Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

407 Nabavljen danas

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

407 Nabavljen danas

Počalji od Rade407 taj Pet Jun 08, 2018 8:55 pm

Evo da započnem predstavljanje 407 2.0hdi limuzina, boja siva
Danas sam ga preuzeo, od preuzimanja do sada prešao sam cca 10km možda i manje. O utiscima ne mogu pričati mislim da je rano i da mi treba vremena da se priviknem i na kola i na gabarite.
Ono što znam 2.0 hdi 6 brzina,
Zatečeno stanje: na njemu zimske gume /45 ne valjaju(auto se ne vozi od januara) i gume idu u otpad staviće se neke njegove stare dve godine, nemam pojma ni marku ni dimenzije dok ih ne vidim.
Kola registrovana do februara naredne godine. Nemam pojma o kom paketu opreme je reč
znam da ima neku automatsku klimu u kojoj izgleda fali freona. O podešavanju nemam pojma ne znam ima li opcija da duva u noge (valjda ima :) ) Kako se pali i to skoro pa ne znam.
Sedišta kombinacija koža i neki štof.
Na sredini mali displej tu me interesuje da stavim neki veći displej valjda zna neko oko članova da me uputi u to kad mu vreme dodje :)
Displej na instrument tabli skoro da se ne vidi grafika, jedino što sija, zamena kolko odmah (iduće nedelje ne znam gde da kupim, cena, problematičnost zamene)
Razlikuje mi se boja na displejima ovaj u instrument tabli ima neko narandžasto osvetljenje i vuče ka crvenom a onaj na sredini je nekako oker ka žutom.
Ključ odnosno daljinski "izbušen ki sito" ima rezervni nisam još uzeo a ovaj bi pokušao nekako da osposobim.
Crkla sijalica u desnom faru (srednje svetlo) ne znam tip sijalica koje idu ali ću zameniti i staviti neke kvalitetne Osram ili Filips.
Brave na vratima unutra napred ne znam kako funkcionišu ali i levo i desno idu lako otprilike do polovine a posle prave otpor i treba malo jače povući da bi se vrata otvorila.
Sjajni deo na ručici menjača ispada (smeta mi) pa sam mislio malo silikona da stavim da bi to učvrstio.Primetio sam kad negde dohvatim na daljinskom ili otvorim vrata aktiviraju se brisači!!! Ne znam ima li to kakve veze s nekim senzorima itd.
Farovi su malo "žutnuli" nije strašno pomaže li poliranje?
Sutra bi trebali da odemo do majstora Ja i vlasnik da malo izdetaljišemo o trenutnom stanju kola (motor, ogibljenje, filteri auspusi :) dijagnostika itd)
Ovo je ono što sam primetio odmah, par sitnih ogrebotina neke skoro nisu vidljive i to je to.
E sad ako neko zna da mi kaže šta oko ovih stvari do sada dobro bi mi došlo.
Hvala
Rade407

Broj poruka : 200
Datum upisa : 31.05.2018
Godina : 55
Vozilo: : 407
Raspolozenje : Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro

Nazad na vrh Ići dole

Re: 407 Nabavljen danas

Počalji od Жиле taj Pet Jun 08, 2018 9:00 pm

Ja bih zaobišao taj auto.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11376
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 52
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Pet Jun 08, 2018 9:04 pm

Ja sam to uzeo, kola su mi se dopala pa šta da. Kako bude
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pet Jun 08, 2018 9:08 pm

Ja koliko razumem on ga je vec uzeo. Naslov kaze danas nabavljen. Ne razumem samo sto ce sutra da ga gleda majstor. To se radi pre kupovine.
A na osnovu ovog opisa ja ga ne bih ni gledao.
shix

Broj poruka : 3018
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Pet Jun 08, 2018 9:13 pm

Nisam imao vremena da to radim ovo dana, ne smeta mi to ni sutra, kola su od prijatelja tako da će se dovesti u red ono što nije uredu. Mene je zanimalo konkretno diplej jedan i drugi, i vrave unutra da li tako funkcionišu ili ne?
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Jun 09, 2018 10:14 am

Nek je srecna kupovina
Potrazi za displej u pretrazi, ima negde kako se menja i zasto crkava, pisalo se o tome...
Koja je cena auta ? Koje je godiste ?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1593
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sub Jun 09, 2018 10:36 am

Godina 2005 proizvodnja zadnji kvartal, prva registracija 12mesec 2005
Cena ne definisana Very Happy dok ne vidimo auto na dizalici vlasnik Ja i serviser. Za sve što je neophodno odmah ili uskoro da se uradi ide na teret prodavca pa da vidimo našta će izaći.
Jutros zamenih sijalicu srednjeg svetla pa izgleda da onaj žičani osigurač da sam pre.ebao Very Happy
Pregled u ponedeljak ujutru, danas odoh malo u brdo da vidim kako stoji temp i vuča
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Jun 09, 2018 10:57 am

Pa to je ok varijanta, vidite sta sve treba i napravite fer cenu. Cim je covek pristao da ti da auto na proveru onda bi trebalo da bude ok... Aj pa javi...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sub Jun 09, 2018 11:05 am

Ne sumnjam u to a znamo se odavno jel i vlasnik je iz mašinske struke i meni održava moja vozila.
Malo me sinoć istraumiraše postovima ali kad sagledam slične priče čujem i u mom delu posla kojim se bavim ali u praksi je sasvim drugačija situacija sa istim tim vozilima
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Jun 09, 2018 11:17 am

Ma to sto si ti nabrojao kao kvarove ima svaki drugi auto i nije nista sad toliko strasno, pa polovan je auto jel tako. Bitno je da je motor trapovi i to ok, a rucica menjaca i displej se lako zamene.
I farove platis 20e poliranje i budu ko novi, ja sam moje vec tri puta polirao za 5 god, jednostavno takvi su. Ima pezo tih sitnih zezancija sa sijalicama al nije to sustina automobila. Pogledaj ti motor dobro i dijagnostiku uradite, stanje FAP filtera, kvacilo i plivajuci zamajac...
Gume su potrosni deo, freon dopunis, kljuc zamenis kuciste, sve je to dobrо, pa takav je svaki iz uvoza, ovaj bar znas coveka sto ga je vozio i odrzavao...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sub Jun 09, 2018 11:29 am

Ključ upravo dao na prepakivanje 2500din, provereno otvaranje vrata sa unutarnje strane majstor tvrdi da to funkcioniše ispravno i kako treba. Tačno da su kola polovna sa 200+thkm i ne moguće je odnosno veoma teško da je baš sve na svom mestu. Ima još neka "crknuta" sijalica, nije izgasio grešku. Ovo je ono što sam video, klimu juče probah u trajanju 5-10min pa mi taj test nije baš merodavan a kola bila juče doduše u hali ali je 30° mislim da treba malo vremena videti kako to hladi temp na izduvu itd. Nema prijavljenih greški tipa check motora, airbag itd, valjda je to dobro Very Happy
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sub Jun 09, 2018 9:38 pm

Rade407 ::Ključ upravo dao na prepakivanje 2500din, provereno otvaranje vrata sa unutarnje strane majstor tvrdi da to funkcioniše ispravno i kako treba. Tačno da su kola polovna sa 200+thkm i ne moguće je odnosno veoma teško da je baš sve na svom mestu. Ima još neka "crknuta" sijalica, nije izgasio grešku. Ovo je ono što sam video, klimu juče probah u trajanju 5-10min pa mi taj test nije baš merodavan a kola bila juče doduše u hali ali je 30° mislim da treba malo vremena videti kako to hladi temp na izduvu itd. Nema prijavljenih greški tipa check motora, airbag itd, valjda je to dobro Very Happy
pozzz...malo si pozurio sa kljucem...i ja kad sam uzeo c4,dobio sam ``gace`` od kljuca....zamislite....ovamo mi trazili oko 45e za to sto si ti odradio za 2500...a ja okrenuo po netu i za 600 din.uzeo kuciste od jednog divnog coveka koji se bavi nabavkom i prodajom istih,naravno za vise tipova vozila...
[You must be registered and logged in to see this link.]
tako da ova reklama nije naodmet...svima nama to zatreba ,zar ne?a opet,bez brige...sve ce se dovesti u red...

[You must be registered and logged in to see this image.]
SOF

Broj poruka : 525
Datum upisa : 09.04.2017
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sub Jun 09, 2018 9:45 pm

Video sam danas da su kućišta oko 600-700 din ali ajde da se ne petljam u prebacivanje elektronike i prekidača neka oni odrade profesionalnije nisam dodao da su zamenili nove prekidače i bateriju al dobro, naoštrili su mi još dodatno 5 noževa za u kuću gratis Very Happy za taj novac
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sub Jun 09, 2018 9:48 pm

Rade407 ::Video sam danas da su kućišta oko 600-700 din ali ajde da se ne petljam u prebacivanje elektronike i prekidača neka oni odrade profesionalnije nisam dodao da su zamenili nove prekidače i bateriju al dobro, naoštrili su mi još dodatno 5 noževa za u kuću gratis Very Happy za taj novac
ok...pametno...mada nije matematika promeniti sam...ja tako uradio... Very Happy a kad pomenu klimu...jel to radi...hladi li...ja juce menjao hladnjak klime...

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sub Jun 09, 2018 9:56 pm

Danas hladno kod mene bilo malo kiše i Ja otvorio prozore i eto klime Very Happy Very Happy Very Happy
Šalim se malo, nisam probao otišao do pijaca danas, i do ovih da mi promene kućište od ključa i vratio se kući. Sva vožnja cca 4-5km ne više. Danas gledam malo oglase na KP i vidim ovaj centralni displej kod mene je osvetljenje kao u C4 i to je navodno kopija a da je originalan narandžasti i cena cca 100€ +- Onaj koji ide na instrument tablu njega nisam pronašao na oglasima ili ga nisam video
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sub Jun 09, 2018 10:04 pm

Rade407 ::Danas hladno kod mene bilo malo kiše i Ja otvorio prozore i eto klime Very Happy Very Happy Very Happy
Šalim se malo, nisam probao otišao do pijaca danas, i do ovih da mi promene kućište od ključa i vratio se kući. Sva vožnja cca 4-5km ne više. Danas gledam malo oglase na KP i vidim ovaj centralni displej kod mene je osvetljenje kao u C4 i to je navodno kopija a da je originalan narandžasti i cena cca 100€ +- Onaj koji ide na instrument tablu njega nisam pronašao na oglasima ili ga nisam video
ma polako samo...doterace se sve u red...ne moze sve za jedan dan...lepo su ti iskusniji od mene rekli...baziraj se na vitalne funkcije vozila...ako moras po servisima,reko sam ti...drzi se Zatezica...ovog drugog drpatora se kloni...

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sub Jun 09, 2018 10:07 pm

Vidim na oglasima da ima zaštitna plastika koja ide ide ispod motora i da imaju one lajsne po ivici prednjeg branika i žabice kojima se to fiksira pa ću polako detaljisati bitnije stvari da se reše
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sub Jun 09, 2018 10:24 pm

Hladnjak klime nov ili polovan koja je cena?
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Jun 10, 2018 12:15 pm

Rade407 ::Hladnjak klime nov ili polovan koja je cena?
pozzz nov,naravno...ne bih ja to polovno(i moj je bio ``polovan``pa nije valjao...)trazio ovamo kod mene,cena oko 9550...isti takav ima u BG, 6500...garancija godinu dana...salje kurirskim sluzbama(Auto Vlada shop,nadji preko neta) ...sto se polovnjaka tice,nasao sam opet kod mene ovamo...40e....a tvoj komsiluk(bratija iz Mojsinja)ga nema...a i ne zele uopste da te ``upute`` gde bi mogao da potrazis...znaci-NOVO...

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Ned Jun 10, 2018 12:20 pm

I Ja sam uvek za varijantu novog, nekako mi je to navika, nešta što je manje bitno može i polovno iz originala
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Ned Jun 10, 2018 6:45 pm

Danas sam otišao da se provozam i vidim malo ozbiljnije neke detalje na kolima. Ne znam ko poznaje ovu rutu Čačak-Lučani preko Jelice i povratak Lučani-Jelen do-Čačak negde oko 50km. Iz Pakovraća do vrha Jelice oštar uspon oko 12% potom put sa ne ravninama opet nizbrdica nešto kraća ali strma i silazak u Lučane. Uključena klima (fali freona, evidentno) temp
Preko ne ravnina nema udara lupanja ali čujem neko škriputanje (ne jako ali ga čujem) u povratku isto put nije bog zna kako ravan ali nema nikakvih zvukova, tečna vožnja, nema prisustva dima pri oštrijem ubrzanju. Nerviraju me retrovizori svako zaključavanje i otključavanje zatvori.otvori zatvori otvori u p.m. može li to da se isključi da li neko zna i kako? Poče ovaj desni na svaki drugi dodir da odradjuje ceo ciklus u medjuvremenu stane na pola nije ni tamo ni vamo. Dobar volan i kočenje pravac drži dobro. Za dalje ćemo vidimo Very Happy

Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od neecola taj Pon Jun 11, 2018 9:02 pm

Hop hop nadam se da ce te lepo sluziti, za boju displeja mozes samo da zamenis papir koji se nalazi iza (tako su mi rekli nisam sam probao) ako si neko ko voli da cacka probaj (mada iz cacka si Very Happy )
E nisam isao tim putem ni jednom ali planiram jer radi magistralu tamo oko Jelen do-a
Retrovizore moze da ti ugasi ko god ima fabricku dijagnostiku (leksiju) treba 5 min samo da nadje u podesavanjima i stavi da se ne sklapaju sa zakljucavanjem.

2005 407 2.0 HDi 100kw  tamno siv
2001 406 2.0 HDi  80kw  siv - bratov
2001 406 2.0 HDi  80kw  tamno siv - tastov
1999 406 2.0 HDi  80kw  farban crveno - ćalov
1997 306 1.9 TDi  66kw  plav - ujakov
1980 305 1.9 D     50kw  farban u sivu - ujakov
neecola

Broj poruka : 690
Datum upisa : 24.11.2015
Godina : 30
Vozilo: : 2005 407 2.0 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Pon Jun 11, 2018 9:12 pm

E to mi treba nervira me svaki put kada zaključavam kola
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Pon Jun 11, 2018 9:13 pm

Ta LEXIA jel to originalna Pežo dijagnostika
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Pet Jun 15, 2018 1:10 pm

Negde dohvatio i poništio kilometražu i sad je ovo izmerio, malo mnogo??? Very Happy

Svo vreme vožnja je u lokalu sa uključenom klimom
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content