Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

diagbox lexia3 problem

Ići dole

diagbox lexia3 problem

Počalji od brus taj Pet Jun 15, 2018 4:30 pm

instalirao sam diagbox 7.76 dijagnostika ona mi je na srpskom ali kada pokrenem lexiu ona mi je na engleskom kako da mi i lexia bude na srpskom
brus

Broj poruka : 67
Datum upisa : 02.12.2016
Godina : 52
Vozilo: : citroen c5 2.0 hdi v16

Nazad na vrh Ići dole

Re: diagbox lexia3 problem

Počalji od Жиле taj Pet Jun 15, 2018 10:19 pm

Kada vratiš na 7. 66.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11374
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brus taj Sub Jun 16, 2018 10:51 am

hvala zile
brus

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brus taj Sre Jun 20, 2018 10:02 pm

ne mogu da obrisem dnevno ocitavanje gresaka
kaze da mi je puno aako hocu moram bar jednom da ocitam a kad udjem da ocitam on mi blokira lexiu
brus

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jun 20, 2018 10:57 pm

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brus taj Čet Jun 21, 2018 2:28 am

ne smij se tudjoj muci
brus

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jun 21, 2018 11:15 am

Morao sam zemljak, i kod mene je tako. Izvini ! To samo greške motora neće da obriše?
Ništa me nisi pitao pre kupovine već sada kukaš kada neće da radi. Imaš tu u Mitrovici momci rade lexie. Ove kada se dnevnik grešaka napuni nema više brisanja.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Čet Jun 21, 2018 3:01 pm

Aman Zile, pa koju da kupi? Bas se neki dan razmisljah o kuppvini u dogledno vreme. Znam da ima sa full cipom. Sada ispada ima jos neka zezancija ili je u okviru softvera?
Nisam bas razumeo odakle se ne moze izbrisati. Memorije racunara motora ili softvera u lap topu. Gde se nalazi ta evidencija gresaka?

Lightsoft

Broj poruka : 605
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jun 21, 2018 3:15 pm

U kompjuteru motora kada se napuni dnevnik grešaka mislim 50 obrisanih da neće više da obriše. Ja ima tri lexije i svaka je takva. Dve su pun čip. Rešava se to kod ovih što flešuju i popravljaju dijagnostike, kako ne znam. Znači da je do lexije. Ovaj je najpoznatiji u Beogradu. http://rtv-servis.co.rs/servis/index.html imaju neki u S. Mitrovici što ja znam . Pitati njih ja još nisam pitao šta treba da se odradi.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Čet Jun 21, 2018 3:28 pm

Moram to da iscackam. Very Happy

Hm, da nije do samog programa za Lexiu. Nema punu funkciju nakon nekog vremena ili moze odraditi full toliko puta a posle se treba platiti program.

Hvala.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jun 21, 2018 6:16 pm

Sve ona drugo radi , samo ne možeš obrisati greške od ubrizgavanja.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Jun 21, 2018 6:27 pm

Nema to veze sa dijagnostikom, a kad udjes u zapamcene greske jel ima tamo neka opcija brisanja logovanja?
ECU reset da li bi pomogao?
mishja

Broj poruka : 3825
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jun 21, 2018 6:45 pm

Nema , imaš čitanje grešaka, greške i kada se ispuni taj dnevnik ne bi obrisal da je j...š. Nekada ne ukazuje da je dnevnik ispunjen jednostavno neće da obriše. Ja koliko znam podesiti ne može ništa.
Majstor Vlado iz Bratunca je kupio kao moja prva bez punog čipa i sve radi , e sada *ebati je.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brus taj Čet Jun 21, 2018 9:04 pm

Жиле ::Morao sam zemljak, i kod mene je tako. Izvini ! To samo greške motora neće da obriše?
Ništa me nisi pitao pre kupovine već sada kukaš kada neće da radi. Imaš tu u Mitrovici momci rade lexie. Ove kada se dnevnik grešaka napuni nema više brisanja.

razgovarali smo zemo o tome da bih kupio i koja je najbolja pa sam rekao sa ful cipom tu sam i kupio i nije zemo da kukam nego samo pitam one koji se vise razumiju i nista vise u svakom slucaju hvala na odgovoru
brus

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Jun 21, 2018 9:28 pm

Probajte ti i Žile da samo ocitate greske 4 puta za redom pa posle probajte brisanje
mishja

Broj poruka : 3825
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Čet Jun 21, 2018 10:41 pm

Kazu momci na jednom forumu za 406-icu ... mozda upali za ostale.

Prvo je kreirao stalnu gresku iskljucivanjem senzora pritiska turbine. Startovanjem masine dobije gresku ANTIPOLLUTION FAULT.
Usao u ECU konfiguraciju i servis. Nakon toga u test ECU i masine/automatskog menjaca.
Zatrazeno je da startuje masinu i konektuje se.
Na citanje gresaka pokazalo je listu od dve greske. Kliknuo je na brisanje.
Dobio informaciju da mora procitati greske na sta je stisnuo F# za potvrdu.
U tom trenutku je pokusao izaci iz unosenja kilometraze na sta mu je pokazalo komunikacijski error.

E sada sta kaze, sto ne razumem. Jer nemam Lexiu da bi imao pretstavu u slici ... da pre brisanja greske ... an after-sales zone must be completed.

U toj tacki je kliknuo tri puta da potvrdi kilometrazu na nula.
Zatim je zatrazeno da iskljuci masinu, saceka 5 sec i startuje opet i klikne Ok. E sada ne znam da li je to ok kliknuo pre nego ugasio masinu kao potvrdu ili nakon sto je ponovo startovao.

Nakon toga je PP2000 kompletirao proces brisanja gresaka. Citanje gresaka pokazalo je da je cisto.

Ovo sam mozda nesto ugrubo preveo. Evo izvorno na engleskom ...

Right Glen, I've managed to duplicate your problem. 8)

I tried following your sequence, (which I've copied below, with some comments). I got the same Comms error, though I never had it before and for a while I couldn't clear a fault without getting it, but I think I've got it straight now......

First I created a fault, by disconnecting the turbo air pressure sensor & starting the engine - this gives ANTIPOLLUTION FAULT & constant EML

glennethwest wrote: This is a transcript, for want of a better word.

Select 406 from first screen.
Select 406R.
Select Peugeot Planet 2000.
Enter buidl code - 9564.
PP2000 starts with cogs and does vehicle ID and config.
Select ECU configuration and services.
Select test by ECU and then Engines/auto gearbox.
Select Diesel and then RHZ Bosch EDC15C2.
I am asked to switch on ignition and connect computer to device.
Click Fault Reading which list my two faults. I click F6 and then F1 on each one to so that they are both read.
Then press F1 to go back to Tests menu and click on Clearing of fault code(s).
I am informed that I must have read the faults and I press F3 to confirm.

At this point, I tried exiting from the mileage entry busines & got the Communications error. :roll:

glennethwest wrote: I am told that "Before erasing the fault(s), an after-sales zone must be completed.

At this point, I clicked 'OK' three times e.g. enter & confirm a mileage of 0.
I them got a prompt asking me to switch ignition off. wait 5 seconds & turm ot on again, click 'OK'.
PP2000 then completes the fault clearing process - go back in, read the faults again, should be clear.
Give that a try -if it still doesn't work, I guess we could go through it simultaneously, while comparing notes over the phone....... ::

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Čet Jun 21, 2018 11:25 pm

RTFM :)

A šta kaže User manual za PP2000 u vezi tog loga, i kako se resetuje?
pego307

Broj poruka : 356
Datum upisa : 13.04.2018
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Jun 21, 2018 11:42 pm

Lightsoft ::Kazu momci na jednom forumu za 406-icu ... mozda upali za ostale.

Prvo je kreirao stalnu gresku iskljucivanjem senzora pritiska turbine. Startovanjem masine dobije gresku ANTIPOLLUTION FAULT.
Usao u ECU konfiguraciju i servis. Nakon toga u test ECU i masine/automatskog menjaca.
Zatrazeno je da startuje masinu i konektuje se.
Na citanje gresaka pokazalo je listu od dve greske. Kliknuo je na brisanje.
Dobio informaciju da mora procitati greske na sta je stisnuo F# za potvrdu.
U tom trenutku je pokusao izaci iz unosenja kilometraze na sta mu je pokazalo komunikacijski error.

E sada sta kaze, sto ne razumem. Jer nemam Lexiu da bi imao pretstavu u slici ... da pre brisanja greske ... an after-sales zone must be completed.

U toj tacki je kliknuo tri puta da potvrdi kilometrazu na nula.
Zatim je zatrazeno da iskljuci masinu, saceka 5 sec i startuje opet i klikne Ok. E sada ne znam da li je to ok kliknuo pre nego ugasio masinu kao potvrdu ili nakon sto je ponovo startovao.

Nakon toga je PP2000 kompletirao proces brisanja gresaka. Citanje gresaka pokazalo je da je cisto.

Ovo sam mozda nesto ugrubo preveo. Evo izvorno na engleskom ...

Dok motor radi možeš da čitaš sve module , sve greške , ali brisanje je dozvoljeno samo kada motor ne radi (to se odnosi na kompjuter motora) , nekada traži da upišeš kilometražu pa kada sve to uradiš klikneš na ENTR i doboješ obaveštenje da isključiš kontakt na 5 sekundi pa ponovo daš i onda ENTER , mada sve ovo se može ignorisati , samo ga pičneš na ENTER i hladno prelazi preko svega toga i obriše greške. ZNAČI NE MORA SE UPISIVATI KM I ISKLJUČIVATI KONTAKT NA 5 SEKUNDI.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Čet Jun 21, 2018 11:58 pm

Sta znam Zile. To sam nasao na jednom forumu. Na drugom gde se isto covek zali da upisuje do 50 gresaka, upucivali su na forum s tim objasnjenjem.
Na jednom se pa covek cudi, njemu upisalo 66 gresaka.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Pet Jun 22, 2018 8:42 am

Greške se brišu kada motor ne radi, to je ok i tako treba.
Da nije možda vezano za tip greške, pending error i memory error se može brisati dok error state (greška je stalna, postoji još uvek u realnom vremenu dok se pokušava brisati) odbija brisanje dok se uzrok ne reši.

Nisam radio sa Lexiom ali jesam sa drugim uredjajima pa samo glasno razmišljam ima li to neke veze ili sam omašio poentu.
pego307

Broj poruka : 356
Datum upisa : 13.04.2018
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Jun 22, 2018 11:12 am

Jasno mi je o čemu pričaš.
Jednostavno neće da obriše, a sa ELM-om obriše. Nema taj "problem" kod svakog auta.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh