Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Peugeot 207 1.4 hdi depollution system faulty

Ići dole

Peugeot 207 1.4 hdi depollution system faulty

Počalji od Disappointed taj Ned Jun 03, 2018 2:15 pm

E pa ovako, moj problem je sledeci...
Cim dam kontakt izadje mi poruka depollution system faulty i auto nece ni da zavergla bukvalno nista,  da napomenem da je auto jako lose isao pre toga tj  po meni jako lose, bukvalno kao da nema turbinu.Sa pezo vozilima nisam imao nikakvih iskustava ranije  tako da i ne znam bas kako bi tebao da ide.Imam citroen nemo  isto sa motorom 1.4 hdi i vuce minimum duplo bolje od pezoa.
Ranije mi se pojavljivala ova poruka ali je auto normalno palio, isao sam u servis i zamenili su mineki senzor radilice( ilii tako nesto ako se dobro secam) posle toga nije bilo problema sve do sada.
Da lije mogue da je problem u dpf-u i da li ovaj auto uopste ima dpf?
Auto je kraj 2006.
Disappointed

Broj poruka : 9
Datum upisa : 03.06.2018
Godina : 25
Vozilo: : Peugeot 207 1.4 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Re: Peugeot 207 1.4 hdi depollution system faulty

Počalji od mishja taj Ned Jun 03, 2018 4:43 pm

Ako nece da vergla onda je akumulator kaput, nema to veze sa bilo cim
mishja

Broj poruka : 3892
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Disappointed taj Ned Jun 03, 2018 5:12 pm

Nije akumulator, stavljao sam na punjenje i pokazuje da je pun ali posto mi je vise ljudi reklo da je akumulato probao sam i da stavim drugi akumulator i sve je isto nece da zavrti...
Disappointed

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Jun 03, 2018 5:17 pm

Mislim da taj depollution nema veze sa tim što neće da upali, nešto je drugo čim neće ni da zavergla. Bilo bi idealno kad bi uspeo da nađeš nekoga ko bi ti dijagnostikom očitao stanje, možda otkrije neki detalj. Kad mu je rađen veliki servis?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Disappointed taj Ned Jun 03, 2018 5:28 pm

Veliki seervis mu je uradjen zajedno sa malim pre 2500 km.
Nemam nikog sa dijagnostikom pa da vidim sta je problem.
Razmisljao sam da ga gurenm da vidim dal ce da upali, ali posto mi dvoriste nije ravno ako ne upali ostace mi na sred kapije i posle treba da se zezam da ga vucem u garazu inace necu moci da izadjem
Disappointed

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Jun 03, 2018 5:35 pm

Ne diraj ga, za sad. A da nije promenio rad i počeo da radi od posle velikog servisa?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Disappointed taj Ned Jun 03, 2018 5:41 pm

Pa ja koliko znam nije, ide isto i sada i pre  velikog servisa,mada to je majkin auo ja ga retko i vozim.
Meni se cini da ide jako lose.Mada opet ne znam mozda tako ide normalno :) , moracu da odem na neki auto plac i da pprobam neki 207 sa 1.4 motorom
Oteracu ga u srevis nije to problem samo da ga upalim nekako, inace cu morati da zovem slep sluzbu
Ja vozim mercede c220...

Poslednji izmenio Disappointed dana Ned Jun 03, 2018 5:46 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Disappointed

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Jun 03, 2018 5:45 pm

Nemaš nikog u blizini ko bi mogao da dođe i pogleda, da ne plaćaš šlep do servisa. Može biti neka glupost, tipa iskopčan neki džek i slično, a možda je i nešto krupnije. Sačekaj da se ovde još neko pojavi, možda nešto 'nabodemo'. Bilo bi glupo da platiš šlepanje, a nije moralo.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Ned Jun 03, 2018 6:23 pm

Da li je na kontaktu kada ne pali, ili je mrtav skroz?
Da li si ugasio auto normalno i posle toga neće da pali (posle koliko)?
Jel ima još simptoma (i neka sitnica može da znači nešto)?

Dijagnostika za početak. I ako ima i ako nema grešaka na dijag. opet će se znati više nego ovako.
Moj savet je da natovarite auto na šlep i u servis. Auto ne pali, to bi trebao svaki kršten majstor da reši.
kurjak

Broj poruka : 454
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Jun 03, 2018 6:25 pm

Pa kako ovde nikome ne pada na pamet, alnaser, automat, masa, kontakt brava a možda i BSM?
Da li je ovako kao na ovom snimku ?

Poslednji izmenio Жиле dana Ned Jun 03, 2018 6:29 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11433
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Ned Jun 03, 2018 6:28 pm

Pada Žile, zato ga i pitam sve ovo. Po ovome kako je opisao mogu samo da mu kažem da zbog nečega neće da pali.

Kada smo već kod šlepanja. Kruta kuka i neka ga vuče mečkom. 4 migavca bi trebalo da rade, ako ništa drugo ne radi.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Disappointed taj Ned Jun 03, 2018 7:05 pm

kurjak ::Da li je na kontaktu kada ne pali, ili je mrtav skroz?
Da li si ugasio auto normalno i posle toga neće da pali (posle koliko)?
Jel ima još simptoma (i neka sitnica može da znači nešto)?

Dijagnostika za početak. I ako ima i ako nema grešaka na dijag. opet će se znati više nego ovako.
Moj savet je da natovarite auto na šlep i u servis. Auto ne pali, to bi trebao svaki kršten majstor da reši.

1. Na kontaktu je i kad krenem da palim nista se ne desi samo se ponovi poruka "depollution system falty"
2. Ja sam vozio auto u petak i uvece sam ga ugasio normalno.U subotu uvece sam pokusao da ga upalim i od tada mi se desava ovo sto se desava.
3. Da napomenem da mi se sve ovo desavalo ranije, stim da je znao d se gasi i u voznji.Tada je bio u servisu i dijagnostikom je utvrdjeno da je neki senzor radilice ili senzor polozaja neceg ( ne secam se tacno) posle toga je sve bilo normalno do sada.
Osim toga nista drugo nisam primetio s'tim da mi je ranije dokle god j auto na kontaktu svetleo chech engine dok ne upalim auto nakon cega se ugasi posle par sekundi( mislim da to ranije ije bilo tako)

Жиле ::Pa kako ovde nikome ne pada na pamet, alnaser, automat, masa, kontakt brava a možda i BSM?
Da li je ovako kao na ovom snimku ?

Kod mene je slicno ovako nesto kao 3 situacija.
Cekaj da je kontakt brava valjda ne bi mogao uopste da dam kontakt?...
Disappointed

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Ned Jun 03, 2018 7:32 pm

Može da ima kontakt i da neće u poziciju 2. Pusti to sada. Ne verujem da ima veze sa bravom.
Anlaser možeš da udaraš blago, ali ako udaraš slabo nećeš ništa uraditi, ako udaraš jako sje..ćeš magnete unutra.
Probaj drškom velikog šrafcigera da udaraš senzore radilice i bregaste, ako ima senzor bregaste. (to je 16 ventila motor?).
Da li imaš pumpu u rezervoaru. Ako ima, da li zuji kada prvi puta daš kontakt?
Možda mu neka stalna greška neda da upali. Skini klemu na par minuta (mada ovo godište ne verujem da će se tako izbrisati greške, ali probaj). Mislim da je lakše na tom autu skinuti + klemu, ali pazi da ti nešto metalno ne padne istovremeno na + i - kleme.

Ako ovo ne uspe probaj da li možeš ruku da zavučeš ispod table, iza brave i da drmaš, cimaš instalaciju. EDIT (Nisam siguran da 207 ima elktroniku na bravi, pomnuo si mercedesa pa sam pobrkao, sad vidim. Kod c klase je to sve iza table).

Ništa ti pametnije od ovoga ne mogu reći u par rečenica. Ako ovo ne uspe mora dijagnostika. Ako i nema ništa na njoj, ili neće da komunicira i to je neki trag, a tu su i parametri...

Možeš i direktno da zavrglaš ako znaš kako se radi, da vidiš da li je do anlasera.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Jun 03, 2018 8:23 pm

U kom si delu grada? Možda znamo nekog pismenog... Mada bi u situaciji kad auto ne pali i polupismen trebalo da završi posao
mladenmi16

Broj poruka : 6616
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Disappointed taj Ned Jun 03, 2018 8:31 pm

kurjak ::Može da ima kontakt i da neće u poziciju 2. Pusti to sada. Ne verujem da ima veze sa bravom.
Anlaser možeš da udaraš blago, ali ako udaraš slabo nećeš ništa uraditi, ako udaraš jako sje..ćeš magnete unutra.
Probaj drškom velikog šrafcigera da udaraš senzore radilice i bregaste, ako ima senzor bregaste. (to je 16 ventila motor?).
Da li imaš pumpu u rezervoaru. Ako ima, da li zuji kada prvi puta daš kontakt?
Možda mu neka stalna greška neda da upali. Skini klemu na par minuta (mada ovo godište ne verujem da će se tako izbrisati greške, ali probaj). Mislim da je lakše na tom autu skinuti + klemu, ali pazi da ti nešto metalno ne padne istovremeno na + i - kleme.

Ako ovo ne uspe probaj da li možeš ruku da zavučeš ispod table, iza brave i da drmaš, cimaš instalaciju. EDIT (Nisam siguran da 207 ima elktroniku na bravi, pomnuo si mercedesa pa sam pobrkao, sad vidim. Kod c klase je to sve iza table).

Ništa ti pametnije od ovoga ne mogu reći u par rečenica. Ako ovo ne uspe mora dijagnostika. Ako i nema ništa na njoj, ili neće da komunicira i to je neki trag, a tu su i parametri...

Možeš i direktno da zavrglaš ako znaš kako se radi, da vidiš da li je do anlasera.

Vidi ovako auto je 1.4 hdi kraj 2006...
Skidao sam i plus i minus i samo plus  i nista se nije promenilo.
Ne znam kako  direktno da zaverglam.

Iz Beograda  sam blizu Karaburme.
Auto sam vozio u reno servisu Dinic..
Jedino da probam da ga upakim na guranje drugu ideju nemam?

Bay the way, hvala svima na pomoci
Disappointed

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Ned Jun 03, 2018 8:56 pm

AUTO OBAVEZNO IZBACI IZ BRZINE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Imaš 3 brezona na anlaseru. 2 Debela i jedan tanji. Na jedan taj debeo ide kabal sa akumulatora. Odprilike ispod njega ima isti takav brezon. Ili debelim kablom dovedeš direktno stuju sa + kleme, na naj manji brezon, ili šrafcinegerom pipneš istovremeno taj debeli brezon na koji dolazi struja sa akumulatora i onaj naj manji.
Ako ti je frka prespoj samo debeli brezon na koji dolazi kabal sa drugim debelim brezonom. Na ovaj način će anlaser da radi ako je ispravan, ali neće upaliti auto (neće zaverglati motor).
Prosto je da ne može biti prostije. Šrafciger imaš sigurno. AUTO OBAVEZNO IZBACI IZ BRZINE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
AKO TI OSTANE U BRZINI MOŽEŠ GADNO DA SE POVREDIŠ

Poslednji izmenio kurjak dana Ned Jun 03, 2018 8:58 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Jun 03, 2018 8:57 pm

Uzmi parče žice zakači na + i kratko dirni pobudu na automatu . Da dodam, vidim da je Kurjak napisao sve kako upaliti. Ovo je samo da vidiš da li automat na alnaseru radi. Šarafciger plus sa debljeg šarafa i pobudu na automatu prespojiš.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Ned Jun 03, 2018 9:02 pm

Možeš parče bilo koje žice što kaže Žile, ako ćes dovoditi struju na naj manji brezon, ali ako ćeš na onaj veći treba ti debela ''žica''
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Ned Jun 03, 2018 9:10 pm

Жиле ::Uzmi parče žice zakači na + i kratko dirni pobudu na automatu. Ovo je samo da vidiš da li automat na alnaseru radi.

Žile tako će i zaverglati motor jer već ima stalnu struju sa akumulatora. Da ga ne zbunimo sada jer nije bezopasno uopšte.

Druže zanemari sve što smo napisali osim da auto ni slučajno ne sme biti u brzini. Znači samo izbaci auto iz brzine i bilo kojom žicom dovedi struju sa akumulatora na naj manji od tri brezona na anlaseru i to je to.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Jun 03, 2018 9:11 pm

ovaj kabal ide sa alternatora na plus klemu na akumulatoru , ta je žica zakačena na anlaser , nju prespoji sa pobudom (tankom). Što reče majstor Kurjak, mora da upali ako je anlaser dobar.

Ovde je jasnije kako radi anlaser.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Disappointed taj Ned Jun 03, 2018 9:48 pm

Ok razumeo sam, halva svima.Sutra cu da probam pa javljam sta se desava.
Disappointed

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: