kome ce kurjak da naplati skidanje menjaca
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Uto Maj 15, 2018 10:30 pm

Kao što PUG reče, ti ćeš lako za naplatu, nemoj da se žališ, a ja kada se oženim onda ću i popraviti mašinu da imam kome naplatiti Very Happy
deda_bojan

Broj poruka : 170
Datum upisa : 25.10.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 SW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Uto Maj 15, 2018 10:35 pm

deda_bojan ::Tako moja veš mašina curi na vratima već jedno dve godine, nema ko da popravi Very Happy

Moja se trese ne normalno kad centrifugira od kako sam je kupio. Zovem servis (a već znam šta će da mi kažu) i kažu to tako treba. Ali sem tog problema radi lepo već 2 godine. Platio sam je 20000 (mnogo bre).
Trimer za travu kupim, troši malo manje od mog Pežoa, kažu u servisu, a pa mora toliko da troši... Razmišljam da mu ugradim plin  
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći