Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

cep ulja na karteru C4 HDI 1.6

Ići dole

cep ulja na karteru C4 HDI 1.6

Počalji od SOF taj Uto Jul 03, 2018 10:26 pm

pozzzz danas menjao ulje i sve okolo sto treba od filtera...ali...prodavac koji mi je inace prodao filtere i ulje,dao mi je i bakarni dihtung koji se nalazi na cepu kartera...sve ok...kad na licu mesta,ne odgovara...drugaciji je i precnik i velicina od onog koji je bio na mom cepu...morali smo postaviti postojeci i vec primecujem da ``slini`` po neka kap...pa pitam da li postoji vise vrsta cepova na karteru C4 1.6 HDI (moj je 2005g.)i ako Zile ili ko drugi zna dimenzije te sajbne da probam to naci negde jer kako prodavac rece,ta je ``standardna`` a MENI ne odgovara...pa....?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
SOF

Broj poruka : 386
Datum upisa : 09.04.2017
Godina : 52
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Re: cep ulja na karteru C4 HDI 1.6

Počalji od PUG207 taj Uto Jul 03, 2018 10:43 pm

Ma ti srafovi su standardno sjebani kod vecine, postoji mogucnost da je tebi sam cep zamenjen da bi dihtovao u urezana veca rupa.
To resis teflon trakom tako sto je oblepis oko srafa.
PUG207

Broj poruka : 605
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Uto Jul 03, 2018 10:50 pm

ne...nego je zapravo``standardna sajbnica`` sasvim drugacijeg UNUTRASNJEG precnika,tj. veci je unutrasnji precnik nego kod moje postojece...``standardni`` je otprilike18 unutrasnji i 20 spoljasni,dok je tkod mene oprilike 12 sa 20-ak
mislim to govorim onako vizuelno,otprilike,kolko sam mogao videti...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Uto Jul 03, 2018 11:05 pm

Bakarna podloska je dimenzije: 21x10mm, debljina 1.5mm (kataloski broj 0313.40)

Sraf kartera za ispustanje ulja je dimenzije: M10x1.25 duzina 1.3cm (kataloski broj 0311.29)
Ninno

Broj poruka : 1212
Datum upisa : 27.07.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Uto Jul 03, 2018 11:07 pm

Ninno ::Bakarna podloska je dimenzije: 21x10mm, debljina 1.5mm (kataloski broj 0313.40)

Sraf kartera za ispustanje ulja je dimenzije: M10x1.25 duzina 1.3cm (kataloski broj 0311.29)
bravo i hvala druze...mislim da je to - to kod mene..opet,kazem da mi je prodavac davao nesto sasvim vece od toga...ovamo...toga u autodelovima nema ,probacu negde po ``gvozdjarama``

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Uto Jul 03, 2018 11:21 pm

Prodavac je zeznuo stvar, ove dimenzije koje sam dao i kataloski brojevi su original, ko zna sta je on gledao ili ti je prodao ono sto ima. Nacices to lako, to je roba koja se cesto prodaje.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Uto Jul 03, 2018 11:27 pm

ok....zahvaljujem druze...resicu ja vec to...malo mi je nezgodno sto moram ispustati ulje da bih sanirao...al kad se to odradi onako pedantno,nece biti problema,zar ne...?

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Uto Jul 03, 2018 11:58 pm

Tako je.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Sre Jul 04, 2018 8:51 am

Ova moderna vremena, sve se baca i mora novo da se kupuje.....
Evo kako se to inače rešava(lo) decenijama.
Tu staru bakarnu podlošku zagreješ jako do crvenog, skoro da omekša. Onda odmah potom potopiš u vodu da se naglo ohladi.

Gotovo. Podloška je opet meka kao nova. Poznato majstorima od zanata starog kova, veoma pouzdana metoda.

Inače, te podloške i ne znam što se menjaju tako često kada se ne troše/kvare..
Ja imam na čepu kartera istu podlošku 12 godina.Nikada kap da procuri. Samo ne treba krvničiki stezati šraf za ispuštanje, u uputstvu piše koliko Nm je potrebno. Obično vrlo malo.
pego307

Broj poruka : 324
Datum upisa : 13.04.2018
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sre Jul 04, 2018 1:18 pm

Kad sledeci put budes ispustao ulje pogledaj bolje kako podloska bude pomalo urezana bas tamo gde je dihtovala prema karteru...to je njeno ostecenje. Jedina alternativa je da se podloska okrene kontra na stranu gde je cep pritiskao. Kaljenje jeste proverena metoda ali i omeksavanje ima svojih mana itekako. Slazem se da cep treba stezati po uputstvu ALI U TOM UPUTSTVU TAKODJE PISE DA SE PODLOSKA STAVLJA NOVA. Ako se striktno drzis preporuka proizvodjaca onda ga se drzi do kraja. Na kraju krajeva nova podloska kosta 50-ak dinara i to je nista u odnosu na neku bezveznu improvizaciju koja ne mora uvek da upali a evo iz SOF-ovog primera se vidi da sa starom ima curenje...i gde je sad zajebancija ponovnog ispustanja ulja (gubljenje vreme majstora i vlasnika) itd. Ako gledas sa majstorske strane nakon ispustanja ulja otvor rupe se sredi, cep takodje, stavi se nova podloska i propisno se zategne. Tako se to radi.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Jul 04, 2018 2:49 pm

doktor je sve objasnio
mishja

Broj poruka : 3798
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Sre Jul 04, 2018 3:29 pm

U pravu ste obojica da piše da se menja, kao i još svašta nešto piše po raznim uputstvima.
Ovo oko sile stezanja je ipak bitno da se ne pretegne i deformiše što podloška što počupa navoj.
Najčešće se zavrće sve živo što jače "da ne popusti".
Barem ja to vidim i čujem prečesto pri raznim radovima.
Ja sam naveo ono što sam tokom decenija naučio da funkcioniše bez problema na raznim autima, nisam uzimao u obzir 50 dinara troška kao razlog već upravo opisanu siutuaciju da nova podloška ne odgovara dok je stara sigurno pasent.

Kako god, namera mi je bila da pomognem kolegi za ubuduće kako da odmah reši curenje na čepu.
pego307

Broj poruka : 324
Datum upisa : 13.04.2018
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sre Jul 04, 2018 8:54 pm

e...evo opet mene drustvo...danas krvnicki sljakao(nisam 12 sati izasao iz konzerve-sluzbeni yugo)sve zivo u firmi trazi da se vozi...jbt ko taxista...propratih ove prijateljske komentare i savete i sutra kod majstora,koji mi je inace i prijatelj,naravno to ce(mo) odraditi pod hitno...al...sta je ovo ljudi moji?u celoj severnoj Mitrovici,Zvecanu i kod privatnih majstora ne mos naci tu prostu sajbnicu sa dimenzijama koje je naveo Ninno! pa cemo se sutra snaci...a eto..prvom prilikom kad budem naleteo negde...kupicu kolko god prodavac bude imao...pa da podelim ljudima kod mene i da ne piskaram o ovakvim sitnicama...

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sre Jul 04, 2018 9:23 pm

I ja ne mogu da verujem da toliko nema da se kupi.  Nego dobro, problem se moze resiti kupovinom neke druge bakarne podloske ali gledaj da unutrasnji precnik bude kao na originalu (10mm) a spoljni moze 20, 21, 22mm. Obzirom da ce majstor to da radi neka propisno stegne cep (25+-3 Nm na suve navoje).
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sre Jul 04, 2018 10:07 pm

sve sto sam nasao je 10/16mm nista priblizno tome...

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Jul 04, 2018 10:08 pm

Doktore ja još nisam video majstora sa kilo ključom u rukama.

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11299
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Sre Jul 04, 2018 10:23 pm

Ja jesam. Pre 30g kad su mi stezali glavu na Jugu.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1424
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sre Jul 04, 2018 10:35 pm

heh...kad smo kod toga....podsetiste me...jedan ovamo kod mene nastelovao kljuc a zapeo ko sivonja ...i zamislite-iscasio rame...da ne poverujes...u gomilu sa sve kljucem pod auto...

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sre Jul 04, 2018 10:39 pm

@SOF, 10/16 nije bas adekvatno, to mu dodje 3mm dihtujuce povrsine sto moze biti premalo. Unutrasnji precnik je super ali ovaj spoljni bi moralo da bude nesto veci.

@Zile, kako bre Zile nisi vid'o, pa cime stezu 100 mu gromova i cd-romova?
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sre Jul 04, 2018 11:01 pm

pa to kazem...nije to-to....radije cu se zadovoljiti opcijom ``preokretanja`` i namotavanjem teflona...ili...sto bih ja pametovao kad su mi ``nasa braca`` na samo par zaveslaja preko Ibra i iskreno ulenjio sam se...sluzbeno vozim tamo svakog dana a nije me dao Bog da svratim u prodavnicu auto delova...na svoj racun sprdnja:dok je ovaca bice i dzempera zar ne?javljam sta sam nacinio sjutra...sad odoh da odnunam lakopametnim snom naivka

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Čet Jul 05, 2018 11:37 pm

e...drugari....evo ga ja sa mojim cepom i sajbnom...
problem resen....evo kako...krenuo u napad na sve moguce radnje i mehanicare da nadjem sajbnu...i nadjem je kod naseg cuvenog bosiste...i njegov radnik mi kaze da se koristi u praksi za Rakovicu ;traktorce al to je to sto ja trazim...lepo ti ja pre nego odem do prijatelja mehanicara svratim do prodavca i kad je video,setio se da je od ``pezoa`` i da ima...popikio sam totalno...kod mexa podigosmo auto,svukosmo mu ``gace``od plast.zastite ispod motora i gle!cep suv ko BARUT!daljom pretragom ustanovismo da je u pitanju staro ulje koje se slilo prilikom zamene uloska filtera u onu ``saonu`` koja se nalazi na samom spoju motora i menjaca...opet nekim starim ``gacama`` isusismo tu saonu,precagu,nosac kako li se vec zove i nema kapanja...nije slinavko vise...famozna sajbna ostaje za naredno menjanje ulja a ja cestito da ispricam o ovom slucaju...

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole