Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

407 displej kilometar sata + retrovizori+klima

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

407 displej kilometar sata + retrovizori+klima

Počalji od Rade407 taj Uto Jun 12, 2018 9:27 pm

Pozdrav forumaši, ispregledao sam forum ali nisam našao nešta vezano za ovaj problem.
Jednostavno displej nije vidljiv (možda u jutarnjim satima delimično) Malo sam gledao oglase čitao po netu ali nisam našao neki odgovor. Kontaktirao sam zvaničnog uvoznika čisto da vidim šta kažu i odgovor je sledeći: menja se kompletna instrument tabla cena prava sitnica 121000 rsd
Pitam na jednom otpadu kažu da imaju navodno ispravan cena 80€
na oglasima lik iz Pančeva prodaje samo displej!!! original originala jedan jedini u SRB 100€
Zovem trećeg kaže mi da nema ali me upućuje na prethodna dva uz napomenu da ih ima polovnih i dosta ne ispravnih i izmedju ostalog da nisu isti az kola sa manuelnim menjačom i automatskim menjačom.
Dodjem do Pežo električara i čovek mi kaže da se menja komplet instrumet tabla i u redjim slučajevima da je moguća opravka ( u koliko se razlio kristal onda mu nema pomoći) i još jedna stvar da zamenom instrument table povlači za sobom i podatak o predjenoj kilometraži ako je ona na displeju koji se stavlja veća od one koja je na kolima povlači za sobom veću kilometražu a ako je manja onda će povući onu manju kilometražu za sobom.

Sledeći problem je sklapanje i rasklapanje retrovizora pri svakom zaključavanju i otključavanju desni retrovizor je očeo povremeno da glavi pa se dogodi da neće ili da se sklopi ili rasklopi. Probah sa wd40 ali kratkog veka je radio. Neko od drugara mi pomenu da bi putem dijagnostike ta opcija mogla da se isključi ali mi majstor napomenu da u tom slučaju više nema sklapanja čak ni ručno pa mi to malo ne obično.

Dopunio klimu zatečeno 150gr u sistem ide 625gr medjutim napravim previd i napunimo sistem. Hladi danas je bilo više od 35° Ona hladi ali čini mi se da je to moglo za nijansu bolje ali ajde da ne preterujem vrela kola sve usijano malo sam se provozao hladi ali nisam izmerio temp na izduvu. Cev visokog pritiska hladna ventilator vuče vreo vazduh pa mi to sve nije bilo merodavno u ovom trenutku. Da se vratim na početak punjenja klime i vezano za freon, nisam proverio ko je proizvodjač da li je neki kineski ili recimo Messer ili Linde. Razlike ima al sad jbg...
Interesujeme da li se neko od članova susretao sa ovom probleatikom
Rade407

Broj poruka : 204
Datum upisa : 31.05.2018
Godina : 55
Vozilo: : 407
Raspolozenje : Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro

Nazad na vrh Ići dole

Re: 407 displej kilometar sata + retrovizori+klima

Počalji od pego307 taj Uto Jun 12, 2018 10:03 pm

Cena dopune freona vise kaze nego sve ostalo. Sumnjam da neko ovde narucuje i placa cenu Mssera npr.
Verujem da je lapsus, cev visokog pritiska treba da bude vruca a cev niskog pritiska pre ekspanzionog ventila/cevice da bude mlaka a posle njega ledeno hladna.
Na izduvu pri spoljnih 35C i max ventilaciji treba da bude oko 6-8-10C, pri +25C treba da bude ok +4C na izduvu. Nije to toliko bitno, ako je korektna gramaza napunjena radice veoma blizu optimalnog.

Sto se tice retrovizora i elektro sklapanja, da ako se iskljuci softverski elektro motor onda nema rucnog sklapanja.
Sto se tice displeja, polovni je veoma slican tvom u autu a nesto ne verujem da otpadi daju ikakvu garanciju na rad i duzu ispravnost.
Treba videti da li je sam displej mehanicki ostecen,razlio se kristal, ili neki los kontakt na gumenom flat kablu (recimo odlepio se, otopio na samom kontatku sa staklom).

Po pravilu displej se baca, ne popravlja, jer je vrlo tesko obezbediti te gumene kontakte a pri proizvodnje se koriste specijalne termo prese uz gumice za jednokratnu upotrebu.

Kilometrazu razmene BSI i ECU i instrument tabla, koliko znam moze da ide navise a ne i nanize pri zameni. Ali proveri. Moj savet je samo da ne zuris sa popravkom displeja dok dobro ne proucis sve opcije, moze ispasti velika cenovna razlika ali to znas vec i sam pa da te podrzim u trazenju na vise strana.

Ostaje i da se proveri da nije mozda osvetljenje displeja u kvaru, tada se isto slabo vidi jer nema pozadinskog zracenja kroz kristale. Panel svetla se obicno moze zasebno uspesno promeniti ali ti treba originalni rezervni deo i originalni alat za zamenu,
pego307

Broj poruka : 425
Datum upisa : 13.04.2018
Godina : 52
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Uto Jun 12, 2018 10:39 pm

Ok za cevi sam permutovao, što se tiče freona 3000din ali ni na kraj pameti da pitam sa kakvim freonom rade. Na izduvu je veća temp od ovih 8°-10° to ću sutra da viidm imam sa čim da to izmerim precizno.
Što se tiče displeja on me "brine" jel bi voleo da je ispravan i da radi kad je već tu Very Happy Ostaje mi da ga vidi majstor u četvrtak / petak takav je dogovor pa ću javiti rezultat.
Nije reklama da se odmah ogradim ali...
https://www.polovniautomobili.com/auto-delovi/6235268/displej-display-za-peugeo
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Uto Jun 12, 2018 10:40 pm

Uzmi baterijsku lampu pa sijaj u displej da vidis jel se vide brojevi, ako se vide onda ti je samo crklo pozadinsko osvetljenje displeja...

Probaj zatvoriti spoljni vazduh i klima ce ti brze rashladiti prostor...

Retrovizor skini rastavi i pogledaj zbog cega zeza, bolje to poravi i ne iskljucuj sklapanje, oni su napravljeni da se sklapaju i to treba da radi sasvim normalno, zamisli da te zeza podizac stakla i ti iskljucis sve podizace, mislim nije to resenje jel....

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1685
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Uto Jun 12, 2018 10:50 pm

Sutra ću malo da testiram klimu, nisam probao sa zatvaranjem klapne ( moj kriterijum mora da zamagli iznutra do pola šoferšajbne )
Sa retrovizorima sam prekvintao da se sredi desni i da to ostane u funkciji. Vidim po nešto na displeju kad je hladnije u kolima.
Ostaje posle da mi neko objasni od članova taj sistem regeneracije gasova kada i kako to radi i eventualno neki postupak oko toga pošto baš ništa ne znam vezano za to
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Uto Jun 12, 2018 10:55 pm

Ma zamaglice ti malo morgen na 35...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Uto Jun 12, 2018 11:01 pm

Svojevremeno ima 15 godina i više na F12 upalim klimu još bio stari R12 freon 1,5lit u sistem +40° u Podgorici ventilator na dvojci a šoferšjbna zamaglila do pola u kabini cca 20° sat vremena nisam smeo da izadjem napolje.
Nešta sam utripovao da sma pogrešio što nisam proverio koji gas koriste za punjenje al jbg
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Uto Jun 12, 2018 11:12 pm

Verovatno koriste neki najjeftiniji...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Uto Jun 12, 2018 11:23 pm

Pa to je kod većine ovih majstora kojima je oko klime domet da zakače creva od mašine pritegnu START po završetku STOP i da raskače creva i ture u džep 3000.
.eba me djavo da ne pitam taj podatak ali ako me ovo ne zadovolji rešiću ja to veoma lako. Nema više kao ranije da stave manometre premere prtiske vakumiraju sistem u medjuvremenu pijemo 'ladno pivo sad su taj posao prepustili mašini jbg, mene to ne oduševljava baš bog zna kako. Zna li neko od članova kondez od klime gde se skuplja tj gde mu je odvod?
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Sre Jun 13, 2018 9:28 am

Ako moze da se bilo kada bilo sta jasno ocita sa displeja u smislu da se cifra 5 tacno prikaze kao 5 ( i svi ostali simboil) verovatnije je da samo nema pozadinskog svetla a da je displej ocuvan. To se da resiti, mozda je i prosta stvar tipa hladan lem.

Sto se tice klime sta da ti kazem, time se danas bave i oni koji ne poznaju kako radi sistem tj nisu savladali frigomehanicarski zanat ali znaju da pritisnu to start dugme. Znam i da neki vulaknizeri preko noci postaju klima strucnjaci, kupujuci masinu.

F12 je pretpostavljam Volvo kamion.
Ja sam napravio pre nekoliko godina glupost u septembru mesecu. Bilo napolju oko 25-26C i ukljucim klimu na najhladnije. Auto parkiran u senci ostavim da radi na leru. Kao da testiram da li dovoljno hladi.
Usao u kucu i zaboravim u trenutku. Dodjem za pola sata i imam sta da vidim. Donja polovina soferke oblozena injem, skoro neprovidna.
Iskljucim odmah klimu. I time napravim dodatnu glupost.
Naglo topljenje inja/leda pa zagrevanje dovodi do pucanja soferke, naprsline oko 15 cim duzine. Skoro tacno po polovini sofereke gde je bila granica leda pre toga.

I, placam ovu lekciju iz skolovanja sa zamenom nove soferke.
A samo sam hteo da testiram kako je uradjen prethodno servis i dopuna klime. U pitanju je Volvo 940 i njegova klima koja sadrzi 950grama freona i vraski jako hladi.
Pri +35C, bez recirkulacije sa ventilacijom na max na srednjim izduvima postize se temp +3-+4C. To je malo nize (jace hladi) od proseka, cisto kao informacija.
pego307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sre Jun 13, 2018 9:39 am

Tačno Volvo F12 stari freon u sistemu R12 1,5lit ovo sad sa oko 650grama u proseku je jako diskutabilno posle ću premeriti temp.na izduvu. Displej me brine jutros kao naziru se cifre na njemu
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sre Jun 13, 2018 10:41 am

Evo displeja
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sre Jun 13, 2018 10:43 am

Nastavak slučaja displej, e kad je velika toplota ovo je manje vidljivo
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sre Jun 13, 2018 11:51 am

Hladi klima ko luda

Koliko vidim brojevi na displeju se vide, ja mislim da ti je riknulo pozadinsko osvetlenje...probaj ono s baterijom...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sre Jun 13, 2018 11:52 am

Koje vreme je dobro za to dan ili veče??? I da dodam svo vreme ima jedna horizontalna linija u gornjoj polovini disleja recimo na oko 15mm od vrha
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sre Jun 13, 2018 12:25 pm

Mozes i po danu, samo uperi blizu svetlo, ako je ispravan treba da se vide brojevi, tj naziru se, nisu razliveni. Ta linija mislim da treba bas tako da sija, ona deli ekran na dva dela mislim...

Ja sam tako proveravao ekran od lcd tv, ispostavilo se da ima sliku al samo zbog necega nije radilo pozadinsko osvetlenje, naravno hteli su da me ogule, crko ekran kao, a u stvari je popravljeno lako...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sre Jun 13, 2018 12:27 pm

Posle ću i to da pogledam. Ne znam na koji način funkcioniše displej jel se aktivira otvaranjem vrata ili možda davanjem kontakta. To nemam pojma, malo ću to posle izdetaljisati
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sre Jun 13, 2018 12:35 pm

Kod mene na 307 taj displej se pali cim pritisnem dugme da otkljucam, a gasi se desetak sekundi posle zakljucavanja. Onaj drugi na centralnoj tabli se pali sa davanjam kontakta i gasi se kad izvadim kljuc. Verovatno je i na 407 slicno...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sre Jun 13, 2018 12:36 pm

Mislim da je isto tako i na 407, rekao bi da sam tako zapazio i kod mene
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sre Jun 13, 2018 1:02 pm

Nadjoh sad na Ali expresu taj displej, sa postarinom 50$, to je oko 5000din...

https://nl.aliexpress.com/item/-/32879166883.html

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sre Jun 13, 2018 1:04 pm

Moram da odem do grada sat dva, valjalo bi mi da mi neko pomogne da ovo razradim oko kupovine, baš me zanima a nisam to nikada radio
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sre Jun 13, 2018 2:00 pm

Probah da osvetlim sa sijalicom na telefonu da osvetlim displej ali pravi refleksiju nisam mogao ništa da primetim ispod
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bane016 taj Sre Jun 13, 2018 6:05 pm

Druze istih problema imamo s tim sto ja imam 307... recimo moj problem. Kod mene ujutru bord komp radi prelepo sve se vidi popodne nista samo narandzasto svetlo nijedna brojka se ne vidi...uvece se ponesto i vidi.zimi radi ok. Kad pretisnem prstom po sred displeja pocne nesto da se se vidi oko prsta gde sam pretiso...cim pomerim prst isto...polovno se ne isplati da se kupuje jer i da radi pitanje kolko ce dugo da radi. Novo je preskupo. Jedino reparacija...mada na aliexpres ima flet kabl da se naruci ali nema display pretrazio sam ceo sajt.
Sto se tice klime kod mene je problem da nekako slabo duva vazduh iz ventilacije dok se hladnoca iz ventilacije oseca ali slaba jacina vazduha izlazi. Kad zatvorim cirkulaciju i kad otvorim nista se ne menja osim zvuk vazduha...recimo kad zatvorim cirkulaciju bucno radi ventilator ali vazduh ne pojacava...kad stavim ba 4brzinu oseti se tu i tamo mali boljitak ali prebucno mi da tako dugo radi. Cale moj je frigo majstor nije mu autoklima smer ali naravno da zna princip rada klime..napuni tu i tamo nekom klimu u autu. Meni je povezao manometre i ima gasa dovoljno.isto tako sam skidao filter kabine i kad skinem isto radi nista se ne menja
Bane016

Broj poruka : 265
Datum upisa : 04.07.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 2.0 66kw HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Sre Jun 13, 2018 7:27 pm

Da kucnem u drvo klima radi, merio sam danas izduv ide od +4˘ tako da je ok. Displej ću rešiti ili ovako ili onako :) ima na ALI Expres eto ga link gore ali to ostavljam da rešim u narednih 2-3 dana ili ako je moguća opravka ovoga ili nešta treće to ću tek da vidim
Rade407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Sre Jun 13, 2018 7:28 pm

Temp. klime je ok, ja tu nista ne bi dirao dalje.
Displej pokazuje tipicno gubitak kontakta izmedju stakla i baze. Mozes probati jako pazljivo da nakon rasklapanja pomeras staklo sa kristalima koji stoti deo milimetra uz pritiskanje da lepo nalegne.

Bojim se da se spoj tj kontatk rastopio usled temperature i da trajno resenje je jedino zamena komplet displeja.
Ili da slucajno natrcis na nekog ko ima specijalni termicki alat za sklapanje displeja, u nekoj fabrici.
Mada ti alati su dimenzijama pravljeni tacno na meru dsipleja. To je kao mala presa sa peglom.
Ceo proces traje nepunih 40 sekundi i jednostavan je uz sablon tj alat.
Radio sam to u fabrici na obuci za servisiranje displeja. Bilo je pre vise godina ali mislim da se tehnologija kontakata nije bitno promenila.

PS. posto displej vec ne radi kada ga ti ili neko rasklopi probajte vrucim fenom sa ne vise od 250C da nakratko zagrejete gumenu kontaktnu sinu. Moze se desiti da se kontakti vrate u normalu.
Ne dajem nikakvu garanciju, radte na soptsvenu odgovornost i moze se time trajno onesposobiti i ovo malo sto se sada vidi ponekad.
pego307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh