Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Peugeot 307

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Re: Peugeot 307

Počalji od staff taj Ned Dec 02, 2018 1:29 pm

PUG207 ::Guma sa 0% kaucuka! Na bazi silikona, msm dajte ljudi.
Kama postoji u prodaji X godina kod nas, dobra je za Nive i medju vozacima lade Nive je popularna i to je to.
Zamislite gumu od 25e, prosla 2000 km da dodje ovde + carina + marza i ona kosta 25 e!!!
Iz prica ljudi koji su je vozili slimivrat na mokrom, dobra je za sneg i to je to. Za uslove poput nasih je truba.

Gde moze da se vidi sastav gume? To koliko ima kaucuka?

Uvoz robe iz Rusije trebao bi da bude slobodan, bez carine i pdv-a, kao sto je i izvoz iz Srbije u Rusiju slobodan.

Sticajem okolnosti znam firmu iz Srbije koja radi za Tigar, radili su jedno vreme i za Kamu dok ih Kama nije otkacila jer su im slali lose proizvode, trazili su kvalitet a ne samo daj sta das.

Da ne ispadne sada da branim ove gume ili moj izbor po svaku cenu, daleko od toga. Ako ne valjaju prvi cu reci da i drugi ne bi pogresili ali vozio sam je i po suvom i po kisi i po gradu i na otvorenom i nisam imao problema. Mozda je i do mene jer ne vozim agresivno. U svakom slucaju vreme ce pokazati da li valjaju ili ne.

staff

Broj poruka : 41
Datum upisa : 05.06.2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Dec 02, 2018 1:34 pm

da...TG621 ili one sto brzo ispucaju na suncu...pirelli bese isto nesto iz Pirota,kolko se secam...
a sto se voznje tice,zivim od volana i mogu voziti i na pola jedne felne a ne sa rusko-kineskim iliti indijskim i kakvim sve ne na trzistu...i sve ali sve je do broja cipela koje nosis ako je 42 i u toku voznje noga poraste na 46,e ni najbolja guma ne pomaze...milion primera!!!sve ali sve besni i ljudi i auta...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
SOF

Broj poruka : 652
Datum upisa : 09.04.2017
Godina : 52
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Ned Dec 02, 2018 1:45 pm

PUG207 ::
Evo recimo kurjaku nikako ne preporucujem tu gumu obzirom na godine, iako ne znam kakav je vozac, mozda je i duplo bolji od mene, ali je imam sigurno vise strpljenja od njega

Imao si kažeš kineske gume i verujem ti, ne prodaješ gume pa nema razloga da izmišljaš. Ali da li si imao ove Kama. Ja stvarno ne znam kakve su. Kupio bi ih, ali mi je torzija očajna, sa prednjeg trapa samo što ne počnu da odpadaju delovi, tako da nema svrhe.

Puno je primera gde se nešto tek pojavi i bude odlično. Majka je skoro kupila kineski masažer za 3999 preko interneta, videla je kod drugarice isti takav (ne sličan nego 100% identičan). Drugarica ga je platila na nekoj promociji prošle godine 270 evra ''sa popustom''. A u Medisani je 11000 trenutno.
Moje mišljenje je da su skupe stvari za bogate ljude koji se tripuju da i dalje važi od jeftinog mesa ni čorba ne valja. U nekim situacijama to je tačno, ali to više uopšte nije pravilio. Nešto mnogo jeftinije može da bude čak i bolje.

Mišelin ima magacin kada se preko Železnika ide na stari Obrenovački put. Nove gume im stoje napolju ne pokrivene, vidi se sa puta, šta dalje reći.
kurjak

Broj poruka : 477
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Dec 02, 2018 1:48 pm

drugari...svako za svoj grosh...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Ned Dec 02, 2018 2:40 pm

@kurjak
Nisam ima licno Kamu, moji drugari taksisti kazu da su slomivrat i nikad vise, prve sezone i nekako, a posle kao da nisu iste gume, a sara nije mrdnula.
Po vlaznom skije dobijaju u cugu, kad je natopljen asfalt vodom upravljivost 0. Dobre su po snegu, kad sneg prekrije asfalt. Po bljuzgi 0.
Tako oni tvrde, ne zaboravite i ja sam hteo kao i svi ostali da prodjem jeftinije.
Inace stariji profesionalni vozaci su ih kupovali za kamione, kazu slomivrat, nikad vise.
Uostalom ko je vozio Trajal zna o cemu pricam.
Sara i posle 5 godina ista Very Happy
PUG207

Broj poruka : 723
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 44
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi
Raspolozenje : osecam se vrlo eventualno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Dec 02, 2018 2:42 pm

E to su prave gume a ne ove, svake treće zime kupuj nove
mladenmi16

Broj poruka : 6640
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Ned Dec 02, 2018 2:59 pm

LJudi ne kontaju da su to gume za ruske zimske uslove, konstantan sneg i led i tu mogu da se nose sa gumama 5x skupjlim od njih, ali kad pogledas Srbiju gde je asfalt zimi suv ili vlazan , vecinom bez padavina te gume su katastrofa.
Drug mi je nove Starfire gume morao skinuti je oce da izgine na kisi.Kaze dzaba pare i usteda, on vozi ostrije i kaze po vlaznom i kisi ludilo. To je ta klasa guma.
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Ned Dec 02, 2018 3:25 pm

PUG207 ::@kurjak
Nisam ima licno Kamu, moji drugari taksisti kazu da su slomivrat i nikad vise. Po vlaznom skije dobijaju u cugu

SOF ::prosle godine sam bio u ``moranju`` da kupim dve zimske i to kineske...kako dve trecine dana provodim za volanom,sto u svom autu,sto u firmi,verujte ljudi,da im sem napominjem,neznatne cujnosti i da kazem buke tog tipa,nisam nasao ni jednu,ama ni jednu manu

Ajd sad budi pametan  

Držaću se ja vintere, meni su odlične. Daću 20 evradi više, bolje nego da mislim šta će biti po kiši, a kod nas je uglavnom vlažan put zimi...Mada do tehničkog ništa ne pipam, ako naidjete po putu na delove trapa od 206 možete da osvojite nagradu  
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Dec 02, 2018 3:31 pm

he he he...jel pase nesto na moj C4?
kod majstora kuca bez vrata!

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Ned Dec 02, 2018 3:37 pm

SOF ::he he he...jel pase nesto na moj C4?

Jelkica
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Dec 02, 2018 3:40 pm

jes,jes,kad istruli koncic na kome visi i padne na patosnicu,zalepi se za blatnjave sangajke i ispadne na put kad izlazis da potrazis nesto od trapa...a ja za par dana prolazim tuda... Boze koje smo mi dalebu!?cime se zanimamo

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Dec 02, 2018 3:58 pm

Detaljno sam se raspitivao o ruskim gumama KAMA (ima vise modela za zimsku varijantu), pregledao sam dosta testova i snimaka, uzivo razgledao, pitao vulkanizere, neke ljude koji ih koriste i doneo sam svoje zakljucke. Konkretno govorim o VIATTI BRINA V-521 gumi koja je iz Kama programa

[You must be registered and logged in to see this link.]

Odmah se na prvi pogled vidi da je rec o gumi za ozbiljne zimske uslove, njen profil, sara skoro pa 1 cm, prilicno meka guma (ali u klimatizovanom prostoru). Iskustva (jos uvek ne moja) kazu sledece: po snegu i ledu vrhunske, po dubokom snegu takodje, na bljuzgavici i blatistu odlicne, na samo mokrom asvaltu treba biti oprezan jer znaju da naprave predupravljanje i kocioni put je u novou donjeg proseka, na suvom asvaltu se pomalo cuje buka a upravljanje i zaustavni put su takodje prosek za ovaj budzet guma. Preko +10C se ne preporucuje upotreba jer su u startu od meke gume koja je u hladnim vremenskim uslovima optimalna ali preko 10C vec postaje znatno meksa...samim tim nije najpogodnija za voznju i podlozna je vecem trosenju. Evo deklaracije, doduse za jacu sirinu (zato ovo uzeti sa rezrevom)

[You must be registered and logged in to see this link.]

Meni treba za P206, dimenzija 175/65/R14 82T. Cena 3200 din/kom sa sve montazom. Garancija 2 godine. Cekam nov kontigent sa najnovijim DOT-om. O utiscima cu pisati kad prodje neko vreme.

@Kurjak, e lud si brale za medalju, zamalo se ne izvrnuh sa stolice zbog tvoje konstatacije u vezi trapa...ijaooo legendo.
Ninno

Broj poruka : 1289
Datum upisa : 27.07.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Ned Dec 02, 2018 9:01 pm

Neko pomenuo Trayal :)
T5 gume na kojima sam naucio da vozim, i po zimi pa i snegu. Nije se imalo za bolje...
pego307

Broj poruka : 429
Datum upisa : 13.04.2018
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Dec 02, 2018 9:04 pm

pego307 ::Neko pomenuo Trayal :)
T5 gume na kojima sam naucio da vozim, i po zimi pa i snegu. Nije se imalo za bolje...
bilo nekad...

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pon Dec 03, 2018 8:33 pm

Ninno ::
@Kurjak, e lud si brale za medalju, zamalo se ne izvrnuh sa stolice zbog tvoje konstatacije u vezi trapa...ijaooo legendo.

Sve te razumem, tako sam i ja kada sam čitao tvoju temu iz početka
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Glavni taj Pon Dec 10, 2018 6:06 pm

pozdrav, pratim forum već neko vrijeme ali ne pisah ništa Very Happy
staff, isti motor je i kod mene i imam isti problem pri hladnom startu, a takođe i pri normalnom ("vrućem") kao u videu što si postavio. Kako živim na primorju nijesam nikad obraćao pažnju na to, ali sad već i na 8 stepeni vrti dugo.
Jesi li rješio problem kod tebe?
Glavni

Broj poruka : 2
Datum upisa : 28.10.2018
Godina : 21
Vozilo: : Peugeot 307 2.0 HDi 66kW
Raspolozenje : meteopata

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od staff taj Pon Dec 10, 2018 8:32 pm

Nista nisam radio, prosli debeli minusi i sada pali ok, ne vergla toliko dugo kao na klipu.

P.s. Ova rasprava o gumama mozda bi mogla da se prebaci u temu vezanu za gume.
staff

Godina : 29
Vozilo: : Pezo 307 2.0 hdi 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Glavni taj Pon Dec 10, 2018 8:42 pm

e ne znam, meni i na nekih 8 stepeni vergla. moraću majstora posjetiti ovih dana
Glavni

Broj poruka : 2
Datum upisa : 28.10.2018
Godina : 21
Vozilo: : Peugeot 307 2.0 HDi 66kW
Raspolozenje : meteopata

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pon Dec 10, 2018 8:49 pm

Za početak pregledajte akumulatore i po potrebi dopunite.
Napon od 12,72 je pun kapacitet. Napon od 12,6 je već 85procenata od kapaciteta.
Obavezno zaključavajte kola kad stoje, manje vuku struju, mnogo manje.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1485
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pon Dec 10, 2018 11:15 pm

staff ::Nista nisam radio, prosli debeli minusi i sada pali ok, ne vergla toliko dugo kao na klipu.

P.s. Ova rasprava o gumama mozda bi mogla da se prebaci u temu vezanu za gume.

Mozda bi i svi mogli da razmisljaju sta gde pisu i ophode se po pravilima foruma, koja bas zbog toga i postoje.
Po nekad imam utisak da mislite da par nas ovo radi kao posao za novac...ali to uopste nije tako.
shix

Broj poruka : 3087
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od staff taj Uto Dec 11, 2018 3:20 am

Akumulator je nov ne verujem da je do njega, treba da proverim grejace i anlaser ali eto, nekako sada ne zurim s tim.
@glavni, koliko dugo vergla? Jel kao na snimku po 10 sekundi?

@shix, vrlo lako se ode u off topic, jedna stvar povuce drugu i eto nekoliko stranica. Inace upoznat sam sa tim poslom, bio sam neko vreme moderator na jednom domacem forumu, tacnije samo na jednom delu jer je dosta veliki tako da znam koliko tu ima posla. Po nekoliko sati dnevno sam sredjivao forum, ali opet sve je to bilo na dobrovoljnoj i volonterskoj bazi.
staff

Godina : 29
Vozilo: : Pezo 307 2.0 hdi 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Uto Dec 11, 2018 8:17 am

Razumem ja to sve ali bas zbog toga, bar vi, mi ,koji smo cesto ili konstantno na forumu bi mogli obracati paznju na takve stvari. A cesto se desava da bas ti stalni idu u off. A ovo nije forum gde se non stop opominje i odmah brise...
Samo malo vise paznje svih i bilo bi u redu. Ovako mi ne mozemo da postignemo sa sredjivanjem, jer i mi imamo obaveze, porodice, decu...
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Uto Dec 11, 2018 7:39 pm

jeste Shixe...potpuno si u pravu...desava se...ali to ne povlace ljudi koji znaju i pokusavaju da vode red u ``kuci`` i kad takav neko ko ne zna za to upadne i povuce nas ostale...kao i sto sam pre radio...delio po malo packe kad neko upadne i ``upravljao`` po neke na prave puteve i postove...naravno...kao covek kome je i svakodnevni boravak na forumu i to u relativno duzim intervalima da bih najpre sto vise shvatio svoj auto a i bezrezervno pmogao nekome kome je potrebno,licno cu se truditi da me ne iritira vise to uskakanje u voz u pokretu kao i upadanje u rezervisan kupe istog...NEKA TO BUDE ODRAZ NECIJEG VASPITANJA...

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Uto Dec 11, 2018 9:03 pm

Koliko sam ja shavtio ovo je tema o staff-ovoj 307-ici, gde je sve sto je receno vezano za njegov auto i njegovu kupovinu: akumulatora, temperature,rucice,guma, tako da nigde nema offtopica, jer su svi komentari vezani za njegov auto i kupovinu delova-opreme za isti.
Niko nije pisao o ajvaru i paprikama  sto bi bio offtopic vec su replike iskljucivo vezane za njegovu temu!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Uto Dec 11, 2018 9:39 pm

PUG207 ::Koliko sam ja shavtio ovo je tema o staff-ovoj 307-ici, gde je sve sto je receno vezano za njegov auto i njegovu kupovinu: akumulatora, temperature,rucice,guma, tako da nigde nema offtopica, jer su svi komentari vezani za njegov auto i kupovinu delova-opreme za isti.
Niko nije pisao o ajvaru i paprikama  sto bi bio offtopic vec su replike iskljucivo vezane za njegovu temu!
ja sam uglavnom shvatio..idem u totalnu pasivu Sleep

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Uto Dec 11, 2018 10:37 pm

PUG207 ::Koliko sam ja shavtio ovo je tema o staff-ovoj 307-ici, gde je sve sto je receno vezano za njegov auto i njegovu kupovinu: akumulatora, temperature,rucice,guma, tako da nigde nema offtopica, jer su svi komentari vezani za njegov auto i kupovinu delova-opreme za isti.
Aj procitaj stranu pa ces shvatiti. On je sam trazio da se prebacuju postovi, pa smo onda prozborili apropo toga...
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh