Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Peugeot 307

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Re: Peugeot 307

Počalji od nemanja80 taj Pet Nov 16, 2018 3:06 pm

Ako nece da uvuce cd onda je neispravan. Sad ti to da otvaras i namestas ne znam koliko se isplati. Nisi trebao kupovati a da ne pitas dal je dekodiran. Pisalo se o tome ovde. Ja sam kupio od coveka iz Sapca koji prodaje Peugeot cd-ove dekodirane i ispitane, bukvalno samo ga ubacio. Najbolje da ti to vratis prodavcu, sta znam...

Ovo za retrovizor, novi ima grejac, sad dal ti imas instalaciju ne znam, ako imas samo povezi. Grejac retrovizora se pali kad upalis grejac zadnjeg stakla...

Senzor ima jer je verovatno skinut sa engleza. I kod mene je senzor u desnom retrovizoru. Kako mislis podeljeno staklo ?

nemanja80

Broj poruka : 1694
Datum upisa : 17.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od staff taj Pet Nov 16, 2018 3:10 pm

Hvala Zile, samo nisam razumeo ovo oko podesavanja na radiju?

Kada sam uzeo auto u njemu je bio fabricki cd plejer, isto je pistao ali kada smo ga povezali preko broja sasije ispostavilo se da je neispravan, nije hvatao stanice i nije hteo da uvuce cd. Medjutim kod njega sam mogao da uguram cd, nista nije blokiralo ulaz dok ovde ne moze cd da udje ni 1cm.

Edit: Nemanja, na ovo sam mislio kada kazem podeljno. [You must be registered and logged in to see this link.]

Ovaj sto sam uzeo nema crtice, nije staklo podeljeno pa nije ni zakrivljeno.
staff

Broj poruka : 41
Datum upisa : 05.06.2018
Godina : 29
Vozilo: : Pezo 307 2.0 hdi 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pet Nov 16, 2018 3:44 pm

Onda je to ipak sa engleza retrovizor ...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od staff taj Uto Nov 20, 2018 1:03 pm

Da ne kvarim vise temu o gumama ( ja sam prvi otisao u off )

pego307 ::Po uputstvu Pezoa odgovarajuci aku je 60Ah, ako se radi o P307 iz potpisa.
Takav stavlja i fabrika tj ovlasceni servis.

Taj je auto. Mozda je bolje da uzmem od 66ah, ista je velicina a posto mu je ovo prva zima kod mene i ko zna koliko je prevalio, ne znam kako ce da pali na debelom minusu. Sada duze vergla kada je hladan ali je i aku slab. Valjda ce nov akumulator da resi problem.
staff

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Uto Nov 20, 2018 2:11 pm

Ne znaci ti amperaza nista ako alternator to ne moze da isprati
mishja

Broj poruka : 3924
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Uto Nov 20, 2018 7:26 pm

Sad svratih uz put kod ovog naseg lokalnog sto prodaje Monbat akumulatore, 66ah je 6500din kod njega, eto da znas orjentaciono. 2g garancija al on kaze sigurno 3-4g traje, radi s njima jos od devedesetih, zna ga ceo grad ne sme on s tim da se zaebava...

Obavezno svima savetuje pre montaze u auto da se dopuni par sati na punjac i nema problema. Za te pare nek rikne za 3g isplati se...

Ja koliko sam video istih je dimenzija ko i onaj od 55ah...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Uto Nov 20, 2018 8:00 pm

Kazu da su dobri Duracel akumulatori, kao one baterije
mishja

Broj poruka : 3924
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Uto Nov 20, 2018 8:30 pm

Pominjao je u drugoj temi Monbat pa ja zato pisem za njih. Naravno da ima jos dobrih i boljih marki ali u ovom cenovnom rangu ovi su veoma dobri. Ja ga imam vec cetvrtu godinu i stvarno sam zadovoljan, a imao sam ga i na bivsoj astri...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Sre Nov 21, 2018 7:25 am

Monbat akumulator je meni 5 godina bio trajao na ladi.
dejca

Broj poruka : 309
Datum upisa : 07.01.2018
Godina : 49
Vozilo: : Peugeot 307 HDI 2,0 karavan
Raspolozenje : Mrzim leto.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cozmo taj Sre Nov 21, 2018 9:20 am

Ja sam na Corolli, verovali ili ne, imao Monbat skoro 10 godina
Crkao je tako sto je klinac ostavio svetlo u kabini, inace ko zna koliko bi gurao. A izdrzavao je i na -25... kao da nema pravila kod akumulatora... sta ti se zalomi. Posle toga stavim malo jaci, Black Horse, i crkne druge zime skroz.
cozmo

Broj poruka : 79
Datum upisa : 14.08.2018
Godina : 47
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od staff taj Sre Nov 21, 2018 11:42 pm

Ne znam dal sam pogresio ili ne ali ja sam danas uzeo Monbat od 75ah. Kuciste je iste velicine kao od 66ah tako da moze da stane. Auto opet zavergla neki put ali cini mi se manje nego ranije. Treba da menjam jedan relej grejaca ali prvo bih proverio sve grejace.

Inace, Kama je danas namontirana, vozio sam 70km i gume su ok. Na 90 kmh se cuju pomalo ali nista strasno. Probao sam naglo da kocim na vlaznom putu pri brzini od 80kmh i sve to deluje ok.

Retrovizor sto sam uzeo bio je sa engleza ali se razlikuje. Dzek nije isti, cak ni sam mehanizam nije bio isti tako da je majstor morao da prepakuje moju elektroniku i ogledalo u novo kuciste.

Napokon smo sredili i rucicu za zmigavce jer je bila losa, kada dam desni zmigavac i ispravim volan sam ukljuci levi. Rucicu sam narucio sa ali-ja medjutim kvalitet nije neki a i raspored zica je suprotan originalu. Problem kod starog je sto je pohaban jedan plastican deo koji se vrlo lako zameni, tako da smo prebacili samo njega sa nove rucice i sada je sve kako treba.

Sa ali-ja moze da se naruci samo taj deo. To je ovo.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Evo slika rucice da se bolje vidi gde ide ovaj deo. Mozda nekome zatreba.

staff

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Čet Nov 22, 2018 8:41 pm

Može li informacija ili telefon od majstora koji ti je sređivao ručicu žmigavca.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1485
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od staff taj Pet Nov 23, 2018 1:25 am

Poslao sam pm.
staff

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Nov 23, 2018 8:04 pm

U svakom slučaju hvala.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1485
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od staff taj Sub Dec 01, 2018 7:14 pm

Ni sa novim akumulatorom ne pali dobro kako su krenuli hladniji dani. Ovo je danas oko 13h, temperatura je bila oko 1. Da nije mozda do anlasera ili su grejaci? Kako vam se cini?

p.s. Nemam pojma ko ovo peva na kraju videa, otvoren mi bio prozor pa zalutala neka pesma.  

Ovo kada je zagrejan.

staff

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Sub Dec 01, 2018 10:01 pm

staff ::Ne znam dal sam pogresio ili ne ali ja sam danas uzeo Monbat od 75ah. Kuciste je iste velicine kao od 66ah tako da moze da stane. Auto opet zavergla neki put ali cini mi se manje nego ranije. Treba da menjam jedan relej grejaca ali prvo bih proverio sve grejace.

Inace, Kama je danas namontirana, vozio sam 70km i gume su ok. Na 90 kmh se cuju pomalo ali nista strasno. Probao sam naglo da kocim na vlaznom putu pri brzini od 80kmh i sve to deluje ok.

Retrovizor sto sam uzeo bio je sa engleza ali se razlikuje. Dzek nije isti, cak ni sam mehanizam nije bio isti tako da je majstor morao da prepakuje moju elektroniku i ogledalo u novo kuciste.

Napokon smo sredili i rucicu za zmigavce jer je bila losa, kada dam desni zmigavac i ispravim volan sam ukljuci levi. Rucicu sam narucio sa ali-ja medjutim kvalitet nije neki a i raspored zica je suprotan originalu. Problem kod starog je sto je pohaban jedan plastican deo koji se vrlo lako zameni, tako da smo prebacili samo njega sa nove rucice i sada je sve kako treba.

Sa ali-ja moze da se naruci samo taj deo. To je ovo.

Evo slika rucice da se bolje vidi gde ide ovaj deo. Mozda nekome zatreba.

Te gume ne bih stavio ni da mi daju 100 e uz njih!
PUG207

Broj poruka : 723
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 44
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi
Raspolozenje : osecam se vrlo eventualno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Sub Dec 01, 2018 11:11 pm

Znam čoveka vulkanizer kaže da se rastura sa prodajom kama gume i meni ih predlaže.
Staff, meni ovo anaset sporo vrti, možda i 50% sprrije okreće.
dejca

Broj poruka : 309
Datum upisa : 07.01.2018
Godina : 49
Vozilo: : Peugeot 307 HDI 2,0 karavan
Raspolozenje : Mrzim leto.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od staff taj Sub Dec 01, 2018 11:54 pm

Dejca, i meni je to bio prvi pik.

Pug207, sta znam, meni su za sada ok, ne verujem da su gore od Wintere.
staff

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Ned Dec 02, 2018 2:09 am

PUG-u cemo utisnuti na njih natpis Michelin i bice mu odlicne...

Ma dobre bre gume, sto nece biti, pa ne ides ti u Norvesku brate...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Ned Dec 02, 2018 8:55 am

Ako su tek počele da se prodaju u Srbiji onda možda i valjaju. I ja razmišljam da ih kupih, doneću definitivnu odliku krajem marta

Čujem da su i vintere često negde na akciji po toj ceni.
kurjak

Broj poruka : 477
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Ned Dec 02, 2018 11:34 am

Guma sa 0% kaucuka! Na bazi silikona, msm dajte ljudi.
Kama postoji u prodaji X godina kod nas, dobra je za Nive i medju vozacima lade Nive je popularna i to je to.
Zamislite gumu od 25e, prosla 2000 km da dodje ovde + carina + marza i ona kosta 25 e!!!
Iz prica ljudi koji su je vozili slimivrat na mokrom, dobra je za sneg i to je to. Za uslove poput nasih je truba.
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Dec 02, 2018 11:45 am

Za naše klimatske uslove ne postoji loša zimska guma. Treba samo znati prilagoditi stil vožnje uslovima puta, tj. krenuti na vreme i sigurno stižemo gde smo naumili.
mladenmi16

Broj poruka : 6640
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Dec 02, 2018 11:56 am

pozzz..nzm...prosle godine sam bio u ``moranju`` da kupim dve zimske i to kineske...kako dve trecine dana provodim za volanom,sto u svom autu,sto u firmi,verujte ljudi,da im sem napominjem,neznatne cujnosti i da kazem buke tog tipa,nisam nasao ni jednu,ama ni jednu manu...a sto se vremenskih uslova tice,slobodno mogu reci da su i od te wintere mozda i bolje...nigde me prosle zime nisu izneverile...po snegu,iz mesta krenes uzbrdo kao po suvom...opet...i po prosecnim brzinama se ponasaju kao i one najskuplje...zato...neka ih zimus ``pozadi`` pa za leto o tom po tom...eto ga u medjuvremenu dok sam pisao,javlja se i Mladja...lepo je rekao na malo drugi nacin sta sam ja hteo...

[You must be registered and logged in to see this image.]
SOF

Broj poruka : 651
Datum upisa : 09.04.2017
Godina : 52
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Ned Dec 02, 2018 1:06 pm

mladenmi16 ::Za naše klimatske uslove ne postoji loša zimska guma. Treba samo znati prilagoditi stil vožnje uslovima puta, tj. krenuti na vreme i sigurno stižemo gde smo naumili.
90-ih smo svi vozili celestonke, u zivotu nisam imao zimske gume, ali to je bilo vreme fica, lada i ostalih dreseva. Dovoljno je bilo da si malo normalan vozac i da ne zagines.
Sada je vreme dosta jacih i brzih masina i traze ozbiljne gume, stariji iskusniji vozac moze da priusti sebi neke kineze i ove tuzne ruse, jer nece stiskati pedalu gasa.
Ali hype koji se dize oko tih krs guma moze polakomiti nekog manje iskusnog vozaca da ih stavi i da najebe.
I sam sam imao kineze, guma se ne trosi bukvalno, nisam nikad gumi pridavao znacaj sto proizvodi buku, to mi je nebitno, guma je bilo ok na suvom, cak je i po snegu bila dobra, ali kad je vlazan asfalt pretvarala se u skiju, i na najmanjoj nizbrdici po vlaznom mi je auto izletao, cudo jedno kakva je to katastrofa bila.
Zato ako imam ikakve sanse da ubedim ljude da ne kupe takvu vrstu guma, makar ubedio i jednog coveka, dosta je od mene.
Evo recimo kurjaku nikako ne preporucujem tu gumu obzirom na godine, iako ne znam kakav je vozac, mozda je i duplo bolji od mene, ali je imam sigurno vise strpljenja od njega i znam da gmilim 30 na sat satima, a mladi ljudi koji su temperamentni nemaju zivce i znam da ce da stisni kad tad i ako sto postoje putevi u Vojvodini koji oprastaju, tako postoje i gume koje oprastaju sitne greske vozaca i zbog toga ne preporucujem te gume.
Bez namere da nekog ponizim omalovazim moje misljenje je da auto vozi GUMA i AMORTIZER i to je to.
Ako ste nekad vozili aute sa locikavim amortizerima gde kad lupis na malu sahtu prednjim tockom skoci ceo zadnji kraj onda znate o cemu pricam i u tom slucaju da je guma koju vozite losa, sta bi se desilo??
Zivot u Srbiji jeste jeftin, ali bas toliko, ne verujem.
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Dec 02, 2018 1:25 pm

Meni je prvi auto na kom sam naučio voziti bila Lada 2107, treći auto mi je opet bila Lada 2107, vozio sam ih od 18. do 24. godine. Uvek imao zimske gume, ako se ne varam TG 621 oznaku su nosile, bez ABS, ESP, šper diferencijala i ostalih bezbedonosnih s*anja i nikad nisam imao ni jedan peh. Iz kola nisam ni tad izlazio kao ni sada, išao na zimovanja, letovanja, vozio pospan, pijan, pa čak i dok sam oralno zadovoljavan (jbg bio mlad i blesav a sad samo blesav ) Za ovo zadnje poželjnija je Lada sa 5 brzina I opet nikad ništa, jedino okretanje bilo je isključivo namerno i u kontrolisanim uslovima. Auto voze gume, amorti i kočnice, tu se slažemo svakako, ali pre svega auto vozi savest vozača.
mladenmi16

Broj poruka : 6640
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od staff taj Ned Dec 02, 2018 1:29 pm

PUG207 ::Guma sa 0% kaucuka! Na bazi silikona, msm dajte ljudi.
Kama postoji u prodaji X godina kod nas, dobra je za Nive i medju vozacima lade Nive je popularna i to je to.
Zamislite gumu od 25e, prosla 2000 km da dodje ovde + carina + marza i ona kosta 25 e!!!
Iz prica ljudi koji su je vozili slimivrat na mokrom, dobra je za sneg i to je to. Za uslove poput nasih je truba.

Gde moze da se vidi sastav gume? To koliko ima kaucuka?

Uvoz robe iz Rusije trebao bi da bude slobodan, bez carine i pdv-a, kao sto je i izvoz iz Srbije u Rusiju slobodan.

Sticajem okolnosti znam firmu iz Srbije koja radi za Tigar, radili su jedno vreme i za Kamu dok ih Kama nije otkacila jer su im slali lose proizvode, trazili su kvalitet a ne samo daj sta das.

Da ne ispadne sada da branim ove gume ili moj izbor po svaku cenu, daleko od toga. Ako ne valjaju prvi cu reci da i drugi ne bi pogresili ali vozio sam je i po suvom i po kisi i po gradu i na otvorenom i nisam imao problema. Mozda je i do mene jer ne vozim agresivno. U svakom slucaju vreme ce pokazati da li valjaju ili ne.
staff

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh