Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Grand C4 Picasso nema pokazivač temperature motora

Ići dole

Grand C4 Picasso nema pokazivač temperature motora

Počalji od MadKnight taj Sub Jun 02, 2018 9:33 pm

pozdrav,
vlasnik sam grand C4 Picasso 2010 god.110, evo sad već 2 meseca. Sve je odlično, za sada sam preazdovoljan, ali muče me dve stvari:

- nema pokazivače temeprature motora
- nemam mesta za rezervnu gumu

Što se tiče prvog problema, gledao na netu, ima svakavih obaveštenja na Dislpey-u. Too low water itd, ali nigde (bar ja nisam našao), konkretna temperatura motora

što se tiče rezervne gume, gledao na netu kako može da se ubudži, ali u servisu mi tvrde da postoje, dve vrste, jedna u kojoj to može da se ubudži, jedna u kojoj ne može (naravno, to je moja verzija)

Bio bih vrlo zahvalab, ako neko ima iskustva sa ovim i ako ima neki predlog rešenja (ako ona uopšte postoje)

pozdrav Nikola
MadKnight

Broj poruka : 7
Datum upisa : 30.05.2018
Godina : 44
Vozilo: : CITROEN C4 GRAND PICASSO

Nazad na vrh Ići dole

Re: Grand C4 Picasso nema pokazivač temperature motora

Počalji od nemanja80 taj Sub Jun 02, 2018 10:42 pm

Ma ne treba ti ni jedno ni drugo !

Kako nemas fabricki ono za krpljenje i kompresor sa strane ?
Ubaci ,,siroce,, ili ,,copavac,, kako kazu u gepek vetrikalno moze stati 15 coli i pricvrstis je nekom gumom ili neki sistem napravis ili jefnostavno samo ubacis. A i kad ti je zadnji put pukla guma ?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1673
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MadKnight taj Sub Jun 02, 2018 10:53 pm

Poz, fabrički je verovatno bilo nešto, ali kupih auto bez toga... A što se tiče gume, poslednji put pukla mi je bas kad nije trebalo, na prosloj C5-tici, pre par godina, baš kad nije trebalo, nedelja popodne na putu Arandjelovac-Mladenovac u nedodjiji, pa se plašim da se ne ponovi takav slučaj ... Ništa, nova kupovina ...
MadKnight

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Jun 02, 2018 11:37 pm

Neko je ovde na forumu vec pisao o tome za C4 Grand u vezi rezervne gume, mislim da je kupovao ceo taj meganizam za rezervnu, ako nadjem postavicu

EDIT : Evo ga :
[You must be registered and logged in to see this link.]

Pregledaj ovaj link :
[You must be registered and logged in to see this link.]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1673
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MadKnight taj Ned Jun 03, 2018 7:35 am

Da, hvala na info, video sam to. Tamo lepo piše može da se ubudži rezervna guma, od ispod, sa celim mehanizmom na svim modelima , samo na Exclusive modelu ne može. Naravno ja imam Exlusive C4. Ostaje ili da kupim set za reparaciju ili neku polovnu gumu i da stoji u gepeku...
MadKnight

Nazad na vrh Ići dole

pokazivač temperature motora

Počalji od Crni68 taj Pon Jun 18, 2018 5:00 pm

Pošto ne vidim da ti je neko konkretnije odgovorio na ovo pitanje ili je odgovor obrisan iz nekog razloga evo odgovoriću ti ja. Nedavno sam kupio C4 iz 2014 g i pri kupovini sam video da to mnogi navode kao ''manu'' tih modela jer fabrički nemaju pokazivač. Onda sam se prvo raspitao u ovlašćenom servisu citroena a nakon kupovine auta sam to utvrdio i čitanjem uputstva koje sam skinuo sa interneta. Jeste nema klasični pokazivač, već se pali lampica sa upozorenjem čim temperatura dostigne kritičnu vrednost što verovatno očitavaju senzori, nakon čega se savetuje da se odmah auto zaustavi dok se motor ne ohladi i otkloni kvar - npr dolivanjem vode-antifriza u hladnjak i slično pa kod majstora.
Crni68

Broj poruka : 5
Datum upisa : 18.06.2018
Godina : 50
Vozilo: : citroen C4 1.6 hdi 68kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MadKnight taj Pon Jun 18, 2018 5:18 pm

Hvala na odgovoru. To upozorenje sam i ja video, što gledao na Netu primere, što čitao, ja samo mislim da kad se upali lampica, da tad nije prekasno. Ovako ako ima pokazivač, mogu da reagujem pravovremeno. Možda se i ja tripujem previše.
MadKnight

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: