Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Potrosnja goriva pezo 406

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Re: Potrosnja goriva pezo 406

Počalji od nemanja80 taj Pet Jun 08, 2018 2:39 pm

nemanja80

Broj poruka : 1303
Datum upisa : 17.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od setac73 taj Pet Jun 08, 2018 10:35 pm

Dobro vece svima a i ostalima :)
Elem, od juce su pocele da se desavaju jos neke cudne stvari...Sticajem okolnosti ostadog bez benzina. Kad sam mu nasuo deset litara nije hteo da upali nikako. Iskreno ne znam kako da ga prevarim da upali na plin.
Nakon nasutih dodatnih 5 litara opet nije hteo da upali. Svo vreme pupma se cuje da radi.
Elem, ja majstorcina :) :) :( krenem da skinem bonbinu, pa svecice. Sve to lepo izgleda. Nema garezi, nema naslaga masti ili ulja itd... Nakon toga skinem dovodni vod do filtera goriva ( lakse nego da skidam pumpu). Drugar zavergla - gorivo ide...hmmm Nakon toga sve to lepo vratim nazad....
Upali iz prve... Nesto gusi do 1800 obrtaja ali kao radi.
Danas, opet nece da upali...iz cista mira...stao usput do poste i nakon toga da upali ma jok ...ni da cuje. Probam na gurku...ma jok...
Stani, skini dovodni vod, gorivo ne ide.
Vratim, skinem kleme, bonbinu, raskacim racunare, vratim bonbinu, vratim racunare - auto upali ko mina. Odem do ovlascenog landirenco servisa (plinski racunar je landirenco), covek pogleda i kaze< Prijatelju ovde od landirenca ti je samo senzor i racunar...i nista vise>. Zakaze mi za utorak da pretresemo ceo plinski sistem jer na plinu skoro da ne moze vise da se vozi.......
Javljam u medjuvremenu da li sam jos nesto uradio. Planiram ujutru da skinem usisnu granu i da je malo ocistim...a i lamdu da skinem da je proverim......
Javljam sta sam uradio
setac73

Broj poruka : 54
Datum upisa : 13.05.2018
Godina : 45
Vozilo: : Peugot 406 1.8 16v
Raspolozenje : Kolektivno ludilo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pet Jun 08, 2018 11:42 pm

Na plin pališ tako što držiš taster za odabir pogonskog goriva (benzin - plin) i verglaš istovremeno. Verovatno će duže veglati ali će upaliti.
Javljaj šta je bilo na kraju, baš me zanima ima li kakve veze plin sa tim što neće na benzin da pali
mladenmi16

Broj poruka : 6551
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Sub Jun 09, 2018 12:54 am

Ne bih da budem dosadan ali mi se cini da se ide naopako, od kraja ka pocetku.
Plinski sistem ide na kraju svega za podesavanje, kada prvo auto na benzin radi savrseno u svim uslovima bilo topao bilo hladan.

A auto radi savrseno na benzin ako i samo ako funkcionise lambda sistem regulacije gorive smese.
Kriva mora biti vrl blsika pravilnoj sinusoidi, jedino tada motor ispravno radi.

Bobina i njena manipulacija bez njene dijagnostike je kao lutanju u lavirintu u kombinaciji sa iznetim probama demontaze i montaze raznih delova.

Bez ljutnje, ali kvar se ispituje sistematicno uz merenja i tek kada se postavi dijagnoza krece se u popravku zamenom dela ili delova koji su uzrok problema.

Moze i ovako nasumicnim da se pogodi pa i da privremeno radi auto ali ako se ne pronadje stvarni uzrok bice gubljenje vremena jer ce se kvar vratiti.

Zelim puno srece da se sto pre pogodi deo koji je u kvaru i sredi neispravnost.
Kada se auto popravi da radi na benzin savrseno i potrosnja ce se vratiti u normalu.
pego307

Broj poruka : 257
Datum upisa : 13.04.2018
Godina : 52
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od levidesni taj Ned Jul 08, 2018 12:48 pm

A jesi li skoro menjo zupcasti kais,moze se desiti ako si ga menjao da nije dobro uzubljen,kao sto je bio slucaj kod mene,mnoogggoo mi je povecao potrosnju,brze mi se zagrevao motor i izgubio sam dosta na snazi motora.
levidesni

Broj poruka : 9
Datum upisa : 08.11.2017
Godina : 46
Vozilo: : Peugot 306

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od setac73 taj Ned Jul 08, 2018 7:10 pm

Nisam a trebao bih. Pitaj boga i kad je menjan. Trenutno cekam da mi stignu membrane za rasprsivac. Sledece su karike i zupcasti.....
setac73

Broj poruka : 54
Datum upisa : 13.05.2018
Godina : 45
Vozilo: : Peugot 406 1.8 16v
Raspolozenje : Kolektivno ludilo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2