Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Vlažan pod vozačeva strana Citroen C4

Ići dole

Vlažan pod vozačeva strana Citroen C4

Počalji od knjaz.milos taj Ned Jun 10, 2018 2:15 pm

Podigli patosnicu jutros i vidim da su tepisi jako natopljeni, a ona gumirana tkanina ispod tepiha je još više natopljena. Prvo sam pomislio da je odvod atmosferske vode iza prednjeg levog točka zacepljen, ali nije. Testirao sam ,zalio kanticu vode i voda prolazi fino. Voda u tepisima je sluzava i masna i to isključivo na vozacevoj strani ,na slici samo do pozicije gde je moja ruka. Gore prema pedalama je suvo. Suvo je i oko centralne konzole oko ispusta klime. Da nije nesto oko malog hladnjaka ? Predlozi i ideje ?[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.][url=https://servimg.com/view/19925951/4][img][You must be registered and logged in to see this link.]

Poslednji put izmenio knjaz.milos dana Ned Jun 10, 2018 3:30 pm, izmenio ukupno 2 puta
knjaz.milos

Broj poruka : 9
Datum upisa : 15.05.2018
Godina : 39
Vozilo: : Citroen C4 1.6 16v Automatic

Nazad na vrh Ići dole

Re: Vlažan pod vozačeva strana Citroen C4

Počalji od knjaz.milos taj Ned Jun 10, 2018 2:18 pm

Zabagovao upload fotki
knjaz.milos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Jun 10, 2018 2:43 pm

knjaz.milos ::Zabagovao upload fotki
pozzzz...prvo...pobrisi ``visak`` slika..lakse je za pregled...drugo...ako je kao sto kazes da ne prodire voda(atmosferska) nigde,onda proveri da ti ne gubi neku tecnost na motoru,tipa rashladnu(antifriz) ili kakvo ulje(ne daj Boze kociono)....ili  da nema kakva veca rupa u tom delu gde su ti noge pa da prilikom padavina peres iste...al opet to``sluzava`` i sta ne vec,navodi da ti je negde nesto iscurilo,pa pod hitno provera...
P.S.....miris? ima li tu kakvog nagovestaja da se oseca?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
SOF

Broj poruka : 324
Datum upisa : 09.04.2017
Godina : 52
Vozilo: : CITROEN C4
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od knjaz.milos taj Ned Jun 10, 2018 3:27 pm

Nema mirisa, auto je u mom vlasništvu 2 nedelje. Nivo rashladne tečnosti blago opada, ali ako prethodni vlasnik nije reagovao na vreme onda se to sigurno vremenom natapalo , ne mogu da se pouzdam u moje čulo mirisa...al ne osećam neki miris
knjaz.milos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Ned Jun 10, 2018 4:26 pm

Mali hladnjak verovatno.
shix

Broj poruka : 2947
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Jun 10, 2018 7:45 pm

shix ::Mali hladnjak verovatno.
najverovatnije...samo...kao laik pitam...moze li da bude slucajno i ventil koji otvara i zatvara dotok vode(antifriza) u mali hladnjak....sad,ne znam kako je to reseno kod 407...dok iz nekog predjasnjeg iskustva na fiat tipo je to bila mana...plastikaner sa polugom i zakacena sajla za toplo hladno za njega i kvikne dok trepnes...al lako se menjao na svu srecu....

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
SOF

Broj poruka : 324
Datum upisa : 09.04.2017
Godina : 52
Vozilo: : CITROEN C4
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od knjaz.milos taj Ned Jun 10, 2018 8:12 pm

Da, pogledaću sa majstorom. A do tada...dok sam skidao prednji levi far da bih osušio vlagu iz njega...ispod fara sam našao ova dva korektora koji ninašta nisu priključeni ? Inace Na far su prikljuceni svi kablovi sto treba da budu. Neka ideja za to ?[You must be registered and logged in to see this link.]
knjaz.milos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od koNa taj Ned Jun 10, 2018 11:01 pm

Ako je dolivana samo destilovana ili obicna voda cudan miris ili masnocu neces primetiti. Ako je mali hladnjak (a verovatno jeste), u Lavautu je 1800din.

Postoji i neka tecnost koja se sipa sa antifrizom i koja mozda moze da ti pomogne (mislim da je oko 400din)

Ako se odlucis da ga menjas, moraces da skidas plastike (od rucne pa do radija) da bi ga zamenio.

Kablovi, da nisu od parking senzora? Koja proveri da li tvoja verzija ima parking senzore napred. Retki su branici sa prednjim senzorima, pa kad dodje vreme da se menja :) ljudi stave onaj prvi koji nadju.
koNa

Broj poruka : 63
Datum upisa : 03.12.2017
Godina : 26
Vozilo: : Citroen C4

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od knjaz.milos taj Ned Jun 10, 2018 11:50 pm

model u pitanju je C4 1.6 16V SX Pack Automatic 2008. godiste i on ima zadnje parking senzore.  Pretpostavljam da prednji senzori trebaju biti vidljivi kao i zadnji . Tesko je naci (bar meni) zvanicne podatke o specifikaciji opreme za taj model. Najvise sto sam nasao je ovo , ali tu se ne spominju ni zadnji senzori koji su ugradjeni niti automatska dvozonska klima koju ima ovaj moj i jos neke sitnice:

knjaz.milos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od knjaz.milos taj Pon Jun 18, 2018 11:49 am

Update, možda posluži nekome, mali hladnjak rešavanje u toku, a kablovi su od direkcionih farova. Citroen ostavlja konektore iako model nema ugrađene te farove.
knjaz.milos

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pon Jun 18, 2018 4:51 pm

mishja

Broj poruka : 3804
Datum upisa : 17.11.2013